LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Još jedna stvar država je mogla svoj udio prodati i debelo zaraditi-koja to država sa ovakvim
rupama u proračunu svoje novce poklanja kome stigne.Na ovakoj dokapitalizaciji svak gubi osim
radnika koji su već jednom dobili dionice i trajale im 10 dana a najviše mali dioničari jer bi
cijena po ovome prvom modelu išla u nebo.Motali su se kinezi i mnogi drugi koji bi 25+1 platili
debelo ali bi tražili drugačije upravljanje i drugu upravu.To vam je poenta svega.

Pišeš demagoški i koristiš prošlo svršeno vrijeme, hmmm ?
Siguran si "da su svi brodovi otplovili i da se niti jedan neće kvalitetno usidriti u luku" ?

Spominješ: ovakvu dokapitalizaciju, kakva je to ovakva ? učen si čovjek, vjerujem, pa napiši proširenu rečenicu sa brojčanim pokazateljima, tražio bih to od tebe ako ikako moguće ?

Iduće šta je smislio da bi Luka ove radničke kupovala sama kad istegne 5 god i da bi ih radnici prvo morali prodati njima pa moraš ili letiš-navodno po tržišnoj cijeni opet ponavljam navodno i ovdje
ti se sve mućka da direktor ostane direktor i da idalje vedri i oblači,pa neće valjda HDZ rušiti
svoga istaknutog člana i novce koji im stižu.Kolega već viđeno i dosta sliči podravki ako ne
i još mutnije.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh


Dragi kolege investitori LKPC ,
već sam o tome pisao kakav će biti Prospekt a vi ste me napali i loše ocjenili .
Pojasnit ću opet :
1.Cjena u Prospektu će biti između cijene X(min) i cijene Y(max)
2.Kupci će morati uplatiti cijenu Y (max)
3. "Uprava će naknadno utvrditi cijenu " G.S. !
4.Višak uplačenog novaca (eventualni) će vratiti kupcu .

Tako će biti u Prospektu !
Pitanje je kolko će biti cijena X (min) i Y (max) ,još nije određena ! Kalkuliraju do besvjesti !
Cijenu bi rado digli visoko , a boje se da JP bude poništena zbog slabog odaziva .(+50%)

Da pojasnim : Recimo kupujete Frižider !
1. Prodavač vam veli da će cijena biti između 1.000 kn i 2.000 kn .
2.Vi morate uplatiti 2.000 kn .
3.Prodavač će naknadno utvrditi cijenu Frižidera
4.Višak uplačenog novca (eventualni) će vam vratiti !

Svi ti podaci su vam dostupni na webu (13.1.2011. i GS) ,provjerite !

Normalno je da će Prodavač nastojati naplatiti Frižider što više !

Sve ovisi o cijeni X (min) i Y (max ) dali ću ja sudjelovati u kupnji dionica LKPC.
Novih 330.000+52000 dionica , puno robe a malo novaca .
Kakva je cijena ?

Pozdrav

G.PETINA ,

pošto niste shvatili moj post , objavljujem ga ponovo .

Jeste li sad shvatili ?

.



Još jedna stvar država je mogla svoj udio prodati i debelo zaraditi-koja to država sa ovakvim
rupama u proračunu svoje novce poklanja kome stigne.Na ovakoj dokapitalizaciji svak gubi osim
radnika koji su već jednom dobili dionice i trajale im 10 dana a najviše mali dioničari jer bi
cijena po ovome prvom modelu išla u nebo.Motali su se kinezi i mnogi drugi koji bi 25+1 platili
debelo ali bi tražili drugačije upravljanje i drugu upravu.To vam je poenta svega.

Pišeš demagoški i koristiš prošlo svršeno vrijeme, hmmm ?
Siguran si "da su svi brodovi otplovili i da se niti jedan neće kvalitetno usidriti u luku" ?

