LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ne znam bas da li itko vise vjeruje Ostoji i inima. Navlakusa bila sa LRH pa sad veli da su svi dobrodosli u Lrhc. Tesko da ce moje pare tamo,ili uopce na zse. Jednom te zeznu,ok. Ali dopustiti da te dva puta isti prevesla,onda s tobom samim nesto ne valja. Tako da nista od Lrhc,sto prije prodat i pobjec s parama,nije vrijedan. Za par godina ce biti "repriza"

A navlačio je – tko? Ja nigdje nisam vidio da je Ostoja navlačio nešto. Ili da je "burza" navlačila nešto – jer i inače je bedasto krivi burzu za nešto, nekoga tko je samo posrednično mjesto za sklapanje transakcija. Ti ionako ne razumiju što burza jeste.

Na koga si mislio da je – navlačio?
[/quote]

Darka se hvalilo da je super sposoban prodavac, koji zna koliko vrijedi kad je toliko ulozio, da ce eskimu led uvalit. Otpemninu dao Sehanovicu jer je odradio posao vrhunski. Na kraju ispada da je vise ulozio zadnjih 4,5 godina nego li je dobio sad za firmu,a svi hvalili Lrh da je najnezaduzenija firma…banaliziram malo naravno,al to je navlakusa bila za nas male,neki isli u dokup. Pa sad je nas novac dobrodosao i u Lrhc, pa normalno da je, šišaj ovce dok ide.
Za 3-4 godine ce ulozit opet 100 milja,a dionica ce u minus jos (mozda bude vrijedila -1500 kn ha haaaa),takvo je trziste i evaluacije,je,da,mos mislit 🙂



Ja mislim da će uskoro još koji krug otkupa dionica po malo višim cijenama

a zasto to mislis…ili onako … samo imas glasne zelje?
[/quote]

Pa nekako mi se čini da je ovo ipak prejeftino prodano a novi vlasnici su kapitalno vrlo jaki tako mislim da će ponuditi ako ne odma kroz godinu dana premiju na ovu cijenu



Ja mislim da će uskoro još koji krug otkupa dionica po malo višim cijenama

a zasto to mislis…ili onako … samo imas glasne zelje?
[/quote]

Hoće hoće, samo što nije.
Osjecaju Austrijanci, pardon suosjecaju s malima pa ce nam ponudit vise,ne znam samo zasto ak ne moraju. Ionako ce vecina izic sad po 4760

Meni se čini da će to napraviti čisto iz dugoročnih ekonomskih interesa… Da to naprave to je kikiriki u odnosu na budućnost poslovanja

@sokolić
Zakon o preuzimanjima dioničkih društava, članak 16, tačka 7 – ima tamo sve.


Ostoja je možda utržio 200 mio eura i on će kokošariti s nekim brokerima da bi netko jamio koju kunu? Jedino što on ne treba mu je takva stvar, ne budite smješni

Kako ne, pa na tih 200 mil eura su mogli zaraditi još 20-30 tisuća 😀
Bome strašno kakve sve gluposti ljudi mogu lupetati da bi sami svoje promašaje opravdali…

Renči je sve sažela, biznis je super ali plaćaš cijenu okoline u kojoj radiš, pitanje je i što dobivaju odmah a što će stajati na escrowu – nikada prodavaatelj ne dobije sve… Generalno, prodali su u skladu s dosadašnjim transakcijama unatoč Dujmiću i unutarnjim nesuglasicama i kapitalizirali zadnjih 20-25 godina rada. Svaka čast Ostojinoj ekipi!!!

Onima koji su špekulirali možda nije ispalo kako su zamišljali ali oni koji su unutra zadnjih par godina ne smiju zaboraviti da su dobili i LRHC, ja sam skroz zadovoljan kako je to ispalo. Da nije bilo genijalaca s burze koji su ugasili CEENTER i Agrokora sve bi to bilo još malo bolje.

