LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Investimire… Sve bu ok… Mogel si zaradit pa nisi..
Mozda ti se sutra pruzi prilika… Pa nebus opet.

Ono sto sam ja vidio je u prilogu na stranici mislim 8
Dakle u startu su maknuli 4,9+2 mlrd kn potrazivanja.
A to je start.
Zber je rezervirao 50%, bude jos malo podebljao tu cifru i vec smo u plusu.

, Igh-u.

Mogao sam zaraditi i na Duri Dakovicu, Petrokeiji, Ighu, Viaduktu.

Ovdje svi govore o jamstvima – kao bit će osporena, bit će ukinuta, bit će ne-aktivirana. U redu – recimo da jamstva u sklopu nagodbe budu dignuta. Postavite si jedno pitanje – ako vjerovnci dignu i jamstva i otpišu 70 % potrživanja, ŠTO ĆE DOBITI ZAUZVRAT’ ? KOJIM NOVCEM I KOJOM IMOVINOM ĆE TI VJEROVNCI BITI NAMIERNI U IZNOSU 30 PSOTO SVOJIH POTRŽIVANJA?

Vi ste suvlasnici stana od 300 000 kn, nakoju banka ima hipoteku od 1 000 000 kn. I kad banka proda taj stan, naplati 300 000 kn, a OTPIŠE 700 000 KN, vi očekujete da će banka od tih 300 000 kn nešto dati vama. Banka koj ej otpisala 700 000 kn da će nešto dati vama. Zašto – zato što ste dali punomoć suvlasniku da digne hipoteku a sad ne priznajete više tu punomoč.

Puno sreće – to bih volio vidjeti – da banka otpiše 700 000 kn i onda Vama još da od one siće koja je ostala. To bih dosit avolio vidjeti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Investimire… Sve bu ok… Mogel si zaradit pa nisi..
Mozda ti se sutra pruzi prilika… Pa nebus opet.

Ono sto sam ja vidio je u prilogu na stranici mislim 8
Dakle u startu su maknuli 4,9+2 mlrd kn potrazivanja.
A to je start.
Zber je rezervirao 50%, bude jos malo podebljao tu cifru i vec smo u plusu.

, Igh-u.

Mogao sam zaraditi i na Duri Dakovicu, Petrokeiji, Ighu, Viaduktu.

Ovdje svi govore o jamstvima – kao bit će osporena, bit će ukinuta, bit će ne-aktivirana. U redu – recimo da jamstva u sklopu nagodbe budu dignuta. Postavite si jedno pitanje – ako vjerovnci dignu i jamstva i otpišu 70 % potrživanja, ŠTO ĆE DOBITI ZAUZVRAT' ? KOJIM NOVCEM I KOJOM IMOVINOM ĆE TI VJEROVNCI BITI NAMIERNI U IZNOSU 30 PSOTO SVOJIH POTRŽIVANJA?

Vi ste suvlasnici stana od 300 000 kn, nakoju banka ima hipoteku od 1 000 000 kn. I kad banka proda taj stan, naplati 300 000 kn, a OTPIŠE 700 000 KN, vi očekujete da će banka od tih 300 000 kn nešto dati vama. Banka koj ej otpisala 700 000 kn da će nešto dati vama. Zašto – zato što ste dali punomoć suvlasniku da digne hipoteku a sad ne priznajete više tu punomoč.

Puno sreće – to bih volio vidjeti – da banka otpiše 700 000 kn i onda Vama još da od one siće koja je ostala. To bih dosit avolio vidjeti.
[/quote]
Investimire. Mozes to postati 5xdnevno i dalje ce biti kupaca kojima je Ledo interesantan,
Pa naravno da nije bajno,al to ne znaci da se neda nekaj ustipnut.
Samo brzi prst.
Ja sam danas prodao sto sam kupio na 970 na 1130, i jos imam 20.
Pa kaj bude bit ce.
Al meni ne pomazu tvoji postovi, ni postovi bisakova.
Ovdje sam da zaradim ako mogu, ak ne…
Gibam opet na odmor.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.




Investimire… Sve bu ok… Mogel si zaradit pa nisi..
Mozda ti se sutra pruzi prilika… Pa nebus opet.

Ono sto sam ja vidio je u prilogu na stranici mislim 8
Dakle u startu su maknuli 4,9+2 mlrd kn potrazivanja.
A to je start.
Zber je rezervirao 50%, bude jos malo podebljao tu cifru i vec smo u plusu.

, Igh-u.

Mogao sam zaraditi i na Duri Dakovicu, Petrokeiji, Ighu, Viaduktu.

