LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To samo veliki dobivaju gratis. Malima se gleda svaka kunica naplatit.

mi smo razocarani, ali zamislite samo kako je razocaran prethodni kupac. otisla lrh za 5% vecu cijenu

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre


Nema se tu tko kome ispricavat. Forum je za iznosenje misljenja. Nisu to investicijski savjeti. I nije samo dalibora ponijelo pred finish. Veliku vecinu nas ovdje je ponijelo. Vidjeli smo sto smo htjeli vidjeti. Iako, brojke su od pocetka bile jasne ako se gleda ebita. Nefunkcionalna imovina je gratis za zamrsenu vlasnicku strukturu. I to je to. LRH cu prodat u ponudi. Betu i PCTS ionako sad ne mogu prodat. 🙂

po koliko ebitda je onda ptrodan lrh

i da lib po 2018 god ili po 2019

bomev kupca lijepe pare cekaju sadb na kraju ljeta

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

U biti predomisljam se,najvjerovatnije prodat sve,i sto dalje od zse.
Povuc novce sa zse, razocaran svim.

Kakva su razmisljanja,izlazite ili ostajete,hocemo opet tablicu?
Koliko ih ostaje dalje?

Nikad vise sa darcem tikve saditi ni za lijek da mi trebaju.
Car među pokvarenj ci ma od osnutka zse

@ daliborop – jer imate najvise podataka

Da li moguce da su poslovne knjige LRH nastimane i da je kupac u due dilligenceu nesto nasao i za to jako spustio cijenu?

Da li je moguce da je prikazana EBITDA razina lazirana ili barem neodrziva na dugi rok?

Zasto niti jedna hotelska kuca u RH nema takve marze? Ne vjerujem da je ex Uprava LRH toliko bolja, educiranija, sposobnija i pametnija od svih drugih Uprava u RH. Pogotovo kada su info iz same firme vrlo cesto u suprotnosti sa prikazanim “uspjehom”.

Zasto LHR nije bio zanimljiv niti jednoj domacoj hotelskoj kuci? Sada je ocito da cijena nije bila razlog nezainteresiranosti. Da li to podrazumijeva da ima nesto sto je skriveno?

Ovo su pitanja na koja bi mogli dobiti odgovore u slijedecim fin. izvjescima, a koja se onda direktno ticu, tj. postavljaju ista pitanja i za ulaganja u Cavtat.

zakaj me ovaj slučaj neodoljivo podsjeća na jadranku prije 5-6 godina? sve gotovo identično sa visokim očekivanjima. i podosta forumaša i tu i tamo. i onda šok! zar je kvarner tako jeftin i neatraktivan? valjda zbog riječkih brodogradilišta i rafinerije!?

usput, gdje nam je kolega matej? nema nikakav komentar?

Osobno sam ocekivao cijenu izmedu 5200-5500 kn.
Ovo mi je ispod ocekivanja. Nemam dionice, al pratim pricu.

Al potvrdilo se ono moje prije par godina. Stari hoteli, koji su preuredeni tek da se sve zamaskira, losa usluga, i ocito nisu mogli dobiti premiju, bez obzira na EBITDA

kolege,
ozbiljno razmišljam ne prihvatiti ponudu.
Znam da to nosi rizike, velike možda, ali ovo ne smatram realnom vrjednošću.
Kud ću s parama, ima još više da pogrješim nego ovdje.
Ako grad i općine ne izlaze..
Ne znam, treba još koju noć prespavati



Nema se tu tko kome ispricavat. Forum je za iznosenje misljenja. Nisu to investicijski savjeti. I nije samo dalibora ponijelo pred finish. Veliku vecinu nas ovdje je ponijelo. Vidjeli smo sto smo htjeli vidjeti. Iako, brojke su od pocetka bile jasne ako se gleda ebita. Nefunkcionalna imovina je gratis za zamrsenu vlasnicku strukturu. I to je to. LRH cu prodat u ponudi. Betu i PCTS ionako sad ne mogu prodat. 🙂

po koliko ebitda je onda ptrodan lrh

i da lib po 2018 god ili po 2019

bomev kupca lijepe pare cekaju sadb na kraju ljeta
[/quote]

Prodan je po EBITDA 2022 samo dio plaćenog nitko osim većinskog neće vidjeti

Nakon zavrsetka javne ponude, cijena bi vrlo lako mogla ekspresno prema onih dugo utvrdjenih 3600, a s daljnjim potresima na globalnim trzistima i bez novih dobrih vijesti i nize od toga.

Samo moje misljenje…..za one koji ne kane prihvatiti ponudu….

Naravno da je s ovako malim free floatom moguć i sasvim suprotan scenarij – ukoliko to nekome bude u interesu.

Po meni najveći problem je sto su inače prosječni rezultati za bransu kontinuirano neadekvatno interpretirani..I sto se godinama gradila iluzija neke velike vrijednosti. Za 300 milijuna kuna prihoda i 40% prosjecne Ebitda marže i postojećom vlasnickom strukturom, dostignuta je super cijena.

Ja sam ipak očekivao nešto vecu cijenu zbog položajne rente, al očito su prevladali poslovni rezultati koji su u smislu prodaje, očito stagnatni.

Sjetih se natpisa 2006-7 grupa hr američkih iseljenika najmanje 200milja evo 13god opet isto koja smo banana drzava umjesto da je išlo na tko da više mi smo sve predali crvenoj buržuaziji i kažemo djeca odlaze di je dotičnom bila 1milja dm porezna banana koje smo društvo postali što je najgore neki još uvijek gospodina vide kao finacijaš a taj u deuchelandu nebi mrkvu sadio a kod nas ima milione isto vrijedi i za brku


od silnih brojki jesmo li rekli po koliko su sad otisle sobe (50000€)?

Pa ima par stranica prije, Dalibor je izračunao cca 93.000 eur/sobi ili cca 10,5 Ebitda

Kad oduzmeš nefunkcionalnu imovinu i keš krajem sezone, prodali su sobe ispod 80 tis eura. Bolje bi cerp prodao

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close