LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PBZ CO+50
3388

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

oh mein gott oh mein gott…. [lol]

Pa ovaj ledo opet raste…

Hmmm…sada se vidi tko je ulagao u znanje a ko u drukanje.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Pravi deluxe.

ja cu na soma i 100-200 evra malo prodat ako dodje, evo obecajem..

I kupit cu vjerovatno adris, evo obecajem.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Jedino sto mi se kod Leda ne svidja je da je bosanski Jami brat bratu puno bolji od ledoleta.

A i teta ne reklamio je puno puno jami…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Jedno pitanje, da PBZ mirovinac mjesecima ne pumpa cijenu Leda na burzi, na koliko bi danas bio Ledo? Iskreno, bi li uopće prešao 5500 kn?
***obrisano***

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


Jedno pitanje, da PBZ mirovinac mjesecima ne pumpa cijenu Leda na burzi, na koliko bi danas bio Ledo? Iskreno, bi li uopće prešao 5500 kn?
***obrisano***

Jedno pitanje…što znaci pumpa.?
Vrlo si nupucen u manipulacije i kako se to radi..
Da želi pumpat, onda nebi lupao po asku i čistio prodaju…
Naslagao bi nekoliko stotina komada na bidu, cak nekoliko tisuca i pustio da drugi nabiju cijenu..
Tako se to radi pajdo…

Uostalom , mogao si kupit po 3k kolko god zelis, ja sam na 5500 napisao STRONG BUY…sad je HOLD, a ko zeli moze i prodat i kupit..
Dionica je brutalno odradila i nagradila njene poklonike, a nitko nemoze reci da je razocaran, cak i ako je neko nekog"nadrukao"( Bože sačuvaj glupog izraza i budala koje vjeruju u drukanje) i taj nije niš popušil jer je cijena na ovogodišnjem ATH

***obrisano***

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Moze protupitanje?

DA RBA, AZ i PBZ mirovicnac ne kupuju HT mjesecima na koliko bi bio?
150?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Moze protupitanje?

DA RBA, AZ i PBZ mirovicnac ne kupuju HT mjesecima na koliko bi bio?
150?

ma mirovinac ima mogućnost kupovati što želi i Ledo i HT i Ingru i Optimu i Magmu i Adris i Franck i Kraš i Zvijezdu i Partizan…..

ono što mirovinac treba voditi brigu (a to najmanje vode) je da će iz tog portfelja trebati jednog dana isplaćivati mirovine

Ledo se izvrsno razvija, ali pitanje je na koji period mogu zadržati dvoznamenkasti rast prihoda i veliki rast dobiti kroz prethodnih nekoliko godina

Ja ne znam da li OMF-ovi imaju uvid u konsolidirana GFI i što u njima piše, ali ako nemaju, onda je po meni Ledo na 1000 € preskup

Može sad napisati netko da ja nemam znanje, ali meni to što kupuje neki fond apsolutno ništa ne znači. Mogu oni cijenu nagurati i na 10.000 kuna i možete vi na tome brutalno zaraditi, ali me ne možete ubjediti da Ledo vrijedi te pare.

i da završim, imam i ja svojih bisera i dionica na kojima sam popušio foru – preuzimanje ili revalorizacija imovine ili…..

ali kako kaže Đole – "sve je to bilo, odavno juče još"

HMMMMMM

Kak je onaj neobrazovani očalinko ovaj biser rasprodao po 5k…
Nije pazio i prodao je podcijenjeno imovinu.
ocito covijek nije znao uzet olovku i kalkulator u ruke i izracunat prinose leda u posljednjih 5 godina, te uz neku diskontnu, konzervativnu stopu izracunat u narednih 5 god…po meni ce ledo, (naravno, samo LEDO HRVATSKA) bez konsolidiranog, u 2012 imat godišnje oko 150 milijuna kuna dobiti, sto je cca 750 kn po dionici…

A mirovinac koji je kupovao po 5k legendarni Štico, je to prepoznao i zna da ce mu ledo kad povrat na kapital nebude više toliki, isplacivat i dividendu od 500 kn…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ovo je doista vrlop racionalna cijena, hocete Fundamentalno ili hocete takticki..

Fundamentalno je gore objašnjeno, neka ledo dalje raste po stopi od 10 % godisnje i za par godina bit će 750 kn po dionici godišnje zarade……
A nek dovedu pogon u zadnjem kvartalu na nulu o oda je to blizu 1000 kn godisnje zarade…

A tehnički i taktički…
Svi imaju neku svoju dionicu gdje caruju osim Dinkeca.. Zato on uspješnim investitorima i onima sa znanjem omogucuje brutalne zarade, jer da nije tako nebi Štico imao od koga uzet 1000 ledana 5 k.

Sad kad više nema u ledu neznalica i onih bez znanja, sad pbz može i na parsto komada podic ledo na 10 k i da je ledo tu stabilan, jer nema ko prodavat…

Ili jos bolje sve na ovim cijena izcijedit i za par godina imat super dividendu i najbolju tvrtku u hrvatskoj, naravno s mogucnoscu prodaje ..

Ma vrhunska taktika PBZ mirovinskog, SVAKA IM CAST..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Everybody pumping now…

Jednostavna metoda koliko vrijedi ledo.

Uzmimo da imamo obveznicu (jedan relativno siguran vrijednosni papir koji nam donosi siguran dugodišnji prihod) koja godišnje donosi 500 kuna prinosa uz prosječnu dugogodišnju stopu od 6,5%. Znači da imamo obveznicu koju smo platili 7.700 kuna i koja nam godišnje donosi prihod od 6,5%, odnosno 7.700 x0,065=500,5 kuna.

Odnosno ako imamo (pretpostavimo) da će dionica leda donositi konstantnu zaradu od 500 kuna godišnje ( što bi po sadašnjim uvjetima poslovanja bilo realno za očekivati, tj. zarada prije odbijanja poreza i pretpostavimo da zarade neće rasti u narednom razdoblju i isključimo dobit ostalih djelova , jer je to nekonsolidirana dobit).
Izračun bi bio obrnut: zarada kroz stopa jednako vrijednost, ili 500,5kn/0,065=7.700kn.
Po tome bi dionica ako zanemarimo njen daljni rast dobiti i to što je to nekonsolidirana dobit vrijedila 7.700 kn.



Jedno pitanje, da PBZ mirovinac mjesecima ne pumpa cijenu Leda na burzi, na koliko bi danas bio Ledo? Iskreno, bi li uopće prešao 5500 kn?
***obrisano***

Jedno pitanje…što znaci pumpa.?
Vrlo si nupucen u manipulacije i kako se to radi..
Da želi pumpat, onda nebi lupao po asku i čistio prodaju…
Naslagao bi nekoliko stotina komada na bidu, cak nekoliko tisuca i pustio da drugi nabiju cijenu..
Tako se to radi pajdo…

Uostalom , mogao si kupit po 3k kolko god zelis, ja sam na 5500 napisao STRONG BUY…sad je HOLD, a ko zeli moze i prodat i kupit..
Dionica je brutalno odradila i nagradila njene poklonike, a nitko nemoze reci da je razocaran, cak i ako je neko nekog"nadrukao"( Bože sačuvaj glupog izraza i budala koje vjeruju u drukanje) i taj nije niš popušil jer je cijena na ovogodišnjem ATH

***obrisano***
[/quote]
Najbolji post na Ledu kolega.

New Report

Close