LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hoće li se moći kupiti četiri po povlaštenoj cijeni na svaku dionicu koju posjedujemo ili?

Ne četiri. Na dvije koje budeš imao moći ćeš kupiti tri po povoljnijoj cijeni (od sadašnje) ili 1: 1,5 ! [smiley]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Hvala ti! A da li možda znaš po kojoj cijeni?

[color=blue][/color]vizionar




u drugom krugu po višoj cijeni državnih 20ak % kupuju ti investitori (mirovinci, domaće firme ili u nekom čudnom slučaju da investitori zeznu i ne upišu svoje dionice po višoj cijeni u zadnji čas malim dioničarima se vraćaju novci po kojima su preplatitli dionicu.i to je to… ne vidim šta je tu toliko nejasno… u svakom slučaju ne vidim način da mi mali izgubimo… a pravu zaradu od ove dionice očekujem kad netko bude htio kupiti 51 %, mislim da bi se na ovoj dionici tada mogao masno omastiti brk.

a ništa, sretno svima, nek svatko ulaže tamo gdje misli da je najbolje!!!

Evo, ja to malo drugačije vidim : hipotetski može biti da se u drugom krugu nejavi dovoljno investitora , cijena pada i ulazi masa malih dioničara koji do sada nisu imali dionice Luke.Kupuju npr. ispod 1000kn.Za nas imaoce dionica koje smo kupovali od 1800 – 2200 kn tada bi nastala nezgodna situacija koja bi bila gora , ili nešto bolja ovisno o modelu 1:4 po ( 400 -800 kn ), ili 1:1 (1,5 )po 800 -1500kn.Dioničar(i) koji bi možda upali u varijantu ( koji prvi put kupuju dionicu Luke ) da kupe recimo po 800 – 1000 kn jednostavno nakon dokapitalizacije počnu prodavati svoje dionice sa nekih 10/20% zarade i tako nama koji smo godinama u ovoj dionici sruše cijenu .Nepoznanica je dali mirovinski fondovi imaju namjeru ovdje učestvovati, a ako da, sigurno će vlada za njih odrediti povoljne uvjete u drugom krugu ( nižu cijenu ) što nama opet neodgovara.Naša šansa bi bila da se u drugom krugu javi što više investitora ( naročito bi dobro bilo onih izvana ) i da sa svojim učešćem podignu cijenu na gornju razinu cijene koja bude donešena na skupštini .

[/quote]

[lol]

Pa u proljeće 2010. dok je burza i kapital bio u k…. s oproštenjem, Pavlović je izjavio:

http://www.poslovni.hr/vijesti/luka-ploce-puno-zainteresiranih-za-dokapitalizaciju-140601.aspx

" Za dokapitalizaciju Luke Ploče, koja se očekuje do ljeta, ima puno zainteresiranih stranih financijskih institucija ali i domaćih subjekata, velikim dijelom zahvaljujući stabilnoj financijskoj poziciji, rekao je u razgovoru za Poslovni dnevnik Ivan Pavlović, predsjednik Uprave Luke Ploče.

"Za dokapitalizaciju vlada veliki interes. Razgovaramo sa više strana, a interes pokazuju strane financijske institucije", rekao je Pavlović, napomenuvši da je među institucijama s kojima se razgovara International Finance Corporation, dio Svjetske banke. Trenutno se razgovara i sa više kineskih kompanija oko nabave opreme, a suradnja s njima otvara prostor drugim velikim kompanijama iz Kine.

"Luka Ploče nije kreditno opterećena, financijski iznimno dobro stoji što povećava atraktivnost kompanije uoči dokapitalizacije", kaže Pavlović. Ove godine očekuje 25-postotni rast prometa. "Situacija na svjetskom tržištu se popravlja slijedom čega očekujemo povećanje prometa", napominje."

Pa što mislite kakav je interes sada kada burza cvijeta i kapital traži gdje će biti uložen?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Trebas biti polupismen minimalno da se ovo shvati.Jednostavno:ako veliki ponude neku cijenu postojecim dionicarima u 1. krugu ide parsto kuna nize.U 2. ti veliki placaju koliko su ponudili.Nakon toga mogu kupovati na burzi.Isplati se biti dionicar bez obzira na cijenu,jer tek pred skupstinu ce se znati ponude,a one ce ovisiti o trenutnoj na burzi.Kada nove dionice dodju na burzu nema pada cijene jer veliki moraju braniti cijenu po kojoj su kupovali velike pakete.

Gdje to točno tako piše? Link?

