LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@renči
Novac od sezone 2019 je na računu. Bit će za koji dan kvartalni pa će se vidjeti. Ili će biti umanjen kredit ili je novac na računu. I to ne mali.
Zarada iz 2018 se zna gdje je otišla. Zimus je puno investirano, najviše u Ambasador. Iz tog razloga hotel nije pola godine radio. Iz tog razloga sam ja računao EBITDA za 2020 kao osnovicu jer taj hotel ostvaruje godišnje preko 100.000 noćenja. Znači daleko iznad svih ostalih.
Prošle zime uloženo je u Ambasador i vilu 16.2 mil eur znači 64.000 er po sobi.
Hotel ima 17200 m2, a vila još 2500. Uloženo je 800 eur po m2
Sada je prodan za 1250 po m2 ???
Zanemarimo zemljište oko hotela i vile, bazen, restoran i ostalo. 20.000 m2 korisne površine u Opatiji !?!
Popunjenost 74%, zarađuje 18.000 eur po sobi. Pa koliko treba vrednovati tu sobu i taj hotel?
93.000 eur ?

Pa koliki diskont treba uključiti? 50%

@one
– dajte nam neku brojku, ja stvarno ne provociram

No zapravo i nema potrebe. Jednostavno je 10,5 EBITDA i to je to. +-5%
Ako nema EBITDA ne vrijedi ništa.
A opet ovi htjeli dati 11 mil eur za hotel koji ne radi? Isto 93.000 eur po sobi kao i za LRH?
1550 eur po m2 za potpuno derutne prostore koji se moraju rušiti i graditi iz početka.
Znači to je neka njihova procjena. 93.000 eur po sobi radio ne radio
I na kraju je cijena navodno preniska? 93.000 eur po sobi za ruševinu sa nesređenim papirima.

U pravu ste, ja sam baš bezveznjak. Da mi sad to netko 100x nacrta ja to ipak ne razumijem.

Ok, to smo sad apsolvirali nadam se i zapamtili. Ne traži logiku i objašnjenja.
Čista matematika. Gazda zacrtao prodajnu cijenu i svima nam ju je naglasio još davno.
10,5 EV/EBITDA eno piše i u prospektu (za LRHC)

Imamo plan, plan se ostvaruje, EBITDA je poznata, target je postavljen.


Apsolutno se slazem s Vama. Hvala na na svom trudu. A sto se dogodilo s dionicom u prodaji i dalje ostaje enigma. Kada pogledate vlasnicku strukturu rijesiti se politike i Opatije i Dujmica sigurno je bio vazan čimbenik. Ostoja je financijas i Ostoja nije hoteljer. Pogledajte odnose u Optimi, pa Zaba je platila HTu da se bakće sa telekomom. Platila je masno know how. Kako ce Lursseni, to cemo tek vidjeti. Ja cu definitivno izaci iz LRH.

Status Quo: Roll Over Lay Down

@kvart99
Adikko je dugo tu, ali dokupili su u pravo vrijeme, i skratili također u pravo.

Ovo što je dugorčno, to je zaradilo. A ovo kratkoročno nisu išli u rizik. Za očekivati je bilo da će cijena prema kraju rasti, uzeo je 10% i doviđenja. Mislim da je bilo +200 pa -200 dionica.

Nemoj misliti na m2!

Sjetila sam se jednog posta gdje je netko rekao da je Ostoja platio Lurssenima 1800 kuna po dionici LRH samo da se rijesi tog tereta. U svakoj sali pola istine 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Gdje vi tu vidite zaradu od 15% navise ?
Samo kod onih koji jos davno akumulirati prije objave kupoprodaje – dakle od cca 3900 na nize.

govorim općenito – 7 tj za pristojan povrat nije nista

isto i za ponudu – 7 tj je vrolo brza procedura

razočarenje je tu, slažem se, sve mi se čini da suvlasnik od 25 posto nimalo nije potpomogao cijenu, prije odmogao

