LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.







Ili okrenimo pitanje.
S obzirom da ste otvorili i mogućnost da AZ ostane dioničar, smatrate li da je AZ-u isto da li ostaje sa većinskim vlasnikom dok ima 3%, 8% ili 20%?

AZ će vjerojatno izaći. Pogotovo sada kada su većinski vlasnici najavili delist.
[/quote]

S obzirom da AZ mora glasati protiv delistiranja po defaultu, to znaci da ce ih opcine podrzati kod delistiranja? Znate da to nije jednostrana odluka novog vlasnika?
[/quote]

AZ ne mora uopće glasati o ničemu ako izadje u javnoj ponudi. Ja ne vidim razlog zašto bi oni ostali u papiru, a kamoli povecali udjel.

Da se klade da će njima i općinama većinski ponuditi vecu cijenu? Ajmo i to vidjeti.
[/quote]

Gitone u javnoj ponudi ne kaže da je protiv ostalih dioničara, nego samo da je protiv dioničara koji ne mogu sudjelovati u daljnjem razvoju. AZ ima dovoljno novca da sudjeluje, a s nekim drugim hotelijerima imaju sasvim finu suradnju u Hrvatskoj.
[/quote]

Al to nije zajednički projekat Njemaca i AZ mirovinskog. Nije bio ni Ostoje i AZ-a. Oni su uložili bez nekog posebnog strateškog interesa koji imaju u suradnji s Valamarom i nekim drugim hotelijerima.

Al zapravo je najsimpaticnije kako se ovdje javno zagovara ostanak u LRH, prebacivanje u LRHC koje su preuzete, a u Saponiji ili Lencu pa sad i Krasu je to totalni krimen i zločin protiv logike i racionalnog investiranja?! 😁
[/quote]
Pitah vec vise puta da mi bilo tko obrazlozi otkud tak optimizam za prebacivanje u Lrhc,al od sto glasa…








Ili okrenimo pitanje.
S obzirom da ste otvorili i mogućnost da AZ ostane dioničar, smatrate li da je AZ-u isto da li ostaje sa većinskim vlasnikom dok ima 3%, 8% ili 20%?

AZ će vjerojatno izaći. Pogotovo sada kada su većinski vlasnici najavili delist.
[/quote]

S obzirom da AZ mora glasati protiv delistiranja po defaultu, to znaci da ce ih opcine podrzati kod delistiranja? Znate da to nije jednostrana odluka novog vlasnika?
[/quote]

AZ ne mora uopće glasati o ničemu ako izadje u javnoj ponudi. Ja ne vidim razlog zašto bi oni ostali u papiru, a kamoli povecali udjel.

Da se klade da će njima i općinama većinski ponuditi vecu cijenu? Ajmo i to vidjeti.
[/quote]

Gitone u javnoj ponudi ne kaže da je protiv ostalih dioničara, nego samo da je protiv dioničara koji ne mogu sudjelovati u daljnjem razvoju. AZ ima dovoljno novca da sudjeluje, a s nekim drugim hotelijerima imaju sasvim finu suradnju u Hrvatskoj.
[/quote]

Al to nije zajednički projekat Njemaca i AZ mirovinskog. Nije bio ni Ostoje i AZ-a. Oni su uložili bez nekog posebnog strateškog interesa koji imaju u suradnji s Valamarom i nekim drugim hotelijerima.

Al zapravo je najsimpaticnije kako se ovdje javno zagovara ostanak u LRH, prebacivanje u LRHC koje su preuzete, a u Saponiji ili Lencu pa sad i Krasu je to totalni krimen i zločin protiv logike i racionalnog investiranja?! 😁
[/quote]
Pitah vec vise puta da mi bilo tko obrazlozi otkud tak optimizam za prebacivanje u Lrhc,al od sto glasa…
[/quote]

Meni se čini da je slijedom pogrešnih procjena formirano neko prešutno i uzajamno očekivanje da će cijena u ponudi za LRH biti viša od 6 pa i 7 tisuća kuna i da će nakon prodaje LRH sljedeća dobra prilika biti LRHC kojeg vodi ista skupina vlasnika. Vlasnici LRH su uglavnom i vlasnici LRHC ili su se tamo slijedom spomenutih ocekivanja prethodno pozicionirali. Međutim, kako se priča oko LRH nije pokazala uspješnom kako se očekivalo i interes za LRHC je, čini mi se, nakon toga dosta posustao. Tako ja to vidim, a možda se i varam.

