LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@101
Evo ako je tebi dosta 5300 ja ti kupim odmah 101 komad po toj cijeni. Platim ti za 30 dana.

😛

Nemoj misliti na m2!



…meni je znakovito što su njemci koliko sam čitao iz priopčenja pristali bez nekog cijenkanja na cijenu koju je ostoja tražio nakon neuspjele prodaje singapurcima a od njih je navodno tražio oko 160000 eura po sobi…

Pišeš gluposti. Ja se samo nadam da je Mujo pripremio brenner.
[/quote]

Ostoja kaže kako s predstavnicima obitelji Lürssen nije izravno kontaktirao ni on niti drugi suvlasnici vezano uz prodaju Liburnia Riviera Hotela, a na naše pitanje kako je došlo do tog preuzimanja, odgovara da su im se kupci javili preko odvjetnika, jer je odavno poznato da prodaju većinski paket.


Dali malo je sve kontradiktorno hilton Zagreb 4zv. Cijena 20milja 150soba i hrpa sadržaja koliko je cijena sobe izvor poslovni.hr


@101

Nije poželjno računice raditi na temelju novinskih naslova. Malo se ipak mora zagrebati dublje.
Ovo je treći Zg Hilton koji je otvorila ta tvrtka. Ovaj novi Garden Inn, kao i Canopy u Branimiru su prostori u najmu, a prvi je vlasništvu.
Evo vam podaci za ovaj prvi Doble Tree Hilton 4* sa 152 sobe koji su onda puno čistiji.
Taj ih je koštao skoro 30 mil eur što znači cca 200.000 eur po sobi.

Ova druga 2 imaju najam na 20 godina, a uložili su u Canopy oko 8 mil eur, a u Garden Inn je bio plan 9 mil eur. Canopy ima 151 sobu, a Garden Inn ima 153 sobe. Dakle oni ulažu cca 50-60.000 eur ali u tuđi objekt za koji plaćaju najam. To su onda neke druge računice.

Vodite računa da je i ovaj prvi Hilton smješten samo u dijelu zgrade i vrijednost zemljišta koje je ušlo u ovih 30 mil je samo za pripadajući dio (cca 3 mil eur).
Ok 200.000 eur po sobi treba vidjeti kolko je to EBITDA onda?

Prihod (2017) od smještaja po sobi je bio oko 27.500 eur + ugostiteljstvo 9.500 eur što daje 37.000.
Sa maržom od cca 35-36% to je cca 12-14.000 eur. Znači to vam je ulaganje na razini 14-16 EBITDA

No to je Zagreb, druga vrsta hotela, dugi poslovni modeli i po puno stvari to ne bi trebalo uspoređivati. Ovo su podaci za 2017, i računica na temelju samo jedne godine pa to nije dovoljno precizno.

Nemoj misliti na m2!



@101

Evo ako je tebi dosta 5300 ja ti kupim odmah 101 komad po toj cijeni. Platim ti za 30 dana.

😛


Dalibore, ima na burzi trenutno povoljnije od 5,300:)




@101

Evo ako je tebi dosta 5300 ja ti kupim odmah 101 komad po toj cijeni. Platim ti za 30 dana.

😛


Dalibore, ima na burzi trenutno povoljnije od 5,300:)
[/quote]
A sada pročitaj drugi dio u kojem kaže da će mu platiti za 30 dana. Ima li toga na burzi?
Čisto sumnjam da bi se Dalibor toliko posvetio ovoj temi da nije unutra s većim novcima tako da.
Ja inače željno iščekujem ovu prodaju i odbrojavam dane zato jer mi trebaju novci ovdje uloženi za nešto drugo.

7350kn… Izračunao sam…


7350kn… Izračunao sam…

Što točno i kako ?

Volio bih čuti detalje…..:)


7350kn… Izračunao sam…

Neka si ga ti Roki izracuno…


Novi hilton da se razum. 100% sam u lrh u i nadam se dobrom ishodu

Ja isto…proslo 10 godina,bome i više ha haaaa



7350kn… Izračunao sam…

Što točno i kako ?

Volio bih čuti detalje…..:)
[/quote]

Izračunao je koliku mu treba 😉

Nemoj misliti na m2!



7350kn… Izračunao sam…

Što točno i kako ?

Volio bih čuti detalje…..:)
[/quote]

Osim Dalibora ti nitko na ovom forum to nece rec, vecinom je prokusana formula prst puta oko 🙂

joe, 22.09.2019. u 19:06
7350kn… Izračunao sam…

Sanj’o sam noćas da će biti 50% na trenutnu cijenu…
Pa sam izračunao: 4900 * 1.5 = 7350kn
🙂



7350kn… Izračunao sam…

Što točno i kako ?

Volio bih čuti detalje…..:)
[/quote]

Sad ne zelis rec,da te Dalibor ne pokopa u izracunu 🙂


Sanj'o sam noćas da će biti 50% na trenutnu cijenu…
Pa sam izračunao: 4900 * 1.5 = 7350kn
:)

Pa u ovom trenutku ni moji izračuni nisu ništa bolje argumentirani.
Sve su to samo pretpostavke.

Nemoj misliti na m2!

joe, slažem se.
Za društvu u kutu, čini mi se najprimjerenija pjesma:
” hej Džo jesi šenuo kud si s tom puščerinom krenuo ti…”
Oprostite, teško je više ozbiljno čekati rasplet

New Report

Close