LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovdje očekujem brzu pozitivnu blokadu 😉

Ignore: KressoM, delux


ovdje očekujem brzu pozitivnu blokadu 😉

Eto je.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

mogao bi LEDO već danas preko 6000 kn, a ako ne-onda vrlo izvjesno sutra :-))

Ignore: KressoM, delux

Polako ekipa, da ne bi bilo nismo znali, šta se promijenilo sa Ledom od petka, dugovi ostali isti, bio blokiran račun, ne znam jel još uvijek?

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews


ovdje očekujem brzu pozitivnu blokadu 😉

evo kolega bili ste u pravu, pozitivna blokada je stigla, a danas bi mogla još jedna…….. dionica je trenutno u plusu 8,89%. da li to počinje povratak otpisanih? meni to sve ide pomalo na živce, idem polizat jedan sladoled……

kako mali ne kuže da se preko vikenda dogodio žestok obrat u ovoj priči i da će vrlo brzo biti finiširan dogovor s državom i dobavljačima, što onda znači trenutna deblokada računa? jeste li svjesni da će nakon toga biti rijetko viđena raketa i da više LEDA neće biti po ovim cijenama? niti će biti popravnog da opet uđete ovako jeftino i uzmete bureke jer će ići strelovit oporavak ove dionice ??

Ignore: KressoM, delux


kako mali ne kuže da se preko vikenda dogodio žestok obrat u ovoj priči i da će vrlo brzo biti finiširan dogovor s državom i dobavljačima, što onda znači trenutna deblokada računa? jeste li svjesni da će nakon toga biti rijetko viđena raketa i da više LEDA neće biti po ovim cijenama? niti će biti popravnog da opet uđete ovako jeftino i uzmete bureke jer će ići strelovit oporavak ove dionice ??

Sve ovisi o tome kako isčitaveš sve te navode iz medija.
Ja mislim da se DRŽAVA isključila iz čitavog procesa sve do trenutka dok je ne pozove VLASNIK idok se ne donese novi zakon. Bilo kakva intervencija države do toga trenutka je nesvrsishodna i nezakonita.
Da li će Todorić pozvati državu kao zadnje utočište ja to ne znam.
U svakom slučaju mislim da to ne bi bilo loše – u najmanju ruku bi bilo skoro pa BESPLATNO za razliku od Alvarez i Maršala koji su popriličito skupi.
Bolje da se s tim novcem plaćaju dobavljači.


Sve ovisi o tome kako isčitaveš sve te navode iz medija.
Ja mislim da se DRŽAVA isključila iz čitavog procesa sve do trenutka dok je ne pozove VLASNIK idok se ne donese novi zakon. Bilo kakva intervencija države do toga trenutka je nesvrsishodna i nezakonita.
Da li će Todorić pozvati državu kao zadnje utočište ja to ne znam.
U svakom slučaju mislim da to ne bi bilo loše – u najmanju ruku bi bilo skoro pa BESPLATNO za razliku od Alvarez i Maršala koji su popriličito skupi.
Bolje da se s tim novcem plaćaju dobavljači.

1. država je išla sa “LEX AGROKOR” iz razloga da ima osigurač ako stvari počnu izmicati kontroli tj. da ima brzo rješenje za nastavak funkcioniranja HR gospodarstva
2. država je lex agrokorom osim toga poslala poruku bankama i dobavljačima da će se prema potrebi uključiti i da neće dozvoliti kolaps sustava
3. blokadom računa zbog poreza država je napravila 2 stvari:
a) zaustavili su druge da ne mogu ići u ovrhe jer bi onda krenula lavina
b) prisilili su dobavljače da ne tjeraju inat i mak na konac nego da se priključe sporazumu jer tek u tom slučaju će država povući blokadu računa, dakle kad i dobavljači potpišu-zato ovaj sastanak jutros premijera s dobavljačima
uskoro će biti pušten bijeli dim i objava da će ići ubrzo deblokade računa

Ignore: KressoM, delux

A što ćemo sa povlačenjem IT-a iz Agrokora, ako on više ne upravlja kompanijom,a ima trenutno većinski paket dionica,a piše se da će imati u budućnosti samo marginalni utjecaj, tko preuzima te dionice i na koji način,a samim time što se događa s trenutnim malim dioničarima u njegovim tvrtkama?



Sve ovisi o tome kako isčitaveš sve te navode iz medija.
Ja mislim da se DRŽAVA isključila iz čitavog procesa sve do trenutka dok je ne pozove VLASNIK idok se ne donese novi zakon. Bilo kakva intervencija države do toga trenutka je nesvrsishodna i nezakonita.
Da li će Todorić pozvati državu kao zadnje utočište ja to ne znam.
U svakom slučaju mislim da to ne bi bilo loše – u najmanju ruku bi bilo skoro pa BESPLATNO za razliku od Alvarez i Maršala koji su popriličito skupi.
Bolje da se s tim novcem plaćaju dobavljači.