Treba vjerovati dojmu, a nikako fundamentima. Dojam daje dobru sliku, a fundamenti je iskrivljuju.









Ili okrenimo pitanje.
S obzirom da ste otvorili i mogućnost da AZ ostane dioničar, smatrate li da je AZ-u isto da li ostaje sa većinskim vlasnikom dok ima 3%, 8% ili 20%?

AZ će vjerojatno izaći. Pogotovo sada kada su većinski vlasnici najavili delist.
[/quote]

S obzirom da AZ mora glasati protiv delistiranja po defaultu, to znaci da ce ih opcine podrzati kod delistiranja? Znate da to nije jednostrana odluka novog vlasnika?
[/quote]

AZ ne mora uopće glasati o ničemu ako izadje u javnoj ponudi. Ja ne vidim razlog zašto bi oni ostali u papiru, a kamoli povecali udjel.

Da se klade da će njima i općinama većinski ponuditi vecu cijenu? Ajmo i to vidjeti.
[/quote]

Gitone u javnoj ponudi ne kaže da je protiv ostalih dioničara, nego samo da je protiv dioničara koji ne mogu sudjelovati u daljnjem razvoju. AZ ima dovoljno novca da sudjeluje, a s nekim drugim hotelijerima imaju sasvim finu suradnju u Hrvatskoj.
[/quote]

Al to nije zajednički projekat Njemaca i AZ mirovinskog. Nije bio ni Ostoje i AZ-a. Oni su uložili bez nekog posebnog strateškog interesa koji imaju u suradnji s Valamarom i nekim drugim hotelijerima.

Al zapravo je najsimpaticnije kako se ovdje javno zagovara ostanak u LRH, prebacivanje u LRHC koje su preuzete, a u Saponiji ili Lencu pa sad i Krasu je to totalni krimen i zločin protiv logike i racionalnog investiranja?! 😁
[/quote]
Pitah vec vise puta da mi bilo tko obrazlozi otkud tak optimizam za prebacivanje u Lrhc,al od sto glasa…
[/quote]

Meni se čini da je slijedom pogrešnih procjena formirano neko prešutno i uzajamno očekivanje da će cijena u ponudi za LRH biti viša od 6 pa i 7 tisuća kuna i da će nakon prodaje LRH sljedeća dobra prilika biti LRHC kojeg vodi ista skupina vlasnika. Vlasnici LRH su uglavnom i vlasnici LRHC ili su se tamo slijedom spomenutih ocekivanja prethodno pozicionirali. Međutim, kako se priča oko LRH nije pokazala uspješnom kako se očekivalo i interes za LRHC je, čini mi se, nakon toga dosta posustao. Tako ja to vidim, a možda se i varam.
[/quote]
Lijepo ste analizirali i slazem se s vama do kraja. Na kraju bas suprotno se dogadja,nakon visokih ocekivanja koja su splasnula s ponudom,ne tako izdasnom za vecinu,ali dosta velik broj vidi spas u Lrhc i dalje ce novce tamo prebacivati,dapace optimizam za Lrhc jaca…i nitko mi nece odgovoriti otkud takva euforija zadnjih mjesec,dva? Koliko ja znam nista se za Lrhc nedavno nije promijenilo


OK, stavljam i ja. 🙂
U stvari zaista ne gubimo ništa, ali realnija bi mi bila brojka od 5200/5300…

