LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Velvet
Pogrešio si u izračunu: ponuda će bit na 11.282,07 kune.

Ako sam imalo u krivu, neka to budu te 3 lipe!

Ako sam imalo u krivu, neka to budu te 3 lipe!

u potpunosti podupirem obustavu trgovine LRH-om iz jednostavnog razloga. Većina vas su paničari, strašljivci i reagirate kao manijaci čim vidite da je crobex u crvenom. redovna je ovo korekcija svuda u svijetu jer cijene rastu već mjesecima, a neki bi rado prodali ovih dana sve , pa čak i LRH. E pa zato je ova odluka spasila LRH od vas samih. A idući tjedan , zna se – cijena će odletjeti nebu pod oblake jer svakom je jasno što se iza brda valja. Ako se ostvari velvetova prognoza, ja ću otvoriti najskuplji šampanjac iz svoje kolekcije. No, mislim da će ipak biti ponuda za pola njegove procjene. LRH je trenutno najbolje ulaganje na ZSE i u regiji. Tako čistu firmu bez dugova malo tko ima na svojoj burzi i malogdje se ovakvom dionicom trguje ispod 2-3 booka.

...povijest se ponavlja...


u potpunosti podupirem obustavu trgovine LRH-om iz jednostavnog razloga. Većina vas su paničari, strašljivci i reagirate kao manijaci čim vidite da je crobex u crvenom. redovna je ovo korekcija svuda u svijetu jer cijene rastu već mjesecima, a neki bi rado prodali ovih dana sve , pa čak i LRH. E pa zato je ova odluka spasila LRH od vas samih. A idući tjedan , zna se – cijena će odletjeti nebu pod oblake jer svakom je jasno što se iza brda valja. Ako se ostvari velvetova prognoza, ja ću otvoriti najskuplji šampanjac iz svoje kolekcije. No, mislim da će ipak biti ponuda za pola njegove procjene. LRH je trenutno najbolje ulaganje na ZSE i u regiji. Tako čistu firmu bez dugova malo tko ima na svojoj burzi i malogdje se ovakvom dionicom trguje ispod 2-3 booka.

Delboy,

promašio si i šefa stanice i 5 km pruge.

Da je netko bio paničar ne bi do sada držao LRH već bi ju prodao!!!!!
A pad burze ionako nije nas brinuo jer smo znali da je LRH "druga priča" i da sa burzom nema veze.
A stvarni razlog je izgleda da kada vlada objavi sporazum na recimo 3500 Kn (ili tu negdje) onda će svima moći reći: Vidite dogovrili smo se za 50% više nego sada vrijedi. U protivnom bi već LRH bila već danas u blokadi i do petka bi bila oko 3000….

Apsolutno se ne slažem s konstatacijom da "smo spašeni od nas samih" jer je to vrijeđanje zdrave pameti (pa msvako može otići bilježniku i proknjižiti dionice u SDA kako hoće!!).

Jedin od čega smo spašeni jest siguran rast dionice…na našu žalost!



u potpunosti podupirem obustavu trgovine LRH-om iz jednostavnog razloga. Većina vas su paničari, strašljivci i reagirate kao manijaci čim vidite da je crobex u crvenom. redovna je ovo korekcija svuda u svijetu jer cijene rastu već mjesecima, a neki bi rado prodali ovih dana sve , pa čak i LRH. E pa zato je ova odluka spasila LRH od vas samih. A idući tjedan , zna se – cijena će odletjeti nebu pod oblake jer svakom je jasno što se iza brda valja. Ako se ostvari velvetova prognoza, ja ću otvoriti najskuplji šampanjac iz svoje kolekcije. No, mislim da će ipak biti ponuda za pola njegove procjene. LRH je trenutno najbolje ulaganje na ZSE i u regiji. Tako čistu firmu bez dugova malo tko ima na svojoj burzi i malogdje se ovakvom dionicom trguje ispod 2-3 booka.

Delboy,

promašio si i šefa stanice i 5 km pruge.

Da je netko bio paničar ne bi do sada držao LRH već bi ju prodao!!!!!
A pad burze ionako nije nas brinuo jer smo znali da je LRH "druga priča" i da sa burzom nema veze.
A stvarni razlog je izgleda da kada vlada objavi sporazum na recimo 3500 Kn (ili tu negdje) onda će svima moći reći: Vidite dogovrili smo se za 50% više nego sada vrijedi. U protivnom bi već LRH bila već danas u blokadi i do petka bi bila oko 3000….

Apsolutno se ne slažem s konstatacijom da "smo spašeni od nas samih" jer je to vrijeđanje zdrave pameti (pa msvako može otići bilježniku i proknjižiti dionice u SDA kako hoće!!).

Jedin od čega smo spašeni jest siguran rast dionice…na našu žalost!
[/quote]

napominjem da je zaustavljen RAST dionice… ne pad!

