LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

trenutno mala korekcija ,sta je i normalno.Pa ne moze svaki dan 5-10% u plusu.


trenutno mala korekcija ,sta je i normalno.Pa ne moze svaki dan 5-10% u plusu.

ma ne ….sad ce odmah 324 posta kako su se ustvari preračunali i da ne vrijedi niti 1700 već da je po njima 1400 granica isplativosti.

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!


gospodine agent10 i drugi koji nevjeruju u rast LKPC, ja nevjerujem u neke od vaših računaca, s obzirom kao što se napominjalo već da je prije nego što se znalo za dokap dionica LKPC je vrijedila cca. 1700 i očekivanja su ga dovela do cca. 2000 i nema apsolutno nikakve logike da cijena iste dionice neodu minimalno, ali minimalno preko cca 2200, ali ja se isto slažem s plavim, PETINOM i mladom damom lizom koji vjeruju u rast radi dokapa koji se napokon dogodio, smanjenja udjela države, PRIVATIZACIJI i dokapa koji je sam po sebi takav kakav je….:P pa čak kako je liza rekla prelo 3000…..:D

Kolega -dobrodošlica .
Ako ste sigurni u ovo što pišete , kupujte sve do 2800 kn ,isplatiti će vam se.


trenutno mala korekcija ,sta je i normalno.Pa ne moze svaki dan 5-10% u plusu.

ovu glupost je napisao kolega emojnarode [lol]



trenutno mala korekcija ,sta je i normalno.Pa ne moze svaki dan 5-10% u plusu.

ovu glupost je napisao kolega emojnarode [lol]
[/quote]
Čovjek je bio ironičan. Pa zar ntko ne kuži ironiju ovdje.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

@lacoste, ma i prije sam ja imao nick ali tokom okolnosti, zaboravio šifru, kako me uvijek pamtilo, ali nema veze sad to, znam da će se isplatiti, naravno….;) hvala

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "



trenutno mala korekcija ,sta je i normalno.Pa ne moze svaki dan 5-10% u plusu.

ma ne ….sad ce odmah 324 posta kako su se ustvari preračunali i da ne vrijedi niti 1700 već da je po njima 1400 granica isplativosti.
[/quote]
Tako je kolega 2007 sa 3000kn na 6600kn na vjest dokapa a sada pre skupo i nije isplativo na 1700kn mjenja se i matematika zanimljivo još fali izjava da je i nominala pretjerana cjena.




@plavi

Onda je bila sasvim drugačija situacija…da vas podsjetim, odlukom o pokretanju dokapitalizacije uslijed ćije objave je i cijena LKPC , kako ćesto istićete, skoćila do 2100 kn. je bilo predviđeno povećanje temeljnog kapitala Društva u maksimalnom iznosu do 60,0 mln EUR-a ili 440.000.000,00kuna, dok je u aktualnom prijedlogu povećanje temeljnog kapitala 132 milijuna kuna što je samo 308.000.000,00 kuna (tristo i osam milijuna kuna) razlike.

Kako je to ipak velika razlika, nadam se da shvaćate da je u najmanju ruku bez veze to što sada pokušavate izvesti sa iznošenjem ondašnjih kalkulacija. [bye]

ali kada ste već zapeli, ajmo ponovo računati:

Ako pretpostavimo da dokap ide po 400 kn i u prvome krugu možeš upisati 1/1,5 i sada kupiš 20 kom po 1800kn…
1. 20kom x 1800=36.000,00kn
2. 20kom x 1,5kom =30kom x 400kn = 12.000,00kn (dokap)
3. 1+2= 50kom / 48.000,00kn= prosjećna cijena 960kn

Free-float koji je sada nekih oko 25-30% se povećava na 70-75% zbog 150% više novoizdanih dionica, book pada na oko 550 kn

I sada ide ono najbolje: 60% ili oko 200.000 novoizdanih dionice će se ponuditi javnom ponudom svim građanima, zavisno od cijene dokapitalizacije, te dionice će regulirati buduću cijenu LKPC…ako će cijena 2. kruga biti 400kn onda nastupa katastrofa ali ako će biti 1000,00kn onda je granica isplativosti upravo današnja cijena od 1700,00kn!!!

Neka mi gospoje i gospoda koji kalkuliraju sa razinama od 2000kn nadalje, objasne koju oni računicu koriste, možda nismo učili istu matematiku ili netko od nas treba instrukcije [undecid]


dečko, ništa se nije promijenilo osim kaj je specijalna jedinica dobila još jednog člana…dokap od tih 132 mil kn se od 2007 pa do danas odnosio na 330000 dionica po nominali. ti možeš dokapitalizirat firmu po 1000 kn pa onda uvrsti to u svoju jednostavnu računici i oduzmi od 60 mil eura. al imaš pravo i sva sreća da nemaš ovo sranje od dionice i da ne budeš sudjelovao u dokapu…ovo treba sutra odmah po bidu sasut [thumbsup]
[/quote]

[lol] [lol] [lol] [thumbsup]




trenutno mala korekcija ,sta je i normalno.Pa ne moze svaki dan 5-10% u plusu.

ovu glupost je napisao kolega emojnarode [lol]
[/quote]
Čovjek je bio ironičan. Pa zar ntko ne kuži ironiju ovdje.
[/quote]

Upravu si,zaboravio sam stavit smiley.Ma nisam ja kao neki koji su prodali za par % pa sad vicu kako ovo nista nevalja.
Prvenstveno to govori o osobnosti pojedinih clanova.Govno je uvjek govno.Sta ga vise diras ono vise smrdi!!!!!

p.s.sve je [thumbsup]


Govno je uvjek govno.Sta ga vise diras ono vise smrdi!!!!!

vjerujte kolega da nas forumaše ne zanima čime se vi igrate u slobodno vrijeme [lol]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

faust55 @ U slobodno vrijeme !?
Ako se zelis ovim baviti onda nema slobodnog vremena jer kad sam i na WC ja razmisljam o TK ali mi ponekad dobro dođu takvi postovi jer sa godinama probava slabi pa eto takvi mi postovi pomognu da se olaksam [thumbsup]

New Report

Close