LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Oni ne smiju isplatiti kunu ničega jer nemaju kuna. Kapital u knjigama je povijest i zadržana dobit i sve to skupa… mirovinci su nebitni. Popušili su i završena priča. Nije im prvi, a vjerojatno ni posljednji put.

I obveznicari imaju samo generalno jamstvo, a ne zalog na dionicama. Samo jedan zalog može biti na imovini, al ta imovina bez obzira na zalog može jamčiti u nekom drugom pravnom ili financijskom poslu. Nemojte brkati osnovne pojmove jer je očito da većina vas plasira uglavnom dezinformacije i pametuje.

Trebalo bi potrošiti cijeli dan i ispravljati krive Drine za većinom vas, "nadarenih" komentatora.

Ti ili nešto znaš iz prve ruke ili blebećeš bez veze ?

Gledaj ja sam do nedavno imao uspješnu firmu koje sam prodao i jako dobro znam što su poslovne knjige, bilance, revizori inspekcije i raznorazni papir.
Onaj tko i imalo radio na financijskom izvješće zna da nije dovoljno popuniti kućiće u excelu i pazit da zbroj na kraju kolone štima i da je aktiva = pasiva. Iza svake takve brojke u kućici stoje deseci raznoraznih papira koje bi netko morao falsificirati i za muljažu na toj razini moralo bi biti uključeno desetke ljudi. Drugo pitanje zašto bi netko muljao sa knjigama jer muljanje samo po sebi nema smisla a i kažnjivo je. Muljanjem se obično pokušava sakriti nešto dugo – nekakav kriminnal.

Dakle ako ti nešto znaš iz prve ruke svi mali dioničari mogu biti mirni jer tada svi mali dioničari mogu tužiti velikog i malog Todu koji su u nadzornom odboru Jamnice te se naplatiti od njihove osobne imovine koje fala bogu ima. A da stvar bude bolja prema zakonu o trgovačkim društvima teret dokazivanja krivnje nije na malim dioničarima nego na Todima da dokažu nevinost – kao u najbolje doba komunizma – samo optužiš pa neka dokazuje nevinost.
Stoga svoja saznanja lijepo podijeli sa ostalima i u akciju, da ljudi mogu mirno spavati i da ne brinu za svoje dionice.

[/quote]

Opet blelebtanje. Kakva krivnja, kakvi bakrači. Ledo ne može isplatiti ništa jer je nelikvidan. I vjerojatno nema vise kapitala, ako to ne možeš razumijeti, bavi se nečim drugim.

To je otprilike kao kad ti vise ne možeš vraćati kredit za stan i u ovrhama si, a ti odeš na večeru od 5 tisuća kuna i skupocjeni šampanjac.

I pogledaj gluposti koje si pisao, ja sam komentirao te gluposti u kojima ti spominješ neku zadržanu dobit i dividende. Toga nema, izbrisano je. Za to ne moraš znati “ništa vise” nego uključiti zdrav razum. Ostali dioničari su nebitni jer kažnjiva je samo šteta prema društvu, a ne dioničarima. Ne vidim još gdje su to dioničari oštećeni. Pored prava, dioničari imaju i neke dužnosti i obveze, a to je da solidarno jamče svojim ulogom, al ne ponaosob već većinom glasova. Zna se tko ima ili je držao većinu na skupštinama pa čak i kad te većina nije bila apsolutna.

Skoncentriraj se, jel je očito da ne kontroliraš misli pa skačeš sa teme na temu i pišeš gluposti o sudu, osobnoj imovini i sl. Takva priča ne može proći ni kao utješna.

http://www.seebiz.eu/skrbnicki-racuni-postaju-sve-vazniji-vlasnici-leda/ar-154330/

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=LEDO-R-A

Evo nadopune i dokaza na moj zadnji post.


https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=LEDO-R-A

Evo nadopune i dokaza na moj zadnji post.

Mislim da ćemo narednih dana gledati neke zelene blokade na LEDU i….

Vjerojatno će Gažićka prekinuti trgovanje i staviti u segment promatranja dok ne dođu pisane materijalne činjenice takvog rasta….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ne da ni se s tobom prepirati pa da završimo ovu diskusiju. Pažljivo pročitaj od članka 490 pa do 504 i i upoznajate se sa svojim pravima
http://www.poslovni.hr/media/PostAttachments/617410/Zakon_o_trgovackim_drustvima.pdf


Opet blelebtanje. Kakva krivnja, kakvi bakrači. Ledo ne može isplatiti ništa jer je nelikvidan. I vjerojatno nema vise kapitala, ako to ne možeš razumijeti, bavi se nečim drugim.

