LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dečki ne znam što se mučite sa tom prodajom dionica Opatije.
Po meni je to sasvim jasno. Opatija nije mogla dobiti te dionice da im Ostoja to nije omogućio, ali im je to uvjetovao da moraju prodati njemu. Vrlo lako da su to i ugovorili nekim sporazumom ili slično. Nema tu ništa mutno. Interes Opatije je da nešto unovče i izađu iz poslovanja izvan kvarnera, a Ostoja im je bio spreman to platiti onoliko po koliko je to kupljeno. Konzultatnti su to izračunali i to je to.

No evo baš sam na drugom forumu se raspisao i analizirao zadnje događaje u LRH i radio izračun kolike bi morale biti investicije LRH u naredne 2 godine. Zaključio sam da bi mogli investirati i preko 500 mil kuna.
Taman sam završio post i rekao da očekujm da će se uskoro najaviti takve investicije i evo dođem na ovaj forum i vidim da sam opet “pogodio” :))

Istina po meni ovaj investicijski ciklus će koštati barem 500 mil kuna što je 65 mil eur, a ne 40 no nema veze.

Što to znači za nas?
Pa recimo ovako.
Znamo da uprava LRH investira uz povrat do 7 godina.
Ako je novinar u pravu i u pitanju je 40 mil eur to znači da bi EBITDA trebala narasti za 5,7 mil eur tj 43 mil kuna, a prihodi za 110 mil kuna.
Kako znamo da bi od prodaje imovine mogli namaknuti 20 mil eur, a u 2 godine zaraditi ćemo 30 mil eur, investicije od 40 mil eur su pokrivene i ne traže nove kredite.
Na EV/EBITDA 11 tih 43 mil kuna povećanja EBITDA znači rast po dionici od 1500 kn, a ako je onvesticija bliže mojoj procijeni onda je to 2500 kn po dionici.

Nemoj misliti na m2!


LRH pokreće investicijski ciklus na Kvarneru.
Ove zime ide Palace Belevue, a sad je već izvjesno da kreće i 180 soba family resort na mjesto hotela Ičići. Očekujem da ovih dana objave još neke novosti jer novce koje imaju na raspolaganju treba potrošiti.
Rekao bi da će LRH ići za početak na dizanje kapaciteta od cca 15-20% da podmiri povećanu potražnju koja se pojavljuje.

Ovo gore sam napisao 16.9.

380 novih soba je 20% posto povećanje sadašnjih kapaciteta 🙂

Nemoj misliti na m2!

Kako su krenuli ubrzo bi i lrhc mogli u neku akviziciju ili gradnju

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



A što ako je ta jedna dionica ostala da bi mogli sudjelovati na skupštini LRHC?

Ili ako neko od političara želi za svoje privatne potrebe kupiti knjigu dioničara kad mu zatreba? Ili da bi mogli napraviti izlet u Cavtat na račun općina? Ne vjerujem da neki od tih političara nemaju i osobno dionice LRH pa tako sada i LRHC. Pa zašto da troše vlastitu lovu kad mogu ukrasti od građana?

Za 25% LRHC se ne bi nitko javio ali za 25% i jednu dionicu bi možda bilo i zainteresiranih…
[/quote]
Nije dovoljno dobro objašnjenje jer nije bilo nikakvog natječaja pa da mogu reći da se nije niko javio. Ovako “niko se ne bi javio” ništa ne znači. Jednako vrijedno je kao i “nitko se ionako ne bi javio za 25%+1”

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]




Sve je odigrano politički najčišće što se može.

1. Nitko ne može reći da je prodan LRH, političari su "zaštitili" investiciju, radnike itd…
2. Konzultanti su odredili vrijednost 🙂 što je politički prečisto
3. Grad i općina su "profitirali" naravno kratkoročno, ali to nećemo spominjati, vikat ćemo da su profitirali i napravili dobrobit za građane


Zeko oprosti ali mislim da pricate gluposti i da ste glasnogovornik brke dujmica jer je na ovaj nacin direktno ostetio ljude koji su trebali imati priliku prodati dionice sada ako zele. ovako su prepusteni na mislost i nemilost ostoji!
nevjerojatno da takav potez mozete nazvati politicki korektnim…osim ako niste negdje blizu br(e)ke u istom stozeru!
[/quote]

Ako pratiš moje postove teško da možeš reći da sam ičiji glasnogovornik. Dujmić i Ostoja su to odradili najčišće na način da si Dujmić ne nanese političku štetu. A što se tiče mog zadovoljstva ovom podjelom, mislim da sam bio prilično jasan da uopće nisam zadovoljan i da smatram da se umjesto cijepanja tvrtke radi interesa Ostoje i Dujmića (ako mu je već do love za izbore) trebala podijeliti dividenda svim dioničarima što bi ovu dionicu napokon učinilo zanimljivijom za investitore.
[/quote]
Ok ako vam je ovo bilo politici korektno, sto bi onda po vama bilo politicki nekorektno. dajte primjer.
a molim vas da onda prokomentirate nacin na koji su izigrani mali dionicari od covjeka koji je uvijek govorio da im je NL zastita i kisobran od mogucih manipulacija (citam izjave sa suda!)

