LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kol. strojar25,
Sa INAom su prodane benz. pumpe, sa HTom infrastruktura, dakle kompletne tvrtke sa infrastrukturom i distribucijom, ORCO je tek trgovac nekretninama.

Gdje je tu LKPC, što to ima LKPC da bi bila interesantna ulagačima, preuzimateljima…trenutno LKPC ima samo "potencijal" a potencijal ne donosi zaradu…sve dok se ne izgradi priključak na dalmatinu, želježnička infrastruktura i koridor prema Mađarskoj, LKPC ostaje samo tvrtka ograničena na regionalno tržište bez obzira na veličinu i opremljenost lučkih kapaciteta.


Koncesija na 40g., svoji naftni terminali, monopol nad BiH… u jednu ruku ona je i politički instrument a i to ima svoju cijenu… Posjeti malo gradilište (petlju A1 i Vc) gradi se punom parom..u Bih malo slabije al se isto počelo gradit Vc i obnavlja se pruga Metković_sarajevo….i da nabroj joj konkurenciju ili bolje pođi od INE i HT..
lp

[/quote]

Sve pogrešno !
-Koncesija je 32 godine
-LKPC nema naftni terminal nego Terminal za pretovar tekućih tereta i jednu plutaču
-"monopol" nad BiH nema LKPC nego "Interšped" d.o.o. Ploče nastao od "Interšped" Sarajevo
– gradi se i pelješki most, tek kada će infrastruktura biti izgrađena tada će novi terminali imati smisla
-o konkurenciji ne treba mnogo pričati, vidi se gdje je i zašto je otišao strateški partner

Naglašavam da je LKPC , trenutno pod upravom I. Pavlovića, vrlo dobra tvrtka sa velikim potencijalom rasta ali se moraju zadovoljiti infrastrukturalni preduvijeti za njenu potpunu funkcionalnost, također treba vidjeti da li će dobiti novoga vlasnika i da li će taj vlasnik biti netko podoban kao npr. Kutle ili netko sposoban kao npr.Tedeski.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Interes strateškog investitora je da cijena u dokapu bude što manja,jer time za istu svotu novaca koji su potrebni, dobiva veći broj dionica, a tima i smanjuje postotak udjela postojećih dioničara. Sve će oni izračunati.

– 1

@ Barbosa

Jesam Vam dignuo tlak?
Nije mi to bio cilj, ali i da jesam, to je ništa prema onome kako ste Vi meni dignuli tlak prije nekoliko tjedana kada ste me optužili da ne znam razliku između Lučke Uprave i Luke Ploče d.d.

Na moj post niste argumentirano odgovorili, već ste se samo iznervirali, što nije dobro.
Mirovinske fondove je spominjao sam predsjednik Uprave.

Umjesto daljnje svađe, ja ću dati svoje viđenje situacije, te kako bi se ona po meni trebala razriješiti.

1. Uprava mora, ako već nije, vidjeti po koliko mogu prodati strateškom ulagaču velike pakete dionica. Neupitno je da je interes ogroman ( po riječima predsjednika Uprave, koji je to rekao ne jednom )
2. Kada se zna okvirna cijena, ovima u 1. krugu mora ići po minimalno 500-600 kuna jeftinije. Malo sam i rekao, ali ajde..
3. Gentlmanski dogovoriti i upozoriti da bi strateški koji kupuju vladin paket na burzi mogli sakupiti određen broj dionica i jeftinije, zbog mogućeg ( ne i sigurnog ) pada cijene ( ukoliko cijena u 1. krugu bude otprilike, po mojoj procijeni manja od 800 kuna ).

Na ovaj način svi dobivaju, strateški se pozicioniraju u dionicu koja ima osiguran rast dobiti i prihoda minimalno 4 godine ( po svim dostupnim planovima i očekivanjima ), mali dioničari dobivaju zadovoljštinu ( samo djelom ) zbog nepravde koja im je učinjena 2007. Da i ne govorimo o tome da su radnici 2. puta dobili dioince po 400 kuna. Prema tome krucijalna je razlika u cijeni za ove u 1. krugu i velike koji će dobiti vladine dionice ( pravo na dokapitalizaciju, kako već to bude tehnički izvedeno ). Ne zavaravajmo se sa cijenom koja se može postići za velike, uz već evidentnu ogromnu podcijenjenost cijenom dionice na burzi ( ako gledamo peer grupu ), vidimo što se događa i dogodilo se sa Inom, Kaštelanskim staklenicima i sl. kada su veliki paketi u pitanju, dionica koje nešto ipak vrijede.

Ovi što sada kupuju dobro znaju zašto kupuju, jer postoji mogućnost velike i lake zarade, ako cijena za velike bude iznad trenutne tržišne, a gotovo uvjeren sam da će tako biti. Pretpostavka je da će cijena na burzi dosegnuti minimalno razinu po kojoj se proda veliki vladin paket ( pravo ).

