LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






Ocekujem veci pad cijene ove dionice i sukladno smanjenom bookingu losije poslovne rezultate ove godine.
Sve iznad 2000 kuna je precjenjeno,po meni,ali u prilog dionici ide vrlo mali free float,tako da je moguce da ne ide ispod 2500-3000 kuna.

Mozete li ovo elaborirati ? Brojkama, ne pricom.

[/quote]

I meni bi baš to zanimalo?
[/quote]
Vas brojke ne zanimaju ako ne idu Vama u prilog.
Komentirat cu ipak brojkama nakon 3Q 2019 izvjesca.
[/quote]

Slušaj me isakoviću, tolerirao sam tvoj pederluk i stvarni i ovaj koji izvodiš na forumu. Ako te Todorić naguzio prije više od 10 godina onda idi njemu u Kulmerove dvore pa mu se žali i jadaj i prestani maltretirati sudionike ovog foruma svojim sociopatskim nebulozama.

Ako već blebećeš i pišeš gluposti onda barem budi konzistentan i opiši svoje projekcije, a ne trabunjaj i ne piši ovdje gluposti zato što imaš konstantne napadaje psihosomatskog karaktera. Nitko od nas ne zna kako će budućnost izgledati, al izjava tipa reći ću vam što je i kako je bila kada pogledam u retrovizor je zaista malo žešća debilana. To možda prolazi u tvojoj jugoistočnoazijskoj selendri, ali ne i ovdje.
[/quote]
Ajme,koji ocaj i vredanje!Nisam Vam ja kriv sto su najave za turisticku sezonu takve kakve jesu i to celnih djelatnika turisticke zajednice!
Bangkok proglasavate “selendrom”,a ima sa predgradima oko 15 milona stanovnika i turisticki je jedan od najposjecenijih gradova na svijetu.Thailand je uzgred jedna od najposjecenijih turistickih destinacija u svijetu i po svim parametrima je jedna od najrazvijenijih drzava u aziji.
Zasto stalno mjenjate nickove i imate slab prosjek ocjena?


Može molim izvor ili link na te podatke?

Otvoris izvjesca i citas. Sve je objavljeno javno.
Fazon, a zasto te to zanima ?
Ako te.zanima za kupovinu tada svakako pogledaj izvjesca.
Ili te to zanima – onako. Da pobudis sumnju ili whatever ?
Mene zanima da mi netko objasni kako se moze ocekivati pad vrijednosti dionice ispod njenog booka.
Za fundamente ocekujem da ce nakon ovih investicija ostati u najmanju ruku isti ili bolji mego prijasnjih godina. Hoteli 4 zvijezdice i jedan 5 star. Prezivjeti ce samo najbolji 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Svake godine kuknjava kako ce sezona propast i onda obaramo rekorde. Rezultati nasih najvecih turistickih kuca ce i ove godine biti bolji nego lanjske. Sama dionica nakon ove sezone ce opravdati vrijednost od 6000kn, no sto nam to vrijedi kada na zse ne doticu novi novci. Agrokor i drzava su napravili vecu stetu za zse, nego kriza 2008.






Ocekujem veci pad cijene ove dionice i sukladno smanjenom bookingu losije poslovne rezultate ove godine.
Sve iznad 2000 kuna je precjenjeno,po meni,ali u prilog dionici ide vrlo mali free float,tako da je moguce da ne ide ispod 2500-3000 kuna.

Mozete li ovo elaborirati ? Brojkama, ne pricom.

[/quote]

I meni bi baš to zanimalo?
[/quote]
Vas brojke ne zanimaju ako ne idu Vama u prilog.
Komentirat cu ipak brojkama nakon 3Q 2019 izvjesca.
[/quote]
Gospodine bisakovi, nas na ovoj temi pogotovo, jako zanimaju brojke. To sto cete vi komentirati nakon q3 je posve nebitno. Tada nam ne trebate komentarirati jer cemo racunati sami.
Nas zanima da nam objasnite zasto bi cijena LRH trebala biti ispod cijene booka ? Po cemu vi vrednujete npr turisticke dionice ? Ne kazem da niste u pravu i zanima me zaista. Book je u RIVP oko 18 kuna. Mislite li da bi cijena RIVP trebala biti ispod 18 kuna ? Cijena LRH ispod 2500 kuna ? Vi se ravnate po neto zaradi ? Prijavljenoj tj onoj nakon amortizacije ?
[/quote]
Dobro ste me shvatili jer po meni je zarada,odnosno profit turisticke tvrtke daleko bitniji od BV-a.Ako firma ne ostvaruje dobit “daba sto ima neke nekretnine” i vodi neku knjigovodstvenu vrijednost tih nekretnina.To je dakako moj stav i misljenje ,a i mnogi analiticari na svjetskim trzistima kapitala dijele takvo misljenje.
Takoder,turisticke tvrtke ,u pravilu,dosta “trpe” kod recesija,kriza i ekonomskog usporavnja na emitivnim trzistima.Vidjet cemo nakon 3Q koliko je ova tvrtka prilagodljiva novim okolnostima i stabilna, u smislu stvaranja profita.
Za sada imamo neke opce podatke o smanjenom interesu za turizam u Hrvatskoj ove godine,dane od celnih ljudi turisticke zajednice,a koliko ce to konkretno “pogoditi” koju firmu iz te branse ,vidjet cemo pri kraju sezone.
Mozda je LRH stabilnija tvrtka od mnogih drugih pa ce i negativni efekti biti manji,ali moramo imati u vidu i percepciju ulagaca -retail investitora vezano za rizike i cijenu dionice.







