LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

R J E Š E N J E
1. Obustavlja se trgovanje dionicama društva LEDO d.d. sa sjedištem u Zagrebu, Čavićeva 1a, oznake:
LEDO, ISIN: HRLEDORA0003.
2. Mjera iz točke 1. ovog Rješenja traje do objave javnosti informacija o okolnostima vezanim uz nacrt
strukture nagodbe vjerovnika.
3. Ovo Rješenje objavit će se na internetskoj stranici Zagrebačke burze.
Obrazloženje
Dana 21. prosinca 2017. godine Burza je u dnevnom elektroničkom tisku na stranicama http://www.index.hr[/b%5D%5B/i%5D
uočila članak pod naslovom
: „Proučili smo Ramljakov plan Osniva se „novi“ Agrokor, mirovinski fondovi

mogli bi ostati bez svega“, i u kojem se između ostalog navodi da je „izvanredna Uprava Agrokora
predstavila plan nagodbe prema kojem će se osnovati „novi“ Agrokor, koji uključuje i osnivanje novih
ovisnih društava – novog Leda, Jamnice, Belja itd., što znači da bi postojeći dioničari, među kojima su i
mirovinski fondovi, mogli ostati bez svega što su uložili u Todorićeve kompanije“. ….
….
———————————————————————————————————————————————————–
Ovo je vrh vrhova!!! Znači nisu zamijetili ni pratili Ramljakovu konferenciju za medije, ali prate index i tamo crpe informacije za svoje odluke?!? Pa zar ih nije sram uopće to napisati i na to se pozivati!!

Ignore: KressoM, delux

A ovo je još bolje:

Nacrt strukture nagodbe Agrokorovih vjerovnika

Samo da su otišli na stranice Agrokora, našli bi tamo glavne stvari o nagodbi, a oni blokiraju trgovanje temeljem članka na indexu, a tobože da zaštite male ulagače kako bi mogli saznati za osnove nagodbe što je već na stranicama Agrokora…
Nemam riječi…

Ignore: KressoM, delux

Kakva je ovo nakaradna drzava ? Smislili su ukrasti najmanje 4 milijarde kuna iz dzepova hrvatskih gradjana. Dakle,malih dionicara i umirovljenika.
Fuj.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ljudi pa sto se krade? Tko voli kompenzacije? Privatnicima sigurno ne treba hrpa papirica kojima je trgovina blokirana. Ovdje samo Ramljak sa svojim fondovima dobija.

Kanabis, slazem se



Kada to podijelite s brojem dionica 313920 dobijemo vrijednost od 239 HRK per share

Bisakovi vam već mjesecima (dobronamjerno) govori ono što je Ramljak, jasno i nedvosmisleno, izjavio 20.12.2017. u HRT Dnevniku 3 (od 4. minute):

"Prema ovoj strukturi nagodbe, dioničari Leda i svih drugih kompanija u sustavu „Agrokor“, ovim gube u potpunosti vrijednost svojih dionica."[/u]

http://www.hrt.hr/enz/dnevnik-3/421433/
[/quote]

Svjestan sam situacije od pocetka i znam da je koega bisakovi govorio ispravno, ja sa takodjer upozoravao ljude da prodaju svoje udjele i ne kupuju u cilju smanjivanja prosjeka.
Medjutim, nisam ocekivao ovako brutalan rasplet, gdje doslovno LEDO, JMNC, ZVZD i ostali ostaju prazne ljuske. Dakle, u Bilanci firmi ce ostati odredjena vrijednost short/long-term liabilities (otpisani dio duga) dok ce sve ostale stavke biti prazne.

Nikada nisam bio vlasnik LEDO-a, ali sam polagao nade da cu postati, jer sam ocekivao razvodnjavanje postojecih dionicara uz ipak mogucnost da dionice sacuvaju neku vrijednost

U ovakvom raspletu LEDO se brise s ZSE i likvidira, a neko nova kompanija LEDO2 nastavlja raditi s novim vlasnicima kao d.o.o.

Evo i jutarnji sprda šeficu ZSE:

Dakle, nakon što je uočila dva članka (!?), šefica Zagrebačke burze je jutros zaključila kako je dobila informaciju “za koju je razumno očekivati da u značajnoj mjeri može utjecati na cijenu dionica”, pa je stoga nastala “situacija u kojoj je potrebno zaštititi ulagatelje na način da se trgovina predmetnim dionicama obustavi do trenutka kada javnost bude potpuno i točno informirana o navedenim okolnostima”.

