LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.tportal.hr/komentari/komentatori/118165/Otkad-Vlada-smije-prodavati-drzavnu-imovinu-za-trecinu-trzisne-vrijednosti.html


A INA, HT, mađari, ORCO ????????? U ostalom ovo je Hrvatska u kojoj je sve moguće. barem su prodali radnicima a ne mađarima iliti francuzima.

Ulaganje u sebe je najbolje ulaganje

Kol. strojar25,
Sa INAom su prodane benz. pumpe, sa HTom infrastruktura, dakle kompletne tvrtke sa infrastrukturom i distribucijom, ORCO je tek trgovac nekretninama.

Gdje je tu LKPC, što to ima LKPC da bi bila interesantna ulagačima, preuzimateljima…trenutno LKPC ima samo "potencijal" a potencijal ne donosi zaradu…sve dok se ne izgradi priključak na dalmatinu, želježnička infrastruktura i koridor prema Mađarskoj, LKPC ostaje samo tvrtka ograničena na regionalno tržište bez obzira na veličinu i opremljenost lučkih kapaciteta.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kada će LKPC imati svu navedenu infrastrukturu, tada će se tržiti po P/B
kao i sve ozbiljne luke.


Kol. strojar25,
Sa INAom su prodane benz. pumpe, sa HTom infrastruktura, dakle kompletne tvrtke sa infrastrukturom i distribucijom, ORCO je tek trgovac nekretninama.

Gdje je tu LKPC, što to ima LKPC da bi bila interesantna ulagačima, preuzimateljima…trenutno LKPC ima samo "potencijal" a potencijal ne donosi zaradu…sve dok se ne izgradi priključak na dalmatinu, želježnička infrastruktura i koridor prema Mađarskoj, LKPC ostaje samo tvrtka ograničena na regionalno tržište bez obzira na veličinu i opremljenost lučkih kapaciteta.

Kolega Barbosa, umjesto da tu pišete žalopojke svaki dan, mogli ste doći na skupštinu društva i boriti se za svoja prava. Umjesto toga rasprodali ste Luku Ploče sa minusom, te su vam sada svi krivi.
I odjednom tvrtka ništa ne valja. Međutim valjala je dok ste bili dioinčar.
Uz dužno poštovanje, gotovo sam siguran da trenutno čekate negdje na kupnji.
Onda će opet Luka Ploče biti perspektivna, pisati će se o povećanju prometa za duplo, itd. itd.

Dajte malo.. cmon..

Nadalje, stalno se žalite što su dionice radnika prodane po 400 kuna tim istim radnicima.
Država može sa svojom imovinom što god hoće, pitanje je da li je to moralno naravno.
Međutim, još se ne zna konačan rasplet situacije, naime država je prodala radnicima nakon skupštine, i cijeli paket države ide na bubanj u dokapitalizaciji, vidjet ćemo da li je tu država rasprodala jeftino, ili će uprihoditi lijepe novce. Sve je moguće.
Piše vam i u članku od neki dan, da dokapitalizacija ide putem burze..
Što to konkretno znaći ostaje za vidjeti.

Pričate o nekakvom utegu zbog dionica radnika, a i sam znate, dugo ste u ovom poslu, da se nakon 5 godina neće dogoditi situacija da će radnici isti dan moći prodati i to direktno na burzi.
Za 5 godina će biti pitanje tko će biti vlasnici, ali je jedno sigurno, biti će privatni vlasnici, koje će itekako znati brinuti o bogatstvu svojih dioničara. A bogatstvo dioničara se kao što znate ( a to je i jedan od temeljnih zadataka svake Uprave društva ), postiže na dva naćina, dividendom ( koje će do tada, gotovo je izvjesno, biti ) i kapitalnom dobiti. Koja bi to Uprava, dopustila da se dogodi da odjednom krene rasprodaja na burzi. Pa čak i kada bi rasprodaje bilo. I to za 5 godina.
Za 5 godina tko živ tko mrtav, kaže stara kineska..a do tada ESOP ili što već.
I nisam ja ” provalio ” da će biti ESOP.

Tvrdite i da je radničko dioničarstvo loše, zašto bi tako bilo?
To je u svijetu normalna pojava. Pa ima i kod nas lijepih primjera. Pogledajte Dalekovod npr.
Lijepi primjer radničkog dioničarstva, međutim oni su uredili kod sebe sve.
Napominjem i da trenutno, Luka Ploče nema dionia u svom trezoru..
Vi znate što to znaći, ali pišem radi ostatka javnosti.

