LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dalibore nema tko sta zamjerat. Mi smo imali nekakvu minimalnu cijenu po svim pokazateljima od 5200kn do 7000kn. Obje cijene su mogle biti postignute, no nisu.
Ocito da je Ostoja morao ili zelio izaci iz ovoga. Vjerojatno los odnos sa partnerima (Ksenija i grad) i postignuta je cijena koja je postignuta. Da su partneri bili slozni. Sada bi i Dujmic mogao prodat svoj paket po 6000kn.


Ja se ispričavam što je šturo. Ovo je bio služebeni dio skupštine i tu je bilo samo to…
Sinoć sam bio dosta umoran pa nisam završio drugi dio posta, gdje sam napisao moj dojam koji sam stekao o novim vlasnicima kroz ljude koji će to voditi i nadzirati.
Kakva je atmosfera i kako se piše ovdje po forumu razmišljam dali uopće da nešto napišem..
Jer ionako to je samo moj dojam i moja procjena, a vidim kao se ovdje na to gleda…
Sakriveni iza nickova, piše se svašta.
Ja sam naprotiv osoba za koju se zna tko sam i što sam. Nije baš ista pozicija. Zato sam i prestao pisati po forumu. Na kraju nitko nije bio zainteresiran da se udruga promovira i održi. Treba voditi papire, predavati izvješća, plaćati banku, hosting itd itd. Ja sam npr na onu skupštinu kada se djelila firma i kada sam uspio dobiti od Ostoje tj Doličkog da se LRHC uvrsti na službeno tržište išao 2 puta. 2 dana za redom sjeo sam u auto i otišao u Opatiju. Izgubio 2 radna dana…
Nemam ja problema sa tim. Dioničar sam veći ili manji kako se uzme..
Možete se naći u situaciji i da je i vaš glas važan, pa možete nešto tražiti. Ja sam tražio neke stvari u interesu svih nas. Bio je i Matej sa mnom. Zna kako je to bilo. Trebalo je sjediti sa Dujmićem za stolom, a ožiljci su nam bili sviježi..
Gdje bi vam/nam danas bila LRHC da to tada nismo izgurali..
Zašto su nam to dali, pa imali su većinu, što su značili moji promili glasova
Ja to nisam mogao spriječiti. No mogao sam glasati protiv, izraziti protivljenje u zapisnik i pokrenuti tužbu protiv podjele po takvom planu gdje za LRHC nije predviđeno da ide na burzu.
To ih možda nebi spriječilo ali bi ih značajno usporilo.
To su znali oni, a znao sam i ja..
Znate li koliko košta uvrštenje na burzu i održavanje tvrtke na burzi?
Ja znam, rekli su mi i nudili da budu uvršteni na uporedno tržište kao alfabeti..
Mogli su otkupiti moj paket dionica i po 5000 eur m2 i da sutra ne dođem na ponovljenu skupštinu i to nebi bilo 5-10% tog troška koji su imali zbog uvrštenja..
A ja tamo nisam imao ni jednu punomoć, predstavljao sam samo sebe..
Gdje i bila da nas LRHC da sam pristao na uporedno?
Ili da nisam došao drugi dan ponovo na skupštinu.

Da ne kažem da su mi usvojili i kod izmjene statuta da se ne mora punomoć ovjeravati kod bilježnika. Kasnije mi se smije Dolički jer od tada nitko više ne šalje punomoć, a ja sam na svakoj skupštini

Kad je u LRH došao Ostoja, a udruga još mislim da nije bila ni formirana ja sam na prvoj skupštini predstavljao preko 3% glasova. Realno i više ali dio punomoći mi nisu bili priznali jer su poslane bez ovjere, jer su došle samo faksom itd itd. Mogli smo možda imati i 5% a to daje i neka prava.. Tad sam tražio mjesto u NO za male dioničare da sastav NO odražava strukturu vlasništva.. Nisam dobio.