Što bi bilo, pitamo se, da šefica Burze te članke nije ‘uočila’? Trgovanje bi se odvijalo kao i dosad?

https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/obustavljena-trgovina-dionicama-agrokorovih-kompanija-sto-stoji-iza-cudnovatih-rjesenja-koje-je-objavila-sefica-zagrebacke-burze/6864549/

Ignore: KressoM, delux


Evo i jutarnji sprda šeficu ZSE:

Dakle, nakon što je uočila dva članka (!?), šefica Zagrebačke burze je jutros zaključila kako je dobila informaciju “za koju je razumno očekivati da u značajnoj mjeri može utjecati na cijenu dionica”, pa je stoga nastala “situacija u kojoj je potrebno zaštititi ulagatelje na način da se trgovina predmetnim dionicama obustavi do trenutka kada javnost bude potpuno i točno informirana o navedenim okolnostima”.

Što bi bilo, pitamo se, da šefica Burze te članke nije 'uočila'? Trgovanje bi se odvijalo kao i dosad?

https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/obustavljena-trgovina-dionicama-agrokorovih-kompanija-sto-stoji-iza-cudnovatih-rjesenja-koje-je-objavila-sefica-zagrebacke-burze/6864549/

Naravno, Hanza medija je za to plaćena i uglavnom samo spinevima služi.
Siguran sam da se na Gazičku sada vodi neviđeni pritisak jer im remeti planove.

Zašto se Jutarnji ne bavi pitanjem ;

1. Zašto Ramljak želi platiti 4 mlrd više nego su dugovi ?
2. Zašto se prvi dug, unutarnja potraživanja koncerna stavljena zadnja u redu naplate i tako omogućili ovu otimačinu ?

Inače, jednu stvar moram reći. Kada su neki od nas ovdje, i ja među njima, pozivao na oprez (odmah po početku ponovnog trgovanja u studenom), dogodilo mi se recimo to da mi je taj post doslovno izbrisan i to u rekordnom roku. Nakon toga sam odustao od neke velike daljnje rasprave. Ne kažem da bi išta pomoglo, ali je valjda smisao bilo koje rasprave ćuti sve argumente i mišljenja, a ne drukati.

Vrlo sličnu priču sam doživio i u vrijeme kada je bila velike priča o tome kako će eto Todorić, samo što nije, objaviti ponudu za preuzimanjem za Belje, gdje su me maltene vrijeđali i solili mi pamet kako će ga država (hanfa) na to prisiliti. Samo što nije.

Al ne možeš ti protiv toga, denial ne denial, zajebana stvar.


Inače, jednu stvar moram reći. Kada su neki od nas ovdje, i ja među njima, pozivao na oprez (odmah po početku ponovnog trgovanja u studenom)…

smiješan si, oprez naravno da je uvijek potreban, ali ovo je organizirana pljačka kao kad te razbojnik zaskoči s pištoljem i opljačka


Svima koji su vjerovali o moje analize, moje isprike i žaljenje.

Vjerovao sam u zakone, pravdu i državu i opet nasjeo.

U to šta ti vjeruješ, ne postoji u ovom stvarnom svijetu.To postoji samo u bajkama.
Svatko ko bi se malo odmakao i pogledao stvari realno shvatio bi da je ovo čisti rulet.

bit će bolje................

Samo OMF ovi pod brojem 2 i 3 u top 10 gube preko 280 miliona kuna ako im je prosjek ulaska oko 7000 kn…



Evo i jutarnji sprda šeficu ZSE:

Dakle, nakon što je uočila dva članka (!?), šefica Zagrebačke burze je jutros zaključila kako je dobila informaciju “za koju je razumno očekivati da u značajnoj mjeri može utjecati na cijenu dionica”, pa je stoga nastala “situacija u kojoj je potrebno zaštititi ulagatelje na način da se trgovina predmetnim dionicama obustavi do trenutka kada javnost bude potpuno i točno informirana o navedenim okolnostima”.

Što bi bilo, pitamo se, da šefica Burze te članke nije 'uočila'? Trgovanje bi se odvijalo kao i dosad?

https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/obustavljena-trgovina-dionicama-agrokorovih-kompanija-sto-stoji-iza-cudnovatih-rjesenja-koje-je-objavila-sefica-zagrebacke-burze/6864549/

Naravno, Hanza medija je za to plaćena i uglavnom samo spinevima služi.
Siguran sam da se na Gazičku sada vodi neviđeni pritisak jer im remeti planove.

