LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Drazene, svaka cast.
kapa do poda.
procitao postove nekoliko puta.
rjetko vidjam ovako sadrzajne, jasne i bitne a ujedno opsirne postove, koji ne ostavljaju mnogo otvorenih pitanja i gdje je slika zaokruzena cjelina. fenomenalno!
ako sada mnogima nije jasno sto im je ciniti, nikada niti nece.
Vidimo se na lrhc, gdje obecajem da cu ti slati punomoc za svaku skupstinu (znam da znas da sam ja malo u hr a putujem dosta i cesto)
pri tome cu pokusati biti maksimalno samostalan da te ne uznemiravam i trosim tvoje vrijeme…probat cu da ti na mail dobijes sve priredjeno, jer si to zasluzio za sve ove godine.
jos jednom respekt i svako dobro tebi i tvojima.

Hvala Drazen na izvjestaju,saljem sljedeci put punomoc za Lrhc skupstinu

Da mislim da ovo stvarno treba pažljivo pročitati i razmisliti o nekim stvarima.
Ovo je novi start za LRH. Nije ovo kraj, ovo je za neke novi početak.
Da je npr Ostoja ponudio otkup, kupovao na burzi osobno ili kroz trezor ne znam dali bi mu prodali po ovoj cijeni. Na kraju imali smo tu situaciju na LRHC. Tamo su prije godinu dana u trezor kupovali po 1950. Pa nije baš da mu je netko želio prodati, a to je bilo na cca 10 Ev/EBITDA. Zato su na kraju morali otkupiti svoje dionice u trezor.

Ovaj dio o cijeni po m2 je također zanimljiv. Ja to nisam nikada ni računao do sada dok nije došla ponuda za preuzimanje. Držao sam se Ev/EBITDA modela jer je to neki izračun po kojem je i Ostoja vrednovao tvrtku. Naravno da je glupo držati se samo toga. Pa ne bi onda kupci angažirali konzultante, revizore, agencije, procjenitelje i tko zna koga da kupe tvrtku. To košta jako puno, a mogli su pročitati taj podatak na MojeDionice. Ali evo pokazalo se da je cijena bliža tom modelu 10,5 Ev/EBITDA a ne procijeni koja uključuje i neku vrijednost nekretnina. Mene stvarno zanima zašto je to tako.
I ovaj dio sa ograničavajućim faktorom paketa LRH je možda dio tog odgovora.
Da sam 2012 na cijeni dionice od 1750 kuna izračunao da je cijena po m2 450 eur vjerojatno bi prodao svoj stan i živio u kamp kućici, a za te novce kupio dionicu LRH. Mislio bi da moram zaraditi barem 10 x više. Ok zarada nije bila x10, ali bila je x4. Da jesam to napravio sada bi mogao kupiti bar 3x veći stan bez obzira na rast cijene nekretnina. (sad zvučim kao ovaj gore spomenuti dioničarski influencer)

I na kraju o ovom što nazivaju dioničarskim aktivizmom. Udruživanje je ok, ali nekako to i nije nešto previše zaživio kod nas. Udruge su se bazirale na radnicima-dioničarima, a to su neki drugi interesi. I Udruga dioničara LRH je formirana zbog spora sa Opatijom. Bilo bi dobro kad bi se to na neki način i zakonski reguliralo da npr jedno mjesto u NO pripada malim dioničarima ako isti imaju više od n% u tvrtki. Mi smo na LRH imali sreću da je netko nešto napravio kad je trebalo. U puno drugih tvrtki toga nema. Sve se svede na mogućnost da dionicu prodaš ako ti se ne sviđa kako se tvrtkom upravlja, tj kako većinski donosi odluke. Evo sada na ATLN koje se delistiraju problem je što dioničari moraju osobno doći u Dubrovnik da glasaju na skupštini da bi ostvarili pravo na isplatu. Da postoji udruga to bi pojednostavilo stvari, a da ne kažem da možda da postoji udruga koja kontrolira tih 13-14% glasova do toga možda ne bi ni došlo.

Svako dobro svima, i s nestrpljenjem očekujem ponudu da vidimo što novi vlasnici poručuju.

Nemoj misliti na m2!

