LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naravno da sam razmišljao, a mislim da imam i po meni jasne razloge i zaključke na tu temu. No to se ne tiče zapravo same LRH pa nebi gnjavio ovdje temu.

Kad ste već spomenuli.
Na SNHO ovih dana dosta zanimljivo. Nešto veće dogovorene transakcije i znatan rast cijene. Budući da je najvrijednija imovina SNHO zapravo LRH obično je vrijednost SNHO posljedično vezana za vrijednost i događanja na LRH.

Samo što je kod nas obrnuto :))
U pravilu (a dobro sam to pratio) promjena i rast na SNHO se događa prije nego na LRH. Od samih početaka tj prije samih početaka dok su se događale stvari o kojima mi nismo ništa znali. SNHO je narastao u 2010 i netko ga je značajno kupovao prije nego je SNHO dobio dionice LRH. To se stalno ponavlja. Očiti primjer je i rast SNHO prošle godine u periodu 2-6 mj prije nego je objavljeno preuzimanje Cavtata, a ima još 3-4 takve situacije.
Netko počne kupovati SNHO, veće dogovorene transakcije, krene rast i onda nakon toga mjesec dana objavi se neka vijest o LRH.

Ok sada je na LRH jasno da se pripremaju neke stvari. Pripajanje Cavtata, promjene na kapitalu, novi kredit. Sve je to poznato, ali mi za sada ne znamo što je “cilj”, a izgleda da su dioničari SNHO bolje informirani.

Iako im je dionica u MTP tržištu pa ne objavljuju ni financijska izvješća.
Jednom godišnje samo poziv za skupštinu ali kako čujem to bude zanimljivo :))
Treba ići tamo a ne na skupštinu LRH 🙂

Nemoj misliti na m2!

Nije mi jasno što izvodi ovaj količinski šminker na 241…..pa nije valjda skupljao da bi prodavao na tom mizeriji od cijene….[emo_zacudjen]

Nastavi li ovako brzo će i do njega doći jer se taj spustio na 200, a prva prodaje je tek na 194,91.
Nešto se dešava kod SNHO, za par dana ćemo viditi o čemu je riječ….

Ja sam mislio na stanje na HCVT, kolega……[emo_smijeh]


Nije mi jasno što izvodi ovaj količinski šminker na 241…..pa nije valjda skupljao da bi prodavao na tom mizeriji od cijene….[emo_zacudjen]

Taj tisce prema dolje, pase i meni….

Sve se vrti oko LRH a tu tajac :))
SNHO će prema svemu sudeći na preko 200,
HCVT igraju se i preskaču, ali zašto platiti više

Moja prognoza je da će ovaj puta i LRH probiti zadnje vrhunce.
Mogli bi se konačno približiti booku

No polako izgleda da LRH još nije na redu, zadnji puta nisu objavili vijest na skupštini iako je odluka na NO već bila donesena, i kredit realiziran

Sad su vjerovatno poučeni prošlogodišnjim iskustvom ipak objavili u izvješću za kredit jer ako dioničari čačkaju ZK izvatke mogu naletiti na njega i sami pa to ispadne malo nezgodno. No prošli puta se gradonačelnik malo izletio i pustio novinarima informaciju o akviziciji.
Možda ga ovaj puta nisu ni pozvali na NO 🙂

Nemoj misliti na m2!

I nestade “mudrac” na HCVT sa 557kom na 241kn……mislim da će uskoro postati svjestan da je mogao uzeti puno više….

Da li ga je pokupio netko tko je upravo ugledao priliku za uzet čisti 60+kn za par mjeseci ili LRH, ostaje da se vidi…….

Ja navijam za LRH, sve što skupe na burzi plus je za dioničare LRH.
No mislim da je ovdje postavljeni cilj i vrijeme puno važniji od same cijene, jer tih par posto koji im nedostaje da kupe i po 500 kuna nebi bitno mijenjalo na stvari.
Uvjeren sam da im sada neko stavi i na 300 kn zanimljivu količinu da nebi puno razmišljali.
No to je sve rasipano na stotine malih i nema takvog koji bi im prodao.
Mislim da je javna ponuda najbrže rješenje no treba prije toga odraditi neke stvari jer za vrijeme trajanja ponude uprava je ograničena u odlukama a to može i malo potrajati.

Nemoj misliti na m2!

Samo da i ovdje javim da ću 2.6. prisustvovati na skupština LRH.
Ako ima kakvih pitanja koja vas kao dioničare zanimaju možete mi poslati na mail udruga@dionicari-lrh.com
Bit će mi drago ako bude došao još netko, no ako ništa drugo ja ću svakako pokušati doznati što više o trenutnom poslovanju tvrtke i o planovima za ovu i naredne godine. Investicije, akvizicije, pripajanje Cavtata itd….

