LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poznati poduzetnik o ishodima krize: Ne zna se točan iznos prikrivenog financiranja

http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/ne-zna-se-tocan-iznos-prikrivenog-financiranja-1161003

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Možda krivo vidim.. Al market maker stiče dolje?

A sad gura. Ovo je ludost

>doći će to opet na svoje ali dokup u ovakvim situacijama nije poželjan.
Netko je rekao da se najvise obogatio u teskim vremenima….samo kod agrokorovih dionica je pitanje prema kuda to ide opcenito. mislim da se ne moze reci da li ce to sutra vrijediti vise ili manje. previse volatilnosti. je tu u pitanju …a uprave govore da nemaju nikakvih saznanja i tako samo pospjesuju negativne misli

Ako je 31.03.zatrazen stečaj zamislite da ste znali.
Hehehe
Osobno mislim da je zato pao Ledo ovako i danas sam kupio. Po 3900


pratim burzu već preko 20 godina …i preživio i rast 2007…i padove od 2008 …al ovak gledat -10-15 % pada ..jedne od najboljih hrvatskih firmi …je zapravo prestrašno …
riknuo je IGH sa 14600 na 70 kuna i Ingra sa 60000 iliti 400 na 2,5 ..sve je na burzi moguće …ali da se firma koja ima 336 milja dobitiovak devastira ..to je fakat cro recept …bolesno total …

Sto je tu cudno ako firma koja ima 336 milja dobit,potpise jamstva za milijarde ?

kada boi se Ledo odvjio od Agrokora bio bi odlično poduzeće neto dobit 2016 282 mil kuna NPM 12%, u odnosu na 2014 neto dobit skoro udvostručena, odnos dug kapital 39,5 %, prošle godine su dali i dividendu ca 5% u odnosu na cijenu dionice prošle godine

Molim starije i iskusnije za pomoc
Dali je po pravilima da market maker drži cijenu dole
Naime
Jučer i prekjučer ga nije bilo za vidjet a spread je bio barem 700 kn

U ovoj situaciji koja je očito eskalirala više nego sam očekivao bilo kakav dokup bez novih činjenica za mene nema smisla. Kupovao sam u rasponu od 6400 do 5200 kn (Za sada ne prodajem, to je bila svjesna kocka i sada čekam ishod) jer sam očekivao da će se situacija brže razriješiti i nastaviti normalno poslovanje… To bi vjerojatno i bilo tako da se nije umiješala država sa svojim kvazi-nacionalizacijama i dala krila onima koji se nadaju da će ostati status-quo i da ih nitko neće pitati za njihove poslovne odluke (čitaj : mjenice i jamstva). Sada je sve otišlo dosta daleko, ne kažem da nema povratka ali polako se stječe dojam da dobavljači (naravno ne svi) koji su godinama parazitirali na lošem sustavu smatraju da im je bolje rješenje državna kontrola, povjerenici itd. Ono što je sigurno jest da ukoliko se aktivira predloženi Zakon, to je sigurna katastrofa koja će samo biti rastegnuta na dulji vremenski period i dodatno zagaditi ovaj prostor. To naposlijetku, da apsurd bude veći, možda kratkoročno bude i bolje za nas dioničare Leda jer koliko vidim u slučaju aktiviranja Zakona više ne postoje mogućnosti aktivacije jamstava povezanih ili ovisnih društava ali dugoročno znači kontaminaciju cjelokupnog sustava jer će banke sasvim sigurno taj gubitak negdje morati nadoknaditi. Također, mogla bi se odgoditi aktivacija jamstava prije aktivacije Zakona što praktički znači stečaj za sve tvrtke povezane s Agrokorom pa bi tako moglo ispati da držva pili granu na kojoj sjedi… O ustavnosti samog Zakona da i ne govorim….


kada boi se Ledo odvjio od Agrokora bio bi odlično poduzeće neto dobit 2016 282 mil kuna NPM 12%, u odnosu na 2014 neto dobit skoro udvostručena, odnos dug kapital 39,5 %, prošle godine su dali i dividendu ca 5% u odnosu na cijenu dionice prošle godine

samo to nazalost vise nije moguce jer je dio kolaterala agrokorovih dugovanja.
zao mi je jedino sto gazda nece zavrsiti u remetincu, barem na mjesec dana…ako vec ne moze trajnije.


netko je otvorio stecaj konzuma….samo za info…ako je pocelo ….sve ide dolje jako!

sin Nikice Valentića, mislim da se bavi proizvodnjom kokošijih jaja



kada boi se Ledo odvjio od Agrokora bio bi odlično poduzeće neto dobit 2016 282 mil kuna NPM 12%, u odnosu na 2014 neto dobit skoro udvostručena, odnos dug kapital 39,5 %, prošle godine su dali i dividendu ca 5% u odnosu na cijenu dionice prošle godine

samo to nazalost vise nije moguce jer je dio kolaterala agrokorovih dugovanja.
zao mi je jedino sto gazda nece zavrsiti u remetincu, barem na mjesec dana…ako vec ne moze trajnije.
[/quote]

da i ja bi volio da ga vidim kako ga vode sa rukmana na leđima

Svjetlo na kraju tunela, banke pristale dati novac u kombinaciji sa novim zakonom.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/banke-jednoglasno-uz-lex-agrokor-alvarez-iii-objavio-da-su-sberbank-i-ostali-pristali-financirati-posrnuli-koncern/5871502/

Ok amandman o prioritetima im je usvojen..dobili su sta su trazile..sad jos da se sve to sprovede..

“”Upravo smo završili konstruktivan sastanak sa svim članovima Odbora za koordinaciju banaka koji uključuje Erste, Banca Intesa, Raiffeisen, Sberbank, Unicredit i VTB Bank. Oni nastavljaju podržavati daljnje poslovne operacija Grupe kao i sve druge doprinose, posebno one od strane zaposlenika i dobavljača tijekom ovog izrazito neizvjesnog razdoblja. Oni jednoglasno izražavaju njihovu namjeru financiranja operativnih potreba Grupe za financijskim sredstvima pod uvjetom da ta sredstva imaju prioritetni status u novom Zakonu o postupku izvanredne Uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja, kojeg je upravo izglasao Sabor RH. “”

http://www.vecernji.hr/hrvatska/alvarez-drzi-konferenciju-za-medije-1161441

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ajde da čujem jer tko zaziva dno sada ?

New Report

Close