Za razliku od onda danas je bilo dovoljno skinuti obrasce, potpisati i poslati poštom u LRH. Bez ovjere kod bilježnika. Ma prošlo bi čak i preko maila. Jer nebi bilo važno koliko piše glasova na mom glasačkom listiću ali bi se znalo da sam tamo ispred toliko i toliko ljudi. Čak ni to se nikome neda..
Da je bilo bar 50 punomoći i da je bilo na mom listiću bar 5000 glasova ja bi tražio da nam daju mjesto u NO.
Nova uprava je pokazala poštivanje prema meni kao dioničaru, vjerojatno i zbog toga što figuriram kao predstavnik malih dioničara.. Ili možda i samo zbog toga što smo se nas trojica uopće udostojili tamo pojaviti.
Na skupštini sam ja puno toga saznao, neformalno, i meni korisno..
Oni koji su poslali punomoći dobit će pisan izvještaj na 10 stranica 🙂

Fućkalo se njima za manjinske i punomoći. Zna se kako je Ostoja došao do LRH i kako je završila ili se tada razvijala priča sa SNHO. Oni su zeljeli izbjeći sukobe svake vrste i zato su prihvatili stvari koje inače ne bi prihvatili. A i onda je burza nešto značila. IMHO Kao, daj im mjesto i prostora…. ionako nam ne smetaju.

Sukob sa “manjinskima” im je u tom trenutku bio nepotreban.

Pozdrav svima,

Puno hvala @daliborop na analizama tokom godina. Realne su i nemaju ugrađenu nepredvidivost biznisa no čitati taj pogled je vrlo korisno.
Hvala i @drazenni koji je pokazao što znači aktivizam i entuzijazam, a ne protesti iz udobnosti vlastitih fotelja.
Ulažem oko 21 god u dionice a u LRH sam od 2006. i srećom mi čini mali dio portfelja. Na forumu nitko ne daje garanciju za svoja mišljenja i projekcije. Jednom je to bilo s NB koji bi svoju projekciju potkrijepio s par desetaka miliona kuna kupnje dionica no u svakoj uređenoj zemlji bi završio pod istragom.

Svi koji imaju veliko i pretenciozno mišljenje o LRH i vlasnicima mogli su se zapitati sljedeće tokom godina:
+ Po čemu je Ostoja kvalificirani “developer” turističke kuće u smislu turističkog biznisa?
+ Izronio je iz kuponske privatizacije s početka 90-tih i vjerojatno uz jaku političku potporu dobio udjel u LRH. To svakako nije čisti put kako se razvija hotelska kuća, a dok ne metnete svoju lovu nemate baš niti osjećaj za dobivenu imovinu
+ Nisam vidio ovakav način da se partneri razdijele s ovim cirkusom i hrpom firmi. Mislim da to puno govori o managementu i ekipi koja je to vodila
+ Gdje ste vidjeli da je firma u postupku prodaje a da se daje otkaz predsjedniku uprave s bonusom koji potkopa rezultat? Mlada se cifra pred udaju, a isto tako i firme
+ Što je tu bilo za male dioničare osim muke koju spominje @drazenni? Dividende nema. U HR se turizam “događa” u posljednjih 15 godina i niste trebali biti veliki manager da podignete rezultate hotelske kuće, kao što je ministar turizma vjerojatno najugodnija fotelja u Vladi. Oportunitetni trošak na ovoj dionici je ogroman. Da ste u posljednjih 10 ili 5 godina uložili u većinu solidnih ili ziheraških firmi u HR ili SAD daleko bolje bi prošli
+ Dionica ima visoku cijenu i relativno mali free float
+ Imate i općinu u suvlasništvu što sigurno opterećuje sve u donošenju odluka i zbog toga ne zamjeram Ostoji što je ispalo ovako kako je
+ Da je ovo bio zicer od ulaganja i zlatna koka za povrat, kao što neki pišu na forumu, zar mislite da bi ekipa iz TDR-a ili Valamara to odignorirala? Ovi iz TDR-a sigurno imaju i lovu i utjecaj da sve sve promijeni na nekoj lokaciji, kao što odlično rade s Rovinjem

Moje mišljenje je da je ovdje zarađeno relativno solidno. Sretno i dalje u budućnosti s LRHC.
Kako se inače kaže, žaljenje je najjača emocija na burzi.

Puno sreće i ovima u sporovima. Osobno smo dobili par kolega i ja spor protiv Magme zbog Fižulićeve greške s kupnjom dionica no takvu muku i hrvatske sudove ne bi nikome preporučio. Na kraju često sve ispadne i pirova pobjeda. Niti Europski sud nije neka garancija da ćete dobiti presudu u svoju korist i pripadajuće imovinsko obeštećenje. Srećom nismo došli do njega.

Puno uspjeha svima u budućim ulaganjima!

