LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

p.s.

Da ne bi bilo zabune, prosječna cijena LKPC danas je porasla 6,66 %, a ne za 6,66 kuna
[wink]

Periculum in mora.

Postoje neki povijesni patterni na temelju kojih su napisane brojne knjige, a svi ti ljudi nisu bili glupani tako da tehnička analiza koliko čak i meni bila besmislena ima uporište jer se temelji na proučavanju povijesnog ponašanja tržišta kapitala. Već sam dugo promatrao Luku Ploče jer mi se učinila zanimljivim iz više razloga:
1.Bosna nema nikakvu alternativu za dopremu sirovina jer sve drugo je preskupo
2. Luka je iznimno malo zadužena, te s novcem na računu i blagajni može pokriti skoro sve obveze
3. Obveza privatizacije do 2011, a znamo kako tržište reagira na preuzimanja
4. Maleni broj dionica: oko 220 000 tisuća, odnosno oko 50tak tisuća na tržištu, što znači da promjenom trenda uz nevelik novac može cijena značajnije porasti.
Ima nekoliko i nedostaka
1. Spominju se opet branitelji, te je realna opasnost da će im HDZ dati dionice i popustit jer su biračko tijelo(BTW rat je završio prije 14 godina) čime bi se potencijalnog investitora moglo udaljit od ove tvrtke
2. Ne znam tko je uopće jamac za onaj kredit svjetske banke, jeli to država jer onoliki iznos uz sadašnju tržišnu vrijednost luke od oko 25 milja eura sve to nema smisla. (Kod nas ionako cijena dionice nema veze s kreditnim rejtingom), te hoće li ga LUka uopće moći vraćati.
Izašao sam iz jedne druge dionice, ušao u LUKU i za sad sam pogodio,mislim da možemo još gori.

[thumbsup]

Imam fantomske dionice

4. Maleni broj dionica: oko 220 000 tisuća, odnosno oko 50tak tisuća na tržištu, što znači da promjenom trenda uz nevelik novac može cijena značajnije porasti.

Nemojmo iznosit netočne podatke, free float je 35%, broj dionica na tržištu je cca 85000.

Ovo nije tema za raspravu o TA ali ako si pročitao bar nekoliko ozbiljnijih knjiga o investiranju znaš o čemu sam govorio. Tehničara uopće ne zanima s čime se firma bavi, koje pokazatelje ima, već se samo oslanja na trend što po meni spada više u domenu nagađanja nego investiranja.

Ne treba mi TA da znam da je ova dionica winner.
[thumbsup]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Je stari međutim pokazalo se da kad nastupi pad nikoga nije briga za fundamente već isključivo psihologija burze je relevantna a tad nastupa TA. Sorry za free float nisam ubrojio skrbničke račune koji se ionako ne prečesto izmjenjuju. [thumbsup]

Imam fantomske dionice

Jad BiH
Vaš link

Stopa nezaposlenosti u Bosni i Hercegovini službeno je veća od 43 posto, među najvišima u Europi. Četrnaest godina nakon razornog rata gospodarstvo te napaćene zemlje i dalje je olupina. No stručnjaci upozoravaju da bi situacija mogla biti još gora, pogotovo ove godine kada je BiH recesija pogodila daleko najviše od bivših jugoslavenskih republika.

U novom izvješću Svjetska banka nudi vrlo sumornu sliku: prosvjede nezaposlenih, pad izvoza, a i novca koji Bošnjaci koji žive u inozemstvu šalju kući. Kao i druge ekonomije u tranziciji, i za BiH se predviđa drastično smanjenje stope rasta: za tu zemlju predviđa se pad BDP-a i do 70 posto.

ps.
Nekako mi se čini da će se stope smanjenja prometa u LKPC za ovu i slijedeću godinu ipak morati malo iskotigirati

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Jad BiH
Vaš link

Stopa nezaposlenosti u Bosni i Hercegovini službeno je veća od 43 posto, među najvišima u Europi. Četrnaest godina nakon razornog rata gospodarstvo te napaćene zemlje i dalje je olupina. No stručnjaci upozoravaju da bi situacija mogla biti još gora, pogotovo ove godine kada je BiH recesija pogodila daleko najviše od bivših jugoslavenskih republika.

U novom izvješću Svjetska banka nudi vrlo sumornu sliku: prosvjede nezaposlenih, pad izvoza, a i novca koji Bošnjaci koji žive u inozemstvu šalju kući. Kao i druge ekonomije u tranziciji, i za BiH se predviđa drastično smanjenje stope rasta: za tu zemlju predviđa se pad BDP-a i do 70 posto.

ps.
Nekako mi se čini da će se stope smanjenja prometa u LKPC za ovu i slijedeću godinu ipak morati malo iskotigirati


mislim da si u pravu,nažalost..ne vjerujem da je u ožujku pretovareno više od 200 000 t robe,tako da bi ako se ovako nastavi,mogli korigirati pad prometa u odnosu na prošlu godinu za 40%,mislim da je to realnost..nemojte me krivo shvatiti,jer nemam nikakvi interes ni da lkpc padne ni da poraste,jednostavno vam želim iznijeti stvarnu sliku stanja u lkpc..ako vas to i uopće zanima..

Izašao u petak iz Luke jer sam osjetio pad i danas se ukrcao ponovo, možda malo prerano ali imam osjećaj da netko polako kupuje pa zašto ne. Sutra valjda neće biti jači pad. [thumbsup]

Imam fantomske dionice

BIH je država u kojoj malo toga normalno funkcionira u političkom i gospodarskom životu, to je velikoj većini poznato, isto kao što im je poznato da je pad prometa u LKPC u ovoj 2009 očekivan, uostalom pad prometa su u više navrata najavljivali čelni ljudi LKPC krajem 2008.

Prošla godina je bila vrlo uspješna za LKPC i ponoviti takvu godinu bilo bi "zahtjevno" i u boljim vremenima od ovih koji su trenutno.

U ovim vremenima velikih promjena cijena pojedinih dionica ( neke su se podigle
preko 50 % u nekoliko dana ), sve je moguće, pa nije isključeno da i ova dionica ponovo krene prema gore.

Periculum in mora.

Stiglo izvješće. Odlični rezultati, duplo veća dobit.
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/LKPC-fin2008-1Y-NotREV-K-HR.xls

Neto dobit u 2008. 28,2 milje kuna što je rast od nekih 99% u odnosu na 2007.
Zanimljivo je da su prihodi u 4. kvartalu 2008. ostali visokih 62 milijuna kuna.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/LKPC-fin2008-1Y-NotREV-K-HR.xls

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Poštovani Stardust!
Zanimljivo je da su rashodi u 4. kvartalu skočili skoro duplo u odnosu na prošlu godinu!

Poštovani Multinick!
Rashodi su prvenstveno povećani zbog ulaganja u materijalnu imovinu.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close