LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Promet na riječkom prometnom pravcu pao s 18 na 3 milijuna tona tereta!

..posjedujem dionice par firmi između ostalog i lkri,dobra firma posluje s dobitkom kakvim takvim,perspektiva bla,bla,bla i nitko je neće do 100kn na lopate je možeš kupit ali ne sad nije interesantna ali je zato bila na 150-250kn pa mi nije jasna logika ljudi koji su je tad kupovali ali neka sve 5..ja nemam lipe na računu i s time sam sve reka šta bi ja radija,ovo me sve podsjeća na jdpl po 50-60 nitko nije tija a sad na 150 je dobar..nadam se da će se taj scenarij i ovdje desit kad tad..


..posjedujem dionice par firmi između ostalog i lkri,dobra firma posluje s dobitkom kakvim takvim,perspektiva bla,bla,bla i nitko je neće do 100kn na lopate je možeš kupit ali ne sad nije interesantna ali je zato bila na 150-250kn pa mi nije jasna logika ljudi koji su je tad kupovali ali neka sve 5..ja nemam lipe na računu i s time sam sve reka šta bi ja radija,ovo me sve podsjeća na jdpl po 50-60 nitko nije tija a sad na 150 je dobar..nadam se da će se taj scenarij i ovdje desit kad tad..
nista se ne sekiraj flipi ovdje uskoro polijece raketica[emo_smijeh][emo_palacg]

Ako je gospodin Jozo Kalem našao poslovnu priliku,te kupio kamenolom na pola putu RI_ZG, znači da pruga ide,a time i LKRI ima perspektivu(sory,nisam znao da se big ne smije spominjati)

Ne pratim u zadnje vrijeme..po koliko ono ide dokap i da li još uvijek cerp otpušta radnicima?
Hvala!
P.S. Cca 2007.g. je država na dražbi nudila dionice lkri po 25 kn i nitko ih nije htio kupiti!!!

Cijena 2007.god. na burzi je bila….?

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Oko 800 kn. I??? A dražba je bila napisao sam oko 2007g. Neka netko pronađe pa stavi link.

ide dokap, 50 mil.eura,PBZ ce organizirati pise Poslovni[emo_palacg]

@dada11
što tu tebe konkretno veseli? što ćeš imati ti od toga kao dioničar??

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Ne vidim svrhu dokapa dok se ne izgradi željeznica, pa i ovi kapaciteti su neiskorišteni

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Luka-Rijeka-krenula-u-dokapitalizaciju-Ocekuje-se-300-milijuna-kuna

Iz Luke Rijeka ističu kako je ciljani iznos dokapitalizacije oko 300 milijuna kuna, kao i da će se unutar samog procesa, a nakon dubinskog snimanja, razvoja poslovnih planova i procjene vrijednosti, utvrditi realna vrijednost i u skladu s time i konačno modelirati dokapitalizacija.

O točnom strukturiranju modela dokapitalizacije, pojašnjava se u priopćenju, konačna će se odluka donositi tijekom samog procesa povećanja temeljnog kapitala, a intencija je u vlasničku strukturu privući institucionalne ulagače.

———-

Ovo može biti dvosjekli mač za dioničare, pogotovo ako im budu pogodovali cijenom… S druge strane, za nekog bi to mogla biti povoljna prilika za kupnju. Bit će veselo u riječkoj luci [emo_smijeh]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Zašto u svemu vidite opasnost?

Povećanje kapitala, EU pozicija, investirano je do sada mnogo love.

Luka neće nestati, može se samo premjestiti na drugo mjesto za prihvat tereta i to je sva filozofija.

Ako uđe svježi novac, tada to ne može biti loše pa makar i 70,00 kuna po dionici.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


Zašto u svemu vidite opasnost?

Ako uđe svježi novac, tada to ne može biti loše pa makar i 70,00 kuna po dionici.

Nije opasnost nego realni rizik. Naravno da svježi kapital koristi Luci kao poduzeću. U dugom roku će kretanje vrijednosti dionice odrediti poslovanje. To ne znači da ova javna ponuda mora biti dobra za postojeće dioničare u kratkom roku.

Hipotetski, što stave niži raspon cijene, veća je šansa uspjeha ponude. Ako odrede raspon od 60-80 kn po dionici, zašto bi itko kupovao po sadašnjih 88 kn? Jasno je u kome će smjeru dionica tada. Ili obrnuti slučaj, ako odrede raspon 90-120 kn, pitanje je koliki bi institucionalni odaziv bio. Mali investitori bi većina odustali, jer na burzi mogu kupiti jeftinije. Javna ponuda može i propasti ukoliko se ne ispune određeni uvjeti. Onda postoje prava isključenja, npr. mogu ponuditi prvo institucionalnima, a malima i postojećim dioničarima što ostane. Itd.

Da stavim disklejmer, ovo nije poziv na kupnju ili prodaju. Ne treba raditi ražanj dok je zec u šumi. [emo_namigusa]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Po pisanju poslovnog mislim da se dokap omogučuje svima, kako se radi o novoj nominali od 70 kuna, pretpostavljam da će cijena biti baš ta. Luka dobije novu lovu,a svi ostali priliku da dokupe dionicu po 70 kuna, te si smanje prosjek ulaza, ostaje upitno zašto sada imati ili kupiti ove dionice, aha zato da ih možeš kupiti po 70, vidjet ćemo što će reći burza jer ja ovo samo nagađam i nemam dionice LKRI.

U današnjem JL, intervju sa Vedranom Devčićem, čelnim čovjekom riječke luke koji govori o dokapitalizaciji. Udio države u tvrtki, nakon sekundarne javne ponude, pada sa 85% (točnije 83%) na 50% plus jednu dionicu. Cilj je skupiti barem 300 milijuna kuna, a očekuje i više. Po toj analogiji, da se zaključiti, broj novih dionica trebao bi se povećati za cca 5 milijuna, što bi donju granicu u javnoj ponudi postavilo na 60-tak kuna.

New Report

Close