Drage kolege, oduvijek je tako u svakom segmentu zivota, samo u Lijepoj Nasoj,namjerno velikim slovima.
Dok je situacija dobra ili u uzlaznoj putanji svi komentiraju,kad je losija (meni osobno je,ja sam kupovao pred 10 godina po istoj cijeni koja je i sad, racunam i lrhc) onda ljudi zanijeme i naljute se odmah. Ja nisam ljut,mozda malo,ali realan jesam,ocekivao sam vise.
Nikome nista ne zamjeram, punoljetni smo,sami odlucujemo o sebi.
Dalibora i dalje smatram jako jako dobrim dijelom ovog foruma,najboljim cak.
Ali Darkecu za vjerovat da ce u buducnosti prodat lrhc bolje,ovaj put nije a drugi put hoce, mislim svaki komentar je suvisan (uvijek postoji neko opravdanje,gradonacelnik,guse ga,bla,bla), a povjerenje rasprodano i otislo nepovratno.

+ Što je tu bilo za male dioničare osim muke koju spominje @drazenni? Dividende nema. U HR se turizam "događa" u posljednjih 15 godina i niste trebali biti veliki manager da podignete rezultate hotelske kuće, kao što je ministar turizma vjerojatno najugodnija fotelja u Vladi. Oportunitetni trošak na ovoj dionici je ogroman. Da ste u posljednjih 10 ili 5 godina uložili u većinu solidnih ili ziheraških firmi u HR ili SAD daleko bolje bi prošli

Rekao bih da je ovo ključna stvar.

Nije ljudski zivot dovoljno dugačak za ovakav tip investicija – posebno ako nisi pogodio timing. I kao što je jedan drugi kolega spomenuo, sve se, na kraju krajeva, uglavnom na ZSE svodi na sreću i špekulaciju.

Za nas koji smo dobar dio zivota ostavili pred ekranom, jednostavno više nije razumna opcija nastaviti sa takvim zivotom i ulaganjima.
Da se radi o nekoj drugoj uredjenoj drzavi, vrlo vjerojatno – da.
Ali dok god zivimo i ulazemo ovdje – svakome tko je tu pekao zanat i nagledao se svakakvih svinjarija tijekom godina – jasno je da – bar za sada – za dobar dio ulagača tu kruha više nema ili je previše krvav da bi se na taj način zaradjivalo.

Nakon svega ima likova koji napadaju Dalibora. Malo sam provjerio, prvi post na temi LRH je objavio 26.01.2012.g. i od tada afirmativno piše o dionici. Prema portalu moje dionice od tog datuma do danas dionice koje su ostvarile bolji prinos od LRH su slijedeće:
48. LRH-R-A 151,31%
49. ADRS-R-A 154,58%
50. TUHO-R-A 154,90%
51. ATGR-R-A 161,63%
52. ACI-R-A 163,46%
53. AUHR-R-A 189,12%
54. RIVP-R-A 295,98%
55. HMST-R-A 338,52%
56. PLAG-R-A 339,23%
57. HIMR-R-A 360,12%
58. ATLN-R-A 446,10%
59. ARNT-R-A 498,49%
60. MAIS-R-A 615,79%
Tu naravno treba pribrojiti i dionice LRHC koje je dobio svaki vlasnik dionice LRH. Njena zadnja prosječna cijena je 1590 kn što treba pribrojiti prosječnoj cijeni dionice LRH od 4.676, dakle zbroj je 6.229 kn. Ako ih tako gledamo prinos na dionici LRH od kada je Dalibor počeo “drukati” je cca 235%, što je jedan od najboljih prinosa od tada. Hebiga očekivali smo dosta više i pogriješili, ali daj Bože što više ovakvih pogrešaka. Dalibore perjanico naša i uzdanice nastavi Ti sa svojim analizama, mene nije sram priznati da sam ovaj prinos ostvario jednim dijelom i radi Tvog afirmativnog pisanja i analiza. Svatko ovdje može iznositi svoje mišljenje, a sam odgovara za svoje investicijske odluke.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Nakon svega ima likova koji napadaju Dalibora. Malo sam provjerio, prvi post na temi LRH je objavio 26.01.2012.g. i od tada afirmativno piše o dionici. Prema portalu moje dionice od tog datuma do danas dionice koje su ostvarile bolji prinos od LRH su slijedeće:
48. LRH-R-A 151,31%
49. ADRS-R-A 154,58%
50. TUHO-R-A 154,90%
51. ATGR-R-A 161,63%
52. ACI-R-A 163,46%
53. AUHR-R-A 189,12%
54. RIVP-R-A 295,98%
55. HMST-R-A 338,52%
56. PLAG-R-A 339,23%
57. HIMR-R-A 360,12%
58. ATLN-R-A 446,10%
59. ARNT-R-A 498,49%
60. MAIS-R-A 615,79%
Tu naravno treba pribrojiti i dionice LRHC koje je dobio svaki vlasnik dionice LRH. Njena zadnja prosječna cijena je 1590 kn što treba pribrojiti prosječnoj cijeni dionice LRH od 4.676, dakle zbroj je 6.229 kn. Ako ih tako gledamo prinos na dionici LRH od kada je Dalibor počeo "drukati" je cca 235%, što je jedan od najboljih prinosa od tada. Hebiga očekivali smo dosta više i pogriješili, ali daj Bože što više ovakvih pogrešaka. Dalibore perjanico naša i uzdanice nastavi Ti sa svojim analizama, mene nije sram priznati da sam ovaj prinos ostvario jednim dijelom i radi Tvog afirmativnog pisanja i analiza. Svatko ovdje može iznositi svoje mišljenje, a sam odgovara za svoje investicijske odluke.

