LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko vrijedi koncern u ovom trenutku?
Ako stavimo na stranu dug… Ima li on i kakvu vrijednost.
Ako je Ledo jamac onda kvragu postaje i vlasnik necega ako matica nemoze isplatiti

Evo opet ja

LEDO je vjerovnik AGROKORA u visini 1.5 Milijarde HRK koje su dali AGROKORU kao zajam po smjesnoj kamatnoj stopi i tu staje prica.

Ironija je da je LEDO preuzeo jamstva bez icega zauzvrat, nesto kao kada prijatelj prijatelju jamci za stambeni kredit zato sto su si jako dobri i skupa se zapiju u birtiji

@Chico
Koncern (AGROKOR) je vlasnik Konzuma(gotovo u cijelosti) i niza drugih firmi u Hrvatskoj i izvan nje,ali obzirom sa je Agrokor prezaduzen,a i velike tvrtke-kceri (jamstva)vjerovatno je koncern zaduzen vise nego ima kapitala.
Ne mozete staviti “dug na stranu”!
Sve bi “u brojkama” trebali znati u rujnu ili nesto kasnije ove godine kada se objave revidirana izvjesca koncerna i tvrki u njegovom sastavu i povezanih drustava.
A tvrtke kceri koje su kreditirale Agrokor mogu,gotovo sigurno,zaboraviti na taj novac!

Swami
Tako je.
Ledo je:
– davao jamstva, a nikakva korist,
– davao kredite, a nece ih vidjeti.
I sad bi trebao jos dugovati hrpu love zbog jamstava Agrokoru?
Vjerovnici neka se lijepo naplate od Agrokora. Jamstva ne mogu biti sredstvo znacajnog povecanja naplate kroz imovinu drugih firmi. Zato jer je lako dokazivo da su zapravo ekvivalent odioznom dugu. Plus sto su vjerovatno dana bez adekvatnog izglasavanja na skupstinama. I na tome dionicari trebaju tvrdo inzistirati i ganjati po sudu. Ako zele vidjeti ista od svega.
Vjerovnicima treva biti jasno da su dali kredite monstrumu koji je opteretio janjce. Odiozan aranzman…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.seebiz.eu/ljubljanski-sud-ramljak-dobija-ovlasti-i-nad-mercatorom/ar-159594/

Aktualna tržišna kapitalizacija za cijeli Ledo je milijardu i 80 milijuna kuna, odnosno, 144 milijuna eura… Daljnjim seciranjem ispada da Agrokorov udio u Ledu od 48,11%tržište cijeni 69 milijuna eura. Neke zgrade u Zagrebu kostaju vise.

It’s time to call bullshit.


Aktualna tržišna kapitalizacija za cijeli Ledo je milijardu i 80 milijuna kuna, odnosno, 144 milijuna eura… Daljnjim seciranjem ispada da Agrokorov udio u Ledu od 48,11%tržište cijeni 69 milijuna eura. Neke zgrade u Zagrebu kostaju vise.

It's time to call bullshit.


I taj gelipeter da jamstva na Ledo za 29mlrd kn
Pa ko je tu lud? Todoric ziher nije, ali nasi fond Manageri i SBER mutavci? Nesto mi neznamo i dalje

Pa šta nisu jamstva solidarna i iznose 19 miljardi?

Ja sam danas razgovarao sa čovjekom iz erste fonda i kaže mi da je pozitivna stvar ono što sam i tu pisao a to je da je pik jamac ledu , da ledo ima potraživanja od agrokora, zašto bi se netko naplaćivao na ledu jer ledo ionako nema te novce kao ni pik koji je jamac ledu, dakle to su 3 miljarde kuna .

Ima u puno nejasnih stvari ali veli da možda sve na kraju bude ok.
Imate broj na ledovoj stranici pod investors.

Prema objavljenim informacijama, Ledo je dao (solidarna) jamstva u iznosu od 18,9 milijardi kuna. –
izvor http://www.zse.hr 26.05.2017.