Ocekujem veci pad cijene ove dionice i sukladno smanjenom bookingu losije poslovne rezultate ove godine.
Sve iznad 2000 kuna je precjenjeno,po meni,ali u prilog dionici ide vrlo mali free float,tako da je moguce da ne ide ispod 2500-3000 kuna.

Mozete li ovo elaborirati ? Brojkama, ne pricom.

[/quote]

I meni bi baš to zanimalo?
[/quote]
Vas brojke ne zanimaju ako ne idu Vama u prilog.
Komentirat cu ipak brojkama nakon 3Q 2019 izvjesca.
[/quote]
Gospodine bisakovi, nas na ovoj temi pogotovo, jako zanimaju brojke. To sto cete vi komentirati nakon q3 je posve nebitno. Tada nam ne trebate komentarirati jer cemo racunati sami.
Nas zanima da nam objasnite zasto bi cijena LRH trebala biti ispod cijene booka ? Po cemu vi vrednujete npr turisticke dionice ? Ne kazem da niste u pravu i zanima me zaista. Book je u RIVP oko 18 kuna. Mislite li da bi cijena RIVP trebala biti ispod 18 kuna ? Cijena LRH ispod 2500 kuna ? Vi se ravnate po neto zaradi ? Prijavljenoj tj onoj nakon amortizacije ?
[/quote]
Dobro ste me shvatili jer po meni je zarada,odnosno profit turisticke tvrtke daleko bitniji od BV-a.Ako firma ne ostvaruje dobit "daba sto ima neke nekretnine" i vodi neku knjigovodstvenu vrijednost tih nekretnina.To je dakako moj stav i misljenje ,a i mnogi analiticari na svjetskim trzistima kapitala dijele takvo misljenje.
Takoder,turisticke tvrtke ,u pravilu,dosta "trpe" kod recesija,kriza i ekonomskog usporavnja na emitivnim trzistima.Vidjet cemo nakon 3Q koliko je ova tvrtka prilagodljiva novim okolnostima i stabilna, u smislu stvaranja profita.
Za sada imamo neke opce podatke o smanjenom interesu za turizam u Hrvatskoj ove godine,dane od celnih ljudi turisticke zajednice,a koliko ce to konkretno "pogoditi" koju firmu iz te branse ,vidjet cemo pri kraju sezone.
Mozda je LRH stabilnija tvrtka od mnogih drugih pa ce i negativni efekti biti manji,ali moramo imati u vidu i percepciju ulagaca -retail investitora vezano za rizike i cijenu dionice.

[/quote]
Gospodine bisakovi, pomalo je povrsan Vas pogled na burzu. Pogotovo na fin izvjestaje. Ako tako kupujete to je razumljivo jer ste se kretali po vanjskim burzama i ulagali temeljem fundamenata bez da ste ulazili u bit samih kompanija. Meni je to razumljivo ako radis stock picking na burzama sa nepoznatim firmama. Ali onda ne radis stock picking nego kupujes indexne fondove.
Kod nas kada ulazete imate mogucnost i privilegijh saznati nesto o specoficnostima burze u Hrvata
Tako i saznati cemu sluze astronomske amortizacije u turistickim firmama. Saznati zasto je u Hrvatskoj turizam prvestveno asset play. Pogledati kolika bi bila neto dobit kada bi se normalizirale amortizacije. Itd.
Oni koji kupuju hotele LRH znaju racunati i kod deep dilligence ce to sve vidjeti u financijama.
A glede vaseg crnog gledanja na burzu u Hrv. Naravno da je losa, jer je j drzava u katastrofalnom stanju, ali ipak je to zemlja evropske unije. Tamo od kuda ste Vi dosli nje nesigurnost zasigurno veca nego kod nas. Pa tamo je poceo RAT Izmedju 2 zemlje atomskog arsenala. Tamo je u tijeku rat u Afganistanu. Cijela Azija je nesigurna. Kina ne financijski jako uzdrmana. Pad na njihovim burzama sigurno ne mozete preslikati na pad burze u Hrvatskoj.
What you see is what you are. Ako ulazete u Hrv malo se izdignite od svoje neposredne okoline.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Lagano se skuplja u top 10..

Na moje dionice pise:

“Nema promjena dioničara od datuma: 12.02.2019.”

Svi hoteli su se pridali po solidnim cijenama. Tako da ce sigurno i ovo, samo sto ova prica vec predugo traje.


Na moje dionice pise:

"Nema promjena dioničara od datuma: 12.02.2019."

Ne znam za “moje dionice”, ali tamo gdje gledam se HPB skrbnički popeo sa 10. na 9. mjesto.

Dzaba skupljanje.
Ovo je svaki dan sve nize.


Dzaba skupljanje.
Ovo je svaki dan sve nize.

Nije nije, skuplja se.
Čemu crne misli kolega, prodati će se, polako. Parsto kuna gore dole je svejedno ako niste daytrader.

kolege,
zanimljivo kako često ask i bid ide po 20 komada…

New Report

Close