Zašto se Jutarnji ne bavi pitanjem ;

1. Zašto Ramljak želi platiti 4 mlrd više nego su dugovi ?
2. Zašto se prvi dug, unutarnja potraživanja koncerna stavljena zadnja u redu naplate i tako omogućili ovu otimačinu ?
[/quote]
http://www.seebiz.eu/igrokaz-agrokor-todoricev-kontrolirani-krizni-scenarij/ar-152545/
Eto tako su i zadnje milijarde iz bivše Yuge gdje smo i mi spadali sistematski preseljene vani. Što bi se reklo: “Ošle pare u pametne ruke” a vama ostao jad, žalbe, tužbe. piskaranje. Nitko nije ništa vidio, nitko nije za ništa kriv, nitko neće vratiti pare, para nema – maca popapala.
Političari će i dalje da politiziraju, uhljebi da se uhljebljavaju, narod će i dalje da napušta svoja ognjišta u potrazi za kruhom i novom domovinom. Domovina ostaje onima koji su je najviše osiromašili a i dalje osiromašuju.


smiješan si, oprez naravno da je uvijek potreban, ali ovo je organizirana pljačka kao kad te razbojnik zaskoči s pištoljem i opljačka

A što da ti kažem…. Priča je uvijek ista. Ulagači svoje kupljene pozicije brane dušom i srce, ostavljajući pamet sa strane. Svaka dobronamjerna sugestija doživi vrijeđanje. Kao i ova.

Nisam novi ovdje, i zato rijetko pišem, a tko želi može i vidjeti tko je kako pisao i čije se na kraju i ostvarilo, na žalost.

Pitanje nije ovo koje ti postavljaš – pravo pitanje je “zašto od razbojnika sa pištoljem očekivati nešto drugo nego da te opljačka”, te nakon toga vrijeđati one koji su razbojnika nazivali razbojnikom.




Evo i jutarnji sprda šeficu ZSE:

Dakle, nakon što je uočila dva članka (!?), šefica Zagrebačke burze je jutros zaključila kako je dobila informaciju “za koju je razumno očekivati da u značajnoj mjeri može utjecati na cijenu dionica”, pa je stoga nastala “situacija u kojoj je potrebno zaštititi ulagatelje na način da se trgovina predmetnim dionicama obustavi do trenutka kada javnost bude potpuno i točno informirana o navedenim okolnostima”.

Što bi bilo, pitamo se, da šefica Burze te članke nije 'uočila'? Trgovanje bi se odvijalo kao i dosad?

https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/obustavljena-trgovina-dionicama-agrokorovih-kompanija-sto-stoji-iza-cudnovatih-rjesenja-koje-je-objavila-sefica-zagrebacke-burze/6864549/

Naravno, Hanza medija je za to plaćena i uglavnom samo spinevima služi.
Siguran sam da se na Gazičku sada vodi neviđeni pritisak jer im remeti planove.

Zašto se Jutarnji ne bavi pitanjem ;

1. Zašto Ramljak želi platiti 4 mlrd više nego su dugovi ?
2. Zašto se prvi dug, unutarnja potraživanja koncerna stavljena zadnja u redu naplate i tako omogućili ovu otimačinu ?
[/quote]
http://www.seebiz.eu/igrokaz-agrokor-todoricev-kontrolirani-krizni-scenarij/ar-152545/
Eto tako su i zadnje milijarde iz bivše Yuge gdje smo i mi spadali sistematski preseljene vani. Što bi se reklo: "Ošle pare u pametne ruke" a vama ostao jad, žalbe, tužbe. piskaranje. Nitko nije ništa vidio, nitko nije za ništa kriv, nitko neće vratiti pare, para nema – maca popapala.
Političari će i dalje da politiziraju, uhljebi da se uhljebljavaju, narod će i dalje da napušta svoja ognjišta u potrazi za kruhom i novom domovinom. Domovina ostaje onima koji su je najviše osiromašili a i dalje osiromašuju.
[/quote]
Hrvatska ce nestati. Valjda vam je to jasno.
Raspad je zapoceo. Mali dionicari trebaju tuziti drzavu. Tj RH i njene institucije. Jos dok nije nestala.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close