Iznos od 29 mlrd. kn mi nije poznat ali moguće da mislite na Jamnicu d.d. koja je, prema objavljenim podacima dala jamstva (opet solidarno) Agrokoru u iznosu od 27 mlrd kn i još 4,1 mlrd kn jamstava drugim društvima iz grupe Agrokor. – izvor http://www.zse.hr 14.06.2017.

Iako je aktivacija jamstava u cijelosti ili djelomično teorijski (i praktično) moguća prema bilo kojem solidarnom dužniku, osobno smatram da je, s obzirom na dosadašnji tijek događaja, povoljan rasplet sve izgledniji.

Ledo skoro 19 mlrd
Jamnica 27 mlrd
PIK 21 mlrd
Belje 19,5 mlrd
Vpik – isto ima preuzeta jamstva po tim kreditima (neznam iznos)

Ukupno poznate obveze (bar što smo čitali unazad 3 mjeseca) se kreću do 50 mlrd (iznos je manji)

Stoga kada pozbrojite ova solidarna jamstva iz prvog dijela – nemoguće je čitav iznos tih jamstava koji se po pojedinom subjektu spominje uračunati…pretpostavljam da će se po nekom ključu ta jamstva razvrstavati ili isto tako otpisivati.


Pa šta nisu jamstva solidarna i iznose 19 miljardi?

Ja sam danas razgovarao sa čovjekom iz erste fonda i kaže mi da je pozitivna stvar ono što sam i tu pisao a to je da je pik jamac ledu , da ledo ima potraživanja od agrokora, zašto bi se netko naplaćivao na ledu jer ledo ionako nema te novce kao ni pik koji je jamac ledu, dakle to su 3 miljarde kuna .

Ima u puno nejasnih stvari ali veli da možda sve na kraju bude ok.
Imate broj na ledovoj stranici pod investors.


PIK jamac “LEDU”?Ta,to je kao da je Vama jamac za kredit za kupnju kuce “prosjak preko puta”!
PIK,ta to je barem jasno,nije nikome mogao biti solidarni jamac pa su radene ovakve “bravure”!
Mnogi stalno zive u uvjerenju da “ce doci nepoznati spasilac” i da ce se vjerovnici sami odreci jamstava u korist malih dionicara.Po meni,cilj je privremenih mjera da se “ublaze posljedice” za radnike,dobavljace i OPG-ove i postoji ne bas mala vjerovatnost da se stecajevi nece moci izbjeci po prestanku privremenih mjera,ali ce se posljedice umanjiti,jer ce manji dobavljaci ,a i veci biti znatnim dijelom namireni do tada pa bi “domino efekt” bio daleko manji.

Tu ste u pravu. Jamstva ce se maknuti u korist isplate onih koji ih drze. Mali dionicari su livada. Samo je pitanje koji je postotak razvodnjenja. Lex je odradio svoje. Namira opg-ova i malih dobavljaca i to je to. Veliki ce biti ogrebeni, ali im ostaju police, bar neko vrijeme.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

kako bi vi svi gustali da mali dionicari ostanu bez svega. nazalost, to se nece dogoditi

Ovo je odlicno rečeno,

PIK jamac “LEDU”?Ta,to je kao da je Vama jamac za kredit za kupnju kuce “prosjak preko puta”!
PIK,ta to je barem jasno,nije nikome mogao biti solidarni jamac pa su radene ovakve “bravure”!

ali zar to zapravno nije problem banke koja je dala kredit, i kojoj je u vrijeme davanja kredita to bilo ok?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Šta imaju od toga da se prisilno naplačuju jamstvima kad znaju da nema ni približno dovoljno novca. Valjda im je cilj da firme rade što uspješnije i da im polako vrate cijeli dug a ne da ih upropaste tim jamstvima i na kraju ne dobiju ništa.

New Report

Close