Ovdje svi govore o jamstvima – kao bit će osporena, bit će ukinuta, bit će ne-aktivirana. U redu – recimo da jamstva u sklopu nagodbe budu dignuta. Postavite si jedno pitanje – ako vjerovnci dignu i jamstva i otpišu 70 % potrživanja, ŠTO ĆE DOBITI ZAUZVRAT' ? KOJIM NOVCEM I KOJOM IMOVINOM ĆE TI VJEROVNCI BITI NAMIERNI U IZNOSU 30 PSOTO SVOJIH POTRŽIVANJA?

Vi ste suvlasnici stana od 300 000 kn, nakoju banka ima hipoteku od 1 000 000 kn. I kad banka proda taj stan, naplati 300 000 kn, a OTPIŠE 700 000 KN, vi očekujete da će banka od tih 300 000 kn nešto dati vama. Banka koj ej otpisala 700 000 kn da će nešto dati vama. Zašto – zato što ste dali punomoć suvlasniku da digne hipoteku a sad ne priznajete više tu punomoč.

Puno sreće – to bih volio vidjeti – da banka otpiše 700 000 kn i onda Vama još da od one siće koja je ostala. To bih dosit avolio vidjeti.
[/quote]
Investimire. Mozes to postati 5xdnevno i dalje ce biti kupaca kojima je Ledo interesantan,
Pa naravno da nije bajno,al to ne znaci da se neda nekaj ustipnut.
Samo brzi prst.
Ja sam danas prodao sto sam kupio na 970 na 1130, i jos imam 20.
Pa kaj bude bit ce.
Al meni ne pomazu tvoji postovi, ni postovi bisakova.
Ovdje sam da zaradim ako mogu, ak ne…
Gibam opet na odmor.

[/quote]

tko umije ovdje zaraditi, kapa dolje. i to je legitimno.

Nije legitimno pričati gluposti i govorit – sad će to na 2000, to treba natrag na 3500. to su čiste laži.

BBilo mije žao ljudi koji suovdje pali sa 3500 na 1000 kn. Ali, sad mi više nije žao.Tko voli pustoloviu i uzbudeneji spreman je to platiti svojim novcem, široko mu polje. Nagodba mora biti za okrno 2 mjeseca predtavljena – ili sam ja ovdje pisao gluposti, ili su neki drugi ovdje pisali gluposti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Mene samo zanima jedna stvar logicno mi je da je Zdravko Pevec izgubio svu imovinu ali ovdje se neradi o primarnoj imovini sta kcerke imaju veze s Agrokorom prvenstveno trebaju naplatiti sa njegovom imovinom i njihovim dionicama. Pa nemogu oduzeti ostalim dionicarima imovinu bez uvedenog stecaja

Ulagači, recite mi zar na cijeloj burzi ne vidite niti jednu drugu dionicu koja bi bila makar i mrvicu pametnija za ulaganje od ove neizvjesnosti i magle? Ovo ovdje je gore od bilo kakve kladionice, sa najgorim mogućim koeficijentom.

@investimir, bisokavi, vauwau

potpuno razumijem vaš stav i nastojanja, te ponovaljam; potpuno ste u pravu kada bi se u matematiku uvrstila projekcija koju stalno ponavljate, a ponavljate ;
1. Agrokor je dužan više od vlastitog kapitala
2. Taj dug je osiguran solidarnim jamstvom Leda, Jamnice, Belja i ostalih

To je čisto; ali
1. Agrokor je po svemu rečenom danas dužan ispod svoga kapitala, pa jamstva otpadaju, a time i sve vaše projekcije
2. Nebrojno puta sam ponovio svoje uvjerenje da će se rat voditi i siguran sam da se već vodi, za Konzum, a onda za udio dionica Agrokora u Ledu, Jamnice…….
3. Englezi su danas odlučili u korist “Lex Agrokora” iz svojih interesa, odnosno protiv Sbera, iako to može biti mač s dvostrukom oštricom. Naime, sutra upravo na račun priznavanja Lex Agrokora mogli bi eventualne neke sporove teretiti na račun proračuna naše zemlje. Tu sam dosta oprezan.
4. ADRIS će svakako, iako je jamstvo na njegov dug u cijelosti pokriven dionicama Jamnice, po mom mišljenju, igrati na Kanzum, ali kako su tu mnogi domaći i ino igrači zaineresirani, biti će opako.
5. Ono što politika neće dozvoliti, nikada ne reci nikada, ali za očekivati je da će spriječiti rasturanje Leda, Jamnice, Belja, Vupika, možda i dr., tu su ipak nacinalni interesi u pitanju, možda Ledo i najmanje.