Napisat cu jos jednom.
Moja malenkost (a i dosta drugih kolega), imaju 10+ godina dionice, pogledajte tu prinos po godini od recimo 2009 do danas?
Cemu racunate od 2012,zasto niste stavili pred 2 mjeseca,pa bi prinos bio skoro 40 % u cca 2 mjeseca.
Kvart lijepo zbori,lose okruzenje,kvazi menadzment,banana drzava,sljedeci put moze biti samo gore.
P.S. Dalibora nitko po losem ne spominje,barem ne ja. Jedino je zaboravio uracunati faktor “zajeba” na hrvatski nacin 🙂

4. Sijecnja 2008 cijena 5200 kn, 28.12.2012 cijena 1800 kn.
Cijenjeni kolega ne znam sad kako se zovete,koliki je to prinos,ja sam strojarstvo zavrsio,ne znam to izracunati…

Taj datum je jer Dalibor od tada druka, a neki se njega uhvatili. Ja mislim da sam ja mlad i naivan kupio ako ne najskuplju onda blizu tome po cijeni od blizu 7000 kn prije skoro 12 godina, ali sam srećom dosta kupovao poslije i ispod 1000 do 3500. kupovao sam nešto i preko 4000, a i nedavno preko 5000. Ali na njoj imam cca 80% plusa. A da sam krivo procijenio da će Ostoja prodati sobu ispod 80 tis eura, tu sam promašio ceo fudbal. Sreća ds nisam imao više slobodnog novca jer bih bio još ubacio

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

U sijecnju 2009 je bila oko 1000 kn. Btw i tad sam imao dionice 🙁
Pa ne mozete selektivno uzeti koliko vam pase…

P.S.
Onda ce mi neki prigovarat da je losa atmosfera na forumu. NIJE, samo smo realni 🙂

Zadnje sto sam prodavao kod ponude za preuzimanje je bila INA pa sam zaboravio koji je tocno postupak.

Zna li netko kako to ide?

Ako se ne varam trebam odregistrirati dionice sa svog brokera i ispuniti obrazac koji predam hanfi?

Ipak ću napisati neke stvari. Mora vam biti jasno da je u tijeku ponuda za preuzimanje. Kupac ne smije komunicirati sa dioničarima mimo ponude za preuzimanje. Ovo ima veze sa skupštinom jer ja sam bio tamo razgovarao sa članovima NO i upravom. Jako mi je sada teško nešto napisati jer moram paziti da ne dovedem ni sebe ni njih u nezgodnu poziciju. Najlakše bi bilo da šutim. Ovo pišem pod “dojmom” sa skupštine, i to su moji stavovi i zaključci a ne nešto što je rekla Uprava LRH

Prokomentirat ću slijedeće stvari o kojima vidim da se ovdje polemizira.