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zaradio jesam ( 14 %) ali sam òčekivao više ..mi ćemo svoje novce dobiti više me zanima kako će kolege iz alfabeta proći jer ssm se dugo nećkao između LRH i alfabeta nadam se bolje.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ostajem pri tome da je ovdje najveca “greska” napravljena dizanjem cijene na 4500 odmah nakon objave kupoprodaje i skidanja blokade.
Naravno da nije moglo ostati na 3900 od prethodnog dana, ali da se krenulo postepeno do 4200-4300, imali bi barem veću marginu za zaradu – kako se pokazalo na kraju.
Kako je prodaja bila jaka na 4500, meni se čini da bi dobar dio njih – uključujući Sestana – bio sretan odmah izaći i nize. Dakle, moglo se se vjerojatno skupljati i po 4200-4300 neko vrijeme, a onda bi to bila nesto drugačija priča.
Ovako samo oni koji su upiknuli velike količine odmah po 4500 će realizirati pristojan prinos za taj srednjeročni trejd.

pa dobro, ne mogu svi zaraditi – bitno je da covjek 7u ukupnom zbroju bude u plusu, pojedinsačne pušione su kao nogomet – golovi se prime, utakmice izgube, ali ukupno sam u plusu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Aha, al zato ćeš dan i noć na Krašu bdjeti i uvjeravati svaki dan ekipu da je to to i da cijena vise neće rasti. Krenuo si negdje od 500 i proglašavao kupca “ludjakom” i kojekakvim drugim, biranim riječima….

http://www.poslovni.hr/forum/tema/kras-kras-dd-768?page=98

Ne da mi se dalje tražiti, al nevjerojatno je kakav čovjek može biti licemjer. I sto je najzanimljivije, svi ti postovi su ostali, a moderator je okrenuo glavu u stranu. Sramota za Poslovni i njegove vlasnike i urednike.

LRH sam davno kupovao od Ostoje u ona luda vrimena, ali sam kupovao i po 1000 kn, moglo se zaraditi puno vise na drugim dionicama, ali se isto tako zaradilo i puno vise nego da su bili oročeni na banci.
Očekivao sam bar 1000 kn veću cijenu, ali meni je najveće razočarenje na LRH bilo ono sa HANFOM i sa sudovima kad smo dobili presudu na prvostupanjskom i kad su nam političkim odlukama poništili Ooatiji obvezu preuzimanja. ZSE se pretvorila u pravu kaljužu onda kad su smijenili Samodola i HANFI ukinuli samostalnost, pa je stavili pod ministarstvo financija.

… da, razočaravajući manjak od barem 1.000 kn. Očekivao sam i računao nekakvih konzervativnih 5.600, a nadao se prvom broju 6***… sve preko toga bi bilo čudo… a svakako valja spomenuti da ako netko krivi dalibora za “nešto” – potpuno je u krivu… to se ovdje na jugu kaže: sam pao – sam se polomio… dobit je tu, a da je mala – je :0) dalibore – hvala na trudu…


LRH sam davno kupovao od Ostoje u ona luda vrimena, ali sam kupovao i po 1000 kn, moglo se zaraditi puno vise na drugim dionicama, ali se isto tako zaradilo i puno vise nego da su bili oročeni na banci.
Očekivao sam bar 1000 kn veću cijenu, ali meni je najveće razočarenje na LRH bilo ono sa HANFOM i sa sudovima kad smo dobili presudu na prvostupanjskom i kad su nam političkim odlukama poništili Ooatiji obvezu preuzimanja. ZSE se pretvorila u pravu kaljužu onda kad su smijenili Samodola i HANFI ukinuli samostalnost, pa je stavili pod ministarstvo financija.

Mudro čovjek zbori…od tad vise niko nikom i uništa ne vjeruje

P.S. Sad je cijena na burzi koliko smo trazili tuzbom, 4761+1500/1600

od silnih brojki jesmo li rekli po koliko su sad otisle sobe (50000€)?

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI

Kolega kvart99,
Moglo se kupiti krajem 5. mjeseca po 3.7XX. I zaraditi 25%.
Meni je 5 mjeseci kratkoročno.

Nema se tu tko kome ispricavat. Forum je za iznosenje misljenja. Nisu to investicijski savjeti. I nije samo dalibora ponijelo pred finish. Veliku vecinu nas ovdje je ponijelo. Vidjeli smo sto smo htjeli vidjeti. Iako, brojke su od pocetka bile jasne ako se gleda ebita. Nefunkcionalna imovina je gratis za zamrsenu vlasnicku strukturu. I to je to. LRH cu prodat u ponudi. Betu i PCTS ionako sad ne mogu prodat. 🙂

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


od silnih brojki jesmo li rekli po koliko su sad otisle sobe (50000€)?

manje od 90 000 € po sobi da na — zar na onom smrdljivom Balatonu sobe mogu vrijediti 150000€ ??????

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI

New Report

Close