LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


op op op…koje nabidavanje [tongue]

kaj idemo danas do 1200 … [tongue]


strojar25 i sam sam iz ploča i sam sam se nagutao lučke prašine kao i svi građani a da od toga nisam dobio ništa. nemojte se ljutiti ali istina je da ste potpuno u krivu. uistinu je nemoguće povezati radni odnos i vlasništvo. ja shvaćam da je vaša perspektiva drugačija ali to ništa ne mijenja. iznesen vam je i zakon o pravima udjela radnika ali vama ni to nije bilo dovoljno. mogao bih vam nabrajati do beskraja ali postavit ću samo jedno pitanje.

kad ste tako pošteni zašto kolegijalno ne izdvojite dionice radnicima koji su u mirovini i radili su u stvaranju luke puno više od vas. radili su u uvjetima koji su danas zaboravljeni. od mehanizacije nije bilo ni 5% današnje.

da skratim ja bih isto volio da mi netko POKLONI dionice po uvjetima po kojima su poklonjene vama ali bi bio iskren i priznao da je to poklon. a vaše prozivanje da smo mi špekulanti je uistinu krajnje bezobrazno. što vi znate kako krvavo smo mi zaradili naš novac i odakle vam pravo omalovažavati naše ulaganje u kako vi kažete vašu firmu….tko tu koga služi dakle? ja sad idem na injekciju radi bolova u leđima da zaradim za još koju dionicu vašeg poduzeća. bez ljutnje molim…ovo je vrlo iskreno napisan post. ugodan dan želim.


neljutim se ni najmanje, prije svega taj post za špekulante je upućen Peri7 i ostaloj ekipi koja ovdje iznosi svakojake gluposti itd.. a dugoročni ulagači koji sudjeluju u dokapu su dobrodošli [smiley]
Što se tiče umirovljenika, kod prve privatizacije njih cca 80 % nije htjelo otplaćivat dionice tako da se dosta tih dionica vratilo u HFP. Sada je grešku napravila uprava (država) koja nije dopustila umirovljenicima da dobiju povlaštene dionice, baš me čudi jer su tako mogli kupit još par stotina glasova kako kažu neke kolege ovdje [lol]
Ali priznajte, nije isto piti kavu ispod solitera i raditi pod prašinom, bez uvrede molim ali radnik se treba cijeniti..
I još nešto ovdje pišem kao običan radnik Lkpc, ne za upravu ne za sindikate.

Pozdrav

Ulaganje u sebe je najbolje ulaganje

Opasna igra…netko tipuje na dokap po 1200…ja tipujem na 800-900..Ipak fondovi odlučuju a zašto bi platili po 1200. Sve u svemu jako zanimljiva situacija. Dionica će dobiti na vrijednosti, to sigurno..ali je štos ući po što nižoj cijeni. Ja ću sutra naravno ići platiti po 1200.



strojar25 i sam sam iz ploča i sam sam se nagutao lučke prašine kao i svi građani a da od toga nisam dobio ništa. nemojte se ljutiti ali istina je da ste potpuno u krivu. uistinu je nemoguće povezati radni odnos i vlasništvo. ja shvaćam da je vaša perspektiva drugačija ali to ništa ne mijenja. iznesen vam je i zakon o pravima udjela radnika ali vama ni to nije bilo dovoljno. mogao bih vam nabrajati do beskraja ali postavit ću samo jedno pitanje.

kad ste tako pošteni zašto kolegijalno ne izdvojite dionice radnicima koji su u mirovini i radili su u stvaranju luke puno više od vas. radili su u uvjetima koji su danas zaboravljeni. od mehanizacije nije bilo ni 5% današnje.

da skratim ja bih isto volio da mi netko POKLONI dionice po uvjetima po kojima su poklonjene vama ali bi bio iskren i priznao da je to poklon. a vaše prozivanje da smo mi špekulanti je uistinu krajnje bezobrazno. što vi znate kako krvavo smo mi zaradili naš novac i odakle vam pravo omalovažavati naše ulaganje u kako vi kažete vašu firmu….tko tu koga služi dakle? ja sad idem na injekciju radi bolova u leđima da zaradim za još koju dionicu vašeg poduzeća. bez ljutnje molim…ovo je vrlo iskreno napisan post. ugodan dan želim.


neljutim se ni najmanje, prije svega taj post za špekulante je upućen Peri7 i ostaloj ekipi koja ovdje iznosi svakojake gluposti itd.. a dugoročni ulagači koji sudjeluju u dokapu su dobrodošli [smiley]
Što se tiče umirovljenika, kod prve privatizacije njih cca 80 % nije htjelo otplaćivat dionice tako da se dosta tih dionica vratilo u HFP. Sada je grešku napravila uprava (država) koja nije dopustila umirovljenicima da dobiju povlaštene dionice, baš me čudi jer su tako mogli kupit još par stotina glasova kako kažu neke kolege ovdje [lol]
Ali priznajte, nije isto piti kavu ispod solitera i raditi pod prašinom, bez uvrede molim ali radnik se treba cijeniti..
I još nešto ovdje pišem kao običan radnik Lkpc, ne za upravu ne za sindikate.

Pozdrav
[/quote]

Kolega rita ,

jako dobro si napisao post , u potpunosti se slažem s tobom.

Kolega strojar 25 ,

ja nisam špekulant .
Ja sam dugoročni investitor u LKPC !
Ja sam djelomični vlasnik tvrtke u kojoj radiš !
I sudjelujem u dokupu dionica LKPC , već sam upisao i uplatio po realnoj cijeni .
I kad bi konačna cijena bila 800 kn nebi prodao po 1000 kn (+25%).
Ne prodajem LKPC , samo ulažem – dugoročno .