Ajmo pričekati završetak cijele priče, na skupštini je ionako jasno naznačeno, ako mali dioinčari loše prođu da ide borba putam pravnih lijekova, zbog onoga što se dogodilo 2007. godine, i u to ne treba sumnjati. Ali dajmo priliku .. dok je još ima..

lp i sretno

[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Interes strateškog investitora je da cijena u dokapu bude što manja,jer time za istu svotu novaca koji su potrebni, dobiva veći broj dionica, a tima i smanjuje postotak udjela postojećih dioničara. Sve će oni izračunati.

Hajde da je netko napokon isprovocirao " duhovnog vođu" i prvoborca LKPC da nam se napokon ukaže !

[thumbsup]



Kol. strojar25,
Sa INAom su prodane benz. pumpe, sa HTom infrastruktura, dakle kompletne tvrtke sa infrastrukturom i distribucijom, ORCO je tek trgovac nekretninama.

Gdje je tu LKPC, što to ima LKPC da bi bila interesantna ulagačima, preuzimateljima…trenutno LKPC ima samo "potencijal" a potencijal ne donosi zaradu…sve dok se ne izgradi priključak na dalmatinu, želježnička infrastruktura i koridor prema Mađarskoj, LKPC ostaje samo tvrtka ograničena na regionalno tržište bez obzira na veličinu i opremljenost lučkih kapaciteta.

Kolega Barbosa, umjesto da tu pišete žalopojke svaki dan, mogli ste doći na skupštinu društva i boriti se za svoja prava. Umjesto toga rasprodali ste Luku Ploče sa minusom, te su vam sada svi krivi.
I odjednom tvrtka ništa ne valja. Međutim valjala je dok ste bili dioinčar.
Uz dužno poštovanje, gotovo sam siguran da trenutno čekate negdje na kupnji.
Onda će opet Luka Ploče biti perspektivna, pisati će se o povećanju prometa za duplo, itd. itd.

Dajte malo.. cmon..

Nadalje, stalno se žalite što su dionice radnika prodane po 400 kuna tim istim radnicima.
Država može sa svojom imovinom što god hoće, pitanje je da li je to moralno naravno.
Međutim, još se ne zna konačan rasplet situacije, naime država je prodala radnicima nakon skupštine, i cijeli paket države ide na bubanj u dokapitalizaciji, vidjet ćemo da li je tu država rasprodala jeftino, ili će uprihoditi lijepe novce. Sve je moguće.
Piše vam i u članku od neki dan, da dokapitalizacija ide putem burze..
Što to konkretno znaći ostaje za vidjeti.

Pričate o nekakvom utegu zbog dionica radnika, a i sam znate, dugo ste u ovom poslu, da se nakon 5 godina neće dogoditi situacija da će radnici isti dan moći prodati i to direktno na burzi.
Za 5 godina će biti pitanje tko će biti vlasnici, ali je jedno sigurno, biti će privatni vlasnici, koje će itekako znati brinuti o bogatstvu svojih dioničara. A bogatstvo dioničara se kao što znate ( a to je i jedan od temeljnih zadataka svake Uprave društva ), postiže na dva naćina, dividendom ( koje će do tada, gotovo je izvjesno, biti ) i kapitalnom dobiti. Koja bi to Uprava, dopustila da se dogodi da odjednom krene rasprodaja na burzi. Pa čak i kada bi rasprodaje bilo. I to za 5 godina.
Za 5 godina tko živ tko mrtav, kaže stara kineska..a do tada ESOP ili što već.
I nisam ja " provalio " da će biti ESOP.

Tvrdite i da je radničko dioničarstvo loše, zašto bi tako bilo?
To je u svijetu normalna pojava. Pa ima i kod nas lijepih primjera. Pogledajte Dalekovod npr.
Lijepi primjer radničkog dioničarstva, međutim oni su uredili kod sebe sve.
Napominjem i da trenutno, Luka Ploče nema dionia u svom trezoru..
Vi znate što to znaći, ali pišem radi ostatka javnosti.

Ajmo pričekati završetak cijele priče, na skupštini je ionako jasno naznačeno, ako mali dioinčari loše prođu da ide borba putam pravnih lijekova, zbog onoga što se dogodilo 2007. godine, i u to ne treba sumnjati. Ali dajmo priliku .. dok je još ima..

lp i sretno

[thumbsup]
[/quote]
Kolega -jedno pitanje-zanima me ,ne želim da ispadne kao neka provokacija ,već razmišljanje-što ako nebude transparentno i prema očekivanjima velike većine sudionika-poznajući naše razmjere opcija koju netreba 100% isključivati,ili što ako dođe do odgode najavljene dokapitalizacije??


