Stigli im zahtjevi da vrate od 16.000 do 120.000 kuna: ‘Još jedan besraman udarac na poduzetnike’

Naslovnica Forum Komentari članaka Stigli im zahtjevi da vrate od 16.000 do 120.000 kuna: ‘Još jedan besraman udarac na poduzetnike’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Glas poduzetnika laprda potpini neutemeljene gluposti.

Tamo u bliskoistočnim zemljama bi rekli “someone wishes to be pleased”… Dragi poduzetnici, imali ste o više nego dovoljno vremena, a niste ništa “konkretno” poduzeli da vam potpora bude odobrena…

Isplaćeno, a nije  trebalo biti.. pa neka vrati onaj tko je isplatio, sigurno je bio u talu..,  a vrijeme je i da se otpusti 60% političkih podobnika i neradnika u HZZ-u.

Nije to udarac na poduzetnike –  nego OGROMNA NEPRAVDA ..koju su mnogi iskoristili

ZAJEDNO S  HZZ-OM kojem pripadaju.  U igri je i  matična POREZNA UPRAVA , koja je

dodjeljivala potpore za  ostatak  olakšica.

Da se podsjetimo :    Već početkom 2022.g.  u III mjesecu postalo je jasno – da većina

ugostitelja niti sličnih zanimanja pogođenih padom prometa –  nemaju pravo na poticaje- jednostavno zato – jer nisu imale pad prometa manji od 60 %. / kako je uvjetovala država /

Mi , ovdje na sjeveru imamo  ŽIDOVSKE , MUČKI IZABRANE  I  SOTONISTIČKE  djelatnike na poreznoj i  HZZ-u ….koji se krvnički  bore -da ne izgube posao tj.

da ne zajebu Marića …Paze na sve detalje, svaki računčić, svaki trošak–kontroliraju sve. !!!

Kad sam svom partneru objasnila –  kako je ovdje -.-a on mene pita: Zašto ne napišemo

veće  troškove  režija, manje promete….i sl. prevarice – na konto kojih je ostatak HRVATSKE / ZAGREB  a Dalmacija da ne govorim../  izvukao novac , odgovorila sam mu:

Da ..mi to ovdje na sjeveru – NE MOŽEMO – Točka..

TZV  SEKUNDARNA  DJELATNOST …znači – ako imaš  3 kafića koji su u  kolapsu i radiš

ispod  60 % prometa nego prošle godine u to vrijeme- a imaš MESNICU koja ti odlično

posluje / premašila je  60 % prometa /  -onda se  ZBRAJAJU  svi troji  prihodi  U JEDNOM

OIB-u …..i odluka  o  poticajima se donosi  –  ZA JEDNA OIB…….. a ne po Rješenju za rad

za svaki lokal…ili  trgovinu..koje izdaje  Županijski  ured gdje radiš-..

 

To su mnogi zloupotrebljavali-  i  tražili poticaje  za svaku  djelatnost posebno-   skrivajući  činjenicu –  da dobro posluju ….i da im ništa ne fali..

Sad je ta nepravda – ISPRAVLJENA.

 

 

paris, 19.03.2022. u 15:26

Nije to udarac na poduzetnike –  nego OGROMNA NEPRAVDA ..koju su mnogi iskoristili

ZAJEDNO S  HZZ-OM kojem pripadaju.  U igri je i  matična POREZNA UPRAVA , koja je

dodjeljivala potpore za  ostatak  olakšica.

Da se podsjetimo :    Već početkom 2022.g.  u III mjesecu postalo je jasno – da većina

ugostitelja niti sličnih zanimanja pogođenih padom prometa –  nemaju pravo na poticaje- jednostavno zato – jer nisu imale pad prometa manji od 60 %. / kako je uvjetovala država /

Mi , ovdje na sjeveru imamo  ŽIDOVSKE , MUČKI IZABRANE  I  SOTONISTIČKE  djelatnike na poreznoj i  HZZ-u ….koji se krvnički  bore -da ne izgube posao tj.

da ne zajebu Marića …Paze na sve detalje, svaki računčić, svaki trošak–kontroliraju sve. !!!

Kad sam svom partneru objasnila –  kako je ovdje -.-a on mene pita: Zašto ne napišemo

veće  troškove  režija, manje promete….i sl. prevarice – na konto kojih je ostatak HRVATSKE / ZAGREB  a Dalmacija da ne govorim../  izvukao novac , odgovorila sam mu:

Da ..mi to ovdje na sjeveru – NE MOŽEMO – Točka..

TZV  SEKUNDARNA  DJELATNOST …znači – ako imaš  3 kafića koji su u  kolapsu i radiš

ispod  60 % prometa nego prošle godine u to vrijeme- a imaš MESNICU koja ti odlično

posluje / premašila je  60 % prometa /  -onda se  ZBRAJAJU  svi troji  prihodi  U JEDNOM

OIB-u …..i odluka  o  poticajima se donosi  –  ZA JEDNA OIB…….. a ne po Rješenju za rad

za svaki lokal…ili  trgovinu..koje izdaje  Županijski  ured gdje radiš-..

 

To su mnogi zloupotrebljavali-  i  tražili poticaje  za svaku  djelatnost posebno-   skrivajući  činjenicu –  da dobro posluju ….i da im ništa ne fali..

Sad je ta nepravda – ISPRAVLJENA.

 

 

U ovom tvom slučaju bi neki, da su znali da će ovako ispast, dali otkaze ljudima u kafiću a nastavili radit s mesnicom u punom kapacitetu. Ovako su nastavili u punom kapacitetu i sav teret krize iznijeli sami poduzetnici.

Ako se u skoro vrijeme druge krize nastave, vlast ostane više-manje ista, a prevarena generacija poduzetnika i dalje tu, baš me zanima tko će spašavati radna mjesta…

Nisam uzeo nijednu njihovu potporu, ali znam kako HZZ funkcionira. Tkogod iz HZZ-a da je uzeo jednu kunu mita od COVID potpora je stvarno najniže kriminalno smeće od čovjeka i ratni profiter kojeg treba propisno kazniti po toj kategoriji. Ne vidim nijedno opravdanje i razlog po kojem bi shvatio zašto to rade.

Pa, evo  Mercator  H  je  odmah digao najmove za  10- 15 % …..u vrijeme izdavanja računa za HZZ i poreznu…nakon toga vraćeni su na staro.

 

New Report

Close