1. država je išla sa "LEX AGROKOR" iz razloga da ima osigurač ako stvari počnu izmicati kontroli tj. da ima brzo rješenje za nastavak funkcioniranja HR gospodarstva
2. država je lex agrokorom osim toga poslala poruku bankama i dobavljačima da će se prema potrebi uključiti i da neće dozvoliti kolaps sustava
3. blokadom računa zbog poreza država je napravila 2 stvari:
a) zaustavili su druge da ne mogu ići u ovrhe jer bi onda krenula lavina
b) prisilili su dobavljače da ne tjeraju inat i mak na konac nego da se priključe sporazumu jer tek u tom slučaju će država povući blokadu računa, dakle kad i dobavljači potpišu-zato ovaj sastanak jutros premijera s dobavljačima
uskoro će biti pušten bijeli dim i objava da će ići ubrzo deblokade računa
[/quote]

Hoćeš reći da će država povući blokadu i poslati poruku da nitko ne treba plaćati PDV?
Što se tiče banaka svi znamo kako su se ponašale u sličnim slučajevima unatrag 5-6 godina – nemilosrdne su a i sada drže u blokadi popriličito građana i poduzetnika za daleko manje iznose.
One jednostavno imaju ogromne plasmane koje žele zaštititi i to je legitivno.
No da li je sve lagalno – o tom potom.
Neka puste državnog povjerenika u sustav to mi se čini puno transparentnije.
Ako bude neka Wind down kompanija ili proces tu država može ishoditi puno duže rokove od Alvarez i Maršala.


A što ćemo sa povlačenjem IT-a iz Agrokora, ako on više ne upravlja kompanijom,a ima trenutno većinski paket dionica,a piše se da će imati u budućnosti samo marginalni utjecaj, tko preuzima te dionice i na koji način,a samim time što se događa s trenutnim malim dioničarima u njegovim tvrtkama?

šta ja imam s njegovim dijelom vlasništva odnosno njegovim dionicama?. Neka vrati dionice …kako došlo tako otišlo.

Zašto sad Market Maker štopa rast?

...




Sve ovisi o tome kako isčitaveš sve te navode iz medija.
Ja mislim da se DRŽAVA isključila iz čitavog procesa sve do trenutka dok je ne pozove VLASNIK idok se ne donese novi zakon. Bilo kakva intervencija države do toga trenutka je nesvrsishodna i nezakonita.
Da li će Todorić pozvati državu kao zadnje utočište ja to ne znam.
U svakom slučaju mislim da to ne bi bilo loše – u najmanju ruku bi bilo skoro pa BESPLATNO za razliku od Alvarez i Maršala koji su popriličito skupi.
Bolje da se s tim novcem plaćaju dobavljači.

1. država je išla sa "LEX AGROKOR" iz razloga da ima osigurač ako stvari počnu izmicati kontroli tj. da ima brzo rješenje za nastavak funkcioniranja HR gospodarstva
2. država je lex agrokorom osim toga poslala poruku bankama i dobavljačima da će se prema potrebi uključiti i da neće dozvoliti kolaps sustava
3. blokadom računa zbog poreza država je napravila 2 stvari:
a) zaustavili su druge da ne mogu ići u ovrhe jer bi onda krenula lavina
b) prisilili su dobavljače da ne tjeraju inat i mak na konac nego da se priključe sporazumu jer tek u tom slučaju će država povući blokadu računa, dakle kad i dobavljači potpišu-zato ovaj sastanak jutros premijera s dobavljačima
uskoro će biti pušten bijeli dim i objava da će ići ubrzo deblokade računa
[/quote]

Hoćeš reći da će država povući blokadu i poslati poruku da nitko ne treba plaćati PDV?

[/quote]

ne, povući će blokadu zato da pokažu kako se država ponaša odgovorno te da se tako trebaju ponašati i dobavljači…uostalom povlačenje blokade ne znači oprost poreznih davanja nego reprogram kao što je država do sada napravila za tisuće tvrtki i desetke tisuća građana, dakle ništa novo niti posebno

Ignore: KressoM, delux

ne znam kako će završiti – ali bit će veselo!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-antonio-alvarez-iii-pjevac-dance-pjesmuljaka-koji-ce-voditi-agrokor-nakon-gazde/960994.aspx


A što ćemo sa povlačenjem IT-a iz Agrokora, ako on više ne upravlja kompanijom,a ima trenutno većinski paket dionica,a piše se da će imati u budućnosti samo marginalni utjecaj, tko preuzima te dionice i na koji način,a samim time što se događa s trenutnim malim dioničarima u njegovim tvrtkama?

Debt to equity swap od strane banaka i vjerovnika, ovisi ko bude koliko zainteresiran da ima kontrolu. S tim da ce vjerojatno morati pristati na 10-20% haircut na svoja potrazivanja. To je moje razmisljanje, mislim da je logicno.

New Report

Close