Kol. strojar25,
Sa INAom su prodane benz. pumpe, sa HTom infrastruktura, dakle kompletne tvrtke sa infrastrukturom i distribucijom, ORCO je tek trgovac nekretninama.

Gdje je tu LKPC, što to ima LKPC da bi bila interesantna ulagačima, preuzimateljima…trenutno LKPC ima samo "potencijal" a potencijal ne donosi zaradu…sve dok se ne izgradi priključak na dalmatinu, želježnička infrastruktura i koridor prema Mađarskoj, LKPC ostaje samo tvrtka ograničena na regionalno tržište bez obzira na veličinu i opremljenost lučkih kapaciteta.


Koncesija na 40g., svoji naftni terminali, monopol nad BiH… u jednu ruku ona je i politički instrument a i to ima svoju cijenu… Posjeti malo gradilište (petlju A1 i Vc) gradi se punom parom..u Bih malo slabije al se isto počelo gradit Vc i obnavlja se pruga Metković_sarajevo….i da nabroj joj konkurenciju ili bolje pođi od INE i HT..
lp

Kolega Barbosa, umjesto da tu pišete žalopojke svaki dan, mogli ste doći na skupštinu društva i boriti se za svoja prava. Umjesto toga rasprodali ste Luku Ploče sa minusom, te su vam sada svi krivi.
I odjednom tvrtka ništa ne valja. Međutim valjala je dok ste bili dioinčar.
Uz dužno poštovanje, gotovo sam siguran da trenutno čekate negdje na kupnji.
Onda će opet Luka Ploče biti perspektivna, pisati će se o povećanju prometa za duplo, itd. itd.

Dajte malo.. cmon..

Nadalje, stalno se žalite što su dionice radnika prodane po 400 kuna tim istim radnicima.
Država može sa svojom imovinom što god hoće, pitanje je da li je to moralno naravno.
Međutim, još se ne zna konačan rasplet situacije, naime država je prodala radnicima nakon skupštine, i cijeli paket države ide na bubanj u dokapitalizaciji, vidjet ćemo da li je tu država raspordala jeftino, ili će uprihoditi lijepe novce. Sve je moguće.
Piše vam i u članku od neki dan, da dokapitalizacija ide putem burze..
Što to konkretno znaći ostaje za vidjeti.

Pričate o nekakvom utegu zbog dionica raadnika, a i sam znate, dugo ste u ovom poslu, da se nakon 5 godina neće dogoditi situacija da će radnici isti dan moći prodati i to direktno na burzi.
Za 5 godina će biti pitanje tko će biti vlasnici, ali je jedno sigurno, biti će privatni vlasnici, koje će itekako znati brinuti o bogatstvu svojih dioničara. A bogatstvo dioničara se kao što znate ( a to je i jedan od temeljnih zadataka Uprave društva ), postiže na dva naćina, dividendom ( koje će do tada, gotvoo je izvjesno biti ) i kapitalnom dobiti. Koja bi to Uprava, dopustila da se dogodi da odjednom krene rasprodaja na burzi. Pa čak i kada bi rasprodaje bilo. I to za 5 godina.
Za 5 godina tko živ tko mrtav, kaže stara kineska..

Tvrdite i da je radničko dioničarstvo loše, zašto bi tako bilo?
To je u svijetu normalna pojava. Pa ima i kod nas lijepih primjera. Pogledajte Dalekovod npr.
Lijepi primjer radničkog dioničarstva, međutim oni su uredili kod sebe sve.
Napominjem i da trenutno, Luka Ploče nema dionia u svom trezoru..
Vi znate što to znaći, ali pišem radi ostatka javnosti.

lp i sretno

[thumbsup]

Što je kol. plavi, što ti hočeš, mene diskreditirati jer pišem ono što jest i kako jest a ne ono što bi ti htio čuti?
Malo si se zahebao, mene ne možeš diskreditirati jer pišem istinu i ne hvalim se svojim prinosima a tvoje bavljenje mojim poslovima i izokretanje mojih rijeći a ne bavljenje sa temom LKPC samo ukazuje da ne možeš argumentirano kontrirati!