Mislim da je uzalud raditi izračune, mistificirati stvari kad je sve jednostavno. Činjenica je da nam je brko igrom slučaja cijelo vrijeme čuvao leđa i u konačnici otjerao većinskog i to zato što od početka po defoltu nisu prijatelji. U protivnom svi bi mi davno šetali po Lungo mare bez ijedne dionice u džepu i poneko bi imao za gemišt.Nikakve udruge na ovom tržištu male dioničare ne mogu spasiti, a o primjerima prevara mogli bi knjigu napisati. Novi kupac je pravilno pristupio problemu i ja bih rekao relativno jeftino se domogao već. paketa, a u budućnosti očekujem izdašniju novu ponudu.

Pitam se jel ponuda na ročištu 24.09.2019 za gbh predstavlja dopuštenu komunikaciju sa ulagateljima jer zbog nje gubim neke novce?

Iz svega napisanog od strane kolega, očito je da su općine bile uteg radi kojeg firma nije vrednovana kako bi trebala, pa je ostoja I Co odlučio prodati svoj dio i prepustiti drugome borbu. E sad, ako bi se stavili u poziciju lursena, zar nebi bilo logicno pokušati ispregovarati sa tim istim općinama neke nove uvjete po kojima bi oni prodali? Sumnjam da će po ovoj cijeni itko od velikih prodati, pa čak niti ovaj fond. Zašto im nebi ponudili neki premiju na ostojinu cijenu, politički bi to bilo prikazano kao uspjeh? Pitanje je samo postoji li uopće cijena po kojoj bi općine prodale, pošto su tu uključeni i faktori koji nisu samo ekonomski.

općine nikad neće prodati svoje udjele….da nisu uspjeli izboriti 25%udjela onda bi to bila druga priča a ovako onaj načelnik koji bi pokušao prodati njihove udjele,odmah bi bilo maknut i karijera bi mu bila gotova

Mislite da im ponude 6500 po komadu i solidan plan razvoja da nebi prihvatili? Ja mislim da bi


Mislite da im ponude 6500 po komadu i solidan plan razvoja da nebi prihvatili? Ja mislim da bi
Općinama je priča koju mogu prodati narodu puno važnija od novčanog iznosa. ZR se itko bunio kad je Dujmić uzeo pare od lrhc? Nije. Priča je bila dobra, lova koju su dobili nije.


Mislite da im ponude 6500 po komadu i solidan plan razvoja da nebi prihvatili? Ja mislim da bi

To možemo saznati ubrzo, jer čim se ponuda objavi Ponuditelj može u sljedećih 20 dana dizati cijenu ako želi.


Mislite da im ponude 6500 po komadu i solidan plan razvoja da nebi prihvatili? Ja mislim da bi

ne! nema te cijene zbog koje bi oni prodali,to je politika zbog koje bi se odmah izgubili lokalni izbori i to ne samo sljedeći nego bi stranka koja to prihvati gubila sljedećih 10 izbora.osim toga odobrenje prodaje moralo bi ići na gradsko i općinska vijeća i možeš li zamisliti kako bi pljuvali svakoga tko bi to podržao?? jer to nisu samo hoteli, to je povijest i identitet opatije!

Opcine ce prodati ako to nekak prebace u svoju korist,tj na svoj mlin; da je to u biti plus za narod i da ce on prosperirat prije svega od prodaje.
Prije tog cina mora ici debeli PR i pripremanje terena u medijima,a toga zasad nema.
I siguran sam da ce opcine ako prodaju to uciniti jedino u izbornoj godini,makar im cijena sad ponudjena bila i 50 tkn po dionici…do izbora se zaboravi …

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/u2TZNANje4jJ62WESAascQ==.pdf

Kada bi gradska vlast sutra objavili mjenjamo ime glavne ulice u npr. šetalište Marije Terezije i prodajemo udio u LRH mislite da bi to bilo nagređeno sa neuspjehom na lokalnim izborima?

Hm, hm, hm… U planu je delistiranje, iako ne znam kako će im to proći ako im NL ne proda svoj udio.
I nije mi baš jasan onaj dio gdje bi oni investirali, ali samo ako ih drugi dioničari prate ?

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

New Report

Close