LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@kanabis

A gdje se to gleda tko je odustao pa da i ja bacim oko?? Poznajem jedno 20tak i nitko nije odustao.

Frankie
ti znas samo Zagorce!
[emo_palacg]


Još jednom pitanje – ako Opatija izađe (prodaje 25% i jednu dionicu) onda sljedi ponuda. Ali onda nakon toga, da li mogu očekivati ponudu kad će Ostoja izaći (a kupac je isti)?

Šta mislite??

počelo je počelooooooo……..
Danas se tuče po asku na skoro 2600, a do prije par dana sam nadokupio po 2161 čekajući na bidu….
Tada je bilo skupo kupovati i na 2200, neka….i ovo što je sada na prodaji na 2700 će za neko skoro vrijeme biti sanak pusti….)))))

ps
Ja nisam odustao (što se tiče tužbe), niti mislim odustati…..sve do konačnog raspleta

pozzzzz…..



No vidjet ćemo hoće li se nagađanja oko izlaska Opatije obistiniti.

neće si to Opatija nikada dopustiti, na to možeš odmah zaboraviti
[/quote]

Možda neće oprostit ali dopustit??

Političari su u politici samo zbog jedne stvari: vlast=novac. I dionice LRH su novav. Novac, kojega će politika pojest. A svi ćemo čuti: sa tim novcem čemo realizirati broj “projekata” i dignuti razinu života u Staroj dami. (ako ne svima, pogotovo nama, koji donjemo to odluku 😉


neće si to Opatija nikada dopustiti, na to možeš odmah zaboraviti

Dujmić je ljetos u NL izjavio da “ne skriva da traže strateškog partnera za LRH i usto naglašava kako treba razmišljati isključivo o dobrobiti Opatijske rivijere i njezinom turističkom razvoju.”

Bivši načelnik Lovrana Gržin sa općinskom vijeću bio je vrlo jasan: ” načelnik Lovrana Emil Gržin najavio je kako bi lokalna samouprava mogla ići u skoru prodaju svojih udjela, pri čemu je nominalna vrijednost lovranskog ”paketa” oko 56 milijuna kuna.

Jasno je da neće prodavati Ostoji nego nekom drugom tako da će mali dioničari imati i dalje neku “sigurnost” tj da će taj strateški štiteći svoje interese pružati i neku ravnotežu malima. No za samu tvrtku to će biti dobro jer grad i politika ionako svoj utjecaj može ostvarivati na druge načine (dozvole, propisi, planovi itd itd) a novac koji se dobije prodajom će se uložiti u infrastrukturu grada što je plus i za LRH kao najveću turističku tvrtku.

Pitanje je naravno cijene. Mislim da dobro znaju koliko to vrijedi, 25%+1 dionica morala bi nositi i neku premiju. Ispod nominale neće prodati sigurno. Po meni book nije presudan no sve je tu negdje blizu, book, nominala, usporedive prodaje itd. 40.000 eur po sobi (sa sobama izvan funkcije) daje 3200 po dionici. Ako je kupac “stranac” mogao bi platiti i do 50.000 eur po sobi, što je još uvijek prihvatljivih sadašnjih 10 EBITDA. No takav kupac zna procijeniti koliki će prihod i zarada biti za 4-5 godina i platiti će budući EBITDA a ne prošli.

Nemoj misliti na m2!

Rijeci ti se pozlatile.

Ali se ovdje radi o vlasnicima – lokalnim političarima.
Njihov cilj je prvenstveno vlastitit džep, a ne korist općine ili grada.

Jedino da vlasništvo prodaje Ostoja. E to bi onda moglo biti interesantno.

Kolege, a zašto bi netko odustao od tužbe?
Pa troškovi se plaćaju tek po pravomoćnosti presude, znači nakon žalbe na VTS. Do onda će proći najmanje 2-3 god.

Kamelija, simbol Opatije!

bude brže ako se uzme prva presuda ali nema nam ništa sa ustavnog

ja mislim ds cijena raste zato što je Ostoja bio milostiv i nije podijelio one otkaze [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

sad Ivo zauzvrat kupuje (ima još valjda neke zalihe od prodaje one vile) [emo_naivan]

daj joza zato što budeš morao platit ono danas

inače stručnjak si pravi kada se sjetim onih vrhunskih

crob neće ispod 3000

@dust310
Ovo je malo preveliko da si Dujmić može nešto dozvoliti ispod žita, ali i interesi su različiti.
Da ste gradonačelnik visoko zaduženog grada, (negdje sam pročitao da Opatija ima najveća zaduženja u zemlji), a imate i dalje političke ambicije, dali bi prodali ovo na kraju mandata i ostavili novce nasljednicima ili bi na početku da možete rezati vrpce pred slijedeće izbore?
Možda su moje procijene vrijednosti loše ali sumnjam da bi prodali ispod toga.

Nemoj misliti na m2!

A tko će uzeti 25% dionica i bez Ostojinog dijela gledati u zrak.
Tko bi bili potencijalni kupci. Jedino netko u dosluhu sa Ostojom.
Znači potencijalni investitor je Ostojin igrač. I koliko će to on platiti?
A ako je grad u velikim dugovima, to bolje za eventualnog kupca.
To je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica Liburnije.

kak su ostali prošli mi smo super na burzi

Potpuno se slažem sa dustom. Logično je da nitko neće kupovati 25% i čekati kad će i uopće hoće li Ostoja prodavati ili ne. Mislim da su te priće o kupcu (ili kako se u hrvatskoj javnosti voli reći – stateškom partneru) preuranjene. Tužbu sam zaboravio, o kupcu ni ne razmišljam. Ono što me veseli su rezutati kompanije. Ništa drugo. Prije ili kasnije i cijena će to popratiti.

Opatija je zadužena dosta, no koliko znam nisu dostigli limit. Lovranci su odavno već htjeli prodat svoje dionice (bivši načelnik). Dujmić se neće kandidirati na sljedećim izborima, već ima neku godinu, tako je bio i izjavljivao po novinama (NL, naše lokalne).

Kamelija, simbol Opatije!

Nekom je dosta 2400. [emo_zacudjen]

New Report

Close