LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vjerujem da su sretni što su prikupili u javnoj ponudi tako malo dionica, ispalo je krivo vrijeme objavljivanja javne ponude zbog Aluminija Mostar, koji će im odnijeti 50 posto prihoda. Ali imaju oni koša na računu i nadam se da neće propasti….

Ja sam s druge strane vrlo iznenađen prikupljenim brojem dionica. Ipak, prikupljeno je deset posto dionica po povijesno skoro najnižoj cijeni. Nažalost, priklještilo me ovdje radi glupog inata kako neću prodati s velikim minusom pa sam godinama po sitno dokupljivao. Tješio sam se kako je budućnost firme nakon što ode bivša uprava neupitna ali sada imamo upravu kojoj je Luka Ploče samo sredstvo. Logički je da takav vlasnik dionice stekne po puno većim cijenama od povijesno minimalnih ili barem da poslovanje opravda povijesno minimalne cijene. Ovdje se na žalost radi o firmi koja je među najstabilnijima u Hrvatskoj s relativno malom zaduženosti ali opet pomaka nema. Hoće li biti i kada, nemam pojma. Ja sam svoje dionice (210 kom) odregistrirao i zaboravio na njih. Totalno bezvezno razmišljanje ali LKPC je jedna od prvih dionica koje sam kupovao kada pojma nisam imao ni o čemu i jednostavno lakše mi je na to zaboraviti i čekati. Neka mi služi kao škola za sve buduće investicije. Kad se sjetim koliko je bilo drugih loših investicija, ovu školu čak i nisam skupo platio:)


Ja sam s druge strane vrlo iznenađen prikupljenim brojem dionica. Ipak, prikupljeno je deset posto dionica po povijesno skoro najnižoj cijeni. Nažalost, priklještilo me ovdje radi glupog inata kako neću prodati s velikim minusom pa sam godinama po sitno dokupljivao. Tješio sam se kako je budućnost firme nakon što ode bivša uprava neupitna ali sada imamo upravu kojoj je Luka Ploče samo sredstvo. Logički je da takav vlasnik dionice stekne po puno većim cijenama od povijesno minimalnih ili barem da poslovanje opravda povijesno minimalne cijene. Ovdje se na žalost radi o firmi koja je među najstabilnijima u Hrvatskoj s relativno malom zaduženosti ali opet pomaka nema. Hoće li biti i kada, nemam pojma. Ja sam svoje dionice (210 kom) odregistrirao i zaboravio na njih. Totalno bezvezno razmišljanje ali LKPC je jedna od prvih dionica koje sam kupovao kada pojma nisam imao ni o čemu i jednostavno lakše mi je na to zaboraviti i čekati. Neka mi služi kao škola za sve buduće investicije. Kad se sjetim koliko je bilo drugih loših investicija, ovu školu čak i nisam skupo platio:)

Njima je ovo dionica dovoljno da nastave kontrolirati firmu. Ionako su izvukli iz nje naftne terminale, a vjerojatno će i sve ostalo sto im bude zanimljivo. Ne dijelim bas entuzijazam oko toga da će sad da procvate cveće u preduzece, ali se isto tako nadam da sam potpuno u krivu i da će cijena u budućnosti rasti.

Sad ce scenarij peveca povlacenje pa para izvlacenje

op. ovo bi moglo biti dobro u skoroj budućnosti. skupili su malo za mizernu cijenu. većina od trojanskih konja intercapitala i dudića. puno bolje nego što sam očekivao. mislio sam eto delistiranja ali mirovinci su ovaj put ipak nekim čudom odigrali ispravno. nisam ovo baš pomno pratio ali u nedostatku boljih ideja luke se mogu ponovno vratiti u fokus. mislim tu i na lkri.

who dares, wins

https://www.bljesak.info/gospodarstvo/tvrtke/klepic-nije-moguc-dodatni-povratak-radnika-u-proizvodnju/282709?fbclid=IwAR1SnK9pCGNXThrDjisMNF8bLAgHB2r-N425ot8L_zaXshFw_z5CLLJcpaM

Radnika duplo manje od uhljeba…sad ce da se to pokrene.

u zadnjem kvartalu dolazi rješenje za komunalnu naknadu gradu Ploče od 4700 000 kn..i tako svake godine,dok je aktualna vlast u gradu na vlasti..i ako su možda mogli biti u plusu koliko toliko,sada to više neće moći

Gospodarska delegacija kineskog grada Huzhou, predvođena zamjenikom direktora stalnog odbora skupštine grada Huzhou, Dong Lixin, posjetila je danas Županijsku komoru Dubrovnik.
Direktor Razvojne agencije grada Ploče, Ivan Karamatić delegatima je predstavio gospodarske potencijale tog grada s naglaskom na projekt razvoja Luke Ploče.

BIH je upala i sluzbeno u recesiju..to nije dobro za lkpc..ali ni za Hrvatsku

Luka nikad vise prometa nije imala. Cijena je odraz skroz drugih stvari. Nema regulative nikakve ne ovdje nego na bilo kojoj drugoj dionici. Moze biti 200 kn ili 1000 kn za mene tu nema iznenadjenja.

Ne kužim se baš u poslovanje luka, ali računam onako laički, da s normalnom upravom u normalnom poslovanju mora iz 200 milijuna prometa ostat barem 20 milijuna neto dobiti. Gledao samo malo luku koper, kod njih je taj omjer višestruko bolji. Jel ima ko iz branše da malo pojasni kako stvari stoje?

Nisam iz branše, al ovako izvana bacit ću samo par brojki za ilustraciju.

Luka Koper je imala pad neto dobiti od 28% u prvih 6 mjeseci ove godine. Zaradili su 25 milijuna eura.
S dva kvartala dobiti mogu dakle kupiti cijelu Luku ploče koja tržišno trenutno vrijedi 23 milijuna eura. Dakle nebi sve ni uspili potrošit, a u blagajni firme bi našli još toliko para.

Za to vrijeme naši mirovinci sa kojih 100 milijardi i kusur slobodnih kuna ne znaju gdje bi ulagali.

Da dodam još:
neto profitna marža Kopra je oko 20% gledajući prosjek zadnjih 5 godina
npm Luke Ploče tek se odnedavno penje i sad je na nekih 6,8%


Nisam iz branše, al ovako izvana bacit ću samo par brojki za ilustraciju.

Luka Koper je imala pad neto dobiti od 28% u prvih 6 mjeseci ove godine. Zaradili su 25 milijuna eura.
S dva kvartala dobiti mogu dakle kupiti cijelu Luku ploče koja tržišno trenutno vrijedi 23 milijuna eura. Dakle nebi sve ni uspili potrošit, a u blagajni firme bi našli još toliko para.

Za to vrijeme naši mirovinci sa kojih 100 milijardi i kusur slobodnih kuna ne znaju gdje bi ulagali.

S dva kvartala dobiti kupe Luku ploče,nevjerojatno!

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Kinezi u petak predstavljaju plan za Aluminij?

New Report

Close