LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još da nam kolega Lucijan nakratko pojasni, kao da mi je stavio kamenčić u cipelu

Ako me sjećanje ne vara, tamo negdje početkom XII mjeseca je bilo vidljivo da imamo novog u top 10 – g.Sestana. A već par tjedana prije se pričalo o tome da netko čisti sve sto se ponudi po 3800 – bas kao danas.
Onda je – kao što je poznato – za kojih 10-tak dana izašla vijest da postoji ozbiljan kupac, pa se podigla sva ona medijska graja……i u kratkom narednom periodu smo otišli negdje do cca 4200 ili čak malo i više.

Mozda je vrijeme za ponavljanje tog scenarija – ako je isti igrač u pitanju, ili je ovaj put stvarno pravi kupac pred vratima…..

I nepoznati termin skupštine bi mogao biti indikativan. Možda se bave nečim drugim.

Kolege,
jel je jučerašnji” rapaljot” bio posljedica fenomena poznatog kao ” crni labud”?
Ili će povodom otvorenje Ambasadora ovaj tjedan, na upriličenoj svečanosti netko morati nešto reći pa makar ne rekao ništa?


Kolege,
jel je jučerašnji" rapaljot" bio posljedica fenomena poznatog kao " crni labud"?
Ili će povodom otvorenje Ambasadora ovaj tjedan, na upriličenoj svečanosti netko morati nešto reći pa makar ne rekao ništa?

Ne. Dosao nalog od 100 komada (96 juce + 4 danas) i to je to.

S obzirom na jučerašnji vatromet od prometa i rasta cijene, današnje trgovanje je poprilično razočaravajuće.
Ipak, čini se da je nova odskočna točka na 3800kn, a ne više ispod 3600.


I nepoznati termin skupštine bi mogao biti indikativan. Možda se bave nečim drugim.

ovo si odlično uočio! proteklih godina je poziv išao najkasnije u travnju



Kolege,
jel je jučerašnji" rapaljot" bio posljedica fenomena poznatog kao " crni labud"?
Ili će povodom otvorenje Ambasadora ovaj tjedan, na upriličenoj svečanosti netko morati nešto reći pa makar ne rekao ništa?

Ne. Dosao nalog od 100 komada (96 juce + 4 danas) i to je to.
[/quote]

…pa čini se kolega da su tu apetiti puno veći idu paketi od 50 000 kuna i danas…

A onaj Davor Žic vise ne objavljuje “provjerene informacije” na onom nekom opskurnom portalu?

…ono što je meni nekako logično je da ako misli prodati hotele onda mu je ova godina zadnja šansa da ih utopi po nekoj cijeni koja u sebi ima i neku premiju….jer smatram da je ovo zadnja godina u kojoj ćemo imati još kakav takav plus jer je neki maximum dostignut a i turska se vratila u igru….moja procijena prodajne cijene između 6800 – 7500 kuna…pa bili živi i vidjeli…sretno dioničarima.

Ma jašta. Ta tvoja ocekivanja bi vrednovala firmu od 2,04 do 2,25 milijardi kuna sto je daleko vise od transkacije HUPZ koji je prihodima veća firma sa po mojoj procjeni vecim prostorom za rast cijena, pa čak i popunjenosti u budućnosti.

Ja mislim da Ostoja da može sada dobiti 200 milijuna eura za 100% dionica LRH da bi potpisao, “jučer”.

Turska se vratila zahvaljujući dampinškim cijenama, a čak i takav povratak neće utjecati na hrv hotelijere u kategoriji 4* i 5*. A što će biti s Turskom kad vrate cijene?

Pa da, u Tursku ljudi samo idu kad su cijene dampinške. Lira je snazno devalvirala, to nije isto sto i damping iako je učinak sličan. Al najvažnije, politicka situacija i lokalna i regionalna se smirila. Mnogo turista posjećuje ne samo tursku obalu nego gradove, pogotovo Istanbul.

Al nije Hrvatskoj problem Turska nego visoke cijene smjestaja koje nisu održive na dugi rok. U većini smještajnih kapaciteta. Odnosno da preformuliram tezu,… sad je sve super, no prva ozbiljna kriza i ne daj Boze recesija u EU, pokazat će pravo lice (i naličje) hrvatskog turizma odnosno održivosti takvih cijena. Poslije toga, cijene vise nikad u većini kapaciteta neće biti kakve su bile prije krize (recesije).

Rastegni graf na max pa gledaj sto se u posljednjih 15 godina dogodilo s TRY (turskom lirom): Vaš link …[/url]

Kad bude kriza, kompletan sektor odlazi, bez obzira je li Hrvatska, Španjolska, Turska ili Island. Turizam kao sektor je na udaru, stradavaju najzaduženiji i najneefikasnije upravljani. U Opatiji, Berlinu i Barceloni.
Mene više zanima što je sad s cijenom kvadrata u Opatiji? Zagreb je bio jako pao, kako su novinari napisali, cijene su dugo bile ispod realnih. 😀
A u vrijeme kada je Zagreb padao, Opatija je rasla. Zadnje što sam gledao je bilo 3.000 eura/m2. Kako je sad i utječe li na vrijednost nekretninskog portfelja?

Je, al neće u Njemačkoj pasti cijene sa 300 na 100 nego sa 120 ili 150 na 100. U tome je poanta. U toj poluzi i popunjenosti. Kad imaš uglavnom sezonalan biznis onda te još jače kontrakcije i negativni trendovi “opale po nosu”.

Ovdje se često miješaju cijene kvadrata za rezidencijalno stanovanje sa komercijalnim kvadratima, ali ne u onom lokal-uredskom smislu. Cijene kvadrata u Opatiji su visoke jer tamo bogati pojedinci vole imati nekretninu, al to ne znaci da neki hotel puno vise vrijedi od hotela sa istom cijenom i popunjenošću negdje drugdje. Investitore u hotelske kapacitete zanima biznis i prostor za rast i širenje, a ne lungomare i doživljaj zalaska sunca. Oni prodaju “doživljaj”, to je njihov osnovni biznis, a ne prodaje se “doživljaj” njima.

New Report

Close