Uglavnom, ispada da Todorić i govori istinu ( naravno da i on tjera vodu na svoj mlin ), ali ukoliko je dug stvarni kao ili manji od kapitala samoga Agorkora, onda je ovo jedna velika sapunica za račun većih igrača. Uglavnom do travnja, najdalje srpnja 2018 biti će sve jasno . KOME IDE KONZUM.

PS: nemam dionice Leda

Ramljak u Hrt dnevniku

1. Jedan dio duga će se nastavit otplaćivati iz tekućeg poslovanja po određenoj kamati

2. Jedan dio dug će biti pretvoren u vlasništvo.

Budući agrokor ne može podnijeti više od ca 15 miljardi duga – jedno pitanje z avas znalce – što mislite hoće li banke pristati da otpišu što više duga kako bi što manje duga morale pretvarati u vlasništvo ( tak da može nesšto ostati i starim vlasnicima) ili će banke nastojati da što manej otpišu, a što više pretvore u vlasništvo.

Evo jednog nagradnig pitanja za vas mudrace koji milite da će banke otpisati 70 psoto potraživanja samo zato da n euznemuju staru gsopodu vlasnike.

Ovdje kamen n akamenu neće ostati – banke će uzeti sve i još će morati 70 psoto otpisati. Tko mili da je Agrokor i oni suvlasnici Leda, taj neka progugla Zdravka Peveca i njegovo vlasništvou u Pevecu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

E Grga bravo…. mozemo mi pricat sto hocemo al u Todoricevim rjecima ima puno vise istine nego mi uopce zelimo cut ( da ne ispadne da ga branim ) da nije nekome zasmetal sve bi islo po starom … trebali je malo hajke medijskog druka da se jos to pogura… kod nas nema sredine jer umjesto da su ga davnih dana pritisli da placa na vrijeme i pinasali se ko svakom drugom poduzecu nebi do ovog ni doslo …to nisu… i sad drzava otima na celu s Ramom… a i vi sto ga hvalite aj bar malo probajte saznat zasto bas on. I zasto bas onako kako vlada hoce … da je bilo kom od nas nad glavom samo dio gluparija bili bi jos bolji…. Ruzno je sto je toda radio al ovo sto radi drzava s ramom je jos gore po meni… ovo samo pokazuje ko sto veli caccone da kod nas moze ono sto zdrav poslovan svijet vani nemoze pojmit…
Ps. Jos ce ispast da nije nista ni duzan ….pitanje: pa cemu ste se onda petljali u privatan posao

pepe7

Ako banke otpisu 70% onda obveze po jamstvima nisu 20 milijardi nego 6 milijardi…a od jamaca se ne moze naplatit netko kome ne jamce…6mlrd da i pretvore u kapital nije strasno….

Nije otpis od 70% prirodna zadanost.
Otpisat ce se ono sto se nakon naplate u novcu (kojeg nema), reprograma na dugi rok (a da ne potopi firme) te dokapa (koji je najveci bauk za dionicare) ni na koji nacin ne moze ugurati u ova tri predvidjena nacina nekakve nadoknade. I dalje je logika naplatiti sto vise, a ne sto manje. Koliki ce otpisi biti se znaci ne odredjuje administrativno po zelji Ante, Mate ili Pere, nego nakon proracuna koliko je uopce moguce odmah (kroz dokap) te na kraci ili dulji rok naplatiti.
To je logika naplate. Barem IMHO. Koje naravno u drzavi Apsurdistanu ne mora vrijediti.
Ali generalno, ovo sto sam napisao korespondira s gornjim postom od investimira gotovo u cijelosti.
Situacija nije dobra. Premalo imovine, a previse dugova.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ako banke otpisu 70% onda obveze po jamstvima nisu 20 milijardi nego 6 milijardi…a od jamaca se ne moze naplatit netko kome ne jamce…6mlrd da i pretvore u kapital nije strasno….

Ovo što će biti s agrokorom je manje više predstečajn angodba, samo na puno većoj skali. ali u suštini predstečajn angodba.

Navedite mi jedan primjer predstečajne nagodbe u kojem je išta ostalo malim dioničarima . Ijedan primjer.

Deepblue, zašto će banke otpisati 70 %. Da li zato što su u sado mazo raspoloženju ili zato što imaju hipoteku od 1 000 000 kn nad stanom koji ne mogu prodati z aviše od 300 000 kn.

I kad banke dignu jamstva – zašto će banke dignuti jamstva i što će dobiti zauzvrat. Hoće dignuti jamstva zbog predbožićnog ugođaja ili zato što ne dignu li jamstva i otjeraju li jamstvenike u stečaj, neće dobiti ni 30 posto, nego uvrh glave 10 psoto. I ako dignu jamstva – što će dobiti zauzvrat – hoće l dobitio spomenicu domovinskog rata, ili će dobiti imovinu u visini tih 30 psoto svojih potraživanja.