.

sad u 12:07 31-prva dionica je u blokadi.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

JUČER PO 1100 KOLIKO HOĆEŠ A DANAS SE PLAĆA 1185….Biće jako zanimljivo kad se odredi cijena dokapa…tko je igrao rulet…

strojar25, 30.06.2011. u 12:17
Kolega strojar 25 ,

ja nisam špekulant .
Ja sam dugoročni investitor u LKPC !
Ja sam djelomični vlasnik tvrtke u kojoj radiš !
I sudjelujem u dokupu dionica LKPC , već sam upisao i uplatio po realnoj cijeni .
I kad bi konačna cijena bila 800 kn nebi prodao po 1000 kn (+25%).
Ne prodajem LKPC , samo ulažem – dugoročno .

haha kako si me nasmija čovječe [lol]
pa pročitaj svoje postove zadnjih mjeseci.
Neznam kako ovako netko može biti kontradiktoran, mislim da si barem 20 ljudi uspio svojim pisanjem udaljit o dokapa. Ili ti je to neka tatika [cool]

Ulaganje u sebe je najbolje ulaganje


Opasna igra…netko tipuje na dokap po 1200…ja tipujem na 800-900..Ipak fondovi odlučuju a zašto bi platili po 1200. Sve u svemu jako zanimljiva situacija. Dionica će dobiti na vrijednosti, to sigurno..ali je štos ući po što nižoj cijeni. Ja ću sutra naravno ići platiti po 1200.

Mislim da si pogodio obje brojke, tj ja tako špekuliram:
– dokap do 1000 kn (obradovali bi me jako da mi daju po 900 i niže)
– fondovi se dan iza dokapa pozicioniraju na bidu cca 1100 kn (samo brane i dižu svoje ulaganje, a mi posredno uživamo )

Prije svega, osobno, da imam pravo (a nemam) ušao bi u prvi krug.

Prospekt je pisan kontardiktorno, no ne samo u onoj stavri o kojoj sam pisao već i u činjenici da u drugom krugu prednost imaju pravne osobe pred fizičkim. Znači ako ja (kao fizička osoba) ponudim veću cijenu oni me mogu zaobić zbog toga.
Opet čista kontradikcija s činjenicom da će se ić na maximizaciju prihoda iz ponude….

Očito je stvar pisao neki diletant ili je namjerno tako pisano zbog moguće manipulacije….
HANFA je sve to odobrila jer je sve kristalno jasno….

Ne bi se iznenadio da nakon završetka izaberu jedinstvenu cijenu za prvi krug (čitaj većinom male dioničare) i jedinstvenu za drugi krug, te time dobiju dve cijene koje se uvelike razlikuju…


….
Ne bi se iznenadio da nakon završetka izaberu jedinstvenu cijenu za prvi krug (čitaj većinom male dioničare) i jedinstvenu za drugi krug, te time dobiju dve cijene koje se uvelike razlikuju…

Cijena će biti za sve jedinstvena iako bi mogli igrati na foru:
-jedinstvena za prvi krug/jedinstvena za drugi krug…ali u čiju korist? šta misliš?



….
Ne bi se iznenadio da nakon završetka izaberu jedinstvenu cijenu za prvi krug (čitaj većinom male dioničare) i jedinstvenu za drugi krug, te time dobiju dve cijene koje se uvelike razlikuju…

Cijena će biti za sve jedinstvena iako bi mogli igrati na foru:
-jedinstvena za prvi krug/jedinstvena za drugi krug…ali u čiju korist? šta misliš?
[/quote]

…mislim u tvoju…


Anonimno, 30.06.2011. u 14:26
Kolega strojar 25 ,

ja nisam špekulant .
Ja sam dugoročni investitor u LKPC !
Ja sam djelomični vlasnik tvrtke u kojoj radiš !
I sudjelujem u dokupu dionica LKPC , već sam upisao i uplatio po realnoj cijeni .
I kad bi konačna cijena bila 800 kn nebi prodao po 1000 kn (+25%).
Ne prodajem LKPC , samo ulažem – dugoročno .

haha kako si me nasmija čovječe [lol]
pa pročitaj svoje postove zadnjih mjeseci.
Neznam kako ovako netko može biti kontradiktoran, mislim da si barem 20 ljudi uspio svojim pisanjem udaljit o dokapa. Ili ti je to neka tatika [cool]
[/quote]

Ti to ne shvačaš .
Cijelo vrijeme pišem isto , nastojeći pisanjem zaštitit svoje ulaganje od pljačke .
Tebi je naveći problem prašina .
A meni je najveći problem moja investicija .
Investirao sam svoje novce u LKPC i ja sam djelomično vlasnik LKPC .
I zaposlenici u mojoj tvrtki prodaju (razgrabe) dionice među sobom po 400 kn kad se na burzi dionica prodavala po 1500 kn .
Napravile ste (uz pomoć vlade) veliku štetu LKPC , Državi a i meni kao malom dioničaru .
Da vi niste među sobom podjeli dionice po 400 kn vjerojatno bi se u dokup moglo ići sa cijenom između 1200 do 1500 .
Od toga bi koristi imala LKPC , Država i svi ulagači , jer bi tvrtka vredila više .
To što ste vi napravili isto je kao da radnici u INI (čiji sam ja djelomični vlasnik) među sobom podjele benzin po 4 kune .

.

New Report

Close