LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobra večer! Svi sve odavno znali, i onoliko koliko je bilo dostupno je bilo previše… sad se mnogi odjednom pitaju “otkud tolika jamsva”, nema natrag dragi moji, za prolivenim mlijekom nema plakanja. Mnogi su izgleda zaboravili da ne nabrajam kompanije, kako su dioničari prošli kad je stečaj nastupio!


Dobra večer! Svi sve odavno znali, i onoliko koliko je bilo dostupno je bilo previše… sad se mnogi odjednom pitaju “otkud tolika jamsva”, nema natrag dragi moji, za prolivenim mlijekom nema plakanja. Mnogi su izgleda zaboravili da ne nabrajam kompanije, kako su dioničari prošli kad je stečaj nastupio!

Bravo Pongy pogodak u sridu. Svi se čude brojkama ko picek kruhu, a samo je trebalo zbrajati jamstava bankama + Obveznice a sve lijepo piše na stranicama ZSE


Za ovaj iznos je ledo sujamac! Prestanite obmanjivat svi zajedno!

LEDO je solidarni jamac,a ne “sujamac”!
Dakle LEDO u CIJELOSTI odgovara za jamstvo koje je izdao(cijeli iznos),bez obzira da li postoji jos koji jamac!

Jamčili Agrokoru u iznosu od 18,9 milijardi kuna: Vrijednost Leda je 0 kuna


Pa koji krelac je uopće davao tolike kredite a uzimao za jamstvo firmu koja već bila peterostruko zadužena nego što joj je bila tržišna kapitalizacija na vrhuncu cijene dionice?
Nevjerovatno je koliko je tu spaljeno kapitala. I kada se i ako se odblokira trgovanje ovo će se trgovati sa dvoznamenkastim brojevima odmah u startu.


Znaci mirovincima i ostalim fondivima donedavna cijena id 8-11000 je bila ok sa ovolikim jamstvima?
Treba pricekat ocitovanje ramljaka i vidit konacno konkretne namjere kako i kad misli prodavat ledo.
Izmedju ostalog za ledo je podravka 2013g. nudila velik novac. Kolika su tad jamstva bila?

Kolega Vi ne shvaćate da cijena Leda u nekoj eventualnoj prodaji uopće nije bitna za postojeće dioničare. Postojeći dioničari će imati 0 kuna po dionici bez obzira po koliko se sam Ledo proda. Ledo bi se trebao prodati jedno 10 puta po istoj cijeni da bi na kraju nešto ostalo i za dioničare, a može se prodati samo 1 puta.To je realnost, jer dug nitko neće oprostiti nego će se svi vjerovnici međusobno poklati tko će od njih ugrabiti barem nešto od prodanog. Ledo je faktički u stečaju a tu se prvo naplaćuju banke, država pa radnici, za ostale nikada nije bilo ništa na kraju, a ovdje se ni prvi po redu neće uspjeti naplatiti. Banke su već napravile otpise jer znaju da mesa ima malo a vukova koji bi ga popapali puno.

Agrokor uopće nije većinski vlasnik u ledu, dugovi u visini 15% cijelog državnog proračuna a firma proizvodi sladoled – meni ništa nije jasno.
Ja da sam u toj upravi sad bi se spakirao i sam otišo u zatvor i poveo ženu i djecu.
Neću više ništa pisat neko vrijeme dok se netko iz vlade i agrokora ne izjasni što i kako misle.

Evo i moj obol. Vrijednost svih firmi unutar Agrokora ne dostiže ni 10 milijardi vrijednosti i to u najboljim godinama. Znaci jamstva su još vise nego duplo veća, sto znaci da ne vrijedi Ledo 0 kuna već i cijeli koncern. Burza do kraja godine ide 20 posto dolje, kao i sve dionice. Očekujete pad i najboljih firmi koje nemaju dodira sa Agrokorom za 20 posto, ostali još i vise. Ni sezona nas neće spasiti. Bez otpisa pola dugova i stečaja u sljedećih 6 mjeseci postajemo nacija koja nije u stanju riješiti kardinalni problem. Slijedi udar na tecaj, agencije ponovno snižavaju ratinge. Ako ministar Maric ne pokaže sa Vladom kako se takve stvari rijesavaju zdravo ekonomski, prijeti nam urušavanje cijele zemlje. ILI NEKA PUSTE AGROKOR U STEČAJ ILI NEK SE NOSE SA VLASTI.

Prije krize su se, inače, intenzivno prodavale dionice Leda, zbog čega sada Hanfa navodno istražuje jesu li postojale povlaštene informacije.