Spominješ: ovakvu dokapitalizaciju, kakva je to ovakva ? učen si čovjek, vjerujem, pa napiši proširenu rečenicu sa brojčanim pokazateljima, tražio bih to od tebe ako ikako moguće ?
[/quote]
Ja bi ti o brojčanim pokazateljima mogao pričati danima ali kakve koristi kad sve to pada
u vodu.Ja sam ovo sve oko LKPC zamišljao transparentnije ali kad sam vidio šta se radi
prodao sam jer je po meni je veliki broj dionica u igri rasparčan tako da se neće lako do
većinskog vlasnika,kome trba nešto šta nije njegovo.Dionica skače kad je borba za biti
većinski vlasnik ovdje toga nema ni na vidiku.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh


Iduće šta je smislio da bi Luka ove radničke kupovala sama kad istegne 5 god i da bi ih radnici prvo morali prodati njima pa moraš ili letiš-navodno po tržišnoj cijeni opet ponavljam navodno i ovdje
ti se sve mućka da direktor ostane direktor i da idalje vedri i oblači,pa neće valjda HDZ rušiti
svoga istaknutog člana i novce koji im stižu.Kolega već viđeno i dosta sliči podravki ako ne
i još mutnije.

Kolega, a po kojoj osnovi bi radnik izletio iz firme ako ne bi prodao dionice baš toj firmi?? To nikako ne vidim kao bilo kakav razlog otkazivanja ugovora o radu…barem ne predvidjen našim ZOR-om. Ako vam nije problem malo pojasniti…

Mean people suck and nice people swallow!



Iduće šta je smislio da bi Luka ove radničke kupovala sama kad istegne 5 god i da bi ih radnici prvo morali prodati njima pa moraš ili letiš-navodno po tržišnoj cijeni opet ponavljam navodno i ovdje
ti se sve mućka da direktor ostane direktor i da idalje vedri i oblači,pa neće valjda HDZ rušiti
svoga istaknutog člana i novce koji im stižu.Kolega već viđeno i dosta sliči podravki ako ne
i još mutnije.

Kolega, a po kojoj osnovi bi radnik izletio iz firme ako ne bi prodao dionice baš toj firmi?? To nikako ne vidim kao bilo kakav razlog otkazivanja ugovora o radu…barem ne predvidjen našim ZOR-om. Ako vam nije problem malo pojasniti…
[/quote]
Dragi kolega razlog se nađe ako treba i namjesti vam se.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh




Iduće šta je smislio da bi Luka ove radničke kupovala sama kad istegne 5 god i da bi ih radnici prvo morali prodati njima pa moraš ili letiš-navodno po tržišnoj cijeni opet ponavljam navodno i ovdje
ti se sve mućka da direktor ostane direktor i da idalje vedri i oblači,pa neće valjda HDZ rušiti
svoga istaknutog člana i novce koji im stižu.Kolega već viđeno i dosta sliči podravki ako ne
i još mutnije.

Kolega, a po kojoj osnovi bi radnik izletio iz firme ako ne bi prodao dionice baš toj firmi?? To nikako ne vidim kao bilo kakav razlog otkazivanja ugovora o radu…barem ne predvidjen našim ZOR-om. Ako vam nije problem malo pojasniti…
[/quote]
Dragi kolega razlog se nađe ako treba i namjesti vam se.
[/quote]
Činjenica [wink] Ali ukoliko više radnika ne bi pristali prodati dionice (npr samo njih 5) i onda im se "namjeste" otkazi, ukoliko nema OPRAVDANOG razloga, mislim da bi bilo kojoj firmi bilo riskantno takvo nešto napraviti jer se suočavaju sa tužbama poništaja otkaza, po osnovi diskriminacije…vraćanja na posao ili raskida ugovora o radu sudskom odlukom, svejedno opet moraju nadoknaditi sve neisplaćene plaće+kamate+troškove+naknadu štete. A svaki odvjetnik sa 3 zrna soli bi bio presretan da mu radnici donesu takav predmet. A u međuvremenu ti radnici neće biti kruha gladni, već upravo suprotno, jer imaju dionice lkpc koje će moći prodati po daleko većoj cijeni nego po kojoj su ih stekli i mirno će čekati završetak sudskog spora. Njima se ne može prijetiti dugotrajnošću postupka i neimaštinom za vrijeme trajanja istog jer će oni imati vrijednu imovinu koju mogu prodati bilo kome, a ne onome tko to od njih želi ili im naredi. Ti ljudi više neće biti socijala…za naše pojmove prosječnog radnika. Da ne spominjem prekršajne kazne koje će neminovno uslijediti jer i proračun treba puniti…a na svaku prijavu inspekcije izlaze, a pogotovo na ovakve jer je riječ o najtežim prekršajima poslodavca. Znači po dvije osnove je taj poslodavac u ozbiljnom problemu.

