LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


bojim se da će liburnija otklizati i ispod 4000 kn, jer ja neki bull run u doglednoj budućnosti ne vidim [cry] svi koji se pozivaju na revalorizaciju i BV, upozoravam vas da je p/BV za MNDS 0,26, a nitko ga neće taknuti ni motkom [embarass] a isto bi se mogla napraviti revalorizacija pa bi onda mundus bio na 0,15 i kakve to onda veze ima? turizam u hrvatskoj se do sada pokazao kao loša investicija [bye]

Da si Liburniju usporedio sa SUNH ili ISTT ne bih ništa rekao ali sa MNDS….ne valja ti usporedba. Ako misliš da će ispod 4000 onda lijepo sve danas rasprodaj pa kupi po 3900 i eto ti 20-ak% zarade[tongue]


… turizam u hrvatskoj se do sada pokazao kao loša investicija [bye]

Ako je investiranje u turizam loša investicija onda je to zaslugom nesposobnih investitora. Niti jedna tvrtka koje je prodana strancima nije sama po sebi vraćala 10% godišnje na uloženo. Sve su to poduzeća koja su bila u rasulu, a stranci su kupovali praktički samo brendove. Nisu ERNT ili banke postale ovo što danas jesu “voljom božjom” nego zaslugom onih koji su u njih investirali. Imamo i potpuno drugačije primjere kao što su neki turisti (ARNT, SUNH itd., pa i INA) gdje investitori nisu uložili baš previše napora da bi njihova investicija bila isplativa. Ne mogu oni očekivati da će im država popunjavati kapacitete i stvarati profit. Za to se moraju pobrinuti sami ili prodati uloženo nekome drugome. Ovako hrvatskoj ekonomiji nanose više štete nego koristi.

Pozdrav

Opči potop na burzi a LRH jedva okrznuta.Pa zar ne zaslužuje nikakav komentar?[rolleyes]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Opči potop na burzi a LRH jedva okrznuta.Pa zar ne zaslužuje nikakav komentar?[rolleyes]

Ona je svoj “rast” već odradila. Uredno, svaki dan i tako već jedno pola godine. Al neka, mora i to jednom prestat.

Je ,al dobro je znati gdje je dno.Ako danas nije stradala onda više ni neće.To bi po Buffettu bilo vrijeme za kupnju.[rolleyes]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Eh, da je novaca…
Nemam discipline da uvijek ostavim bar 20% u cashu. Nakon one korekcije u 11. mj. sam vidio “puno lipih stvari” i nakupovo se ko klinac u tvornici igračaka. A neke još nisu odradile kad nas pogodi ovaj potop danas… [sad]

Nemam ni ja,štoviše ako do 15h i 45min ne potrošim sve hvata me panika da ću opet nešto propustiti.Ali odlučio sam danas,sve što dođe u plus barem 4% prodajem i kupujem LRH.Trenutno sam uglavnom u minusu nakon današnjeg dana ali poslije kiše dolazi sunce,valjda[sad]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Kolege,
objektivno mi ovdje imamo veliki problem nelikvidnosti. Cijela ZSE je vrlo plitka, a LRH je u istoj situaciji. Bilo kakav ozbiljniji ulaz/izlaz ovdje je noćna mora.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Probaj staviti u ponedeljak nalog za kupnju 300 komada.Vidjet ćeš da možeš kupiti koliko hoćeš ali ne jeftino.Na ovoj dionici kao da svi dežuraju i čim netko hoće kupiti ili prodati odmah skače cijena + – 5%.Mislim da je to normalno jer se očekuje neka ,pa i najmanja vijest o vezi sudskih procesa pa da krene stampedo.Pišem na bazi vlastitog iskustva,ovaj tjedan sam kupovao LRH i momentalno smo bili na 5200k[undecid]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Nisam stručnjak za financijske pokazatelje, ponešto ipak shvaćam. Vidio sam da je neko pisao kako kad se učini revalorizacija, firma postaje vrijednija. Koliko razumijem, povećava se ukupni kapital, a time i knjigovodstvena vrijednost, a p/b se smanjuje, ali da li se išta mijenja sa p/e (koja ovisi o neto dobiti) i sl.
Inače, vlasnika sam dionica LRH, kupovo sam ih od ljeta, prosječno oko 6400 kn.
Zahvaljujem unaprijed ako neko ovo može pojasnit. [undecid]

P/E = omjer tržišne cijene i zarade po dionici. Zarada po dionice jest omjer neto dobiti i broja dionica.
Znači da zaključimo, revalorizacijom se bilančno povećava virijednost kapitala, nema direktnog utjecaja na P/E..
Ali uvelike će imati utjecaja na određivanje cijene dionica pri eventualnom preuzimanju, koje će kad tad doć, jer je neminovno da je LRH biser Opatije i najbolje bi m bilo da ga “izbrusi” netko od stranih renomiranih turističkih lanaca.. [thumbsup][thumbsup]


P/E = omjer tržišne cijene i zarade po dionici. Zarada po dionice jest omjer neto dobiti i broja dionica. Znači da zaključimo, revalorizacijom se bilančno povećava virijednost kapitala, nema direktnog utjecaja na P/E.. Ali uvelike će imati utjecaja na određivanje cijene dionica pri eventualnom preuzimanju, koje će kad tad doć, jer je neminovno da je LRH biser Opatije i najbolje bi m bilo da ga “izbrusi” netko od stranih renomiranih turističkih lanaca.. [thumbsup][thumbsup]

Kolega Neso!
Ispravak krivog navoda.
Biseri se ne bruse. [proud]
Vjerojatno ste mislili da je LRH hrvatski dijamant koji bi brušenjem mogao postati briljant(an). [lol] [lol]
U tom pogledu se apsolutno slažem s vama. [lol] [thumbsup]

La vita e bella!


Je ,al dobro je znati gdje je dno.Ako danas nije stradala onda više ni neće.To bi po Buffettu bilo vrijeme za kupnju.[rolleyes]

jel prinos od dividende veći od kamatne stope na štednju?


lavgar: ” Je ,al dobro je znati gdje je dno.Ako danas nije stradala onda više ni neće.To bi po Buffettu bilo vrijeme za kupnju.[rolleyes] ” jel prinos od dividende veći od kamatne stope na štednju?

Nije veći,kod nas je u pravilu uvjek manji.Točno je da je jedan od razloga kupnje dionice i dividenda ali na razvijenom zapadnom tržištu.A tamo je dividenda u pravilu veća od kamate na štednju-cca 6%.Drugi razlog žašto je dividenda u Americi bitna je to što indexi rastu prosječno 5-8%.Ako tamo uspiješ dobiti 6% dividende i 6% rast vrijednosti,onda si pravi amerikanac.Ko je od nas sretan ako je ostvario 12% godišnje?[rolleyes]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Hvala. Mnogo jasnije[thumbsup]

New Report

Close