LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

EU će natjerati Todu da sve svoje rasproda sad za vrijeme krize. Ne može jedna osoba imati takav monopol u Hrvatskoj. Mi mali bi mogli nešto zaraditi, no najviše će se okoristiti strani moćnici


Sad mi i ima smisla neisplata dividende zadnjih par godina i pumpanje zadržane dobiti

Cash se kod preuzimanja diskontira s 1, tako da to ništa ne mijenja.



Pitanje je zašto se, ako se, uopće razmišlja o prodaji Leda sada, kada za Mercator već ima osiguranu konstrukciju?
Meni kao dioničaru Belja je za ponadati se da priprema novac da ispuni obvezu javne ponude za Belje.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=38431

lp


…fala kolega plavi …

"…..a koje mogu eventualno uključivati i prodaju portfelja …??!!!…." ..jel se to dimi ?
[/quote]

ne, to plavi puši……


još samo nešto!!!!
Sada će ga ZOKI nagaziti za DUGOVE!!!!!!
duguje dobavljačima cca 2-3 milijardice kunića!!! [bye]

Vi ste optimistični.
Prema zadnjem dostupnom izvješću Agrokor dobavljačima duguje 8,37 mlrd kn,a plaća za prosječno 150 dana!

ponovno euforija-u idućih mjesec -dva cijena treba ići prema 3500-3000 kn ,….
Spin odrađen.

Dragi Lacoste, toplo se nadam da griješiš.

"alea iacta est"

[thumbsup] P/E = 10, ROE = 13,74 %, Dug/kapital =42,29% , EPS = 530,63 !!! Ako samo po sebi ovo nije dovoljno dobar razlog za kupnju ove dionice onda ne znam koji je. Špekulacije oko prodaje samo mogu pozitivno utjecati na cijenu što je dodatni bonus. Vjerojatno je Ledo trenutno najbolja solucija ulaganja na burzi. Razumijem da se na ovome forumu mora drukati i obmanjivati ne informirane špekulante na burzi i vrlo je žalosno da su razni fond menadžeri pali na tu razinu koja pokazuje samo njihove slabosti. Lp

[img][/img]

Nitko ne zna pravu vrijednost leda bez konsolidiranog izvješća. Možda je 480 milijuna eura i skroman iznos.
Pa samo ledo čitluk je 2008 ostvario cca 30 milijuna kn dobiti

http://www.jatrgovac.com/2009/03/ledo-u-bih-lani-povecao-dobit-46-sarajevski-kiseljak-ulaze-15-milijuna-eura/

Ledo hrvatska ove godine već 110 milijuna
znaći njih dvoje već 140 milijuna.

Ledo ima (imao je 2009.) konsolidirani prihod 300mil eura.
da li to vrijedi u ovoj krizi, kad nema investitora i ulagača, pa baš ni novaca za kupovinu, a valuacije niske baš 500mil. eura???

Da li će ga prodati???

previše upitnika -to znači da se klonim takvih ulaganja

ledo je odlicna firma ali da je od zlata bas i nije pa lura je prodana u puno bolja vremena za 300mil eura


Dazdevnjak, 06.12.2011. u 20:41
A da Agrokor uspješno radi unatoč krizi potvrđuje podatak, kojim se danas Puljić pohvalila novinarima: na razini grupe u prvih devet mjeseci zabilježili su rast prihoda od 8 posto. Tako primjerice prodaja Ledo Kinga, sladoleda koji je premium proizvod rasla je za 20 posto,

Vaš link

Evo i kako da čovjek onda ne kupi Ledo?
[/quote]


Dazdevnjak, 06.12.2011. u 20:41

Evo i kako da čovjek onda ne kupi Ledo?


vidite kako se različito piše ovisno o tome imate li dionice ili ne.
ovaj post je pisan kada je kolega imao dionice, tada mu je ledo bio super, a pogledajte ovaj pos gore, koji je maloprije napisao kada nema dionice.
A sada je situacija nemjerljivo bolja

a jesi me ulovio
to je isto pisanje samo što vi to kolega ne razumijete
ja kupujem ledo kad padne ispod 4500 jer mi je to dobra dugoročna investicja s obzirom na dobit po dionici, a prodajem kad mi je cijena povoljna i nađem nešto bolje za kupiti.
napisao sam da ne kupujem jer ne želim špekulirati o prodaji, a niti mi je sad cijena prihvatljiva, s obzirom da ima jeftinijih dionica,
kolega budite konstruktivni i dajte raspravi pozitivan tok, nemojte tako


A sada je situacija nemjerljivo bolja

inače nije pristojno baviti se drugima, a kad se vi bavite mnome, ja ću se baviti vama-ako vam je "situacija nemjerljivo bolja" tad ste sigurno stavili barem 40-tak posto portfelja u ledo i mnogo ćete zaraditi i to je sasvim u redu i ja vam želim sve najbolje
lijep pozdrav



A sada je situacija nemjerljivo bolja

inače nije pristojno baviti se drugima, a kad se vi bavite mnome, ja ću se baviti vama-ako vam je "situacija nemjerljivo bolja" tad ste sigurno stavili barem 40-tak posto portfelja u ledo i mnogo ćete zaraditi i to je sasvim u redu i ja vam želim sve najbolje
lijep pozdrav
[/quote]
Pa kako nije bolja.
još nedavno je Ledo bio preko 6k
A danas imamo špekulaciju o prodaji.
Ne znam da li ste to vidjeli ali evo link ako niste.
Pozlatile vam se riječi da mnogo zaradim, jer u zadnje vrijeme na ovoj burzi samo gubim.
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=141943&cHash=71db85c65e&keepThis=true&TB_iframe=true&height=650&width=850&caption=HRT%3A+Vijesti


Pa kako nije bolja.

nemam stvarno pojma da li će prodati ili neće.
No meni izjava "eventualno može uključivati i prodaju" ne znači ništa-jer to može i značiti sve , ali i ništa- a to je pak za mene preveliki rizik. Takav sam ulagač, – kad je god rizik u pitanju bježim od toga.
radim puno grešaka pa je možda i ovo jedna od njih, – jer imam utisak da prije neće prodati nego hoće. S druge strane prilika kakva je merkator se ne propušta i svi bi to napravili na njegovom mjestu, ako moraju, da ga se dočepaju.

Druga je strana toga što je to prvi objavio Slovenski Dnevnik. savjetujem Vam da pročitate zadnjih 10-tak članaka koje su napisali o agrokoru. To je bilo takovo pretenciozno pisanje njihovih novinarki (vesna i suzana) kakvo ozbiljne novine ne bi smjele objavljivati (od laži, omalovažavanja agrokora, i sl- to je nešto prestrašno). Ako je došla neka i dobra vijest za agrokor to jednostavno ne objavljuju.

Kažete da je nedavno ledo bio na 6000 -bio je, samo što je tad makro-stanje bilo znatno bolje nego što je sada.

ne tvrdim da ledo ne vrijedi barem 7-8 tisuča pa i više, kao što ne tvrdim da je bilo jako pametno što sam prodao. kratkoročno sam dobro zaradio i htio sam ojačati keš poziciju, no dugoročno želim imati ledo u portfelju. Bila bi šteta da se proda i da ledo ode s burze, kao što je netko to već ovdje i primjetio za zapi.

New Report

Close