Naravno da jesu i da nikom ništa osim nečijih punih privatni džepova .

http://www.seebiz.eu/jamstva-ubila-vrijednost-leda/ar-156760/

Sto reci nego jadna nasa drzava sto ucini se od nje.

Veliki Hrvati nas dotukli.

Steta. Koliko ce trajati oporavak? Dokle ce ovaj ministar tamo pozirati?

A o oporbi da ne pricam.

Sveukupno jedna velika hrvatska sramota.

Digla se frka oko ničega, onih 18 mlrd je ukupno jamstvo za koje jamče i ostali jamci, tako da se tih 18mlrd dijeli kako je već netko gore rekao na nekih 6 dijelova… svejedno je i to opet puno, ali valjda će se moći nešto tog duga naplatiti i od Agrokora…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Decki i cure.
Pa nemogu se oteti dojmu da se radi o nespretnom izvjestavanju
Pričekajmo i ostale tvrtke u sastavu da se jave i kazu.
Pa uprava Leda je namjerno prezaduzila Ledo ako je sve ovo istina i akl ne skrivaju jos neke informacije kako je jedan kolega naveo slobodno mogu krenut put Remetinca. Tu ce biti za ljeto.
Pa tko ti daje kredit u iznosu od 5-10-15 puta tvoje vrijednosti?zbog cega?porasta potražnje za smrznutim graskom ili mrkvom?
Ma tu ce jos mjesec dana izlaziti raznorazne informacije.
19 mlrd kn jamstava? Pa ko pametan to prihvati.
Ma fali tu jos nekaj 100%

@ivan

Slazem se. I agrokor ima udjele u jos 170 drugih firmi
Pa i to nekaj vrijedi.
Nek frknu mercator Leclerc ili walmart ili…
I vec je smanjen dug

Agrokor je bio drzava u drzavi. Svi vazni drzavni sluzbenici svoju su djecu ili zene ili rodbinu zaposljavali u Agrokoru. Stvorili su svoj svijet, bavili se samim sobom i sad vidimo posljedice takvog vladanja. Njegov premijer, njegov ministar, njegov drzavni odvjetnik…sve ih je placao….za sve je imao..torbe je novaca dijelio i iznosio iz drzave..hrvatski gradjani su, nazalost, nedovoljno zainteresirani za sve ovo…a neki su vec otisli…a burza je preslik svega sto se trenutno desava u hrvatskoj ekonomiji, a i oslikava psiholosko stanje nacije.. volio bih da nije tako jer Hrvatska je bila zemlja s potencijalem, a sada ce joj trebati vremena da taj potencijal ponovno dodje do izrazaja…ostaje jedino nada od EU koja nece dozvoliti potpuni slom i zahvaljujuci EU fondovima odrzati stanje stabilnim…


Digla se frka oko ničega, onih 18 mlrd je ukupno jamstvo za koje jamče i ostali jamci, tako da se tih 18mlrd dijeli kako je već netko gore rekao na nekih 6 dijelova… svejedno je i to opet puno, ali valjda će se moći nešto tog duga naplatiti i od Agrokora…

A gdje su krediti domaćih banaka. Oni nisu u tih 18 mlrdi.


Digla se frka oko ničega, onih 18 mlrd je ukupno jamstvo za koje jamče i ostali jamci, tako da se tih 18mlrd dijeli kako je već netko gore rekao na nekih 6 dijelova… svejedno je i to opet puno, ali valjda će se moći nešto tog duga naplatiti i od Agrokora…

mislim da je više od 6 jer je i sarajevski kiseljak jamčio ako se dobro sjećam. treba računati i firme van rh. dijamant je i soju u silosu za nešto bio založio. u glavnom ima se tu šta za rasprodati da se namire veliki igrači no pitanje je šta će biti sa malim dioničarima tih firmi. na ovoj burzi se je znalo desiti da su se i neke odlične stvari odigrale osrednje ili loše. ali nikad se još nije desilo da se je loša stvar završila dobro.

who dares, wins


Digla se frka oko ničega, onih 18 mlrd je ukupno jamstvo za koje jamče i ostali jamci, tako da se tih 18mlrd dijeli kako je već netko gore rekao na nekih 6 dijelova… svejedno je i to opet puno, ali valjda će se moći nešto tog duga naplatiti i od Agrokora…

Nista se “ne dijeli na 6 djelova”.Jamstvo je SOLIDARNO!
LEDO u cijelosti snosi odgovornost za jamstvo u cjelokupnom iznosu,bez obzira da li ima i drugih jamaca!

New Report

Close