Inače, za nekog tko drugima predbacuje pismenost, mogli ste i malo gramatiku otvoriti prije pisanja posta.
[/quote]

Mogu ja odgovorit… a što bi trebala značiti rečenica Pavlovića, citiram : " dionice će biti po cijeni koje će utvrditi uprava u datom trenutku a ta cijena se utvrđuje po modelu ponuda prilikom prezentacija, ovi financijski investitori su dali, odabrali nekakve okvirne cijene po kojima bi prihvatili da uđu u dokapitalizaciju, to ćemo mi razmotriti i dati ćemo cijenu od-do tako da prvi krug ide po, ako od 800,1200, ne znam, 1500, upis po toj najgornjoj a poslije ako se postigne manje ovima iz prvoga kruga se vraća taj novac, tj. razlika u cijeni. "

Svi su osim tebe zaključili da je očito da cijena neće biti ista u 1. i 2. krugu. Tako ispada po ovome.
A to je i sasvim razumljivo, u 2. krugu idu večliki paketi a vidimo na primjeru Ine koliko se premije za to plača.
[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Može pričati tko što hoće, ali da je danas bilo trgovanja, LKPC bila bi na 2000 kn, pa tko je skeptik neka proda, tko vjeruje u LKPC neka drži i čeka dokap.
Zato HANFA odblokirajte LKPC i pustite nas normalno trgovati! Kakva je ovo burza gdje su stalno nekakve zabrane i blokade i gdje kapital ne može normalno kolati među ulagačima?!?! [angry]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

sutra bi trgovanje nadam se trebalo biti otvoreno, jer danas su se oni izjasnili ovom bijednom izjavnom…..a ja se nadao detaljnom prospektu ali nema veze, oni su se izjasnili mi nadam se sutra da će biti šou… [tongue]
a što se tiće pavlovića, nevirujen da je on blesav, vjerojatno je ono namjerno napravio, neznam zašto ali svakako super, bolje ovo nego da se nastavilo kako je bilo…. [thumbsup]

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "


Ja točno znam u ćemu je problem, Ploče su mali grad a LKPC je obiteljska tvrtka još od Juge, prošli su sa LKPC privatizaciju, koncesije, svakojake odluke, zakone, pritiske politike i BiH i sada kada se LKPC izgradila gledaju na nju kao na svoje vlasništvo pa su posesivni jer bi se ovom dokapitalizacijom moglo dogoditi da se promijeni VL. struktura a znaju da bi mi dioničari prodali uz dobru premiju.
Zato i ova tajnovitost oko modela, cijene i alokacije jer su svijesni da mogu izgubiti nadzor pa kalkuliraju kako uzeti novce i zadržati sadašnju poziciju.

U potpunosti se slažem.
Uprava luku smatra svojom babovinom, a nas male investitore sitnim špekulantima.
Stoga i imamo takav tretman kakav imamo.
Prioritet im je model kako bi se namakla lova a sadašnja uprava zadržala na vlasti.
Ne vjerujem kako bi kapetan bio previše zadovoljan nekom počasnom funkcijom kada dođe neki drugi
većinski vlasnik.
Bez obzira na sve, ne vjerujem da će imaoci dionice koji su kupovali po jučerašnjim cijenama, a pogotovo nižim loše proći.
Puni potencijal će doći do izražaja nakon dokapa i dolaskom novog većinskog vlasnika,
kada će luka početi u potpunosti raditi po zakonima tržišta.
Ja u svakom slučaju ne prodajem i učestvujem u dokapitalizaciji.

Trebala bi Hanfa zapaprit cjeloj Upravi maksimalne novčane kazne i držat blokadu dok sve ne bude transparentno.

http://www.poslovni.hr/vijesti/trgovanje-blokirano-agonija-nastavljena-169148.aspx

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

jesmo li jutros išta pametniji?? [shocked]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Izgleda da je blokirano do daljnijeg. [cry]


Izgleda da je blokirano do daljnijeg. [cry]

ili nisu zadovoljni priopćenjem Pavlovića , ili opet sporije reagiraju i vijećaju..

Jel kome poznato jel kad HANFA ne reagirala na priopćenje, tj da je i dalje ostavila blokadu ?!

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!


Trebala bi Hanfa zapaprit cjeloj Upravi maksimalne novčane kazne i držat blokadu dok sve ne bude transparentno.

http://www.poslovni.hr/vijesti/trgovanje-blokirano-agonija-nastavljena-169148.aspx

Pavlovic je HDZ-ov kadar tako da mislim da nema nista od kazne ali zato ima dosta nervoze.

Kolegica liza? Gdije ste ?????

New Report

Close