LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pusta naklapanja kolega, pusta naklapanja.
Jedino što ovdje može dignuti cijenu je situacija da neloši sladoledi i uvozno smrznuto povrće postane globalno tražena roba koja se plaća suhim zlatom, šanse za to = 0.
Osobno se još uvijek nadam da ce se LEDO prodati nekome vanjskome iako sudeći po ovome što rade s Konzumom(uništavaju ga do kraja) šanse za to su vrlo male po meni.

Ledo bez Konzuma je kao Medo bez krzna. Pa ljudi moji Ledo je većinu svoga proizvodnog asortimana plasirao upravo preko Konzuma. Mislite da će Lidl, Kaufland, Spar i drugi strani lanci plasirati njihovu robu. Bajkovito! Imat će Ledo i viška robe na zalihama ili će je morati plasirati uz mizerne marže.

Ok ali prodavaonice konzuma nece biti srusene ili ce nestat. Ako i netko kupi konzum moze mu se uvjetovat kolicina domacih proizvoda na policama.


Ja sam mišljenja da je most oduvijek bio problem i da su poene taržili u protivljenju poteza vlade u kojoj i sami sudjeluju. Ne samo sad već postavljaju noge od kad je formirana vlada.
Također su glasali za zakon o agrokoru a Marić im nije smetao sve do sad, pa ni u onoj prijašnjoj vladi.
Inače Marić je dai intervju jutarnjem
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/intervju-s-ministrom-zbog-kojeg-je-pukla-vlada-hdz-a-i-mosta-zdravko-maric-za-jutarnji-o-agrokoru-izostanku-podrske-mosta-prijedlogu-za-opozivom/5977756/
Ja ne kažem da je nevin ali ako je dovoljno stručan neka radi posao

Čovjek koji vodi restrukturiranje mislim da ga ne vodi sam i možda čak i nije uoće glavni tako da me on uopće ne zabrinjava.
Sada je tu firma koja će to nadam se odradit kako treba, kolega iz agrokora mi kaže da su već bili tamo obišli, utvrđuju ko šta radi i kako itd.

Ono o čemu pojma nemam je što se može napraviti vezano za agrokorove odjele u Ledu i Jamnici te koliko Todorić ima i da li ga se može izvlastiti pošto je on dao praktički u ruke države firmu koja ima ogromne dugove tj dao je dugove a i dalje je većinski vlasnik.

Todorić nije ništa dao u ruke držve – sve je u rukama izvanrednog upravitelja i vjerovnika.
Vlada je samo donijela pravni okvir kojim će se spriječiti nekontrolirani raspad sustava Agrokora čime bi bili ugroženi i interesi dobrog dijela dobavljača, proizvođača i sl……Koncernu je sudbina određena.

Ono što je MOST htio rušenjem Marića i Vlade je da se ti tjekovi usmjere preko Vlade – zato su i sugerirali i radili javni pritisak da se uključe šprlje, Orepić, Cvitan…… kako bi to završilo vidjeli smo u slučaju Sanader.

Ovako Alix će dati svoj sud a nakon toga više nikakav čedo i Jadranka neće godinama tražiti pravicu za krivca,

Tko je imenovao tog izvanrednog upravitelja i tko je donio zakon?
Državu nije bilo briga za proizvođače ni dobavljače kad agrokor nije plaćao na vrijeme.
Dražava je intervenirala jer je postojala i još uvijek postoji mogućnost da masa ljudi završi na burzi a u pitanju su veliki proizvođači hrane što je i strateški interes.
Na kraju je i sam todorić rekao da sve daje u ruke države.

Mene zanim dali slučajno todorić preko nekih fondova opet se stječe udjele u firmama i kako ga se može izvlastiti iz svih dijelova koncerna.
Tu uprava na čelu sa njim mora odgovarati jer su lažirana izvješća, na burzi su izgubljeni veliki novci i od mirovina i od malih dioničara.



Pusta naklapanja kolega, pusta naklapanja.
Jedino što ovdje može dignuti cijenu je situacija da neloši sladoledi i uvozno smrznuto povrće postane globalno tražena roba koja se plaća suhim zlatom, šanse za to = 0.
Osobno se još uvijek nadam da ce se LEDO prodati nekome vanjskome iako sudeći po ovome što rade s Konzumom(uništavaju ga do kraja) šanse za to su vrlo male po meni.

