LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovde se odavno više ništa ne piše o udruzi dioničara i pokrenutim postupcima po sudovima.

Počela su stizati rješenja sa VTS negativna po nas, sa obavezama isplate sudskih troškova i prijetnjom ovrhama:::)))

Vidi se po našoj burzi i našem tržištu kapitala kako su bile dobre one odluke o ukidanju neovisnosti HANFE, ukidanju prvostupanjskih rješenja, donošenje retroaktivnih rješenja….rastjerali su kapital i investitore sa burze i iz države kako miševe….bravo Liniću i Komadina-

Džaba nam odluke HANHE ….džaba nam mišljenja pravnih eksperata, politika je jača od svega…

Lakomost uvijek ima cijenu.


Lakomost uvijek ima cijenu.

Ma oni su zbog snicle (LRH) zaklali cijelo tele (burzu i Hanfu)

Kakav je interes pasti cemo u poseban rezim..

Status Quo: Roll Over Lay Down

Koja tisina, ni novinari nista ne pisu, ocito je rasplet blizu…

Nebi se složio da su dioničari bili lakomi. Na kraju krajeva vidi se sada koliko LRH vrijedi. Kad zbrojimo LRHC i LRH nije to neka razlika od onoga što se tražilo da se isplati po ponudi. Istina je da su određeni interesi prevagnuli i jedan važan element zaštite malih dioničara je uništen. Prvo nepoštivanjem zakona i to ne samo u slučaju LRH (meni je čak gora priča sa Beljem), a onda i sa novim Zakonom o preuzimanju.
Šteta, mislim da su država i pravosuđe ovdje propustili dobru priliku da pokažu kako je zakon za sve isti. Što je najbolje to ih skoro ništa nebi koštalo. Mogli su naći neki model i otkupiti te dionice od dioničara i sad bi već bili na svome.

Nemoj misliti na m2!

Meni pak sve više nije jasno kako polako klize cijene ostalih iz priče, pogotovo PCTS i GAMA. A da ne pričamo o tome da ima daleko više materijala i mesa za pisati stvari koje se neukusno na blogu pišu o nekim drugim dionicama.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/LRH-fin2016-2Q-NotREV-N-HR.pdf

Očekivao sam malo bolji izvještaj…

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

ne mrdajte nikuda, čekamo dalibora da održi čas 🙂

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Bez znatnih promjena, ništa posebno ni dobro ni loše, da je Bellevue radio bio bi možda neki mali plus u noćenjima ali zanemarivo. Vidi se da se nastavalja sa guranjem EBITDA umjesto neto dobiti kroz uvećanu amortizaciju, ali to su i najavili na zadnjoj skupštini pa ne treba biti iznenađen.

Ono što izgleda najzanimljivije je razlika u vrijenosti između knjigovodstvene i realizirane vrijednosti prodanog zemljišta u Lovranu, nadam se da će biti još takvih prodaja u budućnosti jer to je znak da neoperativna imovina vrijedi i sviđa mi se da ne prodaju ispod cijene. Iako, i dalje mislim da im to ne pomaže u priči oko prodaje.

Također, kritika na komentare poslovanja koji su jedva pola stranice, mogli su i malo više toga ubaciti.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ponekad sam i ja na GO 😉
Sve je u okvirima očekivanog. Palace-Bellevue bi trebao donijeti efekte u druga 2 kvartala. Pansion po osobi je 80-100 eur pa mislim da bi efekt na tih 210 soba na godišnjoj razini morao biti oko 5-6 mil eur. To nije malo ni u broju noćenja jer tu očekujem da se popunjenost digne na 200-230 dana ali više će se osjetiti na prihodu i zaradi.

Na stranicama Remisensa da su izašli natječaji za Ičiće. Novi hotel će se zvati Giorgio II. To je veća investicija ali očekujemo onda i veći povrat.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close