LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@cetus

Ledo ima otvoreno jamstvo prema bankama za Agrokor. Tu nema "hrpe na jedan kup". Neka banka dala je Agrokoru keš koji on sada nemože vratiti, a jamac je Ledo. Banke će to naplatiti, a dokapitalizacija Leda može biti u najboljoj varijanti kroz pola vrijednosti, a vjerojatno trećinu . Ovo neće biti klasična dokapitalizacija već split dionica za namiru dugova. Znači Ledo će morati namiriti dugove Agrokora, a onda iste potrživati od Agrokora.
Međutim mene zanima što je Ledo dobio izdanim jamstvima prema Agrokoru ? Ukoliko ništa po svim zakonima jamstva su ništavna.

To je ono pravo. Tj, ako je ledo preuzeo jamstva za agrokor bez kolaterala onda je to vrlo, vrlo interesantno…

Poštovani kolege, svatko tko trguje na ovakvoj burzi ima ulazno-izlaznu strategiju. Pa i day traderi, tzv buregđije.Da pitate vjerojatno bi svi odgovorili da bi voljeli vidjeti dionicu leda na 10k, jer smatramo da je ledo izrazito dobra kompanija. Ali meni se ko laiku čini da je ona u stvari pred bankrotom, stečajem ili kako god to nazvati, jer je indirektno prezadužena. Pa onda nema logike da dionica naraste na 8K ili vise, valjda..osim ako je ne kupi neki hazarder. U redu kupuju se očekivanja, a koja su to na ovakvu zaduženost, i na koji period..

prijepodne kupovanje, popodne rasprodaja. na zapadu nista novo.
jutro plus, nakon rucka minus.
ako ne zaroni ispod 3K ova kriza nema smisla.
ako dobavljaci isporucuju samo mlijeko, za sladoled treba i secer. a gdje je tek povrce, riba ?!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/pokrenuta-aktivacija-lex-agrokora-konacno-se-oglasio-i-ivica-todoric-ponosan-sam/5877442/

Kreće oporavak?
Iako se nemogu oteti dojmu da je todorić ovo napravio smišljeno
Zeznuo Alvarez a, za sad
No što će banke. Oce li one dat kredit i državnom namjesteniku
To tek treba vidjet

Ovaj put je potvrđeno..

“Uprava Agrokora podnijela je zahtjeva za aktivaciju Zakona o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za Republiku Hrvatsku, stoji u izjavi koncerna, a prenosi se i izjava predsjednika Agorkora Ivice Todorića da je odluka o tom donesena u uvjerenju da je to u najboljem interesu za svakog pojedinog zaposlenika, partnera, dobavljača, svih drugih dionika te cjelokupnog gospodarstva.”

Ivica Todorić: Danas sam ponosan čovjek

“Četrdeset godina sebe uložio sam u izgradnju cijele Hrvatske i regije, stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi”

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Ovaj put je potvrđeno..

"Uprava Agrokora podnijela je zahtjeva za aktivaciju Zakona o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za Republiku Hrvatsku, stoji u izjavi koncerna, a prenosi se i izjava predsjednika Agorkora Ivice Todorića da je odluka o tom donesena u uvjerenju da je to u najboljem interesu za svakog pojedinog zaposlenika, partnera, dobavljača, svih drugih dionika te cjelokupnog gospodarstva."

Ivica Todorić: Danas sam ponosan čovjek

"Četrdeset godina sebe uložio sam u izgradnju cijele Hrvatske i regije, stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi"

Pozdrav

odlično!!!!
za dan-dva sve će firme biti deblokirane, uspostavlja se redovna oprskrba konzuma i onda imaju 15 mjeseci za rješavanje vlasničkih odnosa!
burza je ovime spašena od novog potonuća, kreće oporavak :-)))

Ignore: KressoM, delux

Sad krece povratak duga kolega i trazenje onog tko ce sudjelovat u financiranju svega ovog sto nam je ovaj tako “ponosno” ostavio..
U svakom slucaju ..novi pocetak…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Sad krece povratak duga kolega i trazenje onog tko ce sudjelovat u financiranju svega ovog sto nam je ovaj tako "ponosno" ostavio..
U svakom slucaju ..novi pocetak…