Ledo bez Konzuma je kao Medo bez krzna. Pa ljudi moji Ledo je većinu svoga proizvodnog asortimana plasirao upravo preko Konzuma. Mislite da će Lidl, Kaufland, Spar i drugi strani lanci plasirati njihovu robu. Bajkovito! Imat će Ledo i viška robe na zalihama ili će je morati plasirati uz mizerne marže.
[/quote]
Interesantna usporedba s Medom, iima smisla. Kao što sam napisao jedina šansa za LEDO je da ga preuzme Unilever ili neki drugi globalni igrač iz branše. U to ne vjerujem jer za to nema političke volje, a ni situacija u poduzeću nije bajna kao što se činilo do nedavno.
A čujte kolega, strani lanci će vrlo rado plasirati Ledovu robu ukoliko im isti uspije ponuditi robu po dobroj cijeni. Koliko će LEDO to biti u stanju nisam siguran, prije ne nego da. Iako je sladoledni business inače čisti keš jer prodaješ dvije najjeftinije sirovine na svijetu (šećer i vodu) po cijeni za kg za koju možeš kupiti kilu vrhunske teletine/janjetine mislim da im ni to neće pomoći. A tu je i smrznuti program gdje samo uvoze iz Mađarske za bagatelu i prodaju nama pod suho zlato, ne sjećam se kad sam zadnji put kupio nihovo povrće jer ne volim kad me se radi budalom, rađe kupim isti proizvod za 50% manju cijenu u Lidlu ili Sparu. Također zdravorazumski možemo pretpostaviti da se u LEDU zadnjih 20 godina radilo isto kao i u Agrokoru, uhljebljivanje bez ikakve vizije i deranje sa cijenama uz protekcije na svim nivoima. Kad izgube Konzum mogu se ili preorjentirati na istočna tržišta(ili ipak ne mogu jer smo Rusima uveli sankcije(ovo zvuči tako tragikomično da mi nekome uvodimo sankcije)) samo tamo neće moći derati s cijenama kao u Hrvatskoj, a i Azerbajdžanac isto zna otvoriti firmu i uvoziti smrznuto povrće iz Mađarske u vlastitoj ambalaži. Dodatno firma je pod ogromnim hipotekama koje su vrlo izgledno veće od imovine. Vrlo je izgledno da će od LEDA na kraju ostati samo onih 70ak tisuća davno amortiziranih škrinja razasutih bez plana i programa diljem Balkana. Tužno i žalosno. A da će netko odgovarati za ovu pljačku malih dioničara i naših mirovina nemojte se zavaravati, odmah vam mogu reći da ništa od toga.

Kolega pa i sad možete kuipiti u bilo kojem stranom lancu ledove proizvode.
Da u baš škrinje razasute bez plana ne bih rekao jer imate ledo škrinju skoro na svakoj benzinskoj, svakoj šetnici, svakom dućanu.
Iako netko preuzme konzum opet će prodavati ledo proizvode

@walterstil
Kolega evo vam izvađeni katalozi s neba u prilogu
Vaša teza da će Ledo propast bez konzuma ne stoji
Nadalje.
Zašto mislite da jedan od narednih poteza bilo koje vlade neće biti da zastupljenost proizvoda na policama trgovačkih centara mora biti minimum 50% iz hrvatske?
Ja bih osobno rasprodao sve. Pa i inu.
A onda zakonima i uredbama uredio tržište da se zaštite domaći proizvođači.
Ok
Ledo istina uvozi od svukuda.
No recite mi kada ste zadnji put vidjeli trajno mlijeko ispod 5kn litra? Od kada je konzum u problemima nema više jeftinog mlijeka.. Cca 30-40 lipa po litri je skuplje kada je na akciji.
Još ćete plakati za todorićem kakav god da je bio.
Danas čitam Jutarnji. Todorić kroz firme uplatio xxxxx kn u hrvatski proračun na ime dobiti. Pogledajte strane lance. Sve redom gubitaši. Al u svojim zemljama rasturaju
Dakle sve bih ih redom kaznio za rad s gubitkom.
Iste te firme će onda matičnim kućama jednom kada se prestanu širiti plaćati provizije za vođenje i uvijek će biti na 0
A mi ćemo razapeti todorića koji je plaćao Agrokoru istu tu naknadu iako je dokazana da je plaćao manje od 1%
Mi smo nacija kretena
To je činjenica.
Inače jedan od boljih poslova je punjenje robnih marka iz usluge.
Zar mislite da Ledo zvzd Belje to ne može?

Chiko, slažem se s robom.
Pogotovo ovaj dio oko nacije kretena

Ledo d.d. – obustava trgovanja

02.05.2017 09:00:23
Trgovina dionicama društva LEDO d.d. oznake LEDO-R-A obustavljena je sukladno Zakona o tržištu kapitala. O detaljima ćete biti obaviješteni naknadno.

nis od trgovanja

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Vjerujem da je obustava formalno opravdana ali ipak malo bezveze sad kad je dionica pala sa 12000 kuna na 3000 kuna u mjesec dana. Kao da su neki imali povlaštene informacije…


Ledo d.d. – obustava trgovanja

02.05.2017 09:00:23
Trgovina dionicama društva LEDO d.d. oznake LEDO-R-A obustavljena je sukladno Zakona o tržištu kapitala. O detaljima ćete biti obaviješteni naknadno.

nis od trgovanja

ma to je opet isti razlog koji je već bio objavljen u četvrtak i zbog čega je već bilo obustavljeno trgovanje u petak, tj. da će se ispitati FI zbog mogućih grešaka i da do nalaza novog revizora ta FI ne treba uzimati kao mjerodavna za ulaganje. bezveze

Ignore: KressoM, delux

Ma da bezveze, samo što se tako može dogoditi da se trgovanje zbog istog ne obnovi još mjesecima, a da nakon toga nastane stampedo.

Ne kažem da hoće, niti ulazim u točne razloge. Samo ukazujem na činjenicu da bilo kakav kapitalne kontrole, a prekid trgovanja odnosno suspenzija, to jest nisu dobre i oni koji zagovaraju ili su zagovarali to prije mjesec ili dva nisu bili u pravu. Ne može te od raspada cijene zaštititi prekid trgovanjem, već upravo suprotno, prekid trgovanja potiče impulzivne reakcije i strah i još jače djeluje u smjeru raspada cijene.

jesu rekli danas deblokada agrokor dionica????


jesu rekli danas deblokada agrokor dionica????

jesu, ali sad je opet blokirano zbog istog razloga kao da je taj izbor novog revizora i sumnje da ima grešaka u FI za prošla razdoblja neka nova nepoznata činjenica, tragikomično

Ignore: KressoM, delux

Možda i bolje da je danas ili još koji dan da se riješi situacija sa vladom a i na miru mogu ići radit nešto a ovak samo buljim u gledalicu.

New Report

Close