LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




BV Leda je 6000 Kn po dionici . Problem je što nezmamo kolika su jamstva prema Agrokoru i da li će uopće biti aktivirana. Ukoliko Agrokor svoje dugove namiri iz prodaje Marcatora, samoga sebe pa i Konzuma, onda jamstva ne postoje ..

Frende i ti si isto pao s kruške…
[/quote]

Nije nužno pao s kruške – ova jamstva se daju jako lijepo pobiti na sudu ako se pojavi dovoljno moćna i zainteresirana strana u ovoj igri. Ne kažem da je to previše vjerojatno niti da će se dogoditi uskoro, ali je itekako moguće…
[/quote]
Da li ste ikada-igdje vidjeli ili culi da su “jamstva pobijena” nakon sto je novac isplacen godinama prije?
Ja nisam,a pravne sam struke,ali ako imate nekakav primjer,iznesite ga!

obveznica +1.4%
http://www.boerse-berlin.de/index.php/Anleihen?isin=USX0027KAG32

@bisakovi
Da li ste ikada-igdje vidjeli ili culi da su “jamstva pobijena” nakon sto je novac isplacen godinama prije?
Ja nisam,a pravne sam struke,ali ako imate nekakav primjer,iznesite ga!

Pravni termin koji se koristi je “Protest” , obično nitko ne koristi “Pobijanja”

@Grga
Dragi moj Grga,kao sto mozete primjetiti ,stavio sam pod navodnike “jamstva pobijena”,jer sam samo citirao kolegu!
Inace,protestira se mjenica,zar ne?
U slucaju jamstva,morao bi se ponistiti ugovor o jamstvu,zar ne?

“Akt nadležnog općinskog suda kojim se naređuje da osoba koja je na to obvezana mjenicom izvrši činidbu koja je propuštena, kao isplatu, akcepti- ranje. Protest se podiže da bi se održali u obvezi regresni dužnici i da bi se moglo ostvariti pravo potraživanja protiv akceptanta za čast (honoranta). Protest može biti zbog: a) neakceptiranja mjenice, b) neplaćanja mjenice, c) neplaćanja protest¬nih troškova; d) neizdavajanja akceptnog primjerka (perkvizicioni protest); 2. ispra¬va izdana od nadležnog općinskog suda o izvršenom protestu”
Ali lijepo je Grga da nas “pokusavate poduciti” u svezi mjenicnog prava,ali to nije ovdje meritorno!.

Osim toga imamo protučinbu, Uzajamni odnosi-trgovačko pravo, ali završimo s time.
Ono gdje smo složni je činjenica da prvo Agrokor mora u stečaj i rasproda sva imovina da bi se stekli uvijeti naplate sudužnika, odnosno Leda ?

@Grga
Netocno opet,dragi Grgo!
Ne mozemo biti slozni u necemu sto ne stoji!
Samom nemogucnosti naplate duga od glavnog duznika,stekli su se uvjeti za naplatu od solidarnih duznika!
Dakle,apsolutno je nepotrebno (gubljenje vremena) da Agrokor ode u stecaj te da se najprije rasprodaje njegova imovina ako se vjerovnik-ci mogu jednostavnije i brze namiriti od solidarnih duznika!
Oni, ako plate bi teoretski imali regresno pravo ,pokusati se namiriti (koliko im je ovrseno)od glavnog duznika!
Ovo gore navedeno,tipa,cinidba-proucinidba,trgovacko pravo etc. su nebitni s aspekta izvrsenja obaveza po solidarnom jamstvu dok isto postoji!

obveznice berlin +6%..danas sve akrokor obveznice rastu
http://www.boerse-berlin.de/index.php/Anleihen?isin=USX0027KAG32

Kolega prdekalo pa zar niste čitali da kupnja agrokorovih obveznica postaje zabava za ruske špekulante i ovo dizanje cijene todex dionica od prije nekoliko dana je čisto špekulativne naravi a ne kupnja nekih ozbiljnih fondova

CICOOO7: a da počmu padat obveznice onda bi vi kolega možda rekli^vidiš kako padaju loše loše~ a kad rastu ma to ne preddstavlja ništa……..zanimljivo…

Danas je netko na ledu i belju u zadnjoj transakciji išao rušiti cijenu.
Neko skuplja malo po malo bez porasta cijene što je pametna odluka iako osjećaja sam da bi odjedanput moglo naglo skočit ili pasti, nekako je pre mirno.

@ Alanama
Vlds i Ledo ne mogu na istu burzu. VLDS je izgledao i mirisao kao govno. Ledo je počeo malo mirisati.
Problemi leda su dana jamstva Agrokoru. Vjerojatno Ledo odgovara za ta jamstva do nekog maksimalnog iznosa po ugovoru a ne za cjelokupni iznos ugovora ili kredita. Koliko iznosi taj maksimalni iznos ni otprilike nemam pojma.
Problem Leda je što ima kratkoročnih financijskih ulaganja u Agrokor 1 200 000 000 kn.
Problem Leda je što ima cca 150- 200 000 000 kn robe u konzumima i mercatoru
Ledo plaća koncernu 50 000 000 kn godišnje naknade.
Ledo isplaćuje 130 000 000 kn dividende.
Sam Ledo za sebe je ferarri, Ledo je tvornica smrznutih prozvoda, ups pardon pogreška Ledo je tvornica novca. Budimo realni tvornica novca, dok je Vlds bio tvornica dreka.
U nekom grozno crnom najcrnjem scenariju neznači da Ledo neće postati novi Vlds.
Mišljenja sam da će Ledo opstati, hm sad kako će mu bilanca izgledat za godinu, dvi nemam pojma.
Mišljenja sam da će i Ledo morati dosta otpisati svojih potraživanja prema Agrokoru isto kao svi dobavljači i kreditori. Koliki će to biti iznosi? 30% 50% ??? Veliki u svakom slučaju, čak ni to Ledi nebi bio nepremostiv problem (ako neko ima volje dati dugoročni kreditić za likvodnost)
Veća su neizvjesnost potencijalna jamstva nitko ništa nezna hoće-neće puknut jamstva i kako će se to odrazit na ledu.
Uglavnom ako se aktiviraju jamstva u knjigama lede pojavit će se obaveze prema društvu xy i potraživanja prema agrokoru.
Po meni špekulativno se isplati biti u Ledi.
Ta jamstva oće neće, možda oće možda neće
Ako hoće ide sve u papar ako neće sa par nepar dionica se može zaraditi desetak tisuća kuna dok si polizao sladoled.
Ps. Kad dolaze prvi bondovi na naplatu? Preko njih će se moći odokativno ‘procjeniti’ stanje situacije za Ledu.


@ Alanama
Vlds i Ledo ne mogu na istu burzu. VLDS je izgledao i mirisao kao govno. Ledo je počeo malo mirisati.
Problemi leda su dana jamstva Agrokoru. Vjerojatno Ledo odgovara za ta jamstva do nekog maksimalnog iznosa po ugovoru a ne za cjelokupni iznos ugovora ili kredita. Koliko iznosi taj maksimalni iznos ni otprilike nemam pojma.
Problem Leda je što ima kratkoročnih financijskih ulaganja u Agrokor 1 200 000 000 kn.
Problem Leda je što ima cca 150- 200 000 000 kn robe u konzumima i mercatoru
Ledo plaća koncernu 50 000 000 kn godišnje naknade.
Ledo isplaćuje 130 000 000 kn dividende.
Sam Ledo za sebe je ferarri, Ledo je tvornica smrznutih prozvoda, ups pardon pogreška Ledo je tvornica novca. Budimo realni tvornica novca, dok je Vlds bio tvornica dreka.
U nekom grozno crnom najcrnjem scenariju neznači da Ledo neće postati novi Vlds.
Mišljenja sam da će Ledo opstati, hm sad kako će mu bilanca izgledat za godinu, dvi nemam pojma.
Mišljenja sam da će i Ledo morati dosta otpisati svojih potraživanja prema Agrokoru isto kao svi dobavljači i kreditori. Koliki će to biti iznosi? 30% 50% ??? Veliki u svakom slučaju, čak ni to Ledi nebi bio nepremostiv problem (ako neko ima volje dati dugoročni kreditić za likvodnost)
Veća su neizvjesnost potencijalna jamstva nitko ništa nezna hoće-neće puknut jamstva i kako će se to odrazit na ledu.
Uglavnom ako se aktiviraju jamstva u knjigama lede pojavit će se obaveze prema društvu xy i potraživanja prema agrokoru.
Po meni špekulativno se isplati biti u Ledi.
Ta jamstva oće neće, možda oće možda neće
Ako hoće ide sve u papar ako neće sa par nepar dionica se može zaraditi desetak tisuća kuna dok si polizao sladoled.
Ps. Kad dolaze prvi bondovi na naplatu? Preko njih će se moći odokativno 'procjeniti' stanje situacije za Ledu.


LEDO odgovara SOLIDARNO za cjelokupne iznose kredita!Dakle,ne do nekog iznosa,vec za SVE!
Da li ce se aktivirati jamstva?
HOCE,jer glavni duznik nije solventan!
Postoji dakako mogucnost pretvaranja duga ili dijela duga u kapital i onda bi LEDO opstalo,ali sa potpuno promjenjenom vlasnickom strukturom.
LEDO je valjda potpisalo sva moguca i :nemoguca” jamstva(milijarda i pol EUR-a i vise).
Po meni za LEDO ima sanse,ali sadasnji dionicari su u vrlo nepovoljnom polozaju!

Mislim da su 2019 prva obveznica koja stiže na naplatu, dosta je to vremena da se donekle poslože stvari u koncernu. U svakom slučaju prognoza valovito vrlo valovito.


Mislim da su 2019 prva obveznica koja stiže na naplatu, dosta je to vremena da se donekle poslože stvari u koncernu. U svakom slučaju prognoza valovito vrlo valovito.

Zar ne 2018 PIK obveznice(500 M EURA ili nesto tako),mislim proljece i to bi mogao biti okidac!
Treba provjeriti?
Osim toga,zar nisu sva potrazivanja po tzv “Lex Agrokor” postala dospjela?

@bisakovi
stvarno volite biti u pravu ?
Probajte se postaviti u poziciju da ste vlasnik banke ? Da li vam odgovora stečaj ili mužnja Leda ?
Naravno da će banke prve napraviti sve da Ledo, Jamnica, Belje, Vupik nastave punom parom. Morati će preuzeti upravljački paket dionica ili 100% Agrokora, eventualnu prodaju Mercatora, dok Kunzma opet čisto sumnjam, ali svakako će se tražiti kupci po grupama Agrokorovih perjanica. Mogu i prodati 48% Leda , 75% Jamnice itd.., ali naplata jamstva je van svake pameti . To bi bio otvoreni rat protiv države, ali to je i za njih previše.

New Report

Close