Mean people suck and nice people swallow!




Iduće šta je smislio da bi Luka ove radničke kupovala sama kad istegne 5 god i da bi ih radnici prvo morali prodati njima pa moraš ili letiš-navodno po tržišnoj cijeni opet ponavljam navodno i ovdje
ti se sve mućka da direktor ostane direktor i da idalje vedri i oblači,pa neće valjda HDZ rušiti
svoga istaknutog člana i novce koji im stižu.Kolega već viđeno i dosta sliči podravki ako ne
i još mutnije.

Kolega, a po kojoj osnovi bi radnik izletio iz firme ako ne bi prodao dionice baš toj firmi?? To nikako ne vidim kao bilo kakav razlog otkazivanja ugovora o radu…barem ne predvidjen našim ZOR-om. Ako vam nije problem malo pojasniti…
[/quote]
Dragi kolega razlog se nađe ako treba i namjesti vam se.
[/quote]

Nije li takav način promišljanja doveo današnje društvo do alergijske reakcije na "lobotomiju koristoljublja" ?



Dragi kolege investitori LKPC ,
već sam o tome pisao kakav će biti Prospekt a vi ste me napali i loše ocjenili .
Pojasnit ću opet :
1.Cjena u Prospektu će biti između cijene X(min) i cijene Y(max)
2.Kupci će morati uplatiti cijenu Y (max)
3. "Uprava će naknadno utvrditi cijenu " G.S. !
4.Višak uplačenog novaca (eventualni) će vratiti kupcu .

Tako će biti u Prospektu !
Pitanje je kolko će biti cijena X (min) i Y (max) ,još nije određena ! Kalkuliraju do besvjesti !
Cijenu bi rado digli visoko , a boje se da JP bude poništena zbog slabog odaziva .(+50%)

Da pojasnim : Recimo kupujete Frižider !
1. Prodavač vam veli da će cijena biti između 1.000 kn i 2.000 kn .
2.Vi morate uplatiti 2.000 kn .
3.Prodavač će naknadno utvrditi cijenu Frižidera
4.Višak uplačenog novca (eventualni) će vam vratiti !

Svi ti podaci su vam dostupni na webu (13.1.2011. i GS) ,provjerite !

Normalno je da će Prodavač nastojati naplatiti Frižider što više !

Sve ovisi o cijeni X (min) i Y (max ) dali ću ja sudjelovati u kupnji dionica LKPC.
Novih 330.000+52000 dionica , puno robe a malo novaca .
Kakva je cijena ?

Pozdrav

G.PETINA ,

pošto niste shvatili moj post , objavljujem ga ponovo .

Jeste li sad shvatili ?
[/quote]

Oprostite sta ste toliko cekali na odgovor ali morao sam pozvati svog odvjetnika pa da zajedno pokusamo shvatiti ALI…..

p.s. Da pokusate jos jednom.






Vaš link

Dokapitalizacija Luke Ploče po cijeni između 800 i 1500 kuna

Ma daj molin vas od čemu vi pričate, vi nemate ni drugaćije mišljenje niti ste druker,
vi jednostavno nemate pojma,
rekli ste u prijašljem postu da neide privatizacija i još ste napali kolegu, vidi se da nemate blage veze o LKPC, a ovo što ste stavili je vijest koju je Hanfa opovrgnila. Znači to nije nikakav članak koji nam pokazuje ikakvo stanje.
[/quote]
Nema se ja namjeru tu ni sa kim svađati, niti sam druker, ja samo iznosim činjenice.

Članak od 13.01 vam je star pa skupština je bila desetak dana iza toga članka koliko se ja sjećam od tada se nije ništa promjenilo.

To su riječi kapetana Pavlovića i nisu nikakva nagađanja nekog anonimnog forumaša koji može reći da će cijena biti 1 kunu ili da će biti 10 000, te riječi nemaju nikakvu težine ali ove od kapetana Pavlovića za mene imaju težinu jer dolaze iz pouzdanog izvora i čovjeka koji je u sve upućen do najsitnijih detalja.