PS.
Moram i ovo reći iako Dalibor ne treba odvjetnika. Umjesto da ga svi zaje.. trebali bi biti zahvalni na svemu što vas je čovjek educirao godinama. Dalibore hvala i svaka čast što imate strpljenja za često utopijske rasprave, osobno sam odustao.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Ostoja je možda utržio 200 mio eura i on će kokošariti s nekim brokerima da bi netko jamio koju kunu? Jedino što on ne treba mu je takva stvar, ne budite smješni

Kako ne, pa na tih 200 mil eura su mogli zaraditi još 20-30 tisuća 😀
Bome strašno kakve sve gluposti ljudi mogu lupetati da bi sami svoje promašaje opravdali…

Renči je sve sažela, biznis je super ali plaćaš cijenu okoline u kojoj radiš, pitanje je i što dobivaju odmah a što će stajati na escrowu – nikada prodavaatelj ne dobije sve… Generalno, prodali su u skladu s dosadašnjim transakcijama unatoč Dujmiću i unutarnjim nesuglasicama i kapitalizirali zadnjih 20-25 godina rada. Svaka čast Ostojinoj ekipi!!!

Onima koji su špekulirali možda nije ispalo kako su zamišljali ali oni koji su unutra zadnjih par godina ne smiju zaboraviti da su dobili i LRHC, ja sam skroz zadovoljan kako je to ispalo. Da nije bilo genijalaca s burze koji su ugasili CEENTER i Agrokora sve bi to bilo još malo bolje.

PS.
Moram i ovo reći iako Dalibor ne treba odvjetnika. Umjesto da ga svi zaje.. trebali bi biti zahvalni na svemu što vas je čovjek educirao godinama. Dalibore hvala i svaka čast što imate strpljenja za često utopijske rasprave, osobno sam odustao.
[/quote]

Promašaj jest što sam očekivao puno veću cijenu, ali dabogda svugdje ovako promašio i imao 80% plusa. Ima li ovdje crnila ili nema to neznam, znam da kad bij ja imao milijardu nečeg da bi mi bilo bitnije mirno spavat nego imati milijardu i nešto i nemirno spavat

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Nice switch – sa LRH na LRHC (140 komada jedne za 391 koada druge). Možda zaista “way to go”…

nema više razloga za silna piskaranja ni procjene sad kad je sve uglavnom poznato pa tko hoće prodati po malo više neka čeka ponudu, tko hoće pare odmah odmah može i sad prodati nešto jeftinije.namjerno ne spominjem one koji će i dalje ostati u poziciji jer takvi spadaju u rang statističke pogreške.


Može li netko napisati što ako lurseni nakon završetka javne ponude odluče da hoće dati još jednu, dobrovoljnu po npr 6000 kn. Jeli u tom slučaju moraju i ovim iz prve i ostoji isplatit razliku? Postoji li ti tu neki mehanizam?

da su nam odmah ponudili veću cijenu nego Ostoji (a nisu), onda Ostoji ne bi morali nadoknaditi razliku.
Ovako, eventualno dizanje cijene u eventualnoj novoj (drugoj) javnoj ponudi, svima iz prve javne ponude (ne i Ostoji) moraju nadoknaditi razliku.
Neka me ispravi netko ako sam pogriješio.

Pa nisu ludi da daju novu javnu ponudu odnosno otkupe bilo cije dionice za vrijeme ili u roku od godine dana od završetka javne ponude. Za godinu dana mogu ponuditi Opatiji nešto i tada vise nemaju nikakvih obveza prema ostalim dioničarima.

To je to. Take it or leave it!

zašto bi pobogu ostalima sada nudili veću cijenu kad ugovorom već imaju osiguranih preko 50%, a preko 75% i tako ne mogu doći bez opatije i općina!??

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

prvo, nisam rekao da su ludi i da će ponuditi naknadno veću cijenu.
drugo, da ponude veću cijenu, tko kaže da Opatija i općine ne bi pristale na prodaju i tako dođu do preko 75%.

samo sam odgovorio kolegi na njegovo pitanje.

Ova ponuda osigurava kontrolni paket i nema razloga za razbacivanjem novaca novom ponudom. Ostale dionice se mogu skupljati po malo.
Ali, teoretski kad bi dali nakon ove ponude novu ponudu zašto bi namirili razliku, i kome? Prva ponuda bila i prošla, upisali su vlasništvu za sve dionice dioničara koji su prihvatili ponudu.
Daje se ponuda uvijek za dionice koje nemaš, a ne za dionice koje su tvoje

Ako cemo vec o teorijama urote mozda imaju ugovoreno da ce u slucaju prihvacanja prodaje od strane Opatije cijena biti visa. Manje muka, vise novca za svih.
Koliko je to vjerojatno procijenite sami.

New Report

Close