LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ima li netko ideju od vas "koji sve znaju" tko je u ovim negativnim, stečajnim okolnostima u zadnjih 3 radna dana kupio dionica Leda za cca 57 mil kn po prosječnoj cijeni od cca 5700,00 kn ?
Tko god je prodavao u ovim paničnim vremenima je za razumiti. Zanimaju me kupci…mali, sitni, nevažni, oni koji ne znaju šta će s parama…57 mil kn…koji su to?

Špekulanti, igraču, špekulanti, veliki i mali. "Mali, sitni, nevažni, oni koji ne znaju šta će s parama" gdje npr ja spadam ili pak veći kao primjerice 4 skrbnička računa iz top 10 koja su bar 20 miliončeka ovog tjedna uložili u Ledo. Svima nam je vjerojatno zajedničko da vjerujemo u pozitivan rasplet Todex priče. Budimo realni, tko bi drugi ulazio u dionicu koja ovoga trenutka ima toliko nepoznanica?
[/quote]

Upravo to hoću naglasiti. Igrači iz TOP10 koji kupuju za mil kn nisu mali špekulanti i sigurno nebi ulagali silne mil kn da je situacija tako očita da se ovdje radi o stečaju kao što nekolicina ovdje sa sigurnošću tvrdi.
Zašto prodavači prodaju u panici i uvjetima nesigurnosti za silne mil kn mi je potpuno jasno.

twrr,
nećeš vjerovati,
ali svoj post napisao sam prije nego što sam pročitao taj članak i iznenadio se kad sam vidio da još netko vidi slično situaciju.

Ljudi razmišljaju slično ali se o tome puno ne piše niti možeš čuti jer u našoj demokratskoj državi možeš čuti bilo što samo da se ne zamjeriš amerikancima.
Prvo su nam strane banke posisale sav novac skupa sa našim svim vladama koje su im to dopustile, ostatak su izvikli iz proračuna fiktivnim fakturama i podjelili međusobno a sad odjednom mi imamo tri aviona i pet tenkova, nemamo vojsku i šta ja znam. Odjednom nama smetaju rusi a to je tržište od par stotina miljona ljudi na koje između ostalog imamo i veliki izvoz.
Amerkianci nam pokazali 91g koliko su bili spremni pomoći zajedno sa evropm.
Njima je bitno da tu nisu rusi a kako ćemo mi to ih ne zanima. A najgore što smo se samo doveli u tu poziciju ne provodiviši vlastite zakone i time što smo na silu htjeli u EU.

Amerikanci su livada. Mogu oni slati depesa koliko hoce, ali ako se hoce natezati s ruskim milijardama morat ce odresiti kesu. Nema nista od toga, bez para ni u stare babe.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Ima li netko ideju od vas "koji sve znaju" tko je u ovim negativnim, stečajnim okolnostima u zadnjih 3 radna dana kupio dionica Leda za cca 57 mil kn po prosječnoj cijeni od cca 5700,00 kn ?
Tko god je prodavao u ovim paničnim vremenima je za razumiti. Zanimaju me kupci…mali, sitni, nevažni, oni koji ne znaju šta će s parama…57 mil kn…koji su to?

Špekulanti, igraču, špekulanti, veliki i mali. "Mali, sitni, nevažni, oni koji ne znaju šta će s parama" gdje npr ja spadam ili pak veći kao primjerice 4 skrbnička računa iz top 10 koja su bar 20 miliončeka ovog tjedna uložili u Ledo. Svima nam je vjerojatno zajedničko da vjerujemo u pozitivan rasplet Todex priče. Budimo realni, tko bi drugi ulazio u dionicu koja ovoga trenutka ima toliko nepoznanica?
[/quote]
Evo,jasam ušao zbog toga sto imaju super brend i kvalitene proizvode i da su regionalno bez konkurencije .
I sad je prilika bila da ulazim jeftinije i spremna sam cekat 2 do 3 god.
Nedavno sam napisao da će to završit na ‘ovaj ili onaj način’ a to je ovaj standstill je sada riješeno, (onaj) kad bi država intervenirala .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.


Sava,
nije on naložio da se pomogne Agrokoru nego da se isti preuzme.
Na sceni je nova politika Rusije na balkanskom prostoru.

Ja sam samo upozorio na iluzionizam koji pogoduje investicijskoj klimi a kada se govori o spašavanju Agrokora putem ruskih banaka.
I sada su po ruskim zatvorima tajkuni koje je Putin spašavao od prevelike imovine i duga prema državi!
A imovina je više puta promjenila vlasnika i tu nije bilo milosti ni za velike a onda nikako za siću.

I sada bi neki hrvatski model mijenjali za ruski model- naravno to je samo slučaj kada je spas njihove love u pitanju!
U Hrvatskoj su mali dioničari u sličnoj situaciji kao mali dobavljači- njihov je spas u rukama države i sve treba podrediti tome cilju.




Ima li netko ideju od vas "koji sve znaju" tko je u ovim negativnim, stečajnim okolnostima u zadnjih 3 radna dana kupio dionica Leda za cca 57 mil kn po prosječnoj cijeni od cca 5700,00 kn ?
Tko god je prodavao u ovim paničnim vremenima je za razumiti. Zanimaju me kupci…mali, sitni, nevažni, oni koji ne znaju šta će s parama…57 mil kn…koji su to?

Špekulanti, igraču, špekulanti, veliki i mali. "Mali, sitni, nevažni, oni koji ne znaju šta će s parama" gdje npr ja spadam ili pak veći kao primjerice 4 skrbnička računa iz top 10 koja su bar 20 miliončeka ovog tjedna uložili u Ledo. Svima nam je vjerojatno zajedničko da vjerujemo u pozitivan rasplet Todex priče. Budimo realni, tko bi drugi ulazio u dionicu koja ovoga trenutka ima toliko nepoznanica?
[/quote]
Evo,jasam ušao zbog toga sto imaju super brend i kvalitene proizvode i da su regionalno bez konkurencije .
I sad je prilika bila da ulazim jeftinije i spremna sam cekat 2 do 3 god.
Nedavno sam napisao da će to završit na 'ovaj ili onaj način' a to je ovaj standstill je sada riješeno, (onaj) kad bi država intervenirala .
[/quote]

Standstill nije ništa riješio osim možda smirivanja panične rasprodaje i kupio je vrijeme da se problem dugoročno riješi. Nepoznanice su i dalje jednake. Kakva će biti ledova bilanca, dobit, novčani tijekovi, dugovi, pokazatelji…to u ovom trenutku vjerojatno niti direktor svemira ne zna. Ozbiljan ulagač voli barem približno znati te informacije. Evo, ti si primjerice kupio jer imaju “super brend i kvalitetne proizvode i regionalno su bez konkurencije”. Povođen takvim kriterijima, ja sam 2007 trebao kupiti Zdenka dd jer su eto bili “super brend, kvalitetan proizvod i regionalno bez konkurencije”. Što je najgore, svi ti kriteriji su i danas zadovoljeni, ali Zdenka dd više ne postoji. Na kraju krajeva i brend je na prodaju kao nematerijalna imovina, zar ne? 🙂

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Znači još se nismo dogovorili što bi moglo biti?
Još ovaj tjedan će biti neizvjestan, ali proći će doduše i još dosta vremena dok budemo potpuno na čistu s Agrokorom.





Ima li netko ideju od vas "koji sve znaju" tko je u ovim negativnim, stečajnim okolnostima u zadnjih 3 radna dana kupio dionica Leda za cca 57 mil kn po prosječnoj cijeni od cca 5700,00 kn ?
Tko god je prodavao u ovim paničnim vremenima je za razumiti. Zanimaju me kupci…mali, sitni, nevažni, oni koji ne znaju šta će s parama…57 mil kn…koji su to?

Špekulanti, igraču, špekulanti, veliki i mali. "Mali, sitni, nevažni, oni koji ne znaju šta će s parama" gdje npr ja spadam ili pak veći kao primjerice 4 skrbnička računa iz top 10 koja su bar 20 miliončeka ovog tjedna uložili u Ledo. Svima nam je vjerojatno zajedničko da vjerujemo u pozitivan rasplet Todex priče. Budimo realni, tko bi drugi ulazio u dionicu koja ovoga trenutka ima toliko nepoznanica?
[/quote]
Evo,jasam ušao zbog toga sto imaju super brend i kvalitene proizvode i da su regionalno bez konkurencije .
I sad je prilika bila da ulazim jeftinije i spremna sam cekat 2 do 3 god.
Nedavno sam napisao da će to završit na 'ovaj ili onaj način' a to je ovaj standstill je sada riješeno, (onaj) kad bi država intervenirala .
[/quote]

Standstill nije ništa riješio osim možda smirivanja panične rasprodaje i kupio je vrijeme da se problem dugoročno riješi. Nepoznanice su i dalje jednake. Kakva će biti ledova bilanca, dobit, novčani tijekovi, dugovi, pokazatelji…to u ovom trenutku vjerojatno niti direktor svemira ne zna. Ozbiljan ulagač voli barem približno znati te informacije. Evo, ti si primjerice kupio jer imaju "super brend i kvalitetne proizvode i regionalno su bez konkurencije". Povođen takvim kriterijima, ja sam 2007 trebao kupiti Zdenka dd jer su eto bili "super brend, kvalitetan proizvod i regionalno bez konkurencije". Što je najgore, svi ti kriteriji su i danas zadovoljeni, ali Zdenka dd više ne postoji. Na kraju krajeva i brend je na prodaju kao nematerijalna imovina, zar ne? 🙂
[/quote]

Ne znam po kojim su to kriterijima brendovi Zdenka i Ledo usporedivi. Počevši od tržišnih udjela. Zdenka je bila nikakav brend. To je kao da danas vrednujete Saponijin brend Kalodont?! Ledova bilanca će biti dobra, al problem je Agrokorova. O njoj ovisi budućnost postojećih dioničara društva, a ne o bilanci Leda.


Standstill nije ništa riješio osim možda smirivanja panične rasprodaje i kupio je vrijeme da se problem dugoročno riješi. Nepoznanice su i dalje jednake. Kakva će biti ledova bilanca, dobit, novčani tijekovi, dugovi, pokazatelji…to u ovom trenutku vjerojatno niti direktor svemira ne zna. …

Ne bih se u potpunosti složio. Standstill je riješio puno, ne sve ,ali jeste dosta toga.

Prvo znamo nema primjene lex agrokora ili ne daj bože pred stečajne nagodbe.

Drugo isto tako ne manje važno, ovo će voditi profesionalci, nikakvi nesposobni (politički) povjerenici ili predstečajni (nesposobni) suci i sudovi ili naši blesavi političari.

Treće Sva ova priča će biti van dnevne politike

Četvrto. Barem prema izjavama bankara sad znamo otprilike kamo idemo i što možemo očekivati Kamo i kako će završiti to ćemo saznati …

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Vjerovatno da osigura likvidnost. Slično i sa konzumom
https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=LEDO-R-A

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

[/quote]
Babo kaže:
Ne znam po kojim su to kriterijima brendovi Zdenka i Ledo usporedivi. Počevši od tržišnih udjela. Zdenka je bila nikakav brend. To je kao da danas vrednujete Saponijin brend Kalodont?! Ledova bilanca će biti dobra, al problem je Agrokorova. O njoj ovisi budućnost postojećih dioničara društva, a ne o bilanci Leda.
[/quote]


@Babo

Usporedivo ili ne, smisao je bio upozoriti da se dionice ne kupuju zbog toga što imaju “super brend i kvalitetne proizvode i regionalno su bez konkurencije”.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Usporedivo ili ne, smisao je bio upozoriti da se dionice ne kupuju zbog toga što imaju “super brend i kvalitetne proizvode i regionalno su bez konkurencije”.

Al brend Ledo je mnog vredniji od brenda Zdenka. I Ledo je regionalno još uvijek pa skoro bez konkurencije ili je ona ispod 20% tržišnog udjela. To je jedna od bitnih stvari koja utječe na rezultate, a time i na vrednovanje. A radi rezultata i eventualne podcijenjenosti u odnosu na vrijednost se upravo kupuju dionice!

Inače ne razumijem kojim si ti filozofskim smjerom krenuo?

Ponajprije izbaci Zdenku iz price jer ona je brend male vrijednosti i jednostavno nije usporediva s Ledo brendom.

dok se račun ne odblokira ne vjerujem u učinkovitost standstilla.

Svi ‘za’ sporazum za Agrokor, potpisa još nema

blok transakcija
1.125 kom po 5.347,79 kn

...

New Report

Close