I najglavnije što je nevjerojatno da mi nije odmah palo na pamet….

Na ovaj način se baš podiže efekt panike kod neodlučnih.
Jer zašto bi ih netko trebao "štititi" ako je sve ok i to će rasti na gore? Logičnan odgovor zato jer će uskoro sve pasti … Joooooooooooj!

Tako se pokušava postići kontra efekt da izađu što prije van …
Čudi me delboy da ti koji si stjegonoša optimizma nisi reagirao na očito jeftin i očigledan pokušaj udara na našu LRH-R-A.
😉

Odluka HANFE je KATASTROFALNA, i već sam rekao da bi Samodola hitno trebalo smijeniti. HANFA svih ovih godina nije ustrojila jedan odjel koji bi se bavio nepravilnostima na burzi, surađivao s policijom, USKOKOM, dizao optužnice itd. To najviše govori o ljudima koji tamo sjede i kako oni zamišljaju svoj posao. Šta oni uopće rade osim copy/paste dopisa prema upravama da se očituju o bla,bla,bla….Tko im brani da i danas istraže kupnju INGRe po 60tkn, tko je kupovao i za koga, a zna se tko je prodavao. To je bilo prije 2,5 god. i nije još u zastari. Oni to nažalost ne rade nego priječe rast dionice koja je debelo ispod knjigovodstvene vrijednosti zbog tobože manipulacija. Ako sporazuma ne bude hoće li HANFA spriječiti i pad dionce kao što je evidentno spriječila rast?

Ako obveza sn holdinga bude u visini prosječnog trgovanja, onda odluka HANFE o blokadi izravno smanjuje cijenu ponude jer bi u ovih par dana dionica narasla. Zato lijepo neka obveza bude 6000 kn jer ćemo ih uprotivnom tužiti [wink]

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

@cadilac
Ako sporazuma ne bude hoće li HANFA spriječiti i pad dionce kao što je evidentno spriječila rast?
Vidi prezime. Samo-Dole1

upitno je bi li cijena danas rasla i sa kojim prometom. ja podupirem odluku hanfe jer su poremetili planove sitnim daytraderima koji sada negoduju. cijena će nastaviti s rastom u ponedjeljak. do tada se fino odmorite i shvatit ćete da je ova odluka u svjetlu najnovijih burzovnih zbivanja sasvim u redu. uostalom, meni je svejedno. ja ne bih prodavao ni sutra ni u ponedjeljak a vi radite kako znate. nije ovo spas od nas samih nego nas od budalaša koji ruše cijenu svakoj dionici. i bolje nam je da nam takvi ne ulaze ovih dana jer će nam se to obiti o glavu. ovako će ti sitni špekulanti u druge dionice a mi ćemo drugi tjedan na krilima radosnih vijesti u nove pobjede.

...povijest se ponavlja...

analiza
posebno za mog prijatelja 101 odnosno sad već 205

najpesimističnija varijanta
SNHO dobiva 58,58% ili 177 273 kom za dug od 560 mil – 162 koje traži nazad
kamate mu se opraštaju, ostaje otvoreno pitanje obveze za Opatiju
398 000 000 / 177 273 = 2245 kn

ili država uzima Opatiji dionice (prestaje obveza preuzimanja)
daje 84% Ostoji koji poklanja 25% Opatiji

560 000 000 / 252934 kom = 2214 kn

ovo je POKLON Ostoji pa sumnjam da je Bajić ovo mogao blagosloviti
osim toga kako bi Jadranka objasnila da je za ovu cijenu prodala LRH

malo bolja varijanta

560 000 000 / 177 273 = 3150 kn

to je blizu nominale što bi u ovim teškim vremenima bilo moguće opravdati

još bolje i možda najrealnije

da se priznaju i kamate SNHO
dobije 84% i pokloni opatiji 25%

1 300 000 000 – 162 000 000 = 1 138 000 000/252934 = 4499 kn

ovo je sad već i dobra premija na trenutno realnu cijenu koja je po mom mišljenju oko 3500 kn kada se usporedi sa drugim turističkim kompanijama u HR pa bi ovo kao i Jadranka mogla pravdati

najpravednija tj. tzv. UTOPIJA varijanta

SNHO dobiva 58,58 % za 1 300 000 000 vrate mu 162 000 000
dakle 1 138 000 000/177 273 = 6419 kn

SNHO preuzima obvezu ponude za 13,87 % LRH-a po toj cijeni (oko 270 000 000)
Opatija se oslobodi obveze jer postoji bolja ponuda
Jadranka slavodobitno objavi da je dobro utopila LRH
Ostoja dobije LRH za manje od 1000 EUR koliko mu je vrijedila kad je tražio naknadu

a i ja u ovom slučaju mogu obećati Jadranki da neću koristiti institut osobnog bankrota dok sam živ

i za kraj što bi reko pokojni Spajić : Živio rođo! [rolleyes]

New Report

Close