LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


koliko je sjecam bila je dokap u medjuvremenu ili ne

cca 100 milijuna € krajem 2012 po 8,000 što se tada smatralo preplaćivanjem od strane mirovinaca, a kojima se prodala priča kako će Agrokor posložiti taj dio biznisa (Frikom u Srbiji s Ledom itd) i onda prodati Ledo u 3 odvojena segmenta (sladoledi, frozen food i distribucija) po većim multiplama.

Tada je i Agram uletio s novcima da potpomogne taj dokap i onda prodavao s gubitkom ispod cijene dokapa, a zatim je cijena ulaskom većinom US based fondova koji iz nekog razloga nisu znali za dokap otišla preko 10,000 HRK.

ja sam se samo gore nadovezao na post o ATh ali kako rekoh tada je i prihod a i sam broj dionica bio znatno manji nego danas

Gdje gledate kako se krecu Agrokorove obveznice? Ocito ce ta cinjenica kreirati cijenu iducih dana…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Guglaj “berlin boerse agrokor”


Gdje gledate kako se krecu Agrokorove obveznice? Ocito ce ta cinjenica kreirati cijenu iducih dana…

cijena bonda 2019 je i dalje na 77 – 78 uz prinos cca 24%. Katastrofa.

Dajte molim vas uključite LEDO i gledajte kako se dvojica podbidavaju s 15 i 19 dionica. Ovo je presmiješno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Evo link za obveznice.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Zbog situacije oko Agrokora pogledao sam revizorski izvještaj Leda za 2015. Ledo je tada imao danih zajmova Agrokor grupi u iznosu od 978.762.000 kn i potraživanja od 115.506.000 kn. Međutim, u financijskom izvještaju za istu godinu pod kategorijama Dani zajmovi povezanim poduzetnicima i Potraživanja od povezanih poduzetnika stoji 0 kn. Zna li netko koje je računovodstveno opravdanje za to? Izgleda mi zavaravajuće.

Samo po ovim stavkama Ledo je imao izloženost Agrokoru od 1,1 mlrd. kn. Ako se primjeni diskont od 25% koji trenutno vrijedi za obveznice, dolazimo do minusa od 275 mil. kn i nekih 8-10% tržišne kapitalizacije. Kad se uzme u obzir da se izloženost Agrokoru od kraja 2015. vjerojatno povećala (npr. dani zajmovi su se povećali za 100 mil. kn) te druge potencijalne negativne efekte, dosadašnji pad na burzi ne izgleda pretjeran.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Old_Gunner
Opet ću naglasiti da se mlatim po glavi zbog površnosti.
Da, u FI od Leda stavka koju si naveo jest NULA. Ali je zato ona glavna gdje se nalazi sva izloženost Agrokorovom dugu prikazana zavaravajuće. Pod stavkom Dani zajmovi, depoziti i sl. Ma molim te lijepo:
– zajam je zajam, i to zna se kome,
– a depozit sugerira bankovni depozit.
To su kao iste ili slične kategorije?!?
Lijepo je izmuzao lovu i izmuljao nas. Svaka čast. Nikad više frende.
Svaka škola se plaća, ali ova ako ju usvojim će biti najjeftinija ikad.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nemojte dramatizirati.
Ledo ima dane zajmove, ali operativna dobit mu je cca 400 M kn.
uzmite to u obzir!

Nema drame. Operativna dobit je nebitna. Bitna je stvarna dobit, ni ona nije loša.
Ali imovina koja piše da ima je zapravo isparila. Bok, nema je.
To je ekvivalentno dugu koji se trži ne s 30% diskonta nego s 25% nominale.
Možda to sve izađe na dobro pa ispadnem magarac ponovno, ali nemam želuca za to.
Idem radije u nešto suvislo i poštenije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ledo uništavaju dani zajmovi povezanim subjektima- Agrokoru.
No oni su bezvrijedni isključivo kod opcije nemogućnosti naplate potraživanja.
Navedena su maksimalna potraživanja, a nije vrag da cijeli Agrokor na vrijedi ni pišljivog boba.
Da se razumijemo, osobno ni ne vjerujem u stečaj Agrokora. Restrukturiranje je potrebno ali stečaj u trenutku značajnog i sve većeg gospodarskog rasta- no way,pogotovo što bi to bila lost-lost pozicija za sve a to nitkome (bankama) nije interes. Ali Toda će definitvno kolač morati podijeliti sa bankama, i to je win win situacija.
Zajmovi su dani pod paskom banaka, te u slučaju neotplate kredita banke preuzimaju vlasništvo, nemojte misliti da su banke baš naivne te da će namjerno htjeti uništiti svoju (buduću) imovinu.
Bitna je kompromis na kojega se Toda trenutno teško odlučuje no to će morati napraviti.
Samo zamislite drugačiju varijantu da prođe IPO Agrokora i da se otplate dani zajmovi, kako bi tada bilanca izgledala, koja bi tek tada cijena dionice bila.

New Report

Close