Ovaj tekst iz poslovnog objavljen i u vecernjaku 🙂

Briga Dujmića za male. Da je on razmišljao o tome nebi mali morali predlagati da se dionica uvrsti na ZSE nego on, a on je dao glas za to jer mu je bilo važno da se može hvaliti da je podjela prihvaćena jednoglasno i da su i mali dioničari podržali podjelu. Da su mali i glasali protiv rezultat bi bio isti, a ovako je to za njega bio dodatni plus. Njemu je bilo važno da izađu iz Cavtata i da za to dobiju novac. Naravno da su pričekali da se i Portorož razmaše to bi za nagodinu vrijedilo dosta više, ali s druge strane nije na lokalnim upravama da se bave businessom.
Koliko su “mudri” vide se i po tome što su dionice stavili na zajedničku tvrtku NL d.o.o. Sad kad su prodali dionice moraju platiti porez na dobit !!! Da su zadržali dionice na lokalnim upravama poreza nebi bilo. No to njima naravno nije presudno jer ulaganjem dionica u NL su spriječili da promjena vlasti u nekoj od općina dovede do tog da izgube kontrolni paket.

No sve u svemu ovo je za njih veliki plus. Uzeli su dio novca, a zadržali paket LRH. Ponavljam da pronađete negdje članak odmah poslije podijele gdje je Dujmić vrlo jasno rekao da neće čekati ništa i da prodaja ide odmah kad im konzultanti odrede cijenu. Nisu oni tu uopće ni imali nekog manevarskog prostora, takav je bio dogovoru startu. A meni samo nije jasno da bi vi prodali po toj cijeni?

Nemoj misliti na m2!

Metropol odpustil pet zaposlenih – http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetja/metropol-odpustil-pet-zaposlenih.html

GO FORWARD !

I dajte tu raspravu o dionicama onda prebacite na LRHC jer se odnosi na to, a ne na LRH. Ovdje imamo sada puno zanimljivijih stvari.
Rekao bi da su oni koji su kupovali po 4800 zadnjih dana napravili dobro, jer mi se čini da će zbroj cijena na kraju biti viši od toga.

Nemoj misliti na m2!

Mogao bi ovaj predložak prodaje imati veze i sa LRH. Netko će u dogovoru sa SNHO htjeti kupiti LRH. Grad Opatija će zamoliti ZABU, Deloit, odvjetnički ured XYZ i oni će reći da to vrijedi baš koliko netko kaže da vrijedi npr. 4000 kn i oni će prodati 25%, jednu dionicu će ostaviti zbog nostalgije. Opet bez javne ponude, natječaja… Ista stvar se možda odigra baš prije sljedećih lokalnih izbora.

Da samo općine neće prodati svoje dionice LRH prije nego SNHO proda svoje. Sad su se izborili za neka prava (iako su po meni ona sasvim kozmetička jer što bitno mijenja 1 ili 2 člana u NO?) No ono što je bitno potaknute su investicije u Opatiji, što je njima najvažnije: slikati se na presjecanjima vrpci.

Nemoj misliti na m2!

Sve je to povezano: LRH, LRHC, SNHO, alfa beta gama, delta, PCTS, LULG, lokalni političari… Prodat će jedni,drugi, treći… i to SNHO-OMEG-i (zadnje slovo u grčkom alfabetu) po 5000 kn bez javnih ponuda, međunarodnih natječaja… Nakon toga istiskivanje malih dioničara po 5001 kn i onda će priča biti gotova. Neka netko odgovoran u Opatiji ospori prodaju LRHC-a ovako kako je provedena i kaže mi ćemo svojih 25%+1 dionicu LRHC prodati putem međunarodnog natječaja isto kao i LRH ako baš bude trebalo i to u vrijeme kada nama to bude odgovaralo. Svakih 6-8 godina u ekonomiji idu intervali kada se može dobiti opako dobra cijena. Onda možda LRHC vrijedi 800, 1600, 2000 ili 500, a LRH 5000, 8000, 12000 ili 2000 kn.

New Report

Close