Kolega, slobodno stavite i manje od 5.500,00kn
Poanta je da svi izložimo sve svoje dionice na prodaju do 5.500,00kn i da eventualni kupac može, ako mu je to u interesu, kupiti veći postotak. To bi mu bila zadnja šansa da ili izađe iz dionice (javna ponuda) ili da skupi veći postotak ako misli ostati u dionici (nakon javne ponude mislim da nema smisla ostati sa par manjih postotaka u dionici)

Ovo meni malo sliči na ćakulanje za vrijeme ljetne fjake ili je mozda dokoličarski vikend, pa eto……da se o nečemu razglaba na temu koja će uskoro zamrijeti.
Ne mogu vjerovati da netko ozbiljno misli da bi moglo uspjeti to grupno gomilanje dionica na 5500 ili koliko već.
Ja sam već prošlog petka popodne nakon što je objavljena ponuda dao nalog brokeru za odregistraciju svojih 2xx komada i čim se sluzbeno otvori ponuda idem u SKDD obaviti tu formalnost i staviti točku na I te – za mene – poprilično neuspjesne investicije.

Ponavljam, tu je, od objave ponude, jednostavno se krenulo prenaglo sa dizanjem cijene.
Da smo se zadrzali u kanalu izmedju cca 4200-4300 – a to je bilo lako moguce, i ne sumnjam da bi ponude itekako bilo, mozda čak u istoj mjeri kao što se sipalo neko vrijeme na 4500 – onda bi imalo smisla da smo se tada nakrcali i – kako se sad ispostavilo – na ovoj cijeni od 4761 – uzeli nekih 10-tak posto za tih par mjeseci čekanja.
To bi, na veći ulozeni iznos – vec bilo pristojno…..a ovako ipak ostaje poprilično nezadovoljstvo količinom ulozenih sredstava i dobivenim povratom……osim, naravno, kod onih koji su već odavno mudro akumulirali i čekali dok smo bili debelo ispod 4k kuna……

…..i ovi sto skupljaju stoticama na 4660-4680 zadnjih par dana su mi totalna misterija.
Jasno je da su tu ide na uzimanje postotka na razliku u cijeni u ponudi……ali nije jasno zasto se to nekome isplati.
Da se moze skupiti veća količina barem stotinu kuna nize, jos bih rekao…..ali na ovoj razini to je stvarno mizerija od zarade srazmerno ulozenim sredstvima….

Da se razumijemo….nitko sretniji od mene kad bi netko dovoljno lud sve počistio na 5500……
Čak i 4900 / 5000 bi u ovoj situaciji bila puna šaka brade, ali…..to se, na zalost, neće desiti……

@kvart
Svatko ima svoju investicjsku strategiju
Ovi koji kupuju sada po 4680 hvataju sigurnih 1,4% na cca 1,5 mjeseci što je cca 12% godišnje
12% godišnje uz nikakav rizik ?

Znate li da možete na LRH dobiti kredit 1:2 po 6,3% godišnje
To otprilike onda na ovakvoj arbitraži donese oko 2,65% na uloženo tj malo preko 20% na godišnjoj razini

Ja sam za te novce spreman biti samo u arbitraži, pa zadovoljan sam sa ulaganjem u LRH, a ona je bez poluge nosila malo preko 20% na godišnjoj razini.

Mene čudi da nije pokupljeno i sve po 4700. Ovaj prag od 20 kuna za cijenu na burzi je prevelik

Nemoj misliti na m2!

Zašto lud?
Pa nakon ponude ostaju možda lokalci, “luđak” i ajde 1% optimista, na koji način može večinski održati cijenu ispod recimo 10000 kuna?

Budem se priključio dok se registrira sa skdd

Ja bi ipak 6200

1437 komada zasad na 5500 kn, cca 0.5 %

Ja se priključio iako je previše optimistično !
Pozz svima.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Da, samo sto je tih 5500 izvan dnevnog limita. Pa ako i netko posegne za tim, dio ekipe stigne otkazat naloge.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close