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

kol. plavi, naravno da si mi dignuo tlak [angry] a na tvoj prijašnji post nije moguće argumentirano odgovoriti jer analiziraš i kalkuliraš a nemaš činjenice.
Jedini argument u dokap. LKPC je da nema argumenata a zašto je to tako znaju najbolje oni koji su je predložili i prihvatili.
Zašto je to tako, ja mogu samo naslučivati ali u jedno sam siguran a to je da će se sprovesti po modelu najzainteresiranijeg ulagača a to nismo niti ti niti ja a niti država.
Sve ove tvoje ili moje kalkulacije su tek više ili manje zabavno štivo.

Adio!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@plavi


@Barbosa

Daj te jedna drugome VIRTUALNU RUKU POMIRENJA i nadajmo se svi zajedno da ce PROSPEKT donjeti osmjeh na nasim licima. [thumbsup] [thumbsup]

Jel može netko zakucati LKPC na 1180 (moj nalog) a to je još uvijek četveroznamenkasti broj.

Hvala unaprijed prodavatelju što izlazi na vrijeme, a mene kiti sa novim dionocama.

Adios



@plavi


@Barbosa

Daj te jedna drugome VIRTUALNU RUKU POMIRENJA i nadajmo se svi zajedno da ce PROSPEKT donjeti osmjeh na nasim licima. [thumbsup] [thumbsup]

pozitivna poluga, FENOMENALNO.
dajte dečki, učinite to [thumbsup]




Poštovani Investitori LKPC ,

Nadam se da će Vlada ,Uprava i R banka Malim dioničarima (26.01.2011.) ponuditi raspon cijene između 400 kn i 800 kn što bi bilo realno .
A što se tiče strateškog partnera , nejde to baš tako lako . Neko je prije desetak dana na ovom Forumu spomenuo da bi to mogli biti Mađari po 400 kn .

Mogu vam iz iskustva spomenuti kako je bilo kod prodaje 25+1% INE Mađarima : Mađari su dobili dionicu po 1000 kn a mi Mali dioničari smo platili 1.690 kn !
Naša draga Vlada (SDP i HNS) je nas Hrvatske građane Ošišala prodajući nam dionice 69 % skuplje !

Pozdrav

Evo to sam napisao prije dva tjedna i ništa se nije promjenilo do danas , nema Prospekta a dionica lagano tone iako vi i dalje drukate !
Da bi JP LKPC prošla potrebno je prodati 50+1 % dionica ili se JP poništava !
S obzirom na stanje u Hrvatskoj ,BiH , S.Africi , Japanu a i cijelom svijetu svi se boje da će biti teško prodati toliku količinu dionica u zadanom roku .
Zbog toga još nema Prospekta !

Pozdrav
[/quote]

Dionica LKPC i dalje pada , a vi i dalje drukate !
Šta ima novog ?
Našli ste strateškog partnera u radnicima po 400 kn ?
Svaka čast !
Tko vam još vjeruje ?

[/quote]

Super !
Danas je prodano čak 140 % više dionica LKPC nego jučer .
Čak 14 komada !
Istina dionica je ostvarila samo mali pad od 1,85 % , ali to nije ništa za nas .
Jel tako ?
Up,Up,Up !

Pozdrav

.

Meni se čini da smo u ”Good bye!” fazi, što na LKPC, a i općenito na burzi.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Meni se čini da smo u ”Good bye!” fazi, što na LKPC, a i općenito na burzi.

Hahahahahahah [thumbsup]
Preeefora.

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "


Zašto je to tako, ja mogu samo naslučivati ali u jedno sam siguran a to je da će se sprovesti po modelu najzainteresiranijeg ulagača a to nismo niti ti niti ja a niti država.

U naslućivanju između ostalog leži bit špekulacije, hoće li cijena biti veća, hoće li biti manja, kako će se sve to provest. Naravno da to ne paše investitorima pa neki pišu nebuloze po forumu, no savršeno je za špekulante. Realno, cijela stvar se može provesti na par načina od kojih praktički nijedan nije loš za male dioničare. Kolega plavi je postavio par pretpostavki koje su sasvim logične. No dok ne dođe službena informacija nitko neće znati više. A kad dođe, već će biti kasno za većinu (zapravo već je kasno s obzirom da je pravo na dokap prošlo, sad se samo može špekulirati da će biti po većoj cijeni od trenutne). Tko traži sigurnost ili se smatra investitorom našao je krivu dionicu u LKPC [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


LKPC nije potencijal to je sigurna investicija, ali naglašavam investicija, a ne špekulacija, znači evo punih 75 komada do 1300…..jednostavna igra,
tko nemisli ovdje držati novce do polovice 2012 ili više nek pljusne po bidu i "gotova manistra".

Ne, upravo obrnuto. Lkpc je sigurna špekulacija jer će se toliko novca upucati u firmu, a ne zna se kako. Da bi bila prava investicija (pogotovo sigurna), valjda bi bilo potrebno poznavati sve cjenovno bitne informacije. Mislim nebitno je na kraju priče kako ju mi zvali, jedino što je doista važno jest hoće li nam se isplatiti ili ne. Stoga sretno svima [thumbsup]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close