I pogledaj gluposti koje si pisao, ja sam komentirao te gluposti u kojima ti spominješ neku zadržanu dobit i dividende.Toga nema, izbrisano je.


pogledaj u izvješću pod kratkotrajna financijska imovina


Skoncentriraj se, jel je očito da ne kontroliraš misli pa skačeš sa teme na temu i pišeš gluposti o sudu, osobnoj imovini i sl. Takva priča ne može proći ni kao utješna.

članak 495 stavak 1

@ Vjerojatno će Gažićka prekinuti trgovanje i staviti u segment promatranja dok ne dođu pisane materijalne činjenice takvog rasta….

Zašto nisu isto učinili kada je padalo kao sumanuto , tražili pisane materijalne činjenice

A, kad je tako, onda sutra opet uvaljivanje . Ujutro imaoci optimistima, u podne optimisti postaju pesimisti a bivši imaoci optimisti pa vraćaju nazad svoje dionice po 10% +, pa onda odmah u 13:30 prodaju sa 3% -, u 14:30 svi kupuju kao ludi, u 15:30-16:15 oprezni prodaju , 16:15-16:30 optimisti kupuju od MM koji žele završnu cijenu uljepšati.

…naravno, može biti i sasvim drugačije

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=LEDO-R-A

Evo nadopune i dokaza na moj zadnji post.

Mislim da ćemo narednih dana gledati neke zelene blokade na LEDU i….

Vjerojatno će Gažićka prekinuti trgovanje i staviti u segment promatranja dok ne dođu pisane materijalne činjenice takvog rasta….
[/quote]
I ja mislim ,ali blokade na dolje!
Po meni,LEDO je sada samo “prazna ljustura” i nista vise!
Sama firma cak nije mogla skinuti blokadu racuna bez pomoci drzave(a navodno ima puste milione zadrzane dobiti),a dio zadnjeg kreditnog aranzmana otisao je u LEDO za nastavak proizvodnje!!!
Treba pricekati slijedeca izvjesca da se vidi “gdje su te silne pare”!!!

Evo malo stvari za razmišljanje oko Leda….Napomena, nisam pravnik….

Jamstva….
Ledo je jamac preko imovine za kredit Sberbanka (ne samo njega, no on je najveći holder)
Ledo je jamac preko dionica (dakle preko imovine tj ista stvar) za PIK kredit gdje je najveći holder kanadski mirovinski fond…
Kako je to moguće ? Ne znam, no meni se čini da je Toda zavaljao nekog….
Npr. prbajte založiti kuću i dignuti kredti u RBA, zatim istu stvar ponoviti u HYPO. Pravnici kažu daje to moguće jedino ako vrijednost kuće uveliko prelazi vrijednosti oba kredita. No to ovdje nije slučaj.

Ono što je ključno (po meni bar) je što se prije dogodilo. A to je PIK kredit (a i prvi ističe)….
Znači ako je Ledo nelikvidan prvo na imovinu istog, tj. u vlasništvo istog dolazi kanadski mirovinski fond (nije samo on, ali on većinski).
Zar neko sad vjeruje da će kanadskom mirovincu poslije toga sjest jamstva sberbanke ????

Ovdje se ne radi o našem pravu, već o međunarodnom….Po meni Sberbanka nije dovoljno pazila kad je uzimala jamstva pošto je sve već bilo založeno…

Ajmo dalje…..
Stavljanje pod jamstva cijelu firmu, a ne samo svoj dio…..

Ajde recimo da ja imam firmu u kojoj sam vlasnik 48%….52% su mali dioniočari…..Izlistana je na NYSE…
E sad ja uzmeme kredit na 5 milijardi Eura (uglavnom duplo više nego što firma vrijedi) i jamčim za istu s imovinom cijele firme….Kredit sam dogovorio s bankarom Božom, mojim frendom….

Nakon par mjeseci kažem da ne mogu otplaćivati kredit, napravim swap debt to Equity (i to po 10 kuna izdam nove dionice) i ja i Božo smo sad postali vlasnici cca 98% firme. Potom Božu isplatim….a meni sve ostane…

Poanta…da je ovo pravno moguće svijet dioničarstva ne bi postojao….

