LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ledo ne raste zbog Mercatora,da je to u pitanju cijeli bi Todex za njim.
Zašto ne prodati Ledo,ako preuzme Mercator još pet godina neće moći koristiti njegove pune kapacitete,Ledo je trenutno poželjna udavača,i dobit će dobru cijenu,ne zaboravite da Agrokor posjeduje i Frikom.A možda namjerava preuzeti i neku slovensku varijantu Leda.

Pričekajmo završetak pregovora s/sa Mercatorom, pa onda radimo pretpostavke – kibi:dabi.
Sve u svemu – nema zime za Ledo, zato liz-liz-liz [wink] [tongue]

Najbolji sladoled na svijetu proizvodi se u Hrvatskoj

Ledo će u ovoj godini ostvariti prihode nešto veće od 1,1 milijardu kuna, a neto dobit trebala bi biti veća od prošlogodišnje, najavio je predsjednik Uprave Tomislav Kitonić. U prošloj godini prihodi Leda bili su 1,07 milijardi, a neto dobit 101,7 milijuna kuna. Udjel izvoza je nešto više od 10 posto, ali to ne uključuje proizvodnju izvan Hrvatske.

Iako je Ledo najpoznatiji po sladoledu, više od polovine prihoda ostvaruje prodajom smrznute hrane, jer taj dio proizvodnje ima brži rast od sladoleda. Suprotno nagađanjima da se glavnina smrznutog povrća zapravo uvozi, Kitonić ističe da raste udjel smrznutog povrća od domaće sirovine.

Na tržištu sladoleda Ledo je u Hrvatskoj dominantan, a raste mu ugled i u svijetu, što potvrđuju dvije nagrade na nedavnoj konferenciji Međunarodnog udruženja za sladoled (IICC). Ledov King Truffles tako je proglašen najboljim sladoledom, a torta na štapiću najinovativnijim sladoledom na svijetu. To je prvi put u povijesti svjetskog udruženja sladoledara, ističu u Ledu, da je jedan proizvođač dobio obje najprestižnije nagrade. Nagrađeni sladoledi jedinstveni su u svijetu, jer King Truffles ima sladoled unutar dva sloja čokolade, dok torta na štapiću ima mekani biskvit unutar čokoladne obloge.
Tržišta sladoleda inače su međusobno vrlo različita, kaže Kitonić, pa tako u Hrvatskoj najbolje idu okusi vanilije i čokolade, dok se u Srbiji najviše prodaje jagoda. Također, u Hrvatskoj najbolje idu sladoledi na štapiću, dok se u BiH odlično prodaju sladoledi u čašici.

U idućoj godini Ledo planira rast prihoda, ali rezultati će im uvelike ovisiti o turističkoj sezoni. Otvaraju i neka nova tržišta, pa su tako već dogovorili izvoz u Norvešku.

odlična i firma sve za pet
više je niko neće prodati ni po pet i petsto pedeset i pet

Moje mišljenje je da se Ledo zadnjih dana pumpa na burzi da stekne uvjete za povratak u crobex, a time se stvara mogućnost da se dionice koje su kupovane na 4200-5000 kn opet uvale indeksnom fondu koji mora pratiti crobex.
Pitanje je samo da li će to i šefovi u indeksnom fondu sami skužiti pa će na vrijeme promijeniti pravila ulaganja ili ih privremeno zamrznuti da osujete te planove? [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

nemoj se ljutiti, ali ti jako često griješiš, često mijenjaš pisanje kad kupš ili prodaš, a i dosta si zavidan.iako, nemam ideju što se događa, pa moguće da ovaj put budeš u pravu .NHF

evo nova vijest

http://www.index.hr/vijesti/clanak/korak-blize-kupovini-mercator-prihvatio-pregovaracke-ciljeve-agrokora/582856.aspx

http://www.poslovni.hr/vijesti/no-mercatora-jednoglasno-potvrdio-pregovaracke-ciljeve-190528.aspx

vidjet ćemo znači li to išta[huh]

Frankly my dear, I don't give a damn!


nemoj se ljutiti, ali ti jako često griješiš, često mijenjaš pisanje kad kupš ili prodaš, a i dosta si zavidan.iako, nemam ideju što se događa, pa moguće da ovaj put budeš u pravu .NHF

evo nova vijest

http://www.index.hr/vijesti/clanak/korak-blize-kupovini-mercator-prihvatio-pregovaracke-ciljeve-agrokora/582856.aspx

http://www.poslovni.hr/vijesti/no-mercatora-jednoglasno-potvrdio-pregovaracke-ciljeve-190528.aspx

vidjet ćemo znači li to išta[huh]

