LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobra je stvar, ako ništa drugo, onda barem to da Ledo drži cijenu u ovim danima kad sve drugo strmoglavo pada.

Korisnice Rovad,
Zar niste vi nekad, zajedno sa mnom tvrdili da Ledo vrijedi
Više od 5-6000?
Da vas nije ova radikalna objektivizacija cijene uhvatila bez dionica?
Pradali ste, jel? Sad vam netransparentnost smeta?
A nista, vise srece drugi put…

a što da Vam kažem poštovani kolega Apoksiomen?
povijesni presjek P/E je 15, danas u ovoj krizi na tom prosjeku se trže samo mali broj dionica sa sigurnom dvoznamenkastom stopom rasta, ostale sve su uglavnom daleko ispod. sve vrijedi više, ne samo ledo, al vidite gospon tržište ne da pa ne da što god vi rekli ili ja, on je u maničnoj depresiji. ledo vrijedi više, al sam ga prodao prošli tjedan i kupujem dionicu s p/e=6 koja ima siguran rast, također nema duga, ali ima velike investicije, također kupujem i dionicu koja ima p/e=12. Znači više od leda, al sam procjenio da će značajno rasti. To ne znači da nije dobro ledo nastaviti držati, kao i da moja nova kupnja nema mana. Uvijek me je smetala Todorićeva netransparentnost, no to me ne sprečava da kupujem njegove dionice ako procjenim da će rasti, kao i da ih prodam ako procjenim da su dosegle fer vrijednost.
lijep pozdrav i svima mnogo sreće koji nastavljate držati ledo – najbolju firmu u RH



@Geenday

Ništa oni nisu preplatili.Sve će to doći jednog dana na puno veće cijene nego što su vršili dokapitalizaciju i prodat nekom trećem.

moro-nvinci su mogli sve ove godine se nakrcavat po 5 i 6 tisuća…tak da..

malo se tu pise…novinari pisali o prostoru za rast a cijena pada-ima tko objasnjenje?[emo_ooooo]

Evo nekih novosti
http://www.seebiz.eu/agrokor-bez-idee-i-leda-u-novi-pohod-na-mercator/ar-50701/

Agrokor bez Idee i Leda u novi pohod na Mercator ”

“Strateški se razmišlja o udruživanju maloprodajnog lanca Konzum i Mercator u novo zajedničko poduzeće, a Idea će ostati izvan ovog udruživanja pod kontrolom Agrokora.

Jel procitaju sto napisu? Cini se da nekima jos uvijek nije jasno tko kupuje a tko prodaje.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

@ VedroNebo

Što ti tu nije jasno?

Kako ce Idea ostat izvan udruzenja (Konzum-Mercator) ako Agrokor prodaje Ideu Konzumu?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

To sugerira da će se Konzum udružiti (neće integracijom postati jedno poduzeće) sa Mercatorom i oba će ostati samo udružene ali zasebne pravne osobe. Konzum će svoje vlastito poduzeće Ideu ostaviti izvan tog udruženja i neće ga mješati sa svojim udruživanjem sa Mercatorom. Po teoriji – ja se s tobom udružim radi nekog posla, ali ono što je moje ostaje moje i sa strane, ukoliko i to ne želim unijeti u posao sa tobom. A Konzum Ideu ne želi unositi u udruživanje sa Mercatorom, nego će Idea ostati izvan tog deala.

Kakvo je ovo naguravanje na bidu Leda? Jel će puknut kakva vijest?

Pokušavam dokućit šta se ovdje događa.Zadnja cijena je 7090. Pa zašto zainteresirani ulagači ne kupuju sada po 7090 već će plačat u rasponu od 8000 +.Dobro znam da nema dovoljno dionica na prodaji i da bi cijena skočila ali ipak paket od 400000 po današnjoj cijeni je 56 dionica. Po onom šta vidim na investoru do 7600 ima bar dva paketa. I da Agrokorove tvrtke kupe sve opet nedostaje za squiz out. Dobra je stvar šta će mali ulagači i po novom ostat negdje na 14% pa istiskivanje nije baš realno. Mislim da nema nikakve svrhe šta su potencijalno izbacili male iz kupovanja.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Pa proteklih dana bila je pala i osjetno ispod 7.000 kuna što je također bilo smiješno. Ali sada se očito pojavio netko tko želi dati više od 7.000 kuna. Doduše ne za neke veće količine, ali i to je nešto. Ipak se nešto događa, a vjerojatno će se događanje intenzivirati kako su bude bližio 14. prosinac.
U svakom slučaju bid koji se naglo podebljao u petak ukazuje na to da se mnogim očima budno prati što se događa na ovoj dionici. I svi su spremni reagirati.
Moglo bi tu biti još zanimljivih bljeskova, zato pažljivo sa ask nalozima. Šteta je prodati prejeftino.

Vaš link …

Todorićev Frikom u Srbiji narušavao konkureciju

Nažalost istim se trikovima posluje i u našoj državi, i nitko mu ne može ništa.
Pitanje je što donosi otvaranje granica u dogledno vrijeme…..

Ovo je moj graf leda prije cca 2 mjeseca..
Sada cu nacrtati novi graf u sljedecem postu
Posjedujem dionice leda
Ovaj graf nije nagovor na trgovinu dionicama leda

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close