LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Najbolje je kako svi pricaju di bi Ledo bio da mirovinac ne kupuje.
di bi ATGR bio da mirovinac ne kupuje
di bi HT bio da mirovinac ne kupuje.

Onda ajmo nista ne kupovati pa ce uvijek biti sve za 1 kn jer ce nekom trebati lova..
Gluposti..

Jedino je meni tu PTKM cudna zasto kupuju..

meni je čudno što su kupovali Optimu

Petrokemija je prljava industrija i zato ima šanse opstati

nije mi čudno zašto kupuju Ledo, samo mi je čudno zašto Ledo ne objavljuje konsolidirano ili ga oni možda imaju, u svakom slučaju imaju bolje informacije od mene


Najbolje je kako svi pricaju di bi Ledo bio da mirovinac ne kupuje.
di bi ATGR bio da mirovinac ne kupuje
di bi HT bio da mirovinac ne kupuje.

Onda ajmo nista ne kupovati pa ce uvijek biti sve za 1 kn jer ce nekom trebati lova..
Gluposti..

Jedino je meni tu PTKM cudna zasto kupuju..

svatko objektivan vidi da je PBZ mirovinac ISKLJUČIVI uzrok rasta i održanja cijene Leda na ove razine. da njega nema cijena bi bila oko 5000 kn uvrh glave. znači, nije masa ulagača prepoznala podcjenjenost leda pa ga kupuju, nego je jedan fond iskoristio mali free float i pumpa si prinose na toj dionici, a mali ga prate. da ledo radi s 10 milja gubitka svake godine, oni bi ga isto mogli pumpati kao sada, kakvi crni fundamenti, smješno

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

@ raul

Koliki je udio leda u imovini PBZ CO
Oko 26 mil kn je trenutni udio (neka je 29 mil kn sa jos tri dana)
29 mil kn/3,6 milijardi kuna.
0,8% je udio Leda
Dakle za rast od 10% leda to utjece na rast imovine PBZ co od tik tak tik tak 0,08%.

Ono sto ne razumijes ne pisi nego radije kupi prije nego sto je pobjeglo…

Za fundamente ne pricaj jer nemas pojma ni f od fundamenta.

evo ga uteklo jos 170 komada.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

A ti misliš da je 0,08% malo za mirovinske fondove?
Oni u prosječnoj godini imaju prinos oko 5% pa ih taj pomak od 0,08% može već bitno pomaknuti u odnosu na druge OMF-ove.

Jedino je meni tu PTKM cudna zasto kupuju..

PTKM kupuju jer imaju vrlo vjerojatnu multiplikaciju uloga na rok do max 5 godina privatizacijom Petrokemije. Nema sumnje da će se PTKM privatizirati, ako ništa drugo onda nakon ulaska u EU uskladbom zakona od državnom vlasništvu. U strukturi PTKM nalaze se 3 mirovinska fonda. Erste plavi ima gotovo 4 puta veću količinu od PBZ-a, a AZ gotovo 2 puta veću. Oba ta mirovinska fonda kupovali su PTKM po znatno većim cijenama nego što je to zadnjih par mjeseci činio/čini PBZ. Osim mirovinskih fondova, PTKM su kupovali/kupuju i pojedini veliki investitori poput Nenada Bakića, i još neki skrbnički računi sa nemalim količinama ispod top 10. Mislim da će PBZ nastaviti sa pozicioniranjem u PTKM i da će to trajati jedno dulje vrijeme, jer mislim da je pozicija od 55 000 komada za mirovinski fond u PTKM jednostavno premala. Kako će to utjecati na cijenu PTKM? Nemam pojma, možda nikako.

Osobno ne vidim bolju priliku za mirovinske fondove od PTKM na ZSE, iako se moj brat možda ne bi složio sa mnom.
Da sam ja mirovinski fond kupovao bih PTKM.