Nemoj se ljutiti, ali očito si me zamijenio s nekim, pretpostavljam s kolegom Nosor0gom koji vrlo često promašuje u svojim procjenama na tržištu kapitala, a i vrlo je zavidan spram brojnih uspješnijih kolega. Uz to, svoje frustracije zbog čestih ulagačkih promašaja usmjerava protiv kolega s čijim se pisanjem ne slaže, i to na vrlo osobnoj razini. [tongue]
A što se LEDA tiče, po meni je to sasvim OK firma, ali dionica LEDO mi više na ovoj cijeni nije zanimljiva. No, kao i svi, pitam se koja je podloga za ovaj žestok rast s 4200 kn na 5700 kn (+1500 kn) u kratkom roku, a kako nikakve druge razloge ne nalazim niti je što objalvjeno u medijima, onda je moja procjena da se radi s kalkulacijama i špekulacijama oko ponovnog ulaska indeksnog fonda u LEDO i pokušaju zarade na tome.
Pozdrav i naravno, NHF.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

A možda su dobri poslovni rezultati …razlog!
Previše je cijelo tržište, okruženje okupano pesimizmom i tamom , pa se više ne nazire svjetlo ??!!
Zaboravili smo šta je …OPTIMIZAM ?? cccccc……

LEDO je odlična firma, ali tu ima još toga…
pretpostavljam da bi moglo doći do prodaje kao što su već neki spominjali, a onda bi mogao ići još dosta gore…
ja sam ušao i čekam razvoj situacije…

dobri poslovni rezultati. [lol] sa ovako mizernim prometom na burzi.čista špekulacija.

Dok je većina dionica odradila veliki pad Ledo nije pokleknuo što je pohvalno ali ne znači da neće zaroniti – 20 do – 30 % makar na kratko.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

a koji je razlog da zaroni??? ili je to dobro poznati osječaj;))

oscilatoi su bili crveni na 5700 zato pada

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Onako teoretski,da dođe do prodaje,što mislite koliko bi Todorić tražio i dobio za LEDO?


To se sigurno neće dogoditi pa o tome netrba ni teoretski razmišljati. Todorić nije blesav da prodaje koku koja nosi zlatna jaja.
LEDO ima najbolju perspektivu s obzirom na rasući trend potrošne smrznute hrane, a kaka mi se čini u budućnosti će biti sve manje i manje domaćica koje koje će guliti krompir i drugo pavrće kad je jednostavnije istresti gotovo smrznuto iz vrećice i samo proprćiti.

A kojom magijom danas prolaze 3 komada po 5500 kad ih cijeli dan nema na E-tradeu , ni jedne sekunde kupnja stalno na cca 5416 a prodaja je do sad bila na 5588,99 ?
imamo nekaj skriveno …paralelno ?
il da to pitam ove u zaba-brokerima ?
ko tu koga ?



Onako teoretski,da dođe do prodaje,što mislite koliko bi Todorić tražio i dobio za LEDO?


To se sigurno neće dogoditi pa o tome netrba ni teoretski razmišljati. Todorić nije blesav da prodaje koku koja nosi zlatna jaja.
LEDO ima najbolju perspektivu s obzirom na rasući trend potrošne smrznute hrane, a kaka mi se čini u budućnosti će biti sve manje i manje domaćica koje koje će guliti krompir i drugo pavrće kad je jednostavnije istresti gotovo smrznuto iz vrećice i samo proprćiti.
[/quote]

Zanimljivo razmišljanje [smiley]…ali vidiš ja ne mislim tako,istina,Ledo je super firma,ali ti pričaš ko da je Apple!Da netko Todi ponudi dobru cijenu zašto to nebi prihvatio?
Dalje:"Predsjednik Uprave Leda Tomislav Kitonić ističe da je rast ukupnih rashoda iznosio 16,7% i to zbog značajnog rasta troškova nabave sirovina, materijala i trgovačke robe, no na ostalim su se troškovima napravile maksimalne uštede, radi čega je tvrtka u konačnici ostvarila i rast dobiti"
Dakle nije baš tako sjajna situacija,troškovi su maksimalno srezani,nema više prostora za uštedu,znači ostaje nam samo povećanje prihoda,uprava kaže da u regiji ne očekuju skori oporavak ekonomije a ni turistička sezona sljedeće godine neće sigurno biti kao ova.
Toda treba plaćati kredite,za to mu je potreban stalni rast dobiti i ekspanzija na druga tržišta.
Izvoz u Europi teško da će biti nešto posebno profitabilan,to su zasićena tržišta sa stabilnim brendovima,Mercator će još 5 godina ostati neiskorišten,što je u ovom biznisu prava vječnost…
I što im preostaje? [wink]

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close