LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitanje (za milijon kuna 😉): hoce li jedan od najbogatijih nijemaca dozvoliti da ga jedan Brko ucjenjuje?

Ps: ili ce angela doci opet helikopterom?

www.lociraj-popust.com

Zašto uopće govorimo o ucjenama? Dujmić je u NO LRH, da je uspio Šehanovića spriječiti u nečemu, zasigurno bi se time pohvalio.
U ovom intervjuu je ustvari priznao da nije uspio zaštititi radnike (tražit će od novih vlasnika da štite radnička prava) i da nije uspio spriječiti isplatu bonusa Šehanoviću.
Nadalje, rekao je i prihode poput prodaje dionica moraju uvrstiti u gradski proračun i projekcije proračuna na sljedećih godina, a u ovim trenutku se ni cijena ne zna.

No, u tom intervjuu Dujmić izravno govori da su svi prethodni kupci kao preduvjet tražiti dionice lokalne zajednice.

Svi, osim Švaba kojima to očito nije neka prepreka.

još mu lokalci budu i napravili spomenik ako tako zdušno i odgovorno štiti interese svih građana

Rekao je i da, po njemu, vrijednost dionica koju ima Nova Liburnija vrijedi više od 300 mil kn (3.965,00kn). Nije preoptimističan?

Da su njegove osobno brijem da bi rekao da vrijede milijardu…

www.lociraj-popust.com

No, u tom intervjuu Dujmić izravno govori da su svi prethodni kupci kao preduvjet tražiti dionice lokalne zajednice.

Svi, osim Švaba kojima to očito nije neka prepreka.

znaci nije problem u cijeni.

Moj “dragi” gradonačelnik će paziti na radnike…
veliki su nofci u pitanju…
ma dajte molim vas, biti će PARTNER novim vlasnicima – a sa čime to?

Kamelija, simbol Opatije!

“Predstavnici grupacije koja je nedavno sklopila ugovor o preuzimanju 53,94 posto dionica LRH su također bili ranije s vama na sastanku?”

“– Nisu. Ta objava na stranicama Zagrebačke burze je za sve nas bila veliko iznenađenje. Imena novih vlasnika saznali smo putem stranica Zagrebačke burze. ”

Ovo jednostavno ne mogu vjerovati.

“No, transakcija u ovom trenutku još nije gotova, radi se zasad o namjeri i još se ne može reći da su postali većinski vlasnici LRH, dok od HANFE ne dobiju sve potrebne papire i dozvole. Ali, može se reći da su na dobrom putu prema tome.”

Koji genijalac.

Ima danas clanak o jutarnjem, kao novi vlasnik, njihova povijest i sl…al ne pise nista previse bitno

www.lociraj-popust.com


za lrh ide jedna cijena. najverovatnije nova liburnia ostane unutra…i ide van za 2 do 3 godine kad novi gradocelnik shvati da bi mogao dobiti 400 mio u proracun. tada mozda jos jedna ponuda?

sada jeli to cekat ili ne?

ako ostoja zadovoljan…onda najverovatnije budemo i ostali.

Mislim da po sadašnjem Zakonu o preuzimanju kupac pri novom stjecanju više ne mora dati ponudu za preuzimanje. Na godišnjem sam pa mi se neda čitati zakon. Tako da lako moguće da Opatija sada propušta priliku da dobije koliko i Ostoja. Ako je mudar novi vlasnik čekati će da oni dođu njemu da mu prodaju, a doći će im jednom. To su ljudi koji idu na duge staze, novaca imaju, nigdje im se ne žuri. Mogu u LRH plasirati svoj novac i kroz pozajmice društvu. Kamate koje ovdje mogu dobiti su im sigurno atraktivne, a novac su zapravo posudili sami sebi. Vidjeli smo takvih primjera kod nas puno. Naravno tu se onda lijepo ugovori i neka menagment kompanija (može biti i njihova) pa na taj način drže vrijednost tvrtke pod kontrolom. Ako ulažu i zapošljavaju Opatija ne može šiljiti, a i političari se mijenjaju. Dionice LRH mogle bi biti mamac da se za slijedeće izbore aktivira i neka druga unaprijed izlobirana ekipa.

Nemoj misliti na m2!

E moj Gradonačelniće, al te Švabo zaje.o.
Ostoja mu je prodao, a ti si mu nevažan.
Nemorate ni prihvatiti ponudu, utjecat na odluke niste mogli ni dosad, a tako će ostati i nadalje.
Zadnji je čas da lokalna samouprava izvuče korist iz ove prodaje, u protivnom biti će gore, puno gore po njih, naravno, po njih, nego kada je gradski lider okružen mnoštvom eksperata prodao Lrhc.
A znamo po koliko je prodao


Rekao je i da, po njemu, vrijednost dionica koju ima Nova Liburnija vrijedi više od 300 mil kn (3.965,00kn). Nije preoptimističan?

Lako za njih
Nego, ni Ostoja onda nije baš brkove omastio?
Bit će tu svega još.. A u javnoj ponudi ne očekujem velike novce (4.250-4.300?)

Jeli moguce da je nehotice otkrio cjenu, tih 300 milj kn je oko 4000 kn po dionici što bi i objasnilo zašto se sumanuti prodaje po 4500 od trena objave prodaje… Ako je tako onda su dobru cijenu iskamcile svabe

Pa kako će znati kolika je cijena kada još Njemci nisu bili kod njega
Jedino ako mu je Ostoja javio obzirom su su dobri prijatelji.
Mislim da ipak nije neuk u procjeni već je samo političar, tom procjenom cijene je stavavio u korelaciju i osnovni moto, da ne prodaje.
A ako Njemac ponudi više..
No, to nije briga nas malih dioničara, zar ne.
Ovo je naravno samo moja pretpostavka


E moj Gradonačelniće, al te Švabo zaje.o.
Ostoja mu je prodao, a ti si mu nevažan.
Nemorate ni prihvatiti ponudu, utjecat na odluke niste mogli ni dosad, a tako će ostati i nadalje.
Zadnji je čas da lokalna samouprava izvuče korist iz ove prodaje, u protivnom biti će gore, puno gore po njih, naravno, po njih, nego kada je gradski lider okružen mnoštvom eksperata prodao Lrhc.
A znamo po koliko je prodao

Pa “švabo” će biti u istoj situaciji u kojoj je do sada bio Ostoja i ostali suvlasnici. Ne znam kako je to “švabo” nekoga zajebo. Grad odnosno općine i dalje imaju 25%+1 dionicu i mogu blokirati sve odluke koje nove vlasnik može pokusati donijeti, a za koje je potrebna 3/4 odnosno pa i 2/3 većina ako na očekivanoj javnoj ponudi odaziv bude slab.

Grad ako nuzno i nasušno ne treba novac zaista ne mora pod svaku cijenu prodati svoje dionice. Zapravo je grad čak i u privilegiranom položaju jer može donositi i neke odluke koje mogu značajno utjecati na poslovanje LRH, a nisu u domeni trgovačkog prava i poslovanja samog društva.

Najlogičnije je da novi vlasnik i grad sjednu za stol i počnu razgovarati. Novi vlasnik se takodjer ponijeo čudnovato, jer je logično da su svi prethodni potencijalni kupci išli razgoavarati sa gradom prije bilo kakvih odluka, a “švabo” nije. Možda će za godinu Ili dvije “švabo” i grad biti u najboljim odnosima, no trenutno ti tako ne izgleda. Vis a Vis cijene, ona sigurno ovako gledajuci, nije visoka.

New Report

Close