LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Proboj, a tko je ovaj s H nalogom na 3.000,00 kn?

Zar nije jučer kupio jedno 500-700 Komada po 2700 ?
[/quote]

Moguće, odmah “šiba” pozitivne vijesti preko medija.

Vidiš što ti je moć…

Napokon jedan realan osvrt na stanje u Ledu i Jamnici, pa sad sami izaberite stranu.
“Sve navedeno upućuje na ogromne rizike u pogledu uspješnosti budućeg poslovanja Jamnice i Leda. U slučaju negativnog scenarija kompanije će morati otpisati zajmove prema Agrokoru, a iz budućeg poslovanja morat će otplaćivati ogromne obveze na temelju zajmova.

S druge strane špekulanti, koji ovih dana neumorno kupuju dionice Leda i Jamnice, klade se na povoljnije ishode. Opcija na koju računaju je prodaja Jamnice i Leda u postupku restrukturiranja Agrokora. Pritom očekuju da će kreditori osloboditi te kompanije preuzetih jamstava.”
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/tvrde-da-je-agrokor-stabiliziran-a-dionice-i-dalje-mahnito-padaju-ima-li-im-spasa-20170413


sa svakim s kojim sam pričao kupuje dioinice LEDA , svaka osoba na ulici, koja nema pojma o dionicama, jediini razlog je ići će to gore to je dobra firma, to su mislim oni koji kupuju u 60% slučajeva, a 40 % su špekulanti.

Zelim im puno uspjeha a u prvom redu i srece jel trebet ce im….

Ljudi shvatite da u ovo ulaze špekulativni fondovi.
Njihov timeframe,strategija i % uloženog kapitala je vjerovatno drugačiji nego prosječnog investitora na našem tržištu.

Ne kažem da je vrijeme za ući ili ne.
Morate si složiti par scenarija u smislu razrejeđenja kapitala 1:2 ili 1:3 čak i 1:4. Proći sva jamstva unazad 5 godina od Leda, Belja,Vupika itd pa zbrojiti.
Čak uzeti u obzir povećanje troškova financijskogLeda da se slučajno opterete troškove sa plaćanjem tih jamstva ili slično.

Ja bi nekako više volio da se to odradi i onda ušao.
Znate i sami zašto se se kaže long i short ? Long zato jer vam treba dugo da cijena naraste a short jer treba kratko da padne…

Vjerojatno prvo ide Mercator u prodaju, te split i prodaja dionica samoga Agrokora.


Mirovinski fondovi mogli bi pobijati jamstva za kredite Leda

http://www.seebiz.eu/mirovinski-fondovi-mogli-bi-pobijati-jamstva-za-kredite-leda/ar-154173/

Ne znam zašto to već ne rade. Ne znam baš da bi si smjeli dopusiti da ne pobijaju.

Tako je isto bilo kad je pala na 4800, došao je Alvarez i onda je u jednom danu skočilo do 5600. I sve neke priče tipa tko je kupio ispod 5000 taj je napravio dobar posao.

I onda je opet pala, i opet i opet…



Mirovinski fondovi mogli bi pobijati jamstva za kredite Leda

http://www.seebiz.eu/mirovinski-fondovi-mogli-bi-pobijati-jamstva-za-kredite-leda/ar-154173/

Ne znam zašto to već ne rade. Ne znam baš da bi si smjeli dopusiti da ne pobijaju.
[/quote]
Ako ništa sad barem znamo da čitaju forum, i to je početak.

Kupio sam danas nesto malo Leda.
Obzirom na sve nisam sretan, ali ni skeptican. Iskreno ne znam sta ce biti, no cini mi se da im je cijena nesto pala u zadnjih tjedan-dva, mada ne razumijem sve okolnosti zasto je do tog pada na >3000 doslo. Uglavnom sjedecih g dana ne trgujem ovim dionicama, pa da vidimo kom opanci kom obojci… 🙂

Je da kolega–Novac od Mercatora ??!!..A dugovi od Mercatora..??..a 550 mil eura koje je Agrokor isplatio dionicarima ?..Sta cemo s tim ??

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Napokon jedan realan osvrt na stanje u Ledu i Jamnici, pa sad sami izaberite stranu.
"Sve navedeno upućuje na ogromne rizike u pogledu uspješnosti budućeg poslovanja Jamnice i Leda. U slučaju negativnog scenarija kompanije će morati otpisati zajmove prema Agrokoru, a iz budućeg poslovanja morat će otplaćivati ogromne obveze na temelju zajmova.

S druge strane špekulanti, koji ovih dana neumorno kupuju dionice Leda i Jamnice, klade se na povoljnije ishode. Opcija na koju računaju je prodaja Jamnice i Leda u postupku restrukturiranja Agrokora. Pritom očekuju da će kreditori osloboditi te kompanije preuzetih jamstava."
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/tvrde-da-je-agrokor-stabiliziran-a-dionice-i-dalje-mahnito-padaju-ima-li-im-spasa-20170413


Istina kolega ovo se cini prilicno objektivno. Zajmovi prema Agrokoru predstavljaju polovicu imovine firme i ako se otpisu vrijednost ide napola. Ali, mislim da je to vec uracunato u cijenu kad je dionica isla s 10000 na 5000.
A ovo drugo, aktivacija jamstava koje su dali za Agrokorove kredite, mislim da do toga nece doci ako se Agrokoru osigura likvidnost, to onda podrazumjeva i sredstva za vracanje kredita. Uostalom to je i bila svrha cijele ove eskapade sa uvodjenjem drzavne uprave.

Mjesate kruske i jabuke …Vlada nije donijela zakon kojima se tvrtkama u sustavu Agrokora zabranjuje da se novac..dobit..ili bilo kakva korist isplacuje na racun Agrokora !..
Slovenci su se malo zaletili…Mogla bi ih dopast i dugovanja Mercatora ili brza prodaj istog od strane Agrokora pa nek se “vesele”

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pitanje je sljedece jel mercator u blokadi i da li je postao insolventan, nikakvu informaciju nisam procitao vezano za to, ako nije Slovenci onda mogu samo pjevat borbene niti mogu za nikavog privatnog pojedinca donit poseban zakon osim ako on nije postao insolventan njegovo je da se ponasa sa svojom imovinom kako hoce dok god postupa sukladno zakonima.

Ignore : renči

Malo sam isao izbrojat ova jamstva po kojima je ledo jedan od jamaca, ne znam jel moje oci dobro vide ali koliko sam uspio to pohvatat tu se radi o nekih 3 miljarde eura obaveza po kojima su jedni od jamaca ?????

Ignore : renči

New Report

Close