LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zanimljovo je da je prošli tjedan Agrokor prodao paket dionica, i time se spustio na ispod 50 % vlasništva.
Vjerojatno nebitna ali možda indikativna stvar. Pogotovo uzimajući u obzir da je u zadnjih 10-tak dana Agrokor na burzi prodao više od 220 mil hrk udjela u svojim perjanicama, time nastavljajući lagani trend rasprodaje veće više od pola godine.
Ima netko od kolega kakvo objašnjenje?

Agrokor financira likvidnost davanjem dionica u zalog manjim bankama / investima s kojima su indirektno povezani, a koji to spremno odrađuju.

I mislim da se o tome pisalo više puta na različitim temama.

Agrokor i da hoće NE MOŽE prodati nijednu dionicu jer bi mu to morali dozvoliti njegovi kreditori, a o čemu i ovisi hoće li uopće doći do toliko najavljivanog IPO-a u 2017.



Zanimljovo je da je prošli tjedan Agrokor prodao paket dionica, i time se spustio na ispod 50 % vlasništva.
Vjerojatno nebitna ali možda indikativna stvar. Pogotovo uzimajući u obzir da je u zadnjih 10-tak dana Agrokor na burzi prodao više od 220 mil hrk udjela u svojim perjanicama, time nastavljajući lagani trend rasprodaje veće više od pola godine.
Ima netko od kolega kakvo objašnjenje?

Nije prodao!, naucite osnove
[/quote]
Prodao, prodao
Nije dobro kad gazda počima prodavat s mukom stečenu imovinu.

Ekipa dioničari,
jel sjela dividenda ???

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews

Kada steknes ovako kako jd on to stekao, tada to lako i prodas, a ne znas niti upravljati s tim..

Status Quo: Roll Over Lay Down

Glavno je da firma zarađuje, a onda što se mene tiče neka zalaže, swapa, nije me briga.
A IPO će biti, 100%. I to samo hrane, jer da proda sve onda nema kaj, morao bi se početi baviti nečim drugim, a toga nema. Para se nema, trebaju pare, jako, a prodaja retaila sa zadržavanjem hrane nema smisla, gubi se prodajni kanal. Za male dioničare hrane čista bomba. Pozdrav svima!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Glavno je da firma zarađuje, a onda što se mene tiče neka zalaže, swapa, nije me briga.
A IPO će biti, 100%. I to samo hrane, jer da proda sve onda nema kaj, morao bi se početi baviti nečim drugim, a toga nema. Para se nema, trebaju pare, jako, a prodaja retaila sa zadržavanjem hrane nema smisla, gubi se prodajni kanal. Za male dioničare hrane čista bomba. Pozdrav svima!

p/e 11.6, ev/ebitda 6.73, dividenda odlična, dobit raste…

Poštovani,
sve je to u redu samo – evo nas opet ispod 11 000,00… Nažalost.
Ah ta ZSE…
Srdačan pozdrav !

Nije ni čuda da pada kad su našli salmonelu u Ledu tj. u Irida d.o.o. Daruvar koja je 100% vlasništvu Leda i uvozi ribu i ostale prerađevine iz inozemstva.
Hoće li zbog te salmonele netko konačno dobiti nogom u dupe?


Poštovani,
sve je to u redu samo – evo nas opet ispod 11 000,00… Nažalost.
Ah ta ZSE…
Srdačan pozdrav !

ma ne treba se zamarati sa dnevno-tjednim sitnim promjenama cijene.
u zadnjih godinu-dvije cijena ove dionice je značajno porasla, i osobno smatram da je i dalje podcjenjena.
firma posluje odlučno, drži neugroženo svoj tržišni udjel – zato nema straha!

Hm… Dobro, cijenjeni kolega invest… Nadam se da ste u pravu i da se ne moramo brinuti. Usput spomenuto – već točno 14 trgovinskih dana niti jedna dionica nije skinuta s aska. Vjerovali ili ne ali – tako je. Stalno se kiti bid a to je ipak pomalo iritantno… Ponavljam, volio bih da ste Vi u pravu.
Srdačan pozdrav !

mene zanima kada će se povećati plaća u Iridi? tamo je plaća mizerija…


Hm… Dobro, cijenjeni kolega invest… Nadam se da ste u pravu i da se ne moramo brinuti. Usput spomenuto – već točno 14 trgovinskih dana niti jedna dionica nije skinuta s aska. Vjerovali ili ne ali – tako je. Stalno se kiti bid a to je ipak pomalo iritantno… Ponavljam, volio bih da ste Vi u pravu.
Srdačan pozdrav !

gledajte Ledo ima resurse i tržišni udjel koji je svima primamljiv.
ne brinem za njih jer i u slučaju propasti Agrokora za LEDO i JAMNICU će se razgrabiti.
Iako je šteta da su ih nekitili raznim jamstvima, no nije Gazda lud, ove dvioje koke drži ku zlatu.

Dosta je rošada napravljeno u LEDU…
Jedna od njih je i ukidanje druge smjene, dakle sve se mora napraviti u jednoj, s manjim resursima…
Ono što je loše, prvi put i plaće su kasnile……

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ledo uz pomoć Roberta Prosinečkog osvaja azerbajdžansko tržište

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/povlastene_informacije/1329/2017_01_16-381349_pdf.pdf

Ledo se i dalje koristi za spašavanje vojnika “Ryana”. Vjerujem da je to krivi smjer, bolje da se Ledo “očisti” i proda Unileveru koji bi sigurno bio spreman platiti značajno veću cijenu od trenutne na burzi.

New Report

Close