LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nemojte vjerovati indexu svaku rijec.
i sam Maric je direktno upozorio na to.
Agrokor je isuvise vazan za drzavu da bi ga tek tako prepustili, pa zamislite kakav bi sok izazvala sama neisplata 40-50000 mjesecnih placa.
Naravno da se nece na prvu dogovorit, trebat ce vremena ali rjesenje ce se pronaci na obostrani interes.

Upravo u tome je problem: niti jednim potezom drzava nema pravo spasavati tipa koji duguje milijarde za pdv i jos se bahati. Njega mora maknuti, a sve proslijediti kreditorima i dobavljacima. Njegovog interesa nema.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Najbolje je rekla ministrica Reg.razvoja:
” Ja mislim da je to više nekakav medijski prostor sad u tom kontekstu. Ipak je to velika tvrtka, koja jako dobro razmišlja o svemu onome što joj dolazi…”.
Pa nije Agrokor firma sa dva zaposlena da nema cijeli sklop u menadžmentu koji se bavi upravo rješavanjem ovakvih pitanja. Kao da oni nisu dosad znali kakvi su im planovi poslovanja i kako to riješavati?
Pa nisu obveze Agrokora od jučer, već postoje dugi niz godina, a nastale su zbog značajnog širenja poslovanja.

@pozitiva

Hoće I na ledu biti izdašna dividenda?

Show program…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Naravno, i što ti je tu čudno?

Balon je pukao.Vrtoglavo zaduživanje,bez temeljite analize i rezona nije vodilo dobrom i svaki ozbiljniji analitičar je mogao predvidjeti slom koji se upravo dešava.
Svemu je kumovala i država u vidu obilate isplate poticaja .
Djelilo se šakom i kapom milijarde kuna, i malim proizvođačima ,a nenormalno puno velikim igračima koji nisu morali biti efikasni da bi pozitivno poslovali.
Sad su se promjenile okolnosti, napokon je došla na scenu jedna odgovorna vlada koja ne može više dozvoliti ponašanje države kao pijanog milijardera.
Posljedice će biti kratkoročno negativne ,ali će natjerati ovu kompaniju da promjeni nesposobnog vlasnika,da se restruktuira (dio firmi će se morati prodati) i da za koju godinu postane ozbiljna kompanija.
Što se tiče cijene dionica komponenti ove grupe,svi iskusniji na burzi znaju da su pumpane kako bi se povećala “vrijednost” kompanije i lakše zaduživalo.


(dio firmi će se morati prodati)

bojim se da je to vec dogovoreno ,,voda
sve ostalo ..predstava za javnost

jel danas prvi dan trgovanja Leda sa stock splitom 2 za 1 ? 🙂

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Nema nista lose u panici..svaka kriza je prilika za zaradu…naravno rizik je veci ali da na to ne racunamo nebi se ovim bavili :). Za Ledo izlaz Todorica ili prodaja ne znaci i propast tvrtke..dapace.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/za-agrokor-je-najgore-ako-nastane-panika-drzava-bi-ga-trebala-spasiti-20170314

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ovakve mangupe koji zadaju naloge po 2 kn treba procesuirati po čl. 260 Kaznenog zakona
“Tko suprotno propisima o tržištu kapitala:
1. obavi transakciju ili da nalog za trgovanje ili obavi bilo koji drugi postupak koji daje
ili bi mogao dati neistinite ili obmanjujuće znakove o ponudi, potražnji ili cijeni
financijskih instrumenata…
…kaznit će kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina…”

Zadnji put ispod 8.000 bio u 5 mj. 2015.


Ovakve mangupe koji zadaju naloge po 2 kn treba procesuirati po čl. 260 Kaznenog zakona
"Tko suprotno propisima o tržištu kapitala:
1. obavi transakciju ili da nalog za trgovanje ili obavi bilo koji drugi postupak koji daje
ili bi mogao dati neistinite ili obmanjujuće znakove o ponudi, potražnji ili cijeni
financijskih instrumenata…
…kaznit će kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina…"

Kao da je zamijenio količinu i cijenu 🙂

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

zašto? ja sam siguran da bi ponuditelj rado kupio ledo po 2 kn.. mislim da ne laže..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

wow kakva guzva na izlazu ovdje 🙂
Tvrtka lani napravila 287 milijuna kn dobiti a svi hoce van 🙂
Agrokor nam cijelu burzu srusio


Meni i dalje nije jasno zasto bi cijena pala? Hoce me netko uvjeriti kako je u cijenu dionice ugradjen drzavni bail-out a kako je sada "potvrdjeno" da njega nece biti, cijena mora grunuti? Jer uzivao bi u toj argumentaciji.

Jedino sto smo iz tog clanka saznali je da je drzava odlucila da Ivica mora ici ca. A ta "odluka" ima otprilike istu tezinu kao da ja nekim kolegama na forumu kazem da prestanu pisati ghluposti. Dakle usprkos mojoj najboljoj namjeri, ona nema tezine!


Pa Crobiz, znam da si nov na burzi, ali nisi uložio valjda novac u Ledo na temelju špekulacija;)
Ako se garancije aktiviraju, bumo Ledo kupovali za 1 kunu “kak pravi gazde”

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

New Report

Close