Vezano za Ledo, ovo je vrlo racionalan potez PBZ mirovinskog, ipak je to daleko najbolja firma u RH. Tako kaže moj brat i ja mu vjerujem. On je to doduše prepoznao puno prije od njih, ali nikad nije kasno reklo bi se.

Srdačan pozdrav,

governorov mlađi brat, GUBERNATOR

Mnogima je ledo ovih, a i ne samo ovih dana trn u oku..
Ucestala su pitanja po kaficima, forumskim okupljalištima :" pa zasto raste" " pa zakaj ga napucavaju" "to mora dolje"….

Tko je imao znanje na vrijeme je prepoznao potencijal ovog dijamanta..
A i mnogu su poput moga brata DIZELASA i GOBERNATOROVOG brata Governora na vrijeme ukazali u podcijenjenost ove dionice..

Meni je moj brat rekao da cvrsto drzim Ledo koji mi je ostao, dio smo zajedno prodali na cca 7350..
Ovdje smo zasticeni kao svete indijske krave, što fundamentima što, fenomenalnim mirovincem PBZ-om

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Tko je imao znanje na vrijeme je prepoznao potencijal ovog dijamanta..
A i mnogu su poput moga brata DIZELASA i GOBERNATOROVOG brata Governora na vrijeme ukazali u podcijenjenost ove dionice..

Ovo može da bude istina. Ali svaka medalja ima dve strane. Možda ta vaša bratija spada u malo imučnije špekulante koji su mogli da kupe određen broj deonica i akumuliše količinu na nižim razinama a posle toga napumpa deonicu i sada hoče da to kapitalizuju i izađu van i ostave vruč krompir u drugim rukama.

PBZ penzion fond neču da spominjem. Bila rasprava o tome. Meni oni nisu neki pozitivni faktor.


Mislim da će PBZ nastaviti sa pozicioniranjem u PTKM

Ti to ne misliš nego znaš da to odma raščistimo. Taj penzioni fond je poznat da ulazi u takve hartije kao VART itd koje su mlogo blizu da počnu da srču pesak. Zato ima takve bedne zarade. Pitanje je jel stvanro nemaju blage veze ili je nešto drugo posredi!

Stevice

Akcije i hartije a ne deonice.

Ili si ti neki cudan dijalekt, tamo negdje na tromedji Nis-Skopje-Sofija

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Stevice

Akcije i hartije a ne deonice.

Ili si ti neki cudan dijalekt, tamo negdje na tromedji Nis-Skopje-Sofija

Ja sam iz mnogo mešane familije. To ovde ne bi trebalo da bude bitno. Bitno da se razumemo.

imate na 7600 kupnju pa još stignete pobjeć da ne podlegnete druku

Dad dadadada na 7600 imate za prodat 19 komada, zakaj ne prodate, vi koji ste navučeni?
Pa zato kaj NEMATE ledo, zato kaj ste sve prodali na 5k [bye]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ledo na ATH of the year [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Nije bitno što je crobex u minusu i sve ostale dionice su u minusu, što tržište pada, jer ledo ima dobre fundamente pa će stoga i dalje rasti. Čitajući prijašnje postove to sam ja zaključio.


Mnogima je ledo ovih, a i ne samo ovih dana trn u oku..
Ucestala su pitanja po kaficima, forumskim okupljalištima :" pa zasto raste" " pa zakaj ga napucavaju" "to mora dolje"….

Tko je imao znanje na vrijeme je prepoznao potencijal ovog dijamanta..
A i mnogu su poput moga brata DIZELASA i GOBERNATOROVOG brata Governora na vrijeme ukazali u podcijenjenost ove dionice..

Meni je moj brat rekao da cvrsto drzim Ledo koji mi je ostao, dio smo zajedno prodali na cca 7350..
Ovdje smo zasticeni kao svete indijske krave, što fundamentima što, fenomenalnim mirovincem PBZ-om

Imas znanje ili inside informaciju, a to je velika razlika [rolleyes]

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

New Report

Close