LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko pratim zemljista na moru u zadnjih godinu dana su se cijene dobro popravile. Na nekim mjestima su porasle za 30 do 80%. U Puli za Muzil se javilo 20 interesenata, a Pula na turistickoj karti Hrvatske nije među prvih 10 top lokacija.

Za himr i hmst ne splasnjava zainteresiranost cak ni u trecem krugu prodaje. A po meni se to tesko moze svrstati uz bok sa jednom lrh. Lrh je na top poziciji i hoteli odlicno posluju. Moguce je preuzeti uhodani posao i nastavit se organski siriti ili napravit procjenu i par hotela odmah dici na visi nivo i ici sa jakim marketingom.

Bile su ideje da se vise hoteljera u Opatiji udruze, pa da zajedno nastupaju sa marketingom, ali mislim da je to kod nas tesko ostvarivo. Steta!

Dali ste primjetili da nas banke sve cesce zovu, salju emailove i pisamca. Stalno nam nude nekakve super kredite. Ocito da novaca ima i ovo je definitivno prilika ne samo da Ostoja utrzi nesto, vec i drzava.

Najbolje rjesenje za privatne dionicare LRH/ja je sto prije smisliti plan , kako bi se lokalnoj vlasnickoj strukturi ponudio kompromis o podjeli hotela na trenutacnoj bazi vlastnistva . Sve ostalo , kao sto je namjera kupaca poput Asrisa i ostalih su gluposti na visokoj razini , jer privartni kapial nece ustupiti u partnestvo zbog nestabilnog ( dug opcine raste i postaje sve vise nestabilan ) vlasnika! Pametni i oni malo manje pametni (opcina ) uvjek cemo biti na raskrzju , al to NAZALOST , neki cak nazivajo DEMOKRACIJA !

Investitori na svetskom trzistu kapiala sve vise fokusa namjeru na nova pravila regulacije bankarskok sustava Dodd–Frank Wall Street Reform and Consumer Protection Act , pa tako , da jos nije ni malo jasno , kakav ce ovaj izuzetno velik zakonski uredaj imati na male in srednje velike banke , osobito .

MAZAL UBRACHA

Sad nakon ovoliko čekanja 5000 mi se čini malo:)

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Ne vidim ja da općine uopće nešto utječu na poslovanje LRH. Bilo je pokušaja sindikata da preko grada istjeruju svoja prava pa su naišli na zatvorena vrata. Kako se priča lokalci bi širokih ruku dočekali Adris za koje se zn da puno ulažu i to na duge staze. Mogu im znatno olakšati ulazak ako unaprijed ponude da neće prodati svoj udio što bi Adrisu uštedilo 400 mil kuna koje onda mogu odmah gurnuti u investicije. Kako vidimo na Maistri njima nije problem svoje novce dati kao pozajmicu sa minimalnim kamatama da društvo investira i raste. Sa Adrisom bi sigurno tvrtka uložila ogroman novac ali oni ne ciljaju brze povrate pa bi se mali dioničari mogli načekati da se vide prvi rezultati.
Vidjet ćemo ubrzo koliko su priče utemeljene. Opatija je mali gradić i teško je sakriti što se događa.
Ja sam već prije rekao da bi ja rađe da Ostoja i ekipa nastave kao do sada. Dizati profitabilnost i prihode investirajući zaradu i novac dobijen prodajom nefunkcionalne imovine. To nam je do sada donosilo rast od preko 20% godišnje što je meni sasvim dovoljno. To je za 4 godine 100%, a za 6 200%

Nemoj misliti na m2!

http://www.glas-slavonije.hr/289672/7/Slavonija-i-dalje-jeftina-najskuplji-kvadrati-u-Opatiji-i-Dubrovniku

U prosincu, najveći rast traženih cijena po kvadratu pokazuje Mošćenička Draga u Primorsko-goranskoj županiji. U Opatiji je cijena kvadrata 3117 eura, a slijede ju Dubrovnik s 3053 i Hvar s 3040 eura.

Imam SNHO(sve varijante)
Imam SUNH.

I eto malog hegiranja sa nekretninama. Onim najskupljim u RH

Opatija s rekordnim turističkim rezultatima prošle godine
Objavljeno: 4. siječnja 2016. u 19:48

Turistička 2015. godina za Opatiju je bila rekordna s ostvarenih 393.344 dolazaka i 1,1 milijun noćenja, što je sedam posto više turista i osam posto više noćenja nego 2014. godine, izvijestili su u ponedjeljak iz Turističke zajednice grada Opatije.

Najviše je noćenja, 84 posto, ostvareno u hotelima (gotovo 980 tisuća, ili sedam posto više nego 2014. godine), 15 posto noćenja bilo je u privatnom smještaju (oko 176 tisuća, ili 18 posto više), a manji je udjel ostvaren u nekomercijalnim kapacitetima (domaći i strani vlasnici kuća za odmor).

Opatija s rekordnim turističkim rezultatima prošle godine

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Zanimiv komentar Dujmića – promjena vlastnistva uskoro?

——–

Gradonačelnik Opatije Ivo Dujmić jučer nije krio svoje zadovoljstvo ovogodišnjom turističkom posjetom.
– Moram reći da sam izuzetno zadovoljan; 24 otvorena opatijska hotela su dobro popunjena. U Primorsko-goranskoj županiji otvoreno je 48 hotela, što znači polovina je opatijskih. No, to ne znači da Opatija ne teži boljem i ako uskoro dođe do promijene vlasništva u Liburnia Riviera Hotelima možemo se nadati tomu da će za vrijeme novogodišnjih praznika biti otvoreni svi opatijski hoteli, uvjeren je Ivo Dujmić koji je zadovoljan i brojem turista.

ma taj dujmic nema pojma tko mu glavu nosi a kamoli da postoji logicno objasnjenje za izjavu tjedna:
“ako uskoro dođe do promijene vlasništva u Liburnia Riviera Hotelima možemo se nadati tomu da će za vrijeme novogodišnjih praznika biti otvoreni svi opatijski hoteli”
koji novogodisnji praznici? Wtf?

Zna Dujmić ipak nešto malo više od nas. Sjedi on na NO i kao takav je sigurno dobro upoznat sa tijekom postupka prodaje. Ali do kraja mjeseca i mi ćemo znati nešto malo više 🙂

Nemoj misliti na m2!

Očito Dujmić prića o Adrisu jer očekuje da iduće Nove godine budu otvoreni svi hoteli, da ne zna tko je novi vlasnik ne bi tako govorio, a kao što znamo Adris je bezkompromisan u biznisu i on bi Opatiju digli na još veći nivo….

Ako gledamo ovih 20 komada na 3700 na prodaji uz info koje je podao Mario44, čovjek bi mogao zaključiti, da neće biti ovdje neke premije za male dioničare…

New Report

Close