LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To sam i ja pitao pa nikakav odgovor…

Dakle imaju TROSTRUKU zaštitu prilikom kupnje:
1) Hoteli vrijede daleko više nego što je trenutna tržišna kapitalizacija, čak i u ovoj krizi (mislim da se tu svi slažemo)
2) Postoji obveza za preuzimanje (nije 100% sigurno ali postoji određena vjerojatnost da se to i desi, ajmo reći 25%)
3) Država će možda prodavati svoj udio, da prodaju po BV, to je već skoro 100% na trenutnu cijenu a kupac bi ušao u obavezu za ponudu (istinabog pitanje je s kojim prosjekom, ali ako bi kojim čudom platili 100% premije na trenutnu tržišnu cijenu onda bi vjerojatno rado po toj cijeni preuzeli i ostatak)

Dakle zašto uz sve to fondovi i veći investitori ne kupuju LRH?

Pazi sada pametan odgovor:
Jer su oni institucionalci.
Pospan sam i lijen, a zašto nešto oni moraju, moraju znati, moraju htjeti, koliko uopće i sami odlučuju, koliko odlučuju radi vlastitih interesa, koliko radi tuđih?
Pogledajte malo kako se šepure po gradu, odjela su tamna, koljena u hodu jako razmaknuta (slično onima što su krave tjerali), vjerojatno radi veličine onoga među nogama ( ne misle čak niti toliko da širokim hodom pokazuju da su mu j.ja puna, a ne prazna)…
Ne rade sve u nekim dogovorima, jednostavno nitko ne želi ništa pomaknuti, jer i ovako je više nego dobro.
Bok.

Nisam mislio samo na institucionalce već na sve koji imaju para.

Zašto ne dođe netko tipa Floričić ili Filipović i krene kupovati?

Mislim da nece kupovati jer ne mogu skupiti znatniju kolicinu a da cijenu ne katapultiraju van mlijecne staze:) to je optimisticno razmisljanje:)

Mean people suck and nice people swallow!

Većina malih investicijskih fondova su bez keša i nemaju slobodnog kapitala za ozbiljnije kupovati ovakve dionice, jer bi trebali rasprodavati postojeći portfelj s gubikom od 70 – 90%. Novac se iz fondovas jednosmjerno podiže, a gotovo nitko ne uplaćuje. Jedino OMF imaju mjesečni dotok svježeg novca, ali njihove odluke o kupnji nisu motivirane željom da svojim dioničarima zarade novac, već da se "utale" s prodavateljima dionica ( članovima tvrtki – primjer INGRA, Zaba,…) od kojih se kupuje na ATH i onde se lovica lijepo dijeli… Prve ozbiljnije isplate iz fondova biti će za 10tak godina, a dotad će sve valjda narasti da se ekipa pohvali kako je uspjela zaradidi prinos od 2-3%, koji je doduše ispod razine oročenja depozita u banci, ali kao da to narod kuži! Ako ima itko tko misli drugačije odna je prespavao zadnjih 18 godina hrvatskog kapitalizma, a posebno poglave zadnje 2 godine tražišta kapitala!

ljudi,

bacite pogled na današnji jutarnji. stranica 8, na dnu….

od 4,5 mil. rvata uslikalo našeg "padronea" ostoju kao ilustraciju prosječnog konzumenta u trgovačkom centru….jedan veliki LOL

[lol] [lol] [lol]

"Day after yesterday"

pozdravi iz voloskog svima….zašto fondovi ne kupuju? tko kaže da ne kupuju. purko je već dugo unutra i ne prodaje i neće prodati do privatizacije, čak je moguće i da je aureus unutra s nekom manjom količinom. pogledajte top 10 – tu je par slovenskih fondova. jedan je fond koji gleda kratkoročno nedavno prodao po 2000 kuna, također slovenski, a to su preuzeli ova dva druga fonda. a doktor je lijepo pojasnio, kao i onaj opis sa crnim odijelima na 35 stupnjeva…polako,sada je teško išta kupiti značajnije da se cijena ne katapultira i zato čekaju. kad cijena pređe 4000-5000 kuna, tada će likvidnost biti kao nekad i ti biseri će tada kupovati. onda će ju napucati na 7000 i prodati. tako oni na žalost rezoniraju. njima fali količina, a toga ovdje ispod 4000 kuna neće biti jer većina je ulazila iznad 4000 kuna.

...povijest se ponavlja...

izašlo je revidirano izvješće. ukratko: povećanje dobiti za skoro 2%, a prihoda oko 20% i to je iznad očekivanja uprave. dobit iznosi nešto manje od 1.000.000 kuna, što je za ova recesijska vremena izvrsno. više na http://www.zse.hr. netko je jučer znao za ovo izvješće kako mi se čini….

...povijest se ponavlja...


netko je jučer znao za ovo izvješće kako mi se čini….

Nije!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


izašlo je revidirano izvješće. ukratko: povećanje dobiti za skoro 2%, a prihoda oko 20% i to je iznad očekivanja uprave. dobit iznosi nešto manje od 1.000.000 kuna, što je za ova recesijska vremena izvrsno. više na http://www.zse.hr. netko je jučer znao za ovo izvješće kako mi se čini….

Netko je znao jučer? I učinio što? Kupio cijelih 20 dionica? Stari moj ti si se najeo bunike kako mi se čini… [lol]

Što se izvješća tiče, ono što je bitno jest da imaju manje prihode u prvoj polovici ove godine nego što su imali u prvim polugodištima prošlih 5 godina.

Vidjeti ćemo 3Q izvješće, ono će biti glavno.

jeli netko bio kod pravnika da se ide na naplatu pa neka nova liburnija da dionice koje ima
ako je nek mi pošalje privatnu poruku i kaže kojeg
hvala
nema splita do splita

sta je nervozan ovaj sa 50 kom…da imam municije skinuo bi ga jednim rafalom [undecid]

"Day after yesterday"

HRT 1, 21.05: Korner- tema- privatizacija turističkog portfelja HFP-a

ja kupio dvije mimo svake pameti

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


ja kupio dvije mimo svake pameti

ovo postaje ko na placu….svi se znamo :-)))

"Day after yesterday"

New Report

Close