Moram ponoviti da su prošle godine svi bili jako susretljivi i na sva pitanja koja sam postavio dobio sam vrlo opširne i konkretne odgovore.
Još je važnije da se veliki dio toga što mi je tada rečeno i ostvarilo.
zapravo kada sad pričitam ono što sam prošle godine napisao vidim da je napravljeno puno više.

Od stvari koje su mi najavljene a nisu provedeno je zbrinjavanje radnika..
Čitali smo u medijima o tome, pa ne mislim daje uprava tu nešto izmišljala nego jednostavno ne ide sve uvijek ni kako se planira….

Sa svoje strane svakako mislim čestitati upravi na dobro odrađenom poslu preuzimanja hotela u Cavtatu. Vjerujem da su svi dioničari LRH time slažu.

Budući da znam ponešto o knjigovodstvu, i pravilima koji reguliraju područje smanjenja kapital i sl. ja ću se pripremiti i za taj dio ali ako je netko stručniji neka mi da sugestije da ispitam detalje i zašto se to sada radi.
Isto tako mislim da je ostalo pitanje goodwilla za koji ja ne znam kako će utjecati na tvrtku tj što će biti sa njime ako dođe do spajanja što je kako vidimo nešto što bi se trebalo dogoditi uskoro.
Evo dao sam vam teme za razmišljanje i nadam se da ćete biti konstruktivni i znatiželjni…

P.S.
Nebi želio da netko pomisli da ovaj moj “pitomi” odnos prema upravi pa i ostalim suvlasnicima znači da sam “omekšao”
Smatram da imamo odličnu tvrtku, (po meni najbolju turističku tvrtku) i da što se tiče tvrtke i njenog poslovanja moramo biti pozitivni i podrška ili konstruktivna kritika upravi

Što se tiče nepravdi koje nam se nanose na drugim područjima, to je druga stvar i tu se moramo boriti, no o tome ne pišem na forumu.

Kad sam već tu, iskoristio bi priliku da priupitam nekog sposobnijeg (a ja sam kao neki informatičar) kako i gdje da organiziramo neki svoj zatvoreni forum. Mislim da bi bilo korisno. Probao sam neke stvari ali nije mi baš leglo… Funky?

Novi ulagači na LRH?

Ili je to samo cirkulacija turističkog kapitala sa KORF u ostale turiste?

Možemo napraviti zatvorenu facebook grupu. Samo treba biti oprezan koga se pušta unutra.

ovo bi bilo možda i najbolje i najbrže.
a pitanje koga pustiti ostaje problem u svim oblicima komunikacije tako da to nije nedostatak facebook-a.

a koga??!! pa članove udruge, draž ima diskrecijsko pravo da daje zeleno svjetlo 🙂

www.lociraj-popust.com

Hvala dečki, budem uhvatio vremena ovih dana…
Usput, ja sam u Opatiji, obišao hotele koji se obnavljaju (ovo oko Kvarnera pretjeruju).
Bio danas u upravi ali svi su u Cavtatu na skupštini, no tamo je prilično užurbano…
Mogu reći i da gostiju ima, u Ambasadoru nema slobodne sobe, a i u još nekim hotelima također. Na terasi još zatvorenog Kvarnera se snima neki strani film, novi lokali u glavnoj ulici, Continental lijepo izgleda i ta gastro priča se odvija po svim hotelima i restoranima. Vidi se popriličan pomak. U 4 opatijska također nema slobodnih soba iako gradnja Royala malo kvari ugođaj. To mi baš ne izgleda da će skoro…
Rekao bi da se sa svibanjskom rupom dobro nose.
Kaže direktor iz Milenia da im LRH sada puše za vrat i da se sad moraju ozbiljno potruditi da zadrže primat u “premium” segmentu.
Rekao bi da su morali ići u izgradnju konferencijske dvorane jer im je LRH počeo značajno uzimati MICE segment.
Sve u svemu nekako mi se vraća osjećaj “one” Opatije kakvu je pamtim.


Kaže direktor iz Milenia da im LRH sada puše za vrat i da se sad moraju ozbiljno potruditi da zadrže primat u "premium" segmentu.
Rekao bi da su morali ići u izgradnju konferencijske dvorane jer im je LRH počeo značajno uzimati MICE segment.

Jako dobar komentar. Ali još bolje bi bilo kad bi Milenij Hoteli i LRH zajedno napali goste…jer ipak se trži Opatija kao turistička destinacija. I ovdje bi kolobracija između konkurenta donesla puno pozitivnih efektova: zajednička borba za premium goste. Znaći pozicioniranje Opatije kao top lokacije i potraga za jednim tipom gosta, koji troši. TROŠI.

New Report

Close