LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




….
Ne bi se iznenadio da nakon završetka izaberu jedinstvenu cijenu za prvi krug (čitaj većinom male dioničare) i jedinstvenu za drugi krug, te time dobiju dve cijene koje se uvelike razlikuju…

Cijena će biti za sve jedinstvena iako bi mogli igrati na foru:
-jedinstvena za prvi krug/jedinstvena za drugi krug…ali u čiju korist? šta misliš?
[/quote]

…mislim u tvoju…
[/quote]

Volio bih da je tako, jer ipak bi onda vrijedila ona: "povlaštena kupnja prvog kruga" ( a svi koji ne bi sudjelovali sami bi si bili krivi, iako je ostavljena ta glupa mogućnost drugog kruga i za fizičke osobe ali samo kao formalnost jer je Pavlović jasno rekao da će alokacija primarno u ruke Institucionalnih)

Ja ulazim s ponudom, kako sam rekao po 1200, a stabilizacija cijene na burzi ide nam svima u prilog.

Kolege ,

a šta znači ovo (citiram) :

"Upis prestaje obvezivati ako se povećanje temeljnog kapitala ne upiše u sudski registar Trgovačkog suda u Splitu – Stalne službe u Dubrovniku u roku od šest mjeseci od dana isteka roka za upis i uplatu Dionica . "

Kolega Barbosa ,

znadete li Vi šta znaći ovaj tekst iz Prospekta ?

.


Tehničko/fundamentalni buy signal….
Potpuno je nevažno da li upis bude bliže 800 kn ili 1200 kn jer niti jedna ni druga cijena ne odražava pravu vrijednost dionice. Tržišna cijena je takva kakva je zbog špekulanata koji su prodavali da bi možebitno upisali u prvom krugu po nižoj cijeni – al to je kratkog vijeka, nakon završetka dokapitalizacije doći će stvari ponovno na svoje. OMF smiju kupovati samo one dionice kojima je tržišna kapitalizacija veća od 350 milijuna kuna, a nakon dokapa taj uvjet će biti zadovoljen, biti će ovo prava prilika za shopping.

Bravo! [thumbsup]Slazem se u potpunosti.




….
Ne bi se iznenadio da nakon završetka izaberu jedinstvenu cijenu za prvi krug (čitaj većinom male dioničare) i jedinstvenu za drugi krug, te time dobiju dve cijene koje se uvelike razlikuju…

Cijena će biti za sve jedinstvena iako bi mogli igrati na foru:
-jedinstvena za prvi krug/jedinstvena za drugi krug…ali u čiju korist? šta misliš?
[/quote]

…mislim u tvoju…
[/quote]

Volio bih da je tako, jer ipak bi onda vrijedila ona: "povlaštena kupnja prvog kruga" ( a svi koji ne bi sudjelovali sami bi si bili krivi, iako je ostavljena ta glupa mogućnost drugog kruga i za fizičke osobe ali samo kao formalnost jer je Pavlović jasno rekao da će alokacija primarno u ruke Institucionalnih)

Ja ulazim s ponudom, kako sam rekao po 1200, a stabilizacija cijene na burzi ide nam svima u prilog.

[/quote]
Odlično ste to kolega napisali još da dodam da je jako mal interes malih dioničara za upis "povlaštenih"dionica u prvom krugo misleći na cjenu od 1200kn.Što mi je drago i nadam se što većoj cjeni (ako već mora biti jedinstvena) [wink]

Koja je ovo igra na kupnji ? HU LA HOP ?
Kako im se da preskakat ? [proud]

Ja vjerujem u razliku cijene prvog i drugog kruga. Znaći još bi uprava ispala poštena kad bi prvi krug išao od 800-1000, a drugi od 1200-xxxx, jer ispalo bi da su dali povlaštene nama malima i sa cijenom drugog kruga su zaštitili tvrtku i BVPS i puno toga. Tako da se ja nadam da će oni još i ispasti pošteni, jer bi tako napravili dobro i za male i za tvrtku što vodi još puno većoj tržišnoj cijeni u bližoj budućnosti.

p.s. Svakako nemože ispasti loše, jer po mojoj procijeni tvrtka vrijedi najmanje 3500 po dionici, tako da je i 1200 povlaštena kupnja, jedino što je odugovlačenje, nevjerica i špekulacija dovela nas tu di jesmo. Ali ubrzo će sve na svoje.

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

vidim da mi poslovni kada je štekao nije prihvatio napisano pa da ponovim…
…neki pričaju o dvije cijene i to je toćno ako cijena recimo u drugom krugu dostigne više od 1200 a ukoliko bude manja, onda će biti jedinstvena a razlika se vraće imaocima prava za prvi krug – ispravite ako sam pogriješio ali više toliko aktivno ne pratim jer mi je pun kufer svega…

@zvone
Tako bi trebalo biti.

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Nisa


vidim da mi poslovni kada je štekao nije prihvatio napisano pa da ponovim…
…neki pričaju o dvije cijene i to je toćno ako cijena recimo u drugom krugu dostigne više od 1200 a ukoliko bude manja, onda će biti jedinstvena a razlika se vraće imaocima prava za prvi krug – ispravite ako sam pogriješio ali više toliko aktivno ne pratim jer mi je pun kufer svega…

Nisam čita prospekt…ali na kraju cijena mora biti jedinstvena…..A ponuda je od 800-1200..neznam di si ti pročita drugačije…



@zvone

Tako bi trebalo biti.

Tako nebi trebalo biti.

Malo razmišljam….bez obzira na prvi krug u drugom se može upisati 62% …To mogu dva fonda ili više
dogovorno sa cijenom od 800….sve sam bliži tom razmišljanju….Svi mi možemo i moramo dati ponudu od 1200, ali oni s svojom ponudom od 800 imaju više od 50% i osiguravaju uspješan dokap…

Evo još malo matematike.
Ako se izračuna novi book nakon dokapa sa donjim rasponom 800 (BVPS=900kn) i gornjim 1200 (BVPS=1090kn – uzete su u obzir aproksimativne zarade za prvo polugodište 2011.) dobije se raspon novoga booka od aproksimativno +/- 10% postojeće knjigovodstvene cijene.

To me stvarno iznenadilo, mislio sam da je razlika znatno veća s obzirom da je raspon dokapa 50% od donje granice raspona 800kn.

Za onog tko je slagao te uvjete mora se priznati vrlo…, neću reći vješto, ali malo je zamaglio prave stvari.

Ako sada uzmete povijest tržišnih cijena i upitate se: Kada i tko je mogao na tržištu kupiti Luku po toj cijeni od +/-10% knjigovodstvene? Dolazite do zaključka gotovo nikad i nitko, izuzev zanemarivog broja rekao bih slučajnih sretnika i to u vrlo kratkom razdoblju. Naravno govorim o zadnjih 5-6 godina i ne govorim o radnicima.

Drugo logično pitanje koje se nameće je: Tko i zašto onda ima mogučnost kupiti dionice po cijeni od +/-10% booka? Odgovor je postojeći dioničari i mirovinci-kojima je država dala pravo prvenstva kupovine Luke od posebnog državnog interesa. Dali je onda to povlaštena kupovina ili ne?
Neću odgovoriti, ali bih rado čuo odgovor, naravno s argumentiranim brojkama.

Prilog:

New Report

Close