A što je sa ženom i djecom kojima je muž stavio hipoteku od 1 000 000 kn na zajednički stan od 300 000 kn. Hoće li što biti za njih kad banka proda stan – da bit će, ali u narodnoj pjesmi, tu svašta bude.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Mislim da me nisi razumio….znamo svi da ce banke pokusati naplatiti sto je vise moguce i borit ce se za to do zadnje kapi krvi….Ono sto ja govorim je da imamo ukupno ajmo reci 50 mlrd duga, tvrtke kceri jamce za 20 mlrd. Nagodba, ako je bude, ce biti zajednicka…dakle svi nesto otpisuju , nesto naplacuju , nesto pretvaraju u kapital. Mene zanima kako je moguce da netko od ovih vjerovnika koji NISU osigurani jamtvima pretvori svoje potrazivanje u nove dionice leda/jmnc/zvzd???

Mene zanima kako je moguce da netko od ovih vjerovnika koji NISU osigurani jamtvima pretvori svoje potrazivanje u nove dionice leda/jmnc/zvzd???

Ovo je dobro pitanje – tu je nekoliko prijepora na koje mi zasd ne znamo odgovor

1. Razred vjerovnika s jamstvima – uglavnom obvezničari

Vlasnici obveznica i drugi investitori u dug

Jedini dužnički vrijednosni papiri koncerna Agrokor, kojima se aktivno trguje na tržištima kapitala su obveznice koncerna. Jedan dio investitora već se naplatio kroz roll up ugovor, međutim, još značajan broj njih nije. Snaga njihove pozicije leži u jamstvima koje su dale sastavnice koncerna. Obveznicama se trenutno trguje na cijenama koje su otprilike 25 posto vrijednosti originalnog izdanja, što znači kako tržište u ovom trenutku očekuje otpis od 75 posto nominalne vrijednosti nakon završetka nagodbe.

Kako sad stvari stoje, neće svi razredi jednako otpisivati – ovi osiguran će valjda manje, ovi neosigurna i valjda više.

2. Ne vidim zašto bi ijedan imatelj jamstava pristao dignuti jamstva i otpisati potraživanja, ako nakon toga dužnik Agrokor i dalje ostane suvlasnik Lesa. U smislu – ako otpišem 70 posto i udem sa 30 posto, Agrokoru ostaje xy. Ako otpisem 50 psoto i udem 50 posto Agrokoru ne ostaje nista.

Hoću reći – cilj vjerovnika nije ostvit agrokoru nešto, cilj vjerovnika je otpisati toliko koliko treba da tvvtke prežive, a ostalo da pretvore u vlasništvo.

Ako npr tvrtke-jamci vrijede 15 miljardi, a jamče za 20 mlijardi – zar je racionalno očekivati da vjerovnici otpišu 10 miljardi, 10 miljardi pretvore u vlasništvo, a 5 miljardi ostane starom vlasniku. Biste li vi to učinli – biste li vi otpisali extra 5 miljardi svojih novaca samo zato da starom vlasniku nesto sotane. To nije racionalno ocekivati.

Vjerovnic ce otpisati samo onoliko koliko moraju da tvrtke prežive. Očekivat da će vjerovni otpisivati na svoju štetu a u korist starog valsnika je nercionalno. Niti vi niti ja ne bismo to učinili. Ako moj dužnik mi duguje 20 000 kn, a ima auto od 10 000 kn, prodat ću auto i otpisati mu 10 000 kn. Ali da ću ja otpisati 15 000 kn samo zato da nakon prodaje auta ja zadrzim 5 000, a njemu proslijedim 5 000 – to je van pameti, slozit cete se.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@investimir, puno je predstečajnih riješeno bez mijenjanja vlasničke strukture, informiraj se bolje. Drugo, dokap nije bauk ako je fer a Ramljak je rekao da će dokap raditi oni koji ponude najviše ako ga uopće bude. To može biti 10000, możda 8000, možda 6000 a sve je to x puta više nego je sada cijena dionice. Zato za početak očekujem barem povratak na cijenu prije blokade u koju su već taka biti uračunati najcrniji scenariji. Ja ovo gledam kao priliku koja se pruža vrlo rijetko.

Da ali ako vjerovnici sa jamstvima uzmu sve onda ostalim vjerovnicima ne ostaje nista….zato mislim da je realnije da pretvaranje ide na razini agrokora

New Report

Close