Privatizacije nema to je Premijerka izjavila više puta.

Između vašeg mišljenja i riječi kapetana Pavlovića ja ću svakako uvažiti vaše mišljenje, vidi se da ste upućeni do najsitnijih detalja.

Ide to UP, UP, UP.
[/quote]

da ponovimo i pitanje vama kao i gospodinu Bisakovi.

što je onda intervju gdina Pavlovića u kojem spominje 1200-1500-1800 kn? zbog kojeg je i dobio opomenu od Hanfe ako se dobro sjećam.
Znači ova izjava od 13.1. je "relevantnija" nego intervju u audio obliku?!

Volio bi da mi to rangiranje objasnite 🙂
[/quote]
Vi dobro ne znate gospodina Pavlovića.Ja sam imao par puta priliku sa njim dogovarati poslove čovjek
gleda u pod kad priča sa vama.Tek kad on odleti luka može naprijed.Trebalo bi provjeriti ugovor
o prodaji luka gradnje svom zemljaku Muciću iz Ljubuškog.Da li vi znate šta sve luka financira.
Provjerite malo i ne valjajte gluposti dobro još i postoji.
[/quote]
Poštovani gospodine agnostik,
1. nevjerujem da je jedan forumaš sklapao poslove sa LKPC (da nemaš slučajno brodarsku kompaniju haha)
2. LKPC je odlična firma u kojoj se i za vrijeme rata isplaćivala redovno plaća a sada pogotovo. ( u zadnjih 15 godina plaća je točno u dan bila). Božićnica za svih cca 800 radnika je iznosila 2500 kn (nabrojte mi 10 velikih firmi koje su imale ovoliku božićnicu).
3. Svi radnici su kupili dionice i time osigurali barem donekle sigurnu budućnost.
4. LKPC konstantno ulaže u prekrcajnu mehanizaciju (Liebher S500 najveća mobilna dizalica na jadranu), u 6 mj. dolazi pretovarni most za kontejnere itd. itd.

Ne obmanjujte više ovaj narod da bi zaradili koju kunu više u svoj džep, ako ste već tolika faca izvolite pa kupite dionice na burzi od fondova pa onda upravljajte lukom.

Srdačan pozdrav!

Ulaganje u sebe je najbolje ulaganje

Jedina činjenica koja stoji je ta da cijena LKPC ne može biti ispod trenutne tržišne cijene,jer bi to bio teški sukob interesa,a za sobom bi povukao strahovito puno tužbi,koje se nikome ne isplate.A nikome nije u interesu prodat jeftino,nego u ovoj situaciji smiriti radnike sa sićom.Cijena dionice je podcijenjena i neko će ju napumpati prije prodaje ,da bi krenula tržišna utakmica-ko da više.Drukeri i špekulanti se uhvatili radničkih dionica ko pijan plota.Pa koliki je postotak radničkih dionica a koliki ide van.Mislite da će ići nama običnim smrtnicima………..Drukeri za pad su strahovito jaki,i neko se lijepo tovari između 420 i 450 do 470.Samo ne kužim ljude koji ih slušaju i prodaju,trejding se ne isplati,jer je presitno.Moj dokaz da dionica ide gore je upravo izviješće za prvi kvartal i to u pola kvartala………kako i na koju foru,ili je to naređeno sa vrha.Po meni LKPC je spremna za prodaju.

peyo

PETINA, 05.03.2011. u 08:57
@ Vaginastik
Motali su se kinezi i mnogi drugi koji bi 25+1 platili
debelo ali bi tražili drugačije upravljanje i drugu upravu.To vam je poenta svega.

Evo sta prenosi danasnji Jutarnji.

Najjaca ruska banka zeli kupiti HPB
Najjaca ruska drzavna banka bla,bla,bla …..
……………………….
Moskva zeli sudjelovati u privatizaciji velikih drzavnih poduzeca,pogotovo energetskih
poput JANAF-a.Trzaju na privatizaciju HŽ-a te nude ulaganja u luke ZADAR I PLOČE
[thumbsup]

New Report

Close