Pozdrav

sada će biti lakše. otvara su puno opcija. može i država bti jamac za kredite koji će osigurati likvidnost, stabilizirati kompanije pa onda lijepo za godinu, dvije kad se sve smiti prodati kompanije i na kraju zaraditi na cijelom poslu a Agrokor recimo likvidirati. Umjesto 1 bolesne megakompanije, stvoriti 10-20 odličnih kopanija


Molim da se ovo ne briše jer je točno.

Prema kreditnim agencijama ako nema standstilla a nema ga pada rejting na selektivni bankrot- S&Poors.
Dakle tijekom dana će do toga vrlo vjerojatno doći.

Kolega iznosite neistine zato vam se mozda i brisu..

“Razumijemo da predložena transakcija još uvijek ostaje predmet potpisanog ugovora između Agrokora, njegovih vlasnika, i velikih banaka. Vjerujemo, međutim, da će standstill sporazum vjerojatno predstavljati smanjenje ekonomske vrijednosti u odnosu na prvotne uvjete Agrokorovog paketa kredita, te će se smatrati lošim po našoj metodologiji. Izgledi su negativni”, stoji u priopćenju.
Očekujemo dodatno snižavanje rejtinga Agrokor na SD (selective default – selektivni bankrot), ako se standstill provede po uvjetima koje smatramo lošim”, zaključuju.

Znaci ako rijesenje bude po SS to j elosija varijanta..Ali sad svakako irelevantno..

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/sp-je-upravo-dodatno-srusio-agrokorov-rejting-i-to-brutalno/

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Poštovani kolege, svatko tko trguje na ovakvoj burzi ima ulazno-izlaznu strategiju. Pa i day traderi, tzv buregđije.Da pitate vjerojatno bi svi odgovorili da bi voljeli vidjeti dionicu leda na 10k, jer smatramo da je ledo izrazito dobra kompanija. Ali meni se ko laiku čini da je ona u stvari pred bankrotom, stečajem ili kako god to nazvati, jer je indirektno prezadužena. Pa onda nema logike da dionica naraste na 8K ili vise, valjda..osim ako je ne kupi neki hazarder. U redu kupuju se očekivanja, a koja su to na ovakvu zaduženost, i na koji period..

Razmisljajuci na ovakav nacin, i vi ste indirektno prezaduzeni s obzirom na vanjski dug RH…

Ali to je neka druga tema…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Sad krece povratak duga kolega i trazenje onog tko ce sudjelovat u financiranju svega ovog sto nam je ovaj tako "ponosno" ostavio..
U svakom slucaju ..novi pocetak…

Pozdrav

sada će biti lakše. otvara su puno opcija. može i država bti jamac za kredite koji će osigurati likvidnost, stabilizirati kompanije pa onda lijepo za godinu, dvije kad se sve smiti prodati kompanije i na kraju zaraditi na cijelom poslu a Agrokor recimo likvidirati. Umjesto 1 bolesne megakompanije, stvoriti 10-20 odličnih kopanija

[/quote]
to je nemoguće

Tri moguca scenarija (u grubo):

1) Odluka da se svi duznici naplate od postojece imovine. Rasturi se ledo, proda se imovina i strojevi, uzmu se novcane rezerve. Najgori moguci scenarij, ledo ide u nulu, a potrazitelji dobiju najmanje moguceg novaca.

2) Ostane sve kako je, banke pumpaju novac. Ledo dionica se oporavlja puzevim korakom. Svi prate stanje agrokora i odnosa prema duznicima.

3) Ledo se zapakira i proda nekome. Od novca se isplate duznici (ne sve al kolko moze). Ledo ima novog vlasnika koji sada nema nikakve dugove. Ledo skace na stare vrijednosti.

Koji od scenarija ima najvise sanse da se desi?

New Report

Close