Koliko si samo gluposti tu i preko pm. napisao od kada si ušao u ovu dionicu te doveo u zabludu one koji su te ozbiljno shvačali a sve samo da ostvariš svoju osobnu materijalnu korist i sada se još usuđuješ mene prozivati [angry]

Ukazujem na nezakonitosti, netransparentnost i mutljavine oko LKPC i isto tako na sve pozitivne stvari i potencijale a sva tvoja predviđanja i tumačenja su se pokazala kao potpuni promašaj počev od trenutka kada si prvi puta kupio LKPC jer će kao zbog promjena u zakonu mirovinci navaliti na ovu dionicu i dignuti je na 3k!

Također, dolzak na skupštinu onakvim uvjetima je bilo besmisleno trošenje vremena, novaca i živaca jer je sve bilo unaprijed odlućeno a i prodao sam 90% dionica kupljenih godinu ranije po 1100kn jer sam pretpostavio kuda ovo vodi te uredno to napisao na ovome forumu…to je to što se tiće mojih minusa sa LKPC [lol] a prodavao sam i na 2085kn što je najveća u zadnje dvije godine.

Napisao sam prije neki dan da treba biti oprezan jer je LKPC sada na prekretnici koja može rezultirati u više pozitivnih i negativnih smjerova, ovih 25% dionica prodanih radnicima je prvi u nizu od faktora nestabilnosti koji će utjecati na buduću vrijednost dionice a ti samo maži oći investitorima ali računaj na to da ja od danas vše neću šutjeti nego ću reagirati na svaki tvoj prozirni druk!

lp i sretno i tebi također

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ccc, nemogu zamisliti da ljudi imaju toliko negativnog mišljenja o investiciji koju su učinili….
Po mojem mišljenju jedna jedina dionica na cijelom ZSE je INA ta koja se može mjeriti sa LKPC trenutno.
LKPC nije potencijal to je sigurna investicija, ali naglašavam investicija, a ne špekulacija, znači evo punih 75 komada do 1300…..jednostavna igra,
tko nemisli ovdje držati novce do polovice 2012 ili više nek pljusne po bidu i "gotova manistra".

Neki špekulanti su mi ovdje na forumu stvarno presmiješni s ovim što je trenutno dionica "skliznula" 10% gledajući da se držala na 1400 ili s očekivanjima pada do 500. [lol]

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "




@jjure

Mecka, 23.03.2011. u 13:49
još po nepovoljnim uvjetima (čitaj tražit će da nema zabrane raspolaganja) ..

Mecka, 23.03.2011. u 13:49
imam nešto luke , al sad više i nisam siguran

Sve je objasnjeno i to MNOGO PUTA.

Ako niste sigurni rjesenje je jednostavno.PRODAJTE I NEMA NESIGURNOSTI.
[/quote]

Što je objašnjeno?? Mene su neki uvjeravali da Luka Ploče neće nikad više ispod 1400 a gdje je sada….a cijena će tek početi padati. Radničke dionice,ajte molim vas,pa kakve to veze ima s burzom. Koja burza ili dionica je ikada prosperirala s radničkim dionicama? Dioničari MORAJU biti oni koji višak love koja im jednostavno ne treba ulažu na burzi. Nemojte mi reči da radnici L.Ploče ne trebaju novce. Oni ni nemaju novce nego ih posuđuju da kupe dionice [shocked]. Iz tog razloga ide ovo na tri cifre.
[/quote]

Kolega kolega,

morate malo žešće drukati sad kad ste prodali KSST i želite nazad u LKPC i to po troznamebnkastoj …
jer jedino što se trenutno događa je da prometa skoro pa i nema …

Ja sam trubio da neće ispod 1400, jbg potres došao, potres urušio cijenu ALI i sami znate da se ovdje tek treba razbistriti situacija, i što Vas manje vjeruje u pozitivan ishod iste, ja sam uvjeren da će priča biti bajka … i to SF bajka


Gdje je tu LKPC, što to ima LKPC da bi bila interesantna ulagačima, preuzimateljima…trenutno LKPC ima samo "potencijal" a potencijal ne donosi zaradu…sve dok se ne izgradi priključak na dalmatinu, želježnička infrastruktura i koridor prema Mađarskoj, LKPC ostaje samo tvrtka ograničena na regionalno tržište bez obzira na veličinu i opremljenost lučkih kapaciteta.

Da ne komentiram ostale stvari, prikljucak na dalmatinu je skoro gotov, tuneli i obilaznica su sagradjeni i to je pitanje trenutka kad ce se pustiti u pogon.

New Report

Close