Poštovani kolege, ja razumijem da je dobar dio ljudi ovdje razočaran sa cijenom, ali nisam siguran na koga se svi vi ljutite? Na Ostoju? Pa ja sam siguran da bi on prodao za 3 puta veću cijenu da je mogao. Nije to napravio da bi napakostio dioničarima. On osobno nije bio još za pordaju, ali nije ni on tamo sam..
Ne zanimaju me njihovi razlozi i motivi, kao što njega ne zanimaju moji. Odlučili su prodati i pokušali dobiti najviše što su mogli..
Ove priče o prodajama ispod stola su malo neozbiljne..
Prodajni proces nije tako jednostavan kako si ga zamišljate. To je skup proces i kupci se ugovorima osiguravaju da ih se ne zaobiđe i ošteti u tom procesu. I na kraju koji bi bio cilj.. Da nas prevare?
Dajemo mi sebi previše na važnosti. Da je cijena 20% viša radi se o par milijuna eura koje bi kupac uštedio na nama. U ukupnoj sumi investicije to je zanemarivo..
Ljutimo se an kupca?
Pa on je platio koliko on misli da to vrijedi. Malo je 1250 eur po kvadratu. Da slažem se ali samo prije 3 mjeseca bilo je i manje od 1000 eur po kvadratu. To je bagatelno a ipak se nitko nije tukao da kupuje po toj cijeni. I mi sutra ujutro možemo kupiti po cijeni par % manjoj nego je platio Lurssen. Znači za nas je ok da kupimo za tu cijenu ali kupac je zločest što je kupio tako jeftino??
Cijena je ta koja je.
Meni vrijedi bar duplo. No očito je da sam u krivu i da bi ja preplatio taj kvadrat u Opatiji
O razlozima zašto je cijena takva, ja sada nebi…. Možemo kad ovo prođe.

Ponudu ćemo dobiti jako brzo i na nama je da ju prihvatimo ili ne.
Ostoja je uzeo novac i ide dalje. Mi odlučujemo za sebe

Tema 2
Koliko sam ja do sada uspio saznati Nova Liburnija neće prodati. Možda se još predomisle ali za sada je omjer snaga takav da je prevagnulo ne. U Opatiji sam proveo 2 dana, imam tamo neka poznanstva, mislim da je ovo što vam kažem otprilike sa 80%.. Mislim da će oni javno obznaniti svoj stav i prije kraja ponude pa onda kome je to mjerodavno će znati…

Znači mi ćemo zapravo najvjerojatnije imati situaciju da se umjesto Ostoje sada pojavio netko drugi. Struktura vlasništva bi mogla u bitnome ostati slična. Kupac je za razliku od Ostoje dao 100 mil eur da dođe u ovu poziciju. Da ima 54% tvrtke. Nudi nam da nam otkupi i naše donice po istoj cijeni. On očito procjenjuje da LRH vrijedi barem toliko koliko ju je platio, a nije ju kupio da na njoj izgubi nego zaradi. Znači i on se nada i vjeruje da će LRH vrijediti više kroz neko vrijeme. Kakvi su mu planovi vidjet ćemo sutra u ponudi. Svaku riječ koju oni sada kažu mora odobriti Hanfa.

Znači nema smisla da o tome mi sada lamentiramo dok oni to ne objave.

Tema 3
Ono što bi još komentirao je dio što se tiče paketa lokalne uprave.
Tu me smeta što smo licemjerni. Tukli smo se s njima. Neki se još bore. Neki se još oporavljaju. Ali guramo im se pod skute da nas štite od većinskog??
Prvo da će oni nas zaštiti to je iluzija. Ne budimo smiješni. Oni imaju u potpunosti suprotne interese od nas. Njihovi interesi nije zarada LRH. Npr. oni bi da LRH gradi i financira kulturni centar i onda iz inata ne daju dozvolu za izgradnju hotela. Oni žele imati tu polugu da odlučuju, upravljaju, kontroliraju neke stvari koje nebi smjeli imati. Da treba lokalna uprava imati takvu polugu onda bi joj to zakoni dali i bez da su vlasnici..
Oni bi trebali sa svoje strane stvarati uvijete da se investitori razmašu, da im omoguće da zarađuju i rastu, a oni ih limitiraju i usporavaju. Njihove službe su problem kod sređivanja stanja u zemljišnim knjigama, urbanistčkim planovima, dozvola itd itd. Tko bilo što radi zna kako je to..
No ta neefikasnot nije dosta..
SAd bi se petljali u stvari gdje im nikako nije mjesto..
Možda iz mene progovara jal zbog izgubljenog spora, i netko misli drugačije od mene. Ok..
Ja mislim da lokalna uprava nikada nije trebala dobiti taj paket jer za to nije bilo nikakvih osnova, a kamoli da ga je trebala zadržati . Prodaj na javnom natječaju, pa neka kupe mirovinici ili tko god, a oni novac nek potroše na ono što je u njihovoj domeni..

Onima koji ipak misle da ih gradonačelnik treba štiti od većinskog bi poručio i slijedeće.
Nemojte biti partner s onim kome ne vjerujete i mislite da će vas prevariti. Ako imate nepovjerenje u većinskog vlasnika bježite glavom bez obzira… Ako je kvaran, kvaran je i kad tada će bez obzira na lokalnu upravu vas prevariti i oštetiti.. Jer lokalna uprava gleda samo svoje interese, a ne vaše.
Kada je bila podjela firme oni su se dogovorili sa Ostojom mimo nas. I potpuno im je bilo svejedno kako ćemo mi proći u toj podjeli. Nisu nazvali mene ili nekog drugog i rekli pregovaramo s Ostojom o modelu podjele tvrtke imate li vi što reći ili sugerirati o čemu da vodimo računa da vas se ne ošteti..
Eto toliko o zaštiti koju vam nudi Opatija.
Sutra će oni na skupštini izglasati većinskom dokapitalizaciju s prvom isključenja ako oni iz toga dobiju nešto što njima je u interesu, a nas će možda time oštetiti.. Rekao sam vam, njihov interes nije istovjetan našem.

Razmislite malo o ovom što vam kažem. I kad sam rekao da o razlozima zašto je cijena takva kakva je razmislite koliki je faktor u tome i paket lokalne uprave, ali i njena neefikasnost i ograničavanje investitora ..

Jedno je kada kupite kvadrat stana, a drugo kada kupite hotel koji treba obnoviti i proširti, a lokalna uprava nije kooperativna i efikasna.. Diskontirate li tada cijenu. Sjetite se što se objavljivalo nakon odustajanja Singapuraca ..

DA ZAKLJUČIM
Mojom dojam o ljudima koji će upravljati i nadzirati LRH je da vam ne treba Opatija da vas štiti od njih. Zakonska regulativa nudi neke osnovne zaštitne mehanizme, i ovi ljudi će ih se pridržavati. Tražiti da nam daju nešto više nego što bi mi dali njima nije realno. Ako im budemo smetali, isplatit će nas. Malo nas je nismo skupi. Nakon ponude bit će nas još manje.

I da još malo kažem o ovim punomoćima.
Ne mislite li vi da je inicijativa da ja tamo budem nečiji opunomoćenik trebala doći od strane onih koje bi trebao predstavljati, a ne od mene?
Ja sam od 2010 bio na svakoj skupštini i mislim da to svatko tko je dioničar malo duže zna.
Zar sam ja trebao sada na forumu pozivati da mi date punomoći?
To je dečki moji naopako.
Znate li vi kolika je gnjavaža kontaktirati sa 50-60 ljudi da to organiziram. Netko nema moj OIB, netko je zaboravio nešto upisati, ovo ono. Faxovi, mailovi, telefoni.. To su dani posla.
Ja jučer i danas sam imao bar 20 telefonskih razgovora i ni jedan nije bio kraći od 15 minuta, a neki su bogami bili i 45. Poruka i mailova također. Pa samo na ovaj izvještaj sam potrošio sate.
A vidim da mi gore blinka da imam 2 nove private poruke…

Znao sam čim sam se javio iz Opatije da će to tako biti..

Znači imao ja tamo 10 ili 10.000 glasova ništa bitno se nebi promjenilo osim percepcije da postoje neki mali dioničari i da imaju na skupštini svog predstavnika, da sudjeluju u odlučivanju i da su jedna od strana za stolom. To je kanal kroz koji se onda mogu otvoriti neke komunikacije, kroz kojih se može nešto saznati i u ključnim trenucima možda i nešto napraviti da se zaštite naši interesi.
Pokazao sam vam to kroz uvrštenje LRHC.
Što bi bilo da Matej i ja nismo tada bili tamo?

No prevladava očito stav da je to potpuno nebitno i da nije važno biti na skupštini. Ovdje vjerujete tekstovima koje objave neki anonimni nickovi, a imate priliku upoznati novu upravu i predstavnike novih vlasnika. Povjerili ste svoj novac njima da oni time upravljaju, i došli su se predstaviti a mi ništa? Pitate na forumu nepoznate ljude, a tamo su ljudi koji imaju odgovore z vas.

Odluku dali ćete ostati partner sa novim vlasnicima ćete donijeti na temelju onoga što kaže neki forumaš za kojeg ne znate ni tko je ni što je?

Mali dioničari u LRH imaju blizu 10% glasova. Nije to tako malo. Da skupimo 5% to već ima i neki značaj. Sa Az fondom imamo preko 18%. Možda se mogao tražiti i jedan član NO. Tko zna, da smo tražili možda bi i dobili. No mi se ni ne pojavimo.

New Report

Close