LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ako dobro primjećujem PBZ je pokupio većinu protrgovanih dionica Leda. Ima tko kakv info više od toga?

Bitno je kako ko vidi budućnost LEDA
[/quote]
PBZ je skrbnički račun,može biti bilo tko .
Adiko i Erste b kategorije oni se ne izlaz riziku po prirodu oni ulazu u obveznica najviše.
Neka me netko ispravi ako nije točno.

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Ako mirovinci nastave prodavati to znači da ne vjeruju Vladi i Vladinom planu. Sumnjam da će ići protiv Vlade posebno što sve govori da su se svi zainteresirani, Vlada, banke, dobavljači, na vrijeme uključili u rješavanje problema pa nekontroliranog raspada neće biti. Pitanje je zašto mirovinci uopće prodaju dionice, zašto se i oni ne uključe u rješavanje nego neodgovorno pokušavaju pobjeći od problema koji su sami zakuhali. 5 godina su dioničari Leda i nikad nisu imali primjedbu na poslovanje Leda, a sad odjednom im povezanost s Agokorom smeta. Zašto? Ovako samo ruše cijenu, a pobjeći iz pozicije ne mogu.

U svakom kontroliranom scenariju Ledo vrijedi više od današnje cijene. Imam dionice, ne nagovaram na kupnju.

kadija: u potpunosti se slažem……ovo će fondovi ponovno dignut(jer inače su u sukobu onome sto vlada poduzima)


Ako mirovinci nastave prodavati to znači da ne vjeruju Vladi i Vladinom planu. Sumnjam da će ići protiv Vlade posebno što sve govori da su se svi zainteresirani, Vlada, banke, dobavljači, na vrijeme uključili u rješavanje problema pa nekontroliranog raspada neće biti. Pitanje je zašto mirovinci uopće prodaju dionice, zašto se i oni ne uključe u rješavanje nego neodgovorno pokušavaju pobjeći od problema koji su sami zakuhali. 5 godina su dioničari Leda i nikad nisu imali primjedbu na poslovanje Leda, a sad odjednom im povezanost s Agokorom smeta. Zašto?

pa zato jer je LEDO kolateralna žrtva agrokora! LEDO daje jamstva za nešto što nema veze s njime i sad bi čak mogao ostati i bez imovine ako se aktiviraju jamstva!
normalno da OMF-ovi kao konzervativni ulagači u takvoj situaciji smanjuju svoju izloženost u LEDU tj. prodaju dionice

Ignore: KressoM, delux

Oni su u Nadzornom odboru odobrili ta jamstva prije par mjeseci. Zašto su ih odobrili? Zašto nisu onda prodavali?

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/pbJjH8PsqiWAAqLpz04WQQ==.pdf

a kako bi izgledalo da su oni počeli rasprodavati i da su upravo oni pokrenuli ovaj kaos oko agrokora? bili bi na stupu srama, tražile bi se ostavke itd. .. držali su ljestve dok su mogli, a sad ….

Ignore: KressoM, delux


a kako bi izgledalo da su oni počeli rasprodavati i da su upravo oni pokrenuli ovaj kaos oko agrokora? bili bi na stupu srama, tražile bi se ostavke itd. .. držali su ljestve dok su mogli, a sad ….

ako želiš reći da nisu htjeli prodavati po cijenama od 12000 kuna nego sada po 7000 iz razloga koje si naveo bojim se da tu ima elemenata kaznenog djela. računaj koliko su oštetili svoje fondove zbog , kako kažeš, ljestava

Koliko je efikasan i produktivan Ledo

IRIDA u 100% vlasništvu Leda ima direktora veterinara koji svaki dan putuje službenim autom na relaciji Karlovac-Daruvar-Karlovac.
Nije se moglo naći nigdje drugog čovjeka.



Ako mirovinci nastave prodavati to znači da ne vjeruju Vladi i Vladinom planu. Sumnjam da će ići protiv Vlade posebno što sve govori da su se svi zainteresirani, Vlada, banke, dobavljači, na vrijeme uključili u rješavanje problema pa nekontroliranog raspada neće biti. Pitanje je zašto mirovinci uopće prodaju dionice, zašto se i oni ne uključe u rješavanje nego neodgovorno pokušavaju pobjeći od problema koji su sami zakuhali. 5 godina su dioničari Leda i nikad nisu imali primjedbu na poslovanje Leda, a sad odjednom im povezanost s Agokorom smeta. Zašto?

pa zato jer je LEDO kolateralna žrtva agrokora! LEDO daje jamstva za nešto što nema veze s njime i sad bi čak mogao ostati i bez imovine ako se aktiviraju jamstva!
normalno da OMF-ovi kao konzervativni ulagači u takvoj situaciji smanjuju svoju izloženost u LEDU tj. prodaju dionice
[/quote]

Konzervativan ulagač koji brine o svojim klijentima ne drži 70% imovine u junk obveznice.
To ih ne brine,to je pravi problem a ne Ledo.

"Only dead fish swim with the stream"

ma oštetili su sve nas jer smo skoro svi članovi OMF-ovai i jedino što mogu reći je: jadne naše mirovine…ajde da im je to jedini takav biser, ima ih koliko hoćeš…npr. kad su u jednom danu kupili dionica DLKV za preko 30 mil. kuna po 275 kn, a sad je cijena 24 kn itd. itd.

Ignore: KressoM, delux

Ne znam, kome je u interesu da se jamstva aktiviraju ? Zar bi Rusi ulupavali lovu, da to već ne znaju ? Ili da postoji sumnja da će se to desiti….Sastanci glavnih vjerovnika već su se održali….

To se neće sasvim sigurno desiti.

Međutim mirovinci prodaju. Zašto ?
Da li meni kao glavnom i odgovornom u nekom mirovinskom fondu neko brani da spustim cijenu recimo na 4k ? Naravno, pod izlikom da postoji rizik…. I onda kupujem preko drugih računa….

Mene osobno nije strah za budućnost Leda, nego mi je žao što ako padne na 4 a ja sam kupovao na 8….

U svakom kontroliranom scenariju Ledo vrijedi više od današnje cijene.

tebi vrijede vise,,,a nekom vrijede manje .nekom vrijede 20 k nekom 2 k..to je tako relativno 🙂

http://www.boerse-berlin.com/index.php/

Danas, daljnji pad obveznica.


Ne znam, kome je u interesu da se jamstva aktiviraju ?

ovisi kakva su jamstva i čime se jamči…ako su jamstva na imovini leda, dakle na pogonima, hladnjačama i tvornicama, onda nije teško pogoditi kome bi odgovarala aktivacija jamstava…a vrlo vjerojatno da jesu jer u pitanju su milijarde kuna jamstava koja sigurno nisu dana samo na lijepu riječ jer to u biznisu ne postoji…dakle, vrlo je izvjesno da je imovina obuhvaćena jamstvima i upravo tu je problem

Ignore: KressoM, delux

Uz Lex Agrokor 5-6 banaka već nudi kredit koncernu

Kako će proći mali dioničari u sastavnicama agrokora?

New Report

Close