Dragi kolege,

ovo je definitivno i isključivo samo PSN 3.0 verzija.
Netko će dobiti, netko i neće, mislim na potraživanja, a obzirom na nabijanje cijena dobavljača, zbog “tko zna kad će platiti pa da se ukalkuliram na čekanje” red je da neki i malo i po.use.
Bilo je TOO BIG TO FAIL, ALI znamo svi da za LEDO uvijek ima prosaca.
Biti će LEDO i za 20 godina….

"alea iacta est"


Ajmo dalje…..
Stavljanje pod jamstva cijelu firmu, a ne samo svoj dio…..

Ajde recimo da ja imam firmu u kojoj sam vlasnik 48%….52% su mali dioniočari…..Izlistana je na NYSE…
E sad ja uzmeme kredit na 5 milijardi Eura (uglavnom duplo više nego što firma vrijedi) i jamčim za istu s imovinom cijele firme….Kredit sam dogovorio s bankarom Božom, mojim frendom….

Nakon par mjeseci kažem da ne mogu otplaćivati kredit, napravim swap debt to Equity (i to po 10 kuna izdam nove dionice) i ja i Božo smo sad postali vlasnici cca 98% firme. Potom Božu isplatim….a meni sve ostane…

Poanta…da je ovo pravno moguće svijet dioničarstva ne bi postojao….


Nazalost,izgleda da dionicari nisu direktno na skupstini odlucivali o velikim predmetnim jamstvima!
Dakle,netko “drugi” posredstvom Nadzornog odbora je to cinio,a da nije “uocio” da su velika jamstva preveliki teret za firmu!
Bez obzira na statutarne odredbe,izgleda da se nije vodila briga o svim dionicarima,nego samo najvecem!
Koliko sam uspio procitati,neke firme u Srbiji i BIH nisu pristajale na takve “aranzmane” i to ih je spasilo!
Dionicari bi trebali traziti od Uprave i Nadzornog “da objasne neke stvari”,to svakako!


Evo malo stvari za razmišljanje oko Leda….Napomena, nisam pravnik….

Jamstva….
Ledo je jamac preko imovine za kredit Sberbanka (ne samo njega, no on je najveći holder)
Ledo je jamac preko dionica (dakle preko imovine tj ista stvar) za PIK kredit gdje je najveći holder kanadski mirovinski fond…
Kako je to moguće ? Ne znam, no meni se čini da je Toda zavaljao nekog….
Npr. prbajte založiti kuću i dignuti kredti u RBA, zatim istu stvar ponoviti u HYPO. Pravnici kažu daje to moguće jedino ako vrijednost kuće uveliko prelazi vrijednosti oba kredita. No to ovdje nije slučaj.

Ono što je ključno (po meni bar) je što se prije dogodilo. A to je PIK kredit (a i prvi ističe)….
Znači ako je Ledo nelikvidan prvo na imovinu istog, tj. u vlasništvo istog dolazi kanadski mirovinski fond (nije samo on, ali on većinski).
Zar neko sad vjeruje da će kanadskom mirovincu poslije toga sjest jamstva sberbanke ????

Ovdje se ne radi o našem pravu, već o međunarodnom….Po meni Sberbanka nije dovoljno pazila kad je uzimala jamstva pošto je sve već bilo založeno…

Osim što su Rusi to sve znali i dogovorili klauzulu da se cijeli ruski dug mora platiti 90 dana prije dolaska ostalih jamstava na naplatu.Zato i je panika oko Rusa.

Vidi se da niste pravnik.

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


Sama firma cak nije mogla skinuti blokadu racuna bez pomoci drzave(a navodno ima puste milione zadrzane dobiti),a dio zadnjeg kreditnog aranzmana otisao je u LEDO za nastavak proizvodnje!!!
Treba pricekati slijedeca izvjesca da se vidi "gdje su te silne pare"!!!

To se već zna, otišle su u ostatak Agrokora.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Za PIK sloan obveznice nije jamac Ledo i ostala društva.Za te dionice je založena imovina Todorića,konkretno 95% dionica Agrokora deponiranih u Nizozemskoj i onaj tko bude vlasnik tih dionica na dan dospjeća će dobiti novac ili proporcionalni udio u vlasništvu Agrokora.Novi vlasnici će doći i to je sigurno.Diskont na PIK sloan dionice će biti veći što šanse Agrokora na nastavak poslovanja buduz manje.Sada cijena sih obveznica Agrokora raste,neke su skoćile i 50% od dna.Dakle,lex Agrokor je donio nadu da će sve završiti bolje od